X3 - Terran Conflict / Albion Prelude

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Lockheed
#4617
Folyton figyelnek minket! 😊)

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#4616
Az utolsó Unknown szektorban a kezdetektõl ott van a kalóz bázis.

Tegnap találkoztam egyszerre két ufóval. Meg is ijedtem kicsit: beléptem egy szektorba és az orrom elõtt lebegett kettõ egymás mellett, fejmagasságban, közvetlen közel. Majdnem nekik mentem... Aztán gyorsan elhúztak keletnek...

Vitez77
#4615
Semmilyen mod, A poén az, hogy 2 napja még nyugodtam repülgettem arra, ezért is mertem nekivágni egy Mistrallal Nvidiumot bányászni. Még jó, hogy az én kis drágaságom (Fenrir) Asteroid beltben pihen. Most rá várok.

天使たちは私を見守る

#4614
LOL :-D Mivan, kihaltak a többiek nálad? Xenonok is? 😄 Pluto utáni Unknown Sectorokban szoktak lenni furcsaságok, nálam van kalóz bázis is, mindenféle mod nélkül már 1.2-es patch idején ott volt, aztán láttam arra egyszerre két ufót is, meg találtam egy üres leharcolt Fenrirt, igaz azt 1.3 patch után. Hát érdemes arra fele visszanézni, négy unknown sector van ott egymás után.

Lockheed
#4613
Uhh milyen modddal ? Vagy hogyan ? Dejó! 😊 Nekem is kell!

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Vitez77
#4612
OMG. És én meg azthittem, a Terran szektorok biztonságosak: Pluto után kb Pirate Alley szintû a kalózsûrûség. Hogy hogy a halálba jutottak azok túl az USC ATF flottán, azt nem tudom.....

天使たちは私を見守る

#4611
Hja, Katana nagyon vacak, mint a nagy tesója a Yokohama. Használhatatlan hajók, de az Aegir is. Az egyedüli Terran/ATF M7-es amit érdemes használni, az a Skirnir. Na az egy nagyon jól eltalált hajó. M7M-nek számít valójában, azok közül a legerõsebb, M2-es méretû pajzzsal és M1-es szintû átlag sebességgel. A rakétatûzereje valami brutális. Springblossom kemény lenen kisebb flottában, csak kár, hogy az AI nem tud vele olyan jól repülni, a szûkebb szektorokban és sûrû csatákban elég öngyilkosan hajtanak, ezért csak három darabom van belõle, elég is bõven. Az ajándék Vidart én ugyan nem adtam el, de a 4 hónapnyi játék alatt kb. kétszer ha használtam, valamelyik EQ dokkban pihen, gyûjteményi darab nálam.

#4610
Nem tudom, de nekem határozottan jobbak voltak a Prototype fegyverek. Mivel mind a kettõbõl volt 1-1 darab, hasonlóképp felfegyverezve, csak az egyiken a sima a másikon a prototipus fegyverek, össze tudtam hasonlítani. A prototipusok (fõleg a matter/antimatter cannon) határozottan jobbak voltak. El is adtam a Vidart és vettem még egy Springblossomot.
Akartam egy ilyenekbõl álló flottát, csak jött egy újratelepítés és egy új kezdés...

Abban a menetben kipróbáltam a Katana-t is, de az még annyira se jött be...

#4609
Hja, az a Fenrir. Én nem raktam fel ATF shipyard scriptet, viszont találtam belõle egy üreset, de nagyon sérültet az egyik Terran unknow sectorban 1.3 patch után, gyorsan magamévá tettem, valóban nagyon jó kis masina, bár a Spitfyre még mindig a király nálam :-)

#4608
Springblossomra 3x200 MJ megy. A prototípus fegyverek viszont nem jobbak, valamivel gyengébbek, mint a normálok. A MAML-nál akkora különbség nincs, az EMPC-nél már van egy kicsi. Ettõl függetlenül a legjobb M6 szerintem is a Springblossom, a második legjobb meg az OTAS Skiron meg a Hyperion nálam holtversenyben.

