18351
ATbanner.jpg
  • Dzsini
    #1316
    hát, tekintve a Win7 kezelőfelületi koncepciókat valószínűleg a MacOS XI (11?) is hasonló teljesen kézzel kezelős lehetőségre épít majd, ahhoz pedig kellhet.
  • G_ArchAngel #1315
    CinemaDisplay Touch? :-)
  • GregSB
    #1314
    Nah, a szokásos évi pénzügyi jelentés mellett elkotyogta az egyik Apple fejes, hogy még szeptemberben be fognak mutatni egy teljesen új terméket, ami egy új technológiát is hoz majd magával (kb mint az iphone a multi-tácst). Kíváncsi vagyok mi lesz ez. Sokan egy PDA-ra vagy tabletre tippelnek, mások egy teljesen új iPodra. Meglássuk.

    Link 1, Link 2
  • grizzly21
    #1313
    En is vlc-t hasznalok, de tuti nem az adja ki a hangot, csak megemlitettem, hogy meg akozben is csinalja...lehet hogy akkor amikor feltoltodott az aksi / rakapcsolodott a wifi-re..
  • Zsoltika 007
    #1312
    Úgy látom neked adatlap fétised van. Ha valakivel nem értesz egyet akkor mindjárt csekkolod az adatlapját és jól belekötsz. És akkor te beszélsz a szintről :DDD
  • G_ArchAngel #1311
    as enyem nem pittyeg, de nincs is rajta semmi kulonos, altalaban QuickTime mindent lejatszik, ha nem, akkor vlc...
  • grizzly21
    #1310
    Hogy egy kis ontopik is legyen: neha - filmnezes kozben is akar ! - kiad a mbp egy ilyen pittyego hangot, fogalmam sincs mit jelent, es nem latom hol lehet kikapcsolni, ha kinyomom a Play User InterFace Sound Effects-et akkor is megvan..otlet?
  • grizzly21
    #1309
    nezd, eleg volt a nickedre kattintanom, hogy belassam nem erdemes a szintedre sullyednem, de ha mar te is kotozkodesre adtad a fejed: mi ertelme volt ebbe az egeszbe belekotni egyaltalan? Ki se latok olykor a melobol, es igy is alig van idom hogy mellette sportoljak/csinaljak valami ertelmeset, nektek meg ennyi idotok van? Egy tok masrol szolo komment legaljan fel mondatban megemlitettem hogy a ps3mat fel evbe kerult feltorni, ami igy igaz, es meg mindig irkaljatok a hulyeseget? na en most irtam utoljara ebben a temaban...
  • G_ArchAngel #1308
    apple-topicban pedig plane nincs ertelme...
  • Zsoltika 007
    #1307
    Magyarul adtál a szarnak egy pofont. És tiéd az erkölcsi győzelem. Csak az a baj hogy pont leszarjuk hogy meg van-e törve valami ha gyakorlatilag 0 értelme van.
  • grizzly21
    #1306
    "Felolem feltorhettek,de nincs hasznalhato ertelmes verzio"

    akkor egyet is ertunk mindenben nem? En csak annyit irtam hogy feltortek, ezt mostmar te is elismered, en meg most azt hogy nincs hasznalhato verzio (bar sose irtam az ellenkezojet)...
  • Ombika
    #1305
    En nem minositettelek pedig lehetne(Te meg fel sem vallalod korod)! Felolem feltorhettek,de nincs hasznalhato ertelmes verzio ,akkor meg mirol beszelunk!! AMEN!! Ragodj tovabb....

