18351
ATbanner.jpg
  • 0ckH4M
    #1116
    Most letter iPod Touch tulaj we orommel latom hogy lehet veld irogatni sg-re ^^
  • grizzly21
    #1115
    a levedes hogy mukodik egyebkent? ha be tudod bizonyitani hogy te is feltalaltad akkor hasznalhatod? Mert ez igy geciseg elegge, en mindigis az opensource, a nyilt, a megosztott, kozos fejlesztes mellett voltam. A linux is azert jo mert sokan nyiltan dolgoznak rajta.
  • GregSB
    #1114
    Mármint mit?

    A multi-touch nem kifejezetten Apple fejlesztés, rengeteg cég kísérletezett vele már a 80-as évektől. Az utóbbi években többek között az Apple és Microsoft is.

    Az amit az iPhoneban, iPod Touchban, a Microsoft Surface-ben és majd Win 7-ben láthatunk az leginkább Jeff Han-nak az érdeme.

    A Dockot meg nem hiszem hogy le tudnák védeni, akkor már megtették volna .
    BTW már most is van Win alá egy külső cég által fejlesztett ingyenes dock ObjectDock néven. Teljesen úgy viselkednik mint az OSX-es, csak nincsen rajta Stacks.

    Én csak nevetek rajta, és szerintem Mr Jobs is. Túl régóta ez a forgatókönyv (ők kifejlesztenek valamit, mások meg lenyúlják) ahhoz hogy idegeskedjenek rajta szerintem :)
  • G_ArchAngel #1113
    annyira nem vicces...
    nekem inkabb az a furcsa, hogy ezt nem vedte le az Apple?
  • GregSB
    #1112
    Kicsit off, de vicces:

    Gates és Ballmer demózza a Windows 7-et

    Az egész multi touchra épül és kapott az új OS egy Dock-ot is.

    "Windows 7, like other Microsoft OS’s before it, seems to have borrowed a thing or two from Mac OS X. This time it’s Apple’s Dock, which Microsoft appears to have borrowed. Multi-touch and a Dock. In Windows. Steve Jobs must be so proud." :DDDD

    A demó videó egyébként a cikk felénél található kb.
  • Dzsini
    #1111
    az újgenerációs NTFS is alig töredezik, csak mivel fenn kell tartani a visszafele kompatibilitást, így szükség van ilyesmire... az OSX-nél ez nem volt, ahogy a Vistánál se lett volna, ha az új filerendszert végülis beleteszik.
  • efem
    #1110



    link
  • ivjoe
    #1109
    A filejaid ugyanakkorák maradnak, csupán a filerendszer kialakítása olyan, h nem töredezik. Elég sok ilyen filerendszer van, nem tudom, h az MS miért nem tudta még lenyúlni.
  • grizzly21
    #1108
    hat?:)
  • ivjoe
    #1107
    Ahhhaha, nem. :)
  • grizzly21
    #1106
    akkor ez lehet az (egyik) oka annak hogy miert foglal minden tobbet osx-en? (kis toredezettseg - nagy filemeret)
  • efem
    #1105

    link
  • Dzsini
    #1104
    a HFS+ filerendszer eléggé töredezettségtűrő, nagyon ritkán, kevéssé töredeznek a fileok rajta (más módszerrel, más sorrendben tölti ki az üres helyet a vinyón) - ebből adódóan amíg van normál mennyiségű szabad helyed, addig nem is kell defragolni.
  • grizzly21
    #1103
    tehat fizetos? valami rendszerprogi nincs? Vagy osxen ilyenre nincs nagyon szukseg?
  • G_ArchAngel #1102
    TechTool Deluxe asszem csinal olyasmit, azt APP-hez adtak...
  • grizzly21
    #1101
    OSXen van toredezettsegmentesites funckio?
  • Lacee
    #1100
    itthon az iPodokon amúgy is van artisjus jutalék, mint minden adathordozón. szerintem nálunk nem drágulna tovább... más kérdés, hogy szerintem is felháborító hogy minden egyes dvd-r vagy merevlemezre adót vetnek ki.
  • efem
    #1099
    mas hasonlo technologiai fejlesztesek is beindultak, pl epaper+napelem kombo, egy azonos feluleten... gyk sosem merulnenek le?:) halisten egyre tobb nagy ceg kezd "zöldülni"
    meg egy cikk az altalad emlitett fejlesztesrol
  • G_ArchAngel #1098
    elobb lesz uj iphone, mint ez a torveny, nem kell izgulni...
  • Bercy #1097
    Ez egy akkor a vicc...Kb olyan mintha pájszert vagy kalapácsot vennél akkor betörési díjat kéne fizetned, mivel feltételezik rólad, hogy be fogsz törni.
  • grizzly21
    #1096
    a nagy faszt fogok en igy iphone-t venni. hozatok usabol, kezd a hocipom tele lenni ezzel a "kurva orszaggal" meg europaval is. Hogy van az hogy kinn minden 10szer olcsobb, es melle 5szor akkora kereset jar?
  • GregSB
    #1095
    Csodálatos....