Lockheed
#4607
Hát attól függ melyik Terran plotot kezded. Attól függõen kapsz Terran Sabert (M4) vagy Terran Scimitart (M3). Egyébként jogos észrevétel. 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Vitez77
#4606
Lockheed: Meg ugye a Sabert <#idiota>
SaGa: akkor én lehettem szorgos (ATF Command access 99%)

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#4605
Nem rossz, de a Springblossom és az õ Advanced fegyverei mégiscsak jobbak.
Pajzs ugyan csak 2 db 200-as megy bele (A Vidarba 5 db 200-as), de a 360-as tempó hatalmas elõny. A prototípus fegyverei se kutyák, messze felülmúlják a "sima" testvéreiket. Sajna az Expereimental EMP-bõl sehol se tudtam szerezni egy darabot se, kipróbálásra.

Amúgy érdekes, hogy adataikban látszólag azonos a sima és a prototípus M/AM cannon vagy a Starburs SW Cannon, valójában azonban teljesen másképp hatnak. Bár lehet, hogy csak a Database linken lévõ táblázatban egyformák?

#4604
Nekem végig kellett csinálni a plotot, hogy megkapjam a belépési jogokat szép sorban, a belsõ szektorokba. Az ATF-nél akkora sem lettem telejes jogú, csak megkaptam az Earth Access jogot, így nem is tudtam megvenni a két legnagyobb hajót...

Lockheed
#4603
Hát a Vidart (M6) és a Terran Scabbardot (TP) az utolsó missionra kapod és a Vidaron tanítanak meg hogyan kell hajót foglalni. Ha jól emlékszem a Terran plotban ezen kívûl még 3db Rapiert (M5) egy Advanced Discoverert (M5) kapsz és egy Cutlass-t (M3). Szóval az értékesebb cuccokat a végén kapod, pont mire szükséged lehet egy M6-ra.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Vitez77
#4602
Bocs a dupla postért, de azért 202 sebességgel 6x25 MJ paqjzzsal egész jó hajók azok az ATF szépségek.

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

Vitez77
#4601
Ha jól tom, ez a script neked adja a legmagasabb ATF rangot, amivel bárhova eljuthatsz. Vagy ez, vagy pedig nagyon szorgos kis méhecske voltam az ATF-nél XD

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#4600
Az igaz, de azt se a plot végén kaptuk hanem "véletlenül" közben. Sokkal hangsúlyosabb lenne ha a végén kapná a játékos az értékes cuccokat.

#4599
Tudom, fent van, de a Terran hajók meg se közelítik az Aldrinban kapható "osztálytársaikat"...

Meg a Moon eléréséhez elõbb meg kell csinálni a Terran plotot majdnem végig, azt meg most hanyagolom kicsit. Azt se tudja még a karakterem, hogy léteznek Terranok...

Vitez77
#4598
Használd az ATF Shipyard scriptet. Lecseréli a The Moonban levõ USC hajógyárat ATF-re. Végy egy Fenrirt, szereld fel, és máris megspróroltál magadnak egy M6-ot 😄 + vehetsz terrán állomásokat.

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#4597
Az X3 Editor-t használva olyan problémám van h miután a Text Resource Editor-ban átírtam pár szöveget magyarra mikor rámegyek a mentésre kiírja h "Error saving file: GZIP - no Gzip header found" viszont ha másik fájlnevet adok neki akkor elmenti csak éppen azt nem fogja használni a játék. Ha vki használta már ezt a programot vagy van jobb megoldása az kérem írjon. Elõre is köszönöm.

