X3 - Terran Conflict / Albion Prelude
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Tegnap találkoztam egyszerre két ufóval. Meg is ijedtem kicsit: beléptem egy szektorba és az orrom elõtt lebegett kettõ egymás mellett, fejmagasságban, közvetlen közel. Majdnem nekik mentem... Aztán gyorsan elhúztak keletnek...
天使たちは私を見守る
Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide
天使たちは私を見守る
Akartam egy ilyenekbõl álló flottát, csak jött egy újratelepítés és egy új kezdés...
Abban a menetben kipróbáltam a Katana-t is, de az még annyira se jött be...
Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide
SaGa: akkor én lehettem szorgos (ATF Command access 99%)
天使たちは私を見守る
Pajzs ugyan csak 2 db 200-as megy bele (A Vidarba 5 db 200-as), de a 360-as tempó hatalmas elõny. A prototípus fegyverei se kutyák, messze felülmúlják a "sima" testvéreiket. Sajna az Expereimental EMP-bõl sehol se tudtam szerezni egy darabot se, kipróbálásra.
Amúgy érdekes, hogy adataikban látszólag azonos a sima és a prototípus M/AM cannon vagy a Starburs SW Cannon, valójában azonban teljesen másképp hatnak. Bár lehet, hogy csak a Database linken lévõ táblázatban egyformák?
Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide
天使たちは私を見守る
天使たちは私を見守る
Meg a Moon eléréséhez elõbb meg kell csinálni a Terran plotot majdnem végig, azt meg most hanyagolom kicsit. Azt se tudja még a karakterem, hogy léteznek Terranok...
天使たちは私を見守る
Gigabyte MA790XT-UD4P, Phenom X3 720 BE, Corsair 4 GB DDR3 1333 Mhz, MSI 8800GT 512MB OC, Win7 X64, WD 500GB GP
Amúgy a mostani nekifutással egy új "taktikába" kezdtem. Az itt-ott zsákmányolt és nem teljesen leamortizált TS-eket összegyüjtöttem a Terracorp HQ-ban. A harcok közben zsákmányolt, illetve mások által megvívott harcok nyomán megtalált, komolyabb, az aktuális hajóimra még nem jó fegyvereket azokban gyûjtögetem. Kicsit lassabban jön a pénz, de a megvett M6-ost is egybõl fel tudtam szerelni a elraktározott 200 MJ-s pajzsokból, CIG-ekbõl PPC-kbõl és egyéb fegyverekbõl. A legnagyobb TS kapott jumpdrive-ot, és megfelelõ szoftver készletet, hogy beugrassam abba a szektorba, ahol nagy (XL) osztályú fegyver van elszórva. Fölszedi (addig vigyázok rá), majd hazamegy és bedokkol. A mostani hajóm elvileg fel tud szedni XL méretû fegyvereket de nem nagyon van rajta 100 egység szabad hely...
Tudok ellenpéldát is mondani pl: Freespace 1-2, de még inkább a BabylonProject Fortune Hunters trilógiája, Nexus, stb...
És itt most nem a játékmenetbeli dolgokra gondolok, hanem a TÖRTÉNET-re. Lehettek volna nagy csaták amibe nem mi kapjuk a fõszerepet, ármánykodások, árulás, hõsies önfeláldozás, több beszéd, háttérinformációk, epikus csaták nagy hajók ellen, zene aláfestés, prototípus fegyverek tesztelése, felderítés ellenséges területeken, beszivárgás, csempészés, fajok közötti intrikák, mentõakciók, csapaton belüli széthúzások, társakkal való kommunikáció stb...
Nekem százmillió ötletem lett volna.
Tudom h ez is volt már ezerszer, de ha ezeket kihagyják akkor nem marad semmi.
De ha már ez se akkor valami értelmes jutalom a plotok végén. Egyik rosszabb mint a másik. Kb olyasmi mint a HQ, meg a Hyperion volt a reunionba. Valami egyedi. Nem pénz.
Köszi a válaszokat!
Elég gázos így a hajófoglalás. Talán akkor lenne ennek így értelme, ha külön ki lehetne lõni a hajtómûveket, navigációt, fegyverzetet, stb. Pont, mint a Nexusban, vagy a freespace-ben.
Melyik scriptel lehet a Q.t elfoglalni, és mennyi kattincs kell hozzá??
Más. Gondoljátok végig, milyen vacak lenne, ha nem líneális lenne a sztorivonal. Elvállalnál olyan küldetéseket, ami miatt két faj egymásnak esne, és területeket vennének el egymástól. Teljesen felborulna az X-univerzum arculata. Káosz, és fejetlenség. Irgalmatlan csaták a rendszerekért, A határvonalak erõsítése a behatolók ellen, lerohanások, és hõssé válások egy egy nagyobb csatában. Fúú de vacak lenne, hogy sosem ugyanarra végzõdne.... 😊
A final fury utolsó missziójáért mi a jutalom? Csak mert nem látok pénzeket. A 8. Guardiant lövöm ki, a 2 állomást és még nincs vége. Ezért már minimum 20 milla járna.
