18351
ATbanner.jpg
  • grizzly21
    #1516
    hangfal van a szeleken, vagy azokat mashova tenned?
  • Dzsini
    #1515
    A lenti képen a touchpad alatt valószínűleg egy képernyő van, hogy a dock működjön - arra próbáltam utalni, ilyenből is van már rengeteg, olcsóbb, mint egy teljes érintőképernyő (nem is kell olyan jó minőségű/nagy felbontású kijelző), ezért olcsó, és látványos bővítése lehet a MacBook szériának.
    Ami viszont nem tetszik, hogy bár nem lenne probléma a széles képernyőknél, továbbra sem hajlandóak a billentyűzetet balra tolni, és egy numerikus padot elhelyezni. Elférne, bőven. (és erre is van már néhány példa)
  • PyRex
    #1514
    "van bőven olyan telefon, ahol a kis touchpad alatt van képernyő"

    ezt most nem értem, mármint értem de mégsem. hogy jön ez ide, vagy most mi van? :)
  • Dzsini
    #1513
    van bőven olyan telefon, ahol a kis touchpad alatt van képernyő (LG KF600, Samu E950...)- logikus és nem túl drága lépés lenne.
  • GregSB
    #1512
    Hogy egyes embereknek mennyi idejük van :))

    [centret]
    [/center]
  • GregSB
    #1511
    Nem túl előnyös a kép, az MB Air-re hajaz az látszik, az meg szerintem szép.

    Az viszont érdekes hogy az a francia oldal ahol eredetileg felbukkant a kép teljesen behalt, megszűnt létezni. Vagy a nagy túlterhelés miatt, vagy az Apple lelőtte. Ha utóbbi akkor nagy valószínűséggel ez a következő MBP.
  • grizzly21
    #1510
    ez kicsit ronda igy
  • GregSB
    #1509
    Új MPB? (Fake alert!)



    A trackpad-en lévő dock az nem semmi :D
  • Zsoltika 007
    #1508
    Bocs! Nem olvastam végig :D
  • GregSB
    #1507
    Vájátok ki a végét :))

  • G_ArchAngel #1506
    azota perszor ujrahuztuk, de ettol meg nem szerettem meg:-)
  • grizzly21
    #1505
    Igen, bar mondjuk hogy 2 evig jo volt attol lehet meg hogy a mac is jo lesz 2 evig es csak utana lesznek gondok...a hardver ugyanaz majdnem, de ez a 2 ev utani amortizacio szerintem inkabb az OS hibaja. Ha ujrahuznad ra az egeszet nem lenne jobb?

    Jah..en se tudnek dolgozni mar win-en tobbet..neha bekapcsolom az asztalit mert ott jo a hangfal, meg a torrent ott megy, de allandoan az eger kozepso gombjat nyomkodok es megse jon elo az expose:) Ez az egesz kenyelmetlen, arra az 5 percre is elmegy tole a kedvem amig odaulok.
  • G_ArchAngel #1504
    korabban irtam mar errol...
    egy HP nx9240-asom van, anno, 2,5 eve ez az akkori csucs volt, de most sem rossz...

    alapvetoen 2 evig semmi baja nem volt, XP SP2/SP3 megbizhato volt rajta, aztan kicsit beteg lett, megvettem a MBP-t, asszonye lett a HP...

    most latom igazan egy felelv utan a kulonbseget - hiaba van ebben is, abban is 4 Gbyte ram, az OSX miatt iszonyatos a kulonbseg (oke CPU is lassabb az HP-ben), nem tudnek soha tobbet Win-es munkaallomast elkepzelni, annyira lassu a kezelese a mindennapokban...
  • grizzly21
    #1503
    gondolom az ellenkezojet akarta irni, arra en meg azt mondom hogy hardver szinten lehet hogy egy minosegi dell laptop kb egy macbook / pro szintjen van, de mivel a dell-en csak windows futhat, igy az OS oldala mar sokkal gyengebb, a megbizhatosaga is.

    Van itt valakinek pc laptopja? Mondjuk valami igenyesebb Dell 250-300 folotti arban,vagy ibm esetleg? Arra vagyok kivancsi hogy egy sima asztali PC-hez kepest hogy mukodik az? Tehat az alap, hogy pc-n ha nincs 1-2 evente format akkor a windows osszeszarja magat egy ido utan, minimum lefagy vagy csinal valami faszsagot hetente stb.. a mac lapim meg kb ketszer fagyott le miota megvan (kb fel ev), ebbol az egyik egy software update hibaja volt es mindenkinel lefagyott aki feltette..
  • Bercy #1502
    "Amúgy meg semmivel sem megbízhatatlanabb mint bármelyik márkás notebook."

    Biztos, hogy ezt akartad írni, mert én is pont ezt írtam.
  • Zsoltika 007
    #1501
    Megosztott gépen tud ntfst-t is írni. Amúgy meg semmivel sem megbízhatatlanabb mint bármelyik márkás notebook. Ez se varázslattal megy és ezt is kínában vagy a környékén rakják össze. Amúgy ha jól tudom asus cuccok vannak benne.
  • Mnemomic
    #1500
    Köszi!
  • Bercy #1499
    A mac képes olvasni az ntfs és a fat32 filerendszereket is de csak a fat32 tudja írni!
    A másik megoldás pedig hogy a windowshoz feltelepíted a macdrive nevü alkalmazást ami képes a olvasni/írni a HFS, HFS+, HFS+Extended köteteket
    viszont a HFS+Journaledet nem.