Gigabyte MA790XT-UD4P, Phenom X3 720 BE, Corsair 4 GB DDR3 1333 Mhz, MSI 8800GT 512MB OC, Win7 X64, WD 500GB GP

#4596
Ez a játék gazdasági kényszere. Ha egy ütõképes flottát akarsz felsezrelni, nagyerejû fegyverekkel, akkor kénytelen vagy olyan gyártó sort (komplexeket) építeni és üzemeltetni, ami legyártja a megfelelõ felszerelést.

Amúgy a mostani nekifutással egy új "taktikába" kezdtem. Az itt-ott zsákmányolt és nem teljesen leamortizált TS-eket összegyüjtöttem a Terracorp HQ-ban. A harcok közben zsákmányolt, illetve mások által megvívott harcok nyomán megtalált, komolyabb, az aktuális hajóimra még nem jó fegyvereket azokban gyûjtögetem. Kicsit lassabban jön a pénz, de a megvett M6-ost is egybõl fel tudtam szerelni a elraktározott 200 MJ-s pajzsokból, CIG-ekbõl PPC-kbõl és egyéb fegyverekbõl. A legnagyobb TS kapott jumpdrive-ot, és megfelelõ szoftver készletet, hogy beugrassam abba a szektorba, ahol nagy (XL) osztályú fegyver van elszórva. Fölszedi (addig vigyázok rá), majd hazamegy és bedokkol. A mostani hajóm elvileg fel tud szedni XL méretû fegyvereket de nem nagyon van rajta 100 egység szabad hely...

#4595
A Vidar nem egyedi jutalom? Itt is van HQ plot nahát, és pont egy HQ a végén a jutalom...

#4594
A nagy hajók felszerelése sosem a pénzen múlik, illetve csak ritkán. A nehéz fegyverzet beszerzése a legnehezebb meló, fõleg a PSP-é, amit alig lehet kapni.

#4593
Nem az a baj h lineáris hanem hogy unalmas, egysíkú, ötlettelen, érzelemmentes.
Tudok ellenpéldát is mondani pl: Freespace 1-2, de még inkább a BabylonProject Fortune Hunters trilógiája, Nexus, stb...

És itt most nem a játékmenetbeli dolgokra gondolok, hanem a TÖRTÉNET-re. Lehettek volna nagy csaták amibe nem mi kapjuk a fõszerepet, ármánykodások, árulás, hõsies önfeláldozás, több beszéd, háttérinformációk, epikus csaták nagy hajók ellen, zene aláfestés, prototípus fegyverek tesztelése, felderítés ellenséges területeken, beszivárgás, csempészés, fajok közötti intrikák, mentõakciók, csapaton belüli széthúzások, társakkal való kommunikáció stb...
Nekem százmillió ötletem lett volna.

Tudom h ez is volt már ezerszer, de ha ezeket kihagyják akkor nem marad semmi.

De ha már ez se akkor valami értelmes jutalom a plotok végén. Egyik rosszabb mint a másik. Kb olyasmi mint a HQ, meg a Hyperion volt a reunionba. Valami egyedi. Nem pénz.

#4592
Conflicts mod, link a címlapon. Ha valaha stabil lesz, tökéletesen megvalósítja ezt a világot. Az egyes fajok folyamatosan foglalgatják el egymástól a határ szektorokat, rombolnak és építenek, szövetségeket kötnek és rúgnak fel. Te meg mehetsz segíteni a neked tetszõ csapatnak...

#4591
Srácok!
Köszi a válaszokat!
Elég gázos így a hajófoglalás. Talán akkor lenne ennek így értelme, ha külön ki lehetne lõni a hajtómûveket, navigációt, fegyverzetet, stb. Pont, mint a Nexusban, vagy a freespace-ben.
Melyik scriptel lehet a Q.t elfoglalni, és mennyi kattincs kell hozzá??

