18351
ATbanner.jpg
  • grizzly21
    #1196
    Ezzel egyetertek, nem ertem miert nem lehet a pannon-nal is megoldani ezt, abbol is ugyanugy reszesulhetne az Apple.
  • efem
    #1195
    (hajlando voltam 85e-t kicsengetni)
  • efem
    #1194
    abszolut egyetertek.
    en hajlando voltam 1.5 eve is kicsengetni akkori almaim telefonjaert - nokia e61 - amit mai napig imadok, de iPhone 3G most az uj szerelem, ugyhogy csak ismetelni tudom magam
  • GregSB
    #1193
    Asszem ott két srác meg egy csaj dolgozik (lehet van több csaj is nemtom). A srácok jó fejek, de ha az a nő van ott akkor jobb ha be se mész, iszonyat tapló.

    Még jómúltkor bementem kipróbálni az 24" iMacet, próbálgattam rajta a programokat. Behoztamk a Safarit is hogy megnézzem hogy festenek azok a honlapok a gépen amiket naponta nézek. Asszem csak az indexnek hotam be a főöldalát amikoris odajött kulcsokkal a kezében (gondolom valamiért sürgősen ki kellett mennie a boltból és be akarta zárni) és mindenféle felvezetés nélkül odaböfögte nekem hogy "Ha netezni akarsz akkor lent van a netkávézó" valami iszonyat gusztustalan hangnemben. Ja bocs, a kulcsogat csörgette a kezében hogy észrevegyem.

    Ha egy alkalmazott ilyet tenne egy kinti Apple storeban szerintem azon kívül hogy szénnéperelnék az agyát még örökre ki is tiltanák az összes üzletből. Szánalom.
  • mod
    #1192
    Menj be egy apple boltba, mondjuk a Westendbe, és próbáld ki!
  • Bercy #1191
    Én használok.
  • oneal1
    #1190
    Használ valaki OSX et a gépén?

    Elkezdett érdekelni a dolog hogy milyen is lehet:)
  • GregSB
    #1189
    Na, az olasz Vodafone ma reggel bejelentette hogy fogja függetlenül árulni a telefont!

    Az ár viszont nem annyira kecsegtető. €499/€569 a 8GB/16GB-osért... (121 ezer Ft és 138 ezer Ft).

    Szal ha valakinek ez az ár nem sok, Júli 11-én meg tudja majd venni olaszoknál függetlenül.
  • I.C.ram
    #1188
    Így viszont:

    1: megnőne a közvetlen bevétele, mert sokan hajlandóak kicsit többet fizetni a független telefonért.
    2: és abból is megnő az eladások száma, ezáltal a bevétel, hogy többet adnak el, mert sokan csak azért nem veszik meg, mert valamilyen, általuk nem szimpi szolgáltatóval kell szerződni. Nekem is van kapásból 3-4 ismerősöm, akik rögtön vennének, ha lenne független, így viszont inkább felejtik a dolgot.

    30% hatalmas szám, szerintem, ha az eladásokat nézzük. Ez gyakorlatilag az Apple zsebéből kicsúszott pénz, mert nem a szerződött szolgáltatónak perkálják a hívás, 3G, sms, stb díjakat, hanem olyannak, akinek semi köze az egészhez, és semmi befektetett munkája nincs az iPhone értékesítésben.
  • Dzsini
    #1187
    nagyon nem mindegy, hogy egy telefonért az eladó 1x kap egy összeget, vagy 2 éven át kevesebbet + azalatt használja a hálózatot, stb.

    a telefonok 1/3-át megtörik, 2/3 viszont fizet 2 éven át egy olyan havi előfizetést, aminek egy része szintén az Apple zsebébe megy, és óriási hasznot hoz nekik
  • I.C.ram
    #1186
    Nem értem, hogy mi a francért nem árulják függetlenül is. Jó legyen picit drágább, és akkor mindenki jól jár.

    Olvastam, hogy csak USA-ban kb 30%-a az iPhone-oknak soha nem kerül regisztrálásra, ergo megveszik, és vélhetően feltörik. Ez azért durva... Ezt a 30%ot lazán lelehetne csökkenteni, ha eleve árulnák függetlenül, persze egy picit drágábban.

    Mindig is gyűlöltem ezeket az exklúzív, egy viszonteladóra kalibrált termékeket, mert ha valami megöli, akkor ez azt teszi a versennyel. T-mobile is nem lesz rest 55ezreket elkérni a fapados modellért, mikor "elvileg" maximalizálták az árát 199 dollárban, amit ha átváltunk egy az egyben euróra, akkor sem éri el az 55ezer forintot.
  • joebacsi
    #1185
    Nav 'n Go -val nincs? :)
  • GregSB
    #1184
    Pay&Go-val ugyanúgy kártyafüggő telefont kapsz.