    #1300: 2007.junius azota eltelt 1 ev ,no comment!! :)))
  • S8DJ
    #1304
    igen én láttam (FTP-n).
  • grizzly21
    #1303
    25evesen ennel komolyabb szintet is kepviselhetnel srac:)
    Az hogy en nem lattam valamit az nem bizonyit semmit.
    Az hogy te nem lattal, az szinten nem.
    Az hogy valakinek sikerult rajta torott jatekot elinditania, az igen. Marpedig ez megtortent, nem szamit hogy milyen firmware-el, meg hogy hogyan, a lenyeg, hogy igen feltortek, es en semmivel sem irtam tobbet. Ugyhogy a tema lezarva _most_ , es jo lenne nem ragcsalodni minden szaron allandoan.
  • Ombika
    #1302
    Lattal mar hozza jatekot feltortet?! :))) Tema lezarva!!
  • grizzly21
    #1301
    ki irta, hogy nem? :) nem ertem mi a gond, egy peldat irtam, koze nincs a ps3nak meg plane annak a fostalicska xbox-nak ehhez a topikhoz.
  • grizzly21
    #1300
    nem minden frameware, de ez pl fel van torve

    Mas kerdes, hogy uj firmw.el nem megy..de nem ertek hozza, nem vagyok konzolbuzi, annyit irtam hogy feltortek es az tudtommal igaz, de azert koszi az eszrevetelt (N)
  • Zsoltika 007
    #1299
    "sot online meg mindig nem lehet jatszani csak legalis jatekokkal ha jol tudom"
    Miért xbox-nál szted nem? Pedig dolgozik ban hammer.
  • Ombika
    #1298
    Hol latsz te PS3-ra tort jatekot?!
  • grizzly21
    #1297
    azzal dicsered, hogy lelopott nehany dolgot a unixbol? nagy dolog:)
  • ivjoe
    #1296
    Vizsgáltam Vistát, mit nem láttam? :D
  • efem
    #1295
    vizsgald meg a vistat + win2k8servert, eleg erosen atemeltek jopar dolgot unix/bsd/solaris vonalrol. (es tegyuk hozza, h nekem fel ev alatt a 2 vistam 1x se adta meg magat!) szal azert valamit csak csinalnak ott a fiuk.. (hogy legyen ellentabor is )
  • ivjoe
    #1294
    Amúgy az MS ezeket a megoldásokat simán lenyúlhatná, nagyon nagy előnyére válna. Pl.: csomagkezelés, jogosultsági rendszer és még kis millió dologgal folytathatnám. :(
  • ivjoe
    #1293
    Egy nagyon fontos tényezőt elfelejtesz. Az OSX UNIX alapú. :)

    Amúgy az, hogy a win elterjedtebb, nem egészen pontos, a win elterjedtebb DESKTOPON, de a szerverek nagyon nagyon nagy része UNIX alapú. Rengeteg gép, hatalmas támadófelület. Vírus? Haha. :D

  • grizzly21
    #1292
    de pont ezaz, hogy ezt nem lehet feltorni:) Nyilvan ilyet meg nem lehet mondani amit most mondtam, de gyakorlatilag akkor is ez a helyzet. Ahhoz, hogy mac-en bekapj egy virust, ahhoz legalabb 3szor le kell okeznod, es be kell irnod a jelszavad..ha nem tudod mit telepitesz akkor meg nem irod be a jelszavat es mar itt megbukott az egesz dolog. A unix tenyleg sokkal biztonsagosabb, virusirasbol meg csak a virusirtok gyartoinak van haszna, azok meg nem nagyon irnak ilyet..unatkozo hackerek irnak altalaban, es amig windowsra nagyon konnyu virust irni, addig aki mac-re kepes lenne, annak van akkora tudasa, hogy ne unatkozzon, hanem rendes munkahelye legyen, ahol ellatjak eleg meloval.
    Az csak hab a tortan, hogy win userbol joval tobb is van.


