18351
ATbanner.jpg
  • GregSB
    #1596
    Mi az a létfontosságú fícsör amit nem tud egy JailBreakelt iPhone és szükséged van rá? :)
  • grizzly21
    #1595
    ez relativ, teny hogy ha az elaadasokat nezzuk jol csinalja- es ez a lenyeg vegulis semmi mas.
    Engem viszont nem gyoztek meg, mp3 lejatszonak sovany, kezikonzolnak is gyenge, meg nekem arra nincs is szuksegem, ha jatekbuzi lennek, hasznalnam a pspmet. gps lesz a hd touch-ba gondolom, videokat 4szer akkora felbontason jatszik le, es tenyleg okostelefon. Ezt most nem a flame miatt, csak ha mar itt szoba kerult..egyedul a win mobile lehet kerdeses, de van olyan rumour hogy android-os valtozat is lesz
  • grizzly21
    #1594
    nyilvan senki:) De nekem kelleni fog egy okostelefon es azzal mar 2 nagy cucc lenne a zsebemben..kenyelmetlen es folosleges. Most ugy nez ki kivarom a htc hd touch-ot es melle egy sony mp3 (kb mint egy gyufasdoboz csak vekonyabb)
  • Inquisitor
    #1593
    Az új verzió PDA, MP3/video lejátszó, GPS, és nem utolsó sorban kézikonzol. Az Apple jól kihasználva az iPod brandet visszaszivárog a PDA vonalra, miközben a kézikonzol témába is belefolyik. Jól csinálják!
  • GregSB
    #1592
    Zsebes témához meg annyit, hogy én nem egy zsebben tartom a telefont és mp3 lejátszót :D Simán elfér nálam mindkettő. Még a Touch is elférne...
  • GregSB
    #1591
    Mp3 lejátszónak nagy, de nem csak mp3 lejátszó. Tudsz rajta filmeket nézni, netezni(!), chatelni IM progikkal, játszani rengeteg játékkal, stbstb...

    Olcsóbb mint az iPhone, ezért ha valaki nem telefonál sokat annak jobban megéri egy Touch-t + párezer Ft-os telót vennie.
  • GregSB
    #1590
    Jah a főoldalt megcsinálták szépre, az aloldalak viszont hemzsegnek a hibáktól és a régi dizájn-elemektől :D Pl a Bolt rész. Ez így még eléggé gagyi :)
  • grizzly21
    #1589
    az a legnagyobb bajom az ipod touch-al hogy nem telefon, mp3 lejatszonak meg nagy. Van egy ilyen a zsebedben meg egy telefon akkor mast mar nem bele sem tudsz tenni.
    ez csak onnan jutott eszembe hogy ez van a kezdooldalon.
  • passatgt
    #1588
    Jaj! Ez a link nem működik.
    DNS hiba – nem található a szerver.


  • GregSB
    #1587
    Na véégre megújult az apple.hu. Azaz felvette végre az amcsi oldal kinézetét.
  • GregSB
    #1586
    Nem annyira mint az Apple. Egyik riválisa sem esett ekkorát az elmúlt pár hónapban.
  • passatgt
    #1585
    sztem a "válság" miatt mindenki kakiban van most
  • GregSB
    #1584


    Mégis igaz...

    Viszont ezt sem szabad figyelmen kívül hagyni.

    Júli 14 óta majdnem 50%-os esés. Elég nagy kakiban vannak.
  • mflex #1583
    VX3-2P012J Vista Ultimate 12,1" WXGA 1280x800 ColorShine Core 2 Duo T9300 2,5GHz/800/6MB L2 2x2GB DDRII 320GB 5400 SATA DVD s-multi LS GF 9300M G 256MB 792,600 Ft


    Szerinted egy 12 colos laptop mi a szarért kerül ennyibe? Inkább a 17-es macprot vettem meg 650-ért.

    A többiek már mint leírták, hogy miért jó a MAC , ezért én most nem térek ki rá, de ne legyél már ennyire elfogult . Az asztali gépem bekapcsolás után 12 sec! és kapok egy desktopot, utánna bármire kattintok folyamatosan a legdurvább programokra azonnal az arcomba vágja, közben kicsomagolás , nagy adatok másolása egyik vinyóról a másikra etc és még soha nem kaptam kernel panic-ot, igaz , hogy az asztali gépem nagyon erős kategóri talán, de a munkám miatt egyrészt szükségem van rá a másik meg az, hogy nem szeretném, ha egy szaros worm miatt kárba is veszne.

    Amibe "tuti" alaktrészeket pakolnak annak itt is rendesen elkérik az árát...
  • I.C.ram
    #1582
    Hat nekem sokszor van, hogy egyszercsak kedvet kapok egy masik szamhoz, es gyorsan atakarom valtani.
  • grizzly21
    #1581
    hat nem tudom, lehet. en elinditom a zenet utazas elott es kikapcsolom amikor megerkezek kozben nem buzeralom
  • GregSB
    #1580
    Jah, klasszikus iPod nekem sem tetszett igazából soha. A Nano-t azt megszerettem, mert kicsi, vékony, és baromi jól átlátható, kezelhető és szép menüje van (3. gen Nanoról beszélnük). A füles amit alapból adnak hozzá az elég középszerű, de egy Sennheiserrel nagyon jól szól.