    Viszont egy bizonyos idő és feltöltött pénz után függetlenítik ha kéred. Ha jól emlékszem fél év és €160 topup után függetlenítették az én Nokiámat. Ez azóta már tuti változott, és egyáltalán nem biztos hogy iPhone-ra is érvényes...
  • I.C.ram
    #1183
    Itt a link:

    http://www.o2.co.uk/iphone/paygo
  • I.C.ram
    #1182
    Hát pedig én láttam pay'n'go-ban meghirdetve. Igaz árat még nem írtak.
  • grizzly21
    #1181
    azt sajnos nem. vagy igen ? o2 eddig csak kartyasat hirdetett tudtommal. ha lenne UK-ban fuggetlenul mar meg is vetettem volna valakivel:)
  • I.C.ram
    #1180
    Mondjuk 16ost vennék, akkor már mindenképpen.
  • I.C.ram
    #1179
    Állítólag a béta firmwaret már fel is törték :D
  • I.C.ram
    #1178
    Egész nyáron kint leszek, szeptember 7ig, szóval van időm. Addigra csak kijön ott is függetlenül, meghát angoloknál már biztos, hogy lehet majd kapni kártyafüggetlenül az O2-től.

    Amúgy előfizetéses vagyok, és szerencsére pont a t-mobilenál, így abban is reménykedem, hogy esetleg jó áron lesz itthon, mert anno, mikor vettem az E51-et az is kemény 28ezer forintomba került 1 vagy 2 éves hűséggel, mikor a nepperek, függetlenül, olyan 70-80ezerért árulták. Igaz utána rögtön emelte a t-mobile is az árát egy 5össel látva a sikerét :)

    Bevállom nagyon negatívan állok minden Apple termékhez, de ez az új iPhone nagyon megtetszett.
  • Zsoltika 007
    #1177
    A kérdés inkább az hogy mennyire fognak rászállni a warezolókra. Mert azt tudjuk hogy mindenre lesz megoldás de nem lesz vmi nyerő ha havonta kell törni mindíg a készüléket.
  • grizzly21
    #1176
    mennyi ido is kellett az iphone feltoresehez ? 1-2 honap? Ehhez se fog sokkal tobb kelleni, a "szurke piac"-cal nem lesz gond
  • mod
    #1175
    Szerintem sem lesz olcsó, ha bejön a T-Comon keresztül. 200 dollárnál tuti több lesz. De mindegy, megéri majd megvenni, mert zseniális egy szerkezet. Haveromnak iPhone 1-e van, de mindig csak ámulok, milyen jó funkciók vannak benne, és milyen szép az egész.

    De a 3G-s iPhone sajnos nem lehet csak úgy behozni Amerikából, az aktiválás miatt. Vagyis behozhatod, csak nem fogod tudni használni. A szürkepiacnak lőttek.
  • grizzly21
    #1174
    Eddig igen, kivancsi leszek a t-comra, valahogy nem tudom elhinni hogy ilyen olcson adnak. Itt valahogy nem divat olcson adni muszaki cuccokat, inkabb az a filozofia hogy aki megveszi az ugyis megveszi akarmilyen aron, ezert K dragan kapod meg. de en semmikepp sem varnek tcomra, eleve ev vegere igerik..
  • GregSB
    #1173
    Szerintem meg van rá az esély hogy itthon is 30 ezer Ft legyen 2 éves hűségnyilatkozattal. Miből gondolom ezt? Ha megnézed UK Sotreban minden termék sokkal drágább mint USA Storeban. Mégis az O2-tól elvihető 99 fontért (=193 USD = 30 ezer Ft) a telefon. Ugyan annyiért mint USA-ban. Steve külön hangsúlyozta, hogy a 8GB-os modellért MAX $200-t fognak elkérni a világon mindenhol, ez eddig beigazolódni látszik.
  • 0ckH4M
    #1172
    Ha úgy vesszük, hogy most vettem 80ezerért egy 16 gigás ipod touchot, egész jó ár a 72e a gigás iphone-ért.
  • grizzly21
    #1171
    Legkorabban is 1 honap mulva lesz usaban, szerintem varjuk ki a veget, mert nem kizart hogy lesz fuggetlenul. Ha londonban elnek persze vennem rogton pay & go -val, dehat ez magyarorszag, eleve dragabban adjak es akkor is csak T-nel elofizetessel...nem jo moka.