    De egyebkent nem tornek fel mindent rohogve. Pl a PS3-mat fel ev alatt tortek fel, gondolom nem unatkoztak ezalatt a 6 honap alatt..sot online meg mindig nem lehet jatszani csak legalis jatekokkal ha jol tudom
  • Lacee
    #1291
    ha csak ezen múlna, egy-két ráérős geek azért már biztos akadt volna, aki pár eseménytelen hét alatt összedob valami "vicceset" osx alá... ha egy ingyenes használd-a-laptotpot-vízszintmérőnek programba időt és energiát hajlandó ölni valaki, akkor bármibe - nagy ösztönző az unalom.
    amúgy a vírusírónak mi haszna származik a károkozásból? az ún. hírnéven kívül.
  • I.C.ram
    #1290
    Te tenyleg hiszel abban, hogy manapsag nem tornek fel mindent rohogve? Egyetlen szempton, hogy melyikre eri meg jobban virust irni. Nyilvan a winre, mert meg mindig az az elterjettebb.
  • grizzly21
    #1289
    ez azert nem igaz! Ezt irja minden windows marketinges, de ha beirod google-be hogy "mac no viruses" vagy hasonlo, akkor jopar cikket talalsz arrol ami ellentmond ennek a kozhelynek.
    okai inkabb:
    - legfobb ok (szerintem) unix security model. Eleve minden program installalasahoz/torlesehez, rendszerfile-ok irasahoz/torlesehez minden egyes alkalommal be kell irnod a felh.neved/jelszod. A win sokkal sebezhetobb
    - ez most ne hangozzon nagypofajunak, de egy mac user jobban ki van tanitva, nem nyit meg minden hulyeseget, amit levelben kap, tudja hogy mit lehet/nem erdemes futtatni

    ha valakit erdekel
    symantec

    cikk

    cikk2

    cikk3

    ez az idezet jo:)
    To mess up a Linux box, you need to work at it; to mess up your Windows box, you just need to work on it, writes SecurityFocus columnist Scott Granneman.
  • I.C.ram
    #1288
    Ha a MACOS is olyan elterjedt lenne, mint a win, akkor mar az is egy hatalmas biztonsagi resse valt volna. Ne felejtsuk el, hogy a MACOS meg mindig csak olyan max 15% reszesedessel bir.
  • G_ArchAngel #1287
    Enekeltesd a Mac-ed! (handras.hu)
  • SD456
    #1286
    Értem. Köszönöm a válaszokat.
  • G_ArchAngel #1285
    most a design valtozik - uj MB, MBP...
  • grizzly21
    #1284
    szeptemberben megint uj macbook-ok? nem aprozzak el:)
  • grizzly21
    #1283
    semmikeppen sem, raadasul a hataron raraknak vamot+afat igy ugyanannyibol jossz ki. Ha sok penzed van macbook pro, ha kevesebb akkor fekete macbook-ot ajanlom.
  • G_ArchAngel #1282
    elvileg a 3. negyedevben lesz termekfrissites, ha kicsit varsz, akkor lehet jobb lehetosegek kozul valaszthatsz...
  • Lacee
    #1281
    szerintem az air nem éri meg semmilyen áron, tragikusan keveset tud bármilyen más laptophoz képest. jobban jársz egy sima vagy pro macbookkal! csak a vastagsága kisebb, "keresztben" ugyanúgy 13,3 inches képernyője van, mint a macbooknak.
  • SD456
    #1280
    Hi all!

    Nem találtam más Apple topic-ot, ezért ide írom. Érdemes lenne venni egy MacBook Air-t ? Nem játékra kéne (arra ott a PS3) hanem inkább csak jó lenne egy kicsi laptop amit vihetek magammal a suliba ...stb Csak MO-ban elég drága. Ebay en találtam 260K, így se a legolcsóbb de azért még mindig jobb mint az itthoni 330K. Sosem volt még Apple-s cuccom, most akarok venni iPhone és utána valamikor venni egy MacBook Air-t. Videókat néztem róla, nagyon tetszik ez a kis gép :) csak az ára nem nagyon... :(
  • kakaoskalacs
    #1279
    Iphone 3G :O teszt
  • ivjoe
    #1278
    Tudod az operációs rendszer egyik FONTOS feladata, hogy a hibákat kivédje, szal ha tudok olyan programot írni, ami kiakasztja az oprendszert, az egy szar oprendszer. :(
  • Zsoltika 007
    #1277
    Nem tudom, de stúdióknál is nagyon sok helyen láttam már G5 Powermac-et és most már Macpro-t is. Pedig oda tényleg nem kéne ha csak nem tud valamit.(nem hinném hogy a design miatt)