Más. Gondoljátok végig, milyen vacak lenne, ha nem líneális lenne a sztorivonal. Elvállalnál olyan küldetéseket, ami miatt két faj egymásnak esne, és területeket vennének el egymástól. Teljesen felborulna az X-univerzum arculata. Káosz, és fejetlenség. Irgalmatlan csaták a rendszerekért, A határvonalak erõsítése a behatolók ellen, lerohanások, és hõssé válások egy egy nagyobb csatában. Fúú de vacak lenne, hogy sosem ugyanarra végzõdne.... 😊
#4590
A jutalomhajók nekem annyira nem jöttek be. A Terran Plot egyetlen elõnyét én az Aldrinba belépés lehetõségében látom. Az ott megvehetõ M6-os (Springblossom) tetszik, de nélküle is lehet élni. Tegnap vettem egy OTAS M6-ost (Skiron). Talán túlélem vele a Terracorp következõ kérését (ki kell lõni egy kalózt M6-ost, akit kisér egy másik M6-os és egy halom aprólék. A Skate már kevés volt erre úgy is, hogy vittem magammal még egy Skate-et és egy Eclipse-et wingnek.

#4589
300 milla és megszenvedsz a felszereléssel ugye most viccelsz <#wow1>

A final fury utolsó missziójáért mi a jutalom? Csak mert nem látok pénzeket. A 8. Guardiant lövöm ki, a 2 állomást és még nincs vége. Ezért már minimum 20 milla járna.

Kész kínszenvedés az egész.

Vitez77
#4588
Na, ma átléptem a 300milkás álomhatárt (egy X-ben sem volt ennyim 😛 és igen, elkezdtem nagyon TC-ni), és vettem egy Tokyot. Szép kis dög, csak asszem meg fogok szenvedni a felszerelésével.
SaGa: hát, ha másért nem, akkor a jutalomhajókért érdemes megcsinálni a Terran plotot.

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#4587
Igazság szerint az X1 óta nem foglalkoztam a sztorival sosem. Illetve a Reunionnál belevágtam a dologba, de úgy az ötödik feladat környékén kiszálltam belõle és "éltem a magam életét", ráhagytam az univerzum megmentését másokra.

A TC-bõl sem hiányzik a "fõ sztori" egyáltalán. A sok céges feladatsor, a sok kis "miniplot" bõven elegendõ ahhoz, hogy a különbözõ kezdésekhez megtaláljam azt, amit fel akar venni a karakter.
Most épp az "ismeretlen argon" leányzó "sztoriját" viszem. Az õ célja, hogy az argonok milliói megismerjék a nevét. Ehhez a Terracorp és OTAS feladatok végigvitele, a kalózok, xenonok, khaakok kiegyelése pont elég.

A goner kezdéshez illik a goner plot, boronhoz a boron cégek feladatsora és a királynõ elismerésének kivívása, terranhoz a terran plot és a final fury, paranidhoz a paranid faj és vallás egyeduralmának igénye, a többi faj visszaszorításával, a "rendszer ellensége" számára egy kalózbirodalom felépítése, stb... Ez mind egy egy újrakezdés, saját cégbirodalom és/vagy flotta felépítése, rengeteg idõ az X Univerzumban.

#4586
A hajó foglalással én is szenvedtem egy darabig.De arról lemondtam,hogy parancsot adjak ki egy hajómnak és úgy foglaljak mert csak szenvedés az egész.Én jelenleg úgy szoktam csinálni,hogy a célpont hajónak miután legyürtem a pajzsát azután a foglaló hajóban ülve a közelében kilövöm rá a boarding podokat a marinokkal.Egy boarding podban 5 marine fér el.Messzebrõl azért nem próbálkozom mert a boarding podot is ki szokta lõni a célpont hajó a marinokról meg ne is beszéljünk ha ott vannak az ürben csak kacsa vadászat az egész.M7-es hajónak 20 marinnal szoktam általába neki állni.De elõtte kiképzem õket.Amikor vásárolom õket akkor csak a 20 ezren felüliket szoktam megvenni mert azoknak általában van 2-3 harci skilljük is.Ezt sajna nem lehet fejleszteni csak a többit.
Vitez77
#4585
Relatív: az az összetartóerõ, hogy nincs összetartóerõ XD
Amúgy igaz, a mostani a legbénább történet (pedig milyen jó lett az intro). Ti elgondolkodtatok, mi lett Winterssel? Én mindig azt képzelem, hogy eggyé vált a Terraformálókkal, egyfajta ember-gép keverék, aki teljesen elvesztette már az emberségét, a Xenonok istenként bánnak vele, s õ maga is ebben hisz.
No, de kicsit elkalandoztam most XD