    Az ar meg, hat igen 50 rongy meg jonak szamit azt kell mondjam, de azert hozza kell tenni hogy ez is pofatlansag, de meg mindig nem akkora mint amennyivel dragabban adjak altalaban itthon a hasonlo cuccokat (laptop, szoftver, v akarmi)
  • GregSB
    #1170
    Ha kint veszed meg, akkor kötelezően alá kell írnod 2 évre az AT&T-hez. Felbontani a szerződést 30 nap után tudod díj ellenében. Szóval bukó :S
    Én a helyedben itt venném meg majd európában, több országban lesz feltöltőkártyával szerintem (angoloknál már tuti).
  • joebacsi
    #1169
    ez az 50 rongy is teljesen korrekt sztem
  • I.C.ram
    #1168
    innen van az idézet:
  • I.C.ram
    #1167
    "Handrás jelenlegi információi szerint a hazai T-Mobile a 8 gigabájtos modellt 52.000 Ft-ért, míg a 16 gigabájtos modellt 78.000 Ft-ért fogja piacra dobni. Az ár még változhat."

    Hát ez elég rossz hír, és igen messze van a 200, illetve 300 dolláros ártól.

    Már csak ezért is érdemes lenne kártyafüggetlenül venni Amcsiban.
  • I.C.ram
    #1166
    Tesóm él kint, és hozzámegyek látogatóba :)

    Igazából nem lehet olyan véesz a vám. 20% áfát kell fizetni + az áfával terhelt értékből számolnak vámot, ami nem hiszem, hogy olyan sok, max 2-3% Én jobban félnék a postaköltségtől, mert sima posta nem drága, de amint átveszik USPStől a Magyar Posta dolgozói, drasztikusan csökken a csomagok túlélési esélye. A futárszolgálat meg drága nagyon. Legalább 10ezer forint, viszont hamar itt van, és tuti, hogy nem lesz semmi baja, vagyha mégis, akkor kifizetik a teljes árát, és a postaköltséget is visszaadják.
  • grizzly21
    #1165
    na meselj hogy kerulsz te arra?:) Ha mar arra jarsz hozhatnal meg egyet:)
    Nekem most iden valoszinu nem fog osszejonni NY, van egy ceg akihez ki kene menni szakmai gyakorlatra, de egyenlore bme suxx, meg egy kis penzkereses a nyar elejen. Elkuldetni mondjuk el tudom veluk, csak felek hogy a magyar vamosok lecsapnak ra mint a vercse
  • I.C.ram
    #1164
    Hát jó lenne, mert egész nyáron kint leszek Amerikában, és gondolkoztam rajta, hogy vennék egy ilyet, és faterom megkapná az E51-emet, ami nagyon tetszik neki :)
  • grizzly21
    #1163
    Igen, eddig annyit lehet tudni hogy AT&T-s 2 eves husegnyilatkozattal lesz 200 dolcsi a kisebbik. En ugy emlekszem meg nehany honapja volt olyan bejelentes hogy fuggetlenul is lehet majd kapni..errol tegnap nem sokat mondtak sajna.
  • I.C.ram
    #1162
    Na ez az új iPhone már igen tetszetős számomra is. 200-300 USD nem pénz egy ilyen telóért, bár itthon úgyis 200-300 ojró lesz az átszámítási alap.

    Van benne GPS, remek! Van benne 3G remek! Van benne WiFi remek! Nagy kijelző remek! Nagy vinyó remek! Már csak a microSD hiányzik belőle, és akkor csúcs lenne ez a teló.

    Az applenél árult telefonok is AT-T függőek, ugye? Kártyafüggetlenül nem kap az ember még amcsiban sem ilyet, ugye? :(
  • 5c0rp330n
    #1161
    északi-déli sark?
  • efem
    #1160
    en pannonnal vagyok kb 8 eve, mindenki ezt a szamomat tudja, es "ceges" tarifakkal.
    De bizom benne hogy ezt is megoldjak elobb-utobb ugyes kezu fiatal hobbitok :)
  • oroy_
    #1159
    +GPS
  • Ombika
    #1158
    En meg azzal erzek egyutt aki vodafone pl! Rakas szar ugyfelszolgalat,edge stb hiany! De ez nem ide tartozik! Raadasul kiemelt ugyfelkent kurva jo tarfiam van! No comment!! Vita off...
  • Dzsini
    #1157

    hova tűnt Izland és Grönland?
    valamit tudnak Jobsék?