    A Touch-t meg gondolom nem kell bemutatni, az egyik legjobb multimedia kütyü ami ma létezik SZVSZ. (annak akinek nem kell telefon funkció)
  • I.C.ram
    #1579
    Megmondom. A hihetetlen jo kezelofelulet. Clickwheel a leheto legjobb az mp3 lejatszokhoz. Annal mar csak a touch jobb, de az meg maceras, es erzekeny.
  • Tikal #1578
    egyszeru, szép, könnyen kezelhető, persze a endes iPod nekem nem kéne, az már nagy, nano a legjobb :)
  • grizzly21
    #1577
    ezt az egyet nem ertettem soha, hogy miert tetszik az embereknek az ipod..sztem pont ez az ami stilusos divatmajmolas, de technikailag egy kozepes mp3 player (magas aron)
    nekem meg a szappantarto design sem jott be
  • GregSB
    #1576
    Én 2007-ben vaciláltam, hogy MacBookot vagy Vistát notit vegyek. Végül az utóbbi mellett döntöttem, ezt használom ma is. Egy haverom viszont MB-t vett, amikor nála vagyok sokat használom, és ennyi idő után kezdem megbánni akkori döntésemet. Ha most kéne venni laptopot egyértelmű hogy MB-t vagy MBP-t vennék.

    A Vistával nekem egyébként messze nincs bajom mint amekkora lejárató-hadjárat volt ellene még 2007 másik felében. A neten felbukkant hibáknak nekem jó ha 2%-át produkálta. Viszont nagyon hiányoznak az OSX kényelmi funkciói, és stabilitása. Igen, stabilitása: annak ellenére hogy a Leopardal előjött egy csomó hiba az OSX-en még mindíg messze stabilabb és kiforrottabb OS a Vistánál, ezt tapasztalatból mondom...
  • I.C.ram
    #1575
    "Volt is, meg lesz is valoszinu." Marmint ipodom.
  • Tikal #1574
    hibák mindenhol vannak, hiába drága... ha japánban gyártanák az lenne a legjobb :)
  • I.C.ram
    #1573
    Nem fikazom en az Apple-t. Vannak termekei, ami nalam is nagy favoritok. Pl meg senki nem tudott az iPodhoz hasonlo kaliberu mp3 lejatszot csinalni. Volt is, meg lesz is valoszinu. Meg jok az Apple monitorok is, de a tobbi dologban nekem csalodas.
  • Tikal #1572
    Ha olvastad volna egy lentebbi hsz-m ott leirtam hogy simán közre játszott nálam a design is...még szép...
    egy fajta pc-s van: aki mindent megmozgat hogy fikázza az applet ;)
    nekem is van mindkét rendszer, párhuzamosan, az egyiket igyekszem elhagyni, tippelhetsz melyiket :D
  • Tikal #1571
    biztos van valami macre is :)
  • I.C.ram
    #1570
    Hol irtam ilyet?

    Ah nincs ertelme vitazni. 2 fajta apple-os letezik: egyik aki mindent megmozgat, hogy fenyezze a kedvenc markajat, mintha a fia lenne, es van a masik, aki siman elismeri, hogy a dizajn miatt meg a divatossag miatt IS apple-re esett a valasztas, nem csak a "high-end" technika miatt. :P

    5xre mondom. Volt nekem reszem mindkettobol. PC Apple egyarant. Nem csak a levegobe beszelek.
  • I.C.ram
    #1569
    Csak itthon nem jar oprendszer a gepekhez. Ne izgulj en is kaptam hozza Vista 64bit-et. Nekem bejon.
  • grizzly21
    #1568
    en sem jatszom laptopon de ha valaki akar, akkor akar ezen nincs ertelme vitatkozni:)

    Egyebkent ha 3d modellezo lennek se biztos hogy vennek mac-et. Nem fut a 3d studio max osx-en. Csak azert mondom hogy kinek mi kell
  • Tikal #1567
    hát én még olyanrol nem hallottam hogy PC elromlott volna :DDDD éppen ezért azt sem tudom mennyire olcso egy alaplap vagy egy vidkari, talán nem is lehet kapni, mert a pc-be sose kell olyan csak mikor kijön a gyárbol :D
  • Tikal #1566
    jo magyar szokás szerint a szoftvert senki nem számolja, majd letöltöm netről az xp-t vagy vista-t...mikor le kell ülnöm a pc-m elé tiszta feszült leszek, hiányzik az exposé a dock, az egyszerü mappakezelés stb.... :D
  • I.C.ram
    #1565
    Ugyanolyan dzsunka az apple is. Mondom eleg apple fordult meg a kezem alatt, hogy ne csak a levegobe beszeljek. Sot az elso szamitogepem is egy PowerMac Performa 75 mhz-s csoda volt a 90-es evekben.