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

NONPLUSZULTRA
#4584
Köszi. Asszem dobom a W7-et egy darabig, és kipróbálom a Vistax64-et. Persze csakis a játék kedvéért - bár tényleg kár, hogy nincs sztorija - ezért nem is erõltetem a plotokat csak érdekességnek tartom, de ebbõl a játékból hiányzik az összetartó erõ.

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

#4583
Mással eddig nem futottam össze.
Eddig 1x volt oprencercsere mióta megvettem (XP32 -> Vista64). Minden probléma nélkül ment az újraaktiválás. Net nélkül még nem próbáltam elindítani.
Ja meg bukod a Shift+TAB kombinációt, mert azt a steam lefoglalja.
#4582
Persze, ezzel tisztában vagyok, hogy így tudtak általános történelmet írni és nem írtak meg több verziót, ezért is írtam, hogy az összes X játék sztorivonala lineáris, de ez nem gáz sztem, ettõl még lehet jó.

#4581
igen, ugyanis direkt nem gothic-os játékmenetre készítették a plotot. Ez az egész azzal magyarázható hogy az egósoknak minden év pillanatnyi történése fel van jegyezve az argonopediaban, és ehhez hûen alakítják a dolgokat.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#4580
Látom nem sikerült megérteni amit írtam :-) Nem magáról a játékmenetrõl, meg holmi bugokról értekeztem, kizárólag a sztorivonalról, semmi másról. X3:R annyira lineáris, mint az összes többi X, csak egy féle sztori befejezés van mindig, mindegyik X játékban. A sztoriban A és B pont között azt csinálhatunk amit akarunk, de bármit csinálunk, a B pont mindig ugyanaz marad, irreleváns, hogy addig mit csináltunk.

#4579
Az X2-s is ott volt, noha picit gyengus megvalósítással, illetve a szereplõk rájátszásával... Mindenesetre az volt az elsõ X-em és azért szeretem.

X3:Reunionban tetszett volna a lineáris menet, csak sajna a sok sok dolgot amit belegyömöszöltek az egészbe elrontotta, bugos lett. Na meg a készítõk lehagyása a végérõl... Ennyit a szarkazmusról.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Vitez77
#4578
Sztem még az X2 is elviselhetõ volt. De ez a mostani.....
Más: ezek a rohadt hajók nem akarják azt csinálni amit mondok: Return home->a "Home" az a szektor közepén van-> a hajó meg elmegy a pcsába a szektor szélére, és ott bolondozok-> néha meg sem mozdul.............
Remélem az új patchben kijavítják.

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#4577
Én úgy csinálom h miután leviszem a pajzsot átugrok a foglalóhajóra jó közel megyek a célponthoz (50-200m) és akkor nyomom be a piracy-t. Kicsit navigál a hajó aztán kiugranak a marine-ok.
Ilyenkor persze az a gáz h nem fogják utolérni a hajót, csak a szerencsén múlik.

#4576
Elvileg ki kéne dobnia a marineokat, de én ezt a fajta foglalást egyáltalán nem ajánlom, sokkal egyszerûbb és gyorsabb is boarding podokat kilõni a foglalandó hajóra és úgy próbálkozni. Egyébként Xenon Q-val feleslegesen próbálkozol, nem lehet elfoglalni, csak moddal úgy tudom.