    Megbízhatóság terén meg a mac megbízhatóbb mint egy pc. A hardveres része tulajdonképpen PC alkatrészekből épül fel, tehát egy jó minőségű laptophoz hasonlítható, OP rendszer terén meg az OS/X mindenképp stabilabb mint a WIN.
  • Mnemomic
    #1498
    Hi!

    A PC-m mellé szeretnék laptopot venni és gondolkozom egy MacBook-on. Lenne pár kérdésem mivel semmi tapasztalatom nincs ez ügyben

    1. Netezésre és fotózás mellé kellene a gép. Viszont jó lenne ha PC-val együtt tudna működni vhogy a dolog egy külső wincsivel konkrétan. Megoldható, hogy a PC és a MacBook egy külső wincsit használjanak szóval mindkettő felismerje a képeket?

    2. Mennyire megbízható a MacBook? Olvastam olyat, hogy nem túlságosan megbízhatóak, de lehet, hogy a Macbook Air-ra gondoltak az már "egészségtelenül" vékonynak tűnik.


    Egyelőre ennyi lenne a kérdésem.
  • Lacee
    #1497
    az oké, hogy használnak apple hardvereket (a microsoftnak van részvénye is Almából, ha jól tudom), de egy MS vs mac kampány során kikerülő képben bennehagyni egy ilyen egyértelmű inofrmációt szerintem elég nagy öngól... a marketingesnek koppintgatnék az orrára serényen.
  • Zsoltika 007
    #1496
    Olyan mac laborjuk van nekik hogy összevizelnétek magatokat :D KATT
  • Dzsini
    #1495
    már 2003-ban is ezen pörögtek, hogy az MS Apple hardvereket vásárolt... (és valószínűleg használják is, nem csak szétverési célból vették)
    nincs új a nap alatt, csak rengeteg user, aki nem látott még ilyet :)
  • mflex #1494
    Több Amerikai fórumón is erről megy a téma :DD
  • Lacee
    #1493
    hahaha:
    http://addict.blog.hu/2008/09/21/macintoshon_keszult_a_microsoft_reklamja
  • PyRex
    #1492
    basszus... simán beléptem volna ssh-val (tuti 3-ból 2-n defaulton volt a jelszó + már ha jailbreak-elve volt ugye a telcsi csak akkor menne, ha openssh telepitve van) és hagytam volna valami nyomot, pl. egy szaftos kis képet vagy mittudomén

    :))
  • G_ArchAngel #1491
    This update extends RAW file compatibility for Aperture 2 and iPhoto ’08 for the following cameras:

    Canon EOS Digital Rebel XS/Kiss Digital F/1000D
    Kodak DCS Pro SLR/n
    Nikon D700
    Olympus EVOLT E-420
    Olympus EVOLT E-520
    Olympus SP-570
    Samsung GX-10
    Samsung GX-20
    Sony DSLR-A300
    Sony DSC-R1
  • GregSB
    #1490
    Október-novemberben lesz frissítés elvileg a mekbúkokkal egyetemben,
  • G_ArchAngel #1489
    I'm a PC!
  • Lacee
    #1488
    az iMac-széria frissítéséről tudtok valamit, várható mostanában?
    lassan kezdi megadni magát a PC-m, lehet hogy érdemes elkezdeni gyűjtögetni? :)
  • I.C.ram
    #1487
    Nem hiszem, hogy lehet ezen :( WRTG54-es Linksys. Nem egy mai darab.
  • Dzsini
    #1486
    ha olyan a router, csinálhatsz sávszélesség-korlátozást is
  • I.C.ram
    #1485
    Hat csak iphoneosok voltak ram csatlakozva. Ez a 3 iphoneos meg kb 400 kb/s adatforgalmat produkalt nekem. Nem tudom mire hasznaltak, nem is erdekel, de ez pofatlansag.

    Le is kodoltam azota. Francnak van kedve igy kozoskodni.
  • Lacee
    #1484
    az altruizmus nem hülyeség azért...
  • ivjoe
    #1483
    Naezt elcsesztem, szal:

    En vagyok a hulye, mert nem kodoltam le, es hagytam hogy had hasznalja, az aki csak netezni akar?

    Pontosan, ahogy mondod.
  • ivjoe
    #1482
    En vagyok a hulye, mert nem kodoltam le, es hagytam hogy had hasznalja, az aki csak netezni akar? Talan nem az a hulye, aki csipobol letoltesre hasznalja?

    Pontosan, ahogy mondod.
  • Lacee
    #1481
    nyilván az utcán sétálgató iphone-osok torrentezésre használják a te netedet...
    ha meg szándékosan nem védted le a hálózatot, akkor meg hol a gond? sikered van a környéken.
  • I.C.ram
    #1480
    En vagyok a hulye, mert nem kodoltam le, es hagytam hogy had hasznalja, az aki csak netezni akar? Talan nem az a hulye, aki csipobol letoltesre hasznalja? Hogy is hivjak ezt? Verszivo?
  • ivjoe
    #1479
    Hülye router tulaj?
  • Lacee
    #1478
    albérletben én is 4-5 hónapig használtam az egyik szomszéd hozzáférését, de sajnos azóta eltűnt :)
    (vagy csak lehet hogy nem vette jó néven és kikapcsolta a broadcast ssid opciót)
  • Dzsini
    #1477
    nagyon helyes, éljenek a nyitott access pointok :) (én innen a szobából látok hármat, de 2 MAC-védett, egyhez nem tudom a jelszót...)