Kész kínszenvedés az egész.
SaGa: hát, ha másért nem, akkor a jutalomhajókért érdemes megcsinálni a Terran plotot.
天使たちは私を見守る
A TC-bõl sem hiányzik a "fõ sztori" egyáltalán. A sok céges feladatsor, a sok kis "miniplot" bõven elegendõ ahhoz, hogy a különbözõ kezdésekhez megtaláljam azt, amit fel akar venni a karakter.
Most épp az "ismeretlen argon" leányzó "sztoriját" viszem. Az õ célja, hogy az argonok milliói megismerjék a nevét. Ehhez a Terracorp és OTAS feladatok végigvitele, a kalózok, xenonok, khaakok kiegyelése pont elég.
A goner kezdéshez illik a goner plot, boronhoz a boron cégek feladatsora és a királynõ elismerésének kivívása, terranhoz a terran plot és a final fury, paranidhoz a paranid faj és vallás egyeduralmának igénye, a többi faj visszaszorításával, a "rendszer ellensége" számára egy kalózbirodalom felépítése, stb... Ez mind egy egy újrakezdés, saját cégbirodalom és/vagy flotta felépítése, rengeteg idõ az X Univerzumban.
Amúgy igaz, a mostani a legbénább történet (pedig milyen jó lett az intro). Ti elgondolkodtatok, mi lett Winterssel? Én mindig azt képzelem, hogy eggyé vált a Terraformálókkal, egyfajta ember-gép keverék, aki teljesen elvesztette már az emberségét, a Xenonok istenként bánnak vele, s õ maga is ebben hisz.
No, de kicsit elkalandoztam most XD
天使たちは私を見守る
ALL I WANT IS WORLD DOMINATION
Eddig 1x volt oprencercsere mióta megvettem (XP32 -> Vista64). Minden probléma nélkül ment az újraaktiválás. Net nélkül még nem próbáltam elindítani.
Ja meg bukod a Shift+TAB kombinációt, mert azt a steam lefoglalja.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
X3:Reunionban tetszett volna a lineáris menet, csak sajna a sok sok dolgot amit belegyömöszöltek az egészbe elrontotta, bugos lett. Na meg a készítõk lehagyása a végérõl... Ennyit a szarkazmusról.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Más: ezek a rohadt hajók nem akarják azt csinálni amit mondok: Return home->a "Home" az a szektor közepén van-> a hajó meg elmegy a pcsába a szektor szélére, és ott bolondozok-> néha meg sem mozdul.............
Remélem az új patchben kijavítják.
天使たちは私を見守る
Ilyenkor persze az a gáz h nem fogják utolérni a hajót, csak a szerencsén múlik.
Reuban elég jól ment a hajófoglalás, de itt nagyon zavaros. El tudnátok nekem magyarázni lépésrõl lépésre, és megmondani mi volt a hibám??
Egy szektorban levadásztam egy XenonQ kíséretét, és behívtam egy foglaló-hajót. A hajó, amit a terran plotban kaptam. A fedélzeten 10 katona. A XenonQ pajzsát lekaptam 10% alá, és kiadtam a foglalóhajó parancsmenüjében a piracy - n bellül a foglalási utasítást. Azaz piracy, automatikusan kijelölt xenonQ, majd a lista megjelent a marinokkal, és ott a start boarding (ha jól vágom). Aztán megpróbáltam úgy is, hogy a marinok listáján kijelöltem pár katonát, és úgy start. Sajna egyik esetben sem történt semmi, habár a pajzs lenullázódott közben a Q-n. A foglalóhajó csak kering, minden katona a fedélzetén van, és ennyi....
Lassan veszek én is egy M7-et, amivel tudok boarding podokat lõni, kell a pénz a HUB-hoz, a tûzerõ meg a Fury utolsó küldetéséhez. Ezek már elég beteg küldetések.
Sajnálom h nem sikerült egy értelmes sztorit se összehozniuk (bár tudom a játék nem errõl szól), nagyon repetatív az összes küldetés. Pedig olyan gazdag háttértörténete van az univerzumnak, kár érte.
天使たちは私を見守る
1: A játékot csak ötször lehet aktiválni.
Erre azt írták az egós srácok, hogy egy éven belûl úgyis kiadják a patchet ami eltávolítja a drm-et. Tehát ez a limit csak egy évig érvényes.
2: A patchek hajlamosak "késni" egy kicsit! Az 1.3-asra 2 hétig vártunk. Már ment az anyázás minden fórumon. Az 1.4 kb. 2 napot csúszott csak.
Viszont nem nyafog semmilyen cd-ért és gyorsan elindul.
ALL I WANT IS WORLD DOMINATION
ALL I WANT IS WORLD DOMINATION