    Az Apple, Nokia és Motorola beadta a derekát a jogvédőknek. A közeljövőben a felsorolt gyártók összes termékére rá fognak tenni egy "sarcot" európában, amit aztán visszajuttatnak az előadókhoz (hehe persze, valszeg nagy része a kiadóknál fog landolni). A tárgyalások még folynak, a három cég csak az esetben hajlandó ezt engedélyezni ha EU szerte egységes összeggel adózzák meg a termékeiket (jelenleg sok termékre országonként változó).

    Szuper... úgysem irreálisan drágák itthon az iPodok, had dráguljanak még.
  • G_ArchAngel #1094
    kozben azert lenne mit fejleszteni a piacon jelenlevo termekeken is:
    - a MacBook, MacBook Pro, iMac, MacPro, AppleTv kapott rancfelvarrast, de a MacMini meg nem, a CinemaDisplay igencsak elavult, aztan johetne az uj telefon is...
  • PyRex
    #1093
    hmm...
  • GregSB
    #1092
    Hordozható készülékekbe beépített napelemekkel kísérletezik az Apple, derül ki egy újabb szabadalom-bejegyzésükből. A dolog érdekessége, hogy az LCD panel alá helyezik a cellákat, így kívülről semmi változást nem lesz látható. 2001-ben már kísérletezett a Motorola hasonló technológiával, de akkor annak rengeteg hátulütője volt (leginkább a cellák mérete).

    Ha sikeres lesz az Apple fejlesztése akkor jelentősen megnőhet az iPhoneok, iPdodok és MacBookok készenléti ideje.

  • joebacsi
    #1091
    :DDD
  • G_ArchAngel #1090
    Megujult az az Apple Store!
  • Lacee
    #1089
    loool
  • G_ArchAngel #1088
  • Dzsini
    #1087
  • efem
    #1086

    link
  • Ombika
    #1085
    Vagy lesz 1 kulon 2es verzio belole,ezzel parhuzamosan mekkora cink lenne mar ! Rokabor effektus! :))
  • PyRex
    #1084
    gps majd a 3. iphone-ban lesz :D:DAS:DSD:
  • Ombika
    #1083
    Nekem mar ez is eleg,de szerintem nagyobb kamera meg lesz benne ,plusz amik kimaradtak copy-paste stb beleteszik szoftveresen mar nyert ugyuk lesz!! :)
    GPS szerintem nem merik kihagyni belole a mai vilagban,bar Aplle mindent megengedhet maganak! :))
  • GregSB
    #1082
    Szerintem túl nagyok az elvárások vele szemben, sokan koppanni fognak Júni 9.-én.

    Én direkt a legrosszabbra számítok: marad ugyan az mint a jelenlegi, csak beleraknak egy 3G chipet, semmi extra. Innentől kezdve bármi mást jelentenek be az csak pozitív csalódás lesz :D
  • grizzly21
    #1081
    van nehan szep..iphone-osak is
    hu de jo lenne ha minden rendbe lenne az uj iphone-nal majd
  • G_ArchAngel #1080
    Apple wallpapers
  • G_ArchAngel #1079
    azert ez igy egyben kicsit sokkolo volt az OSX-rol es a koriteserol:)
  • GregSB
    #1078
    Keynote bakik :D

  • GregSB
    #1077
    Mostmár én is nagyon várom mi lesz, mert a jelenlegi telómat nagyon le kéne már cserélni, de kibírom mostmár ezt a 20 napot valahogy...