#4575
Szerintem az X-BTF óta nincs normális sztorivonal. Az volt a legjobb, még Kyle Brennannal nyomulni és felfedezni elõször az akkor még csak 54 szektorból álló X-univerzumot, a Gonereken keresztül megtudni a történelmet, stb. Még a klisés Khaakok sem voltak sehol szerencsére. A Terran Conflict is nagyjából normális plotokat vonultat fel, nekem az X3:R-ben lévõ Julian Breannan papa pici fia plot rohadtul nem jött be, elég volt egyszer eljátszani a hõs megmentõt, semmi szükség nem volt rá, hogy a fiúcskából egy gyengusz Kyle Brennan másolat legyen, a további karakterek is baromi sablonosak voltak, X2 detto. Szal sztem a legfaszább plot az eredeti X-BTF-es volt.

#4574
Sziasztok!
Reuban elég jól ment a hajófoglalás, de itt nagyon zavaros. El tudnátok nekem magyarázni lépésrõl lépésre, és megmondani mi volt a hibám??
Egy szektorban levadásztam egy XenonQ kíséretét, és behívtam egy foglaló-hajót. A hajó, amit a terran plotban kaptam. A fedélzeten 10 katona. A XenonQ pajzsát lekaptam 10% alá, és kiadtam a foglalóhajó parancsmenüjében a piracy - n bellül a foglalási utasítást. Azaz piracy, automatikusan kijelölt xenonQ, majd a lista megjelent a marinokkal, és ott a start boarding (ha jól vágom). Aztán megpróbáltam úgy is, hogy a marinok listáján kijelöltem pár katonát, és úgy start. Sajna egyik esetben sem történt semmi, habár a pajzs lenullázódott közben a Q-n. A foglalóhajó csak kering, minden katona a fedélzetén van, és ennyi....
#4573
Tegnap véletlenül 20 millió kreditbõl csináltam 60-at pár óra alatt. Egy-egy ilyen SPP építõs küldetés 10 milkót hoz.

Lassan veszek én is egy M7-et, amivel tudok boarding podokat lõni, kell a pénz a HUB-hoz, a tûzerõ meg a Fury utolsó küldetéséhez. Ezek már elég beteg küldetések.

Sajnálom h nem sikerült egy értelmes sztorit se összehozniuk (bár tudom a játék nem errõl szól), nagyon repetatív az összes küldetés. Pedig olyan gazdag háttértörténete van az univerzumnak, kár érte.

Vitez77
#4572
Modolási problémák nem szoktak lenni a STEAM-es verzióval?

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#4571
Én konkrétan kettõvel találkoztam eddig.
1: A játékot csak ötször lehet aktiválni.
Erre azt írták az egós srácok, hogy egy éven belûl úgyis kiadják a patchet ami eltávolítja a drm-et. Tehát ez a limit csak egy évig érvényes.
2: A patchek hajlamosak "késni" egy kicsit! Az 1.3-asra 2 hétig vártunk. Már ment az anyázás minden fórumon. Az 1.4 kb. 2 napot csúszott csak.
Viszont nem nyafog semmilyen cd-ért és gyorsan elindul.
NONPLUSZULTRA
#4570
Van valakinek tapasztalata a STEAM-es verzióval? Vannak hátulütõi?

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

NONPLUSZULTRA
#4569
Viszont ha akülönbözõ oprendszerekbõl a Dokumentumok mappát átirányítod egy független partícióra, mind oda mentik a játékot, és bármelyikrõl folytathatod. (mondjuk nálam a játék is független partíción van és telepítés nélkül játszom)

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

Amaro
#4568
W7 alatt egyelõre a legfontosabb, hogy mákod legyen 😄 Egyébként kezdek belezavarodni a dolgokba: van ugye egy X3TC XP32 alatt, egy Vista64 alatt, egy W7 alatt, és tegnap este 5 percig kerestem a logban, hogy ki lõtte le a TL-emet. Aztán beugrott, hogy másik oprendszer, másik játék <#falbav>