    Annyit hordtam az apple-oket szerivzbe, mint mast soha :P Faterom megveszi oket maganak, anyamnak, aztan en szopok vele, mert persze nekem kell hordani a szervzibe, ahol gari lejarta utan a csillagos egekbe szokellnek az arak.
  • Tikal #1564
    ki az a hulye aki laptopon játszik? nagy unalmamban talán rávetemednék, de ha játszani akarok bekapcsolom az xbox360-at vagy ps3-at... ne ez legyen már a haonlitási alap...
  • grizzly21
    #1563
    ezek szerintem azert kis kerdesek. az os, jo szoftverek, meg az igenyes sokmindenre gondolt es azert minosegi hardver az arkulonbseg elsodleges oka.
    meg kicsit hozzateszem a jo marketing, ami miatt megtehetik h dragabban adjak
  • Tikal #1562
    azta, micsoda mhz-ek, cache-ek, van itt minden, majd elájulok annyira franko lehet az a laptop... nem esett még le hogy ez senkit nem érdekel? én használni akarom és nem statisztikákkal meg mhz-el bajlodni, minden félévben upgradelni, drivereket töltögetni stb....
    T9300 VS T9400: kuldesz egy benchmarkot hogy mégis mennyivel gyorsabb? most komolyan ilyen milisecundumokra izgultok be? :D
  • Tikal #1561
    egyébként megint kezdunk áttérni dzsunka laptop épitésbe, és elmarad a lényeg :D

    pl még nem volt a kezem alatt olyan laptop aminek a touchpadja olyan jo lenne mint egy macbook-on, nagy, több ujjal kezelhető....a scrollnak kulon sáv touchpadon az van, nagyon gagyi :DD
  • Tikal #1560
    tudtommal amcsiban vetted a tied, ott alapbol 4GB, most akkor.....
  • Tikal #1559
    3szor annyi? igen :)
    igen, a design nem apple, ja és az oprendszer sem OS X, bocs :)
  • grizzly21
    #1558
    ami lemaradt a kijelzo:
    eddig barmilyen laptopot neztem mindig az volt a legszembetunobb hogy milyen rondak a szinei..nalam itt minden tokeletes, valosaghu, szinhelyes ezert hasznal a designerek nagyresze mac-et.

    Attol fugg hogy kinek mi kell hogy mire hasznalja, oszinten megmondom ha jatekra kellene akkor nem vennek mac laptopot, amire hasznalom arra jo nekem, jatekra meg majd max veszek 100 ert egy ps3mat.
  • grizzly21
    #1557
    en nem vagyok elfogult apple fan, el is ismerem, jobb mindenben. Ha egyesevel veszed az alkatreszeket en elhiszem hogy jobb.

    Ennek ellenere, elmondom miert nem cserelnem le soha a macbook promat egy pc laptopra:
    -mig nekem megvan a lehetosegem, hogy felrakjak windows-t is a laptopra, de egy pc laptopon nem fog futni osx. Az osx pedig akkora plussz nekem hogy egy +100 K-t siman meger. Miota megvan egyszer fagyott le a gep, akkor is valami bugos frissites miatt, mindig stabil, nem akad ki, nem szal el, megbizhato.
    Ehhez csak reszletkerdeskent jon hozza, hogy annyira megszoktam a kenyelmi funkcioit, amik win-en nincsenek, hogy kesz szenvedes amikor neha visszakerulok egy kis idore egy pc-hez.Kell hogy az eger kozepso gombjara elojojjon az expose (minden futo progi kis meretben elhelyezkedik a kepernyon es kivalasztom hogy melyikhez terjek at), kell a dashbord, hogy egy gombnyomasra elojon egy kis felulet amin emlekeztetok, szamologep, ora meg ilyenek vannak. Megoldhatok win-en is az ilyenek, de az macerasabb es sokat kell szenvedni hozza, nekem ez igy jott vele amikor eloszor bekapcsoltam a gepet.
    -eleve az os ugy jott hogy bele van epitve gyakorlatilag minden ami kell, magyar mentalitas az, hogy a szoftver az ingyen van, de ha egy windowst akarnal olyan szintre hozni mint egy osx-et akkor az sulyos penzekbe kerulne:
    -virusirto, tuzfal (mac-en ezekre nincs is szukseg)
    -mail kliens
    -minosegi fontok (designereknek pl..)
    -de ezeket sokaig lehetne sorolni, nekem egyedul az adobe progikat, eclipse-t, bongeszot, meg ftp klienst kellett felraknom es mindenem megvolt ami kellett

    Ezeket masok az elejen emlitik , de nem annyira fontosak, megis kellemes feature-ok a hardvert illetve:
    -a billentyuzetem rogton vilagit ha lekapcsolom a lampat a szobaban
    -ha valaki megbotlik a tolto kabelben akkor csak kirantja a lapibol mert magneses es nem zuzodik le az egesz a foldre
    -baromi vekony az egesz, sulya is alig van, profi alu hazzal megis
    -a kepernyo szelen is alig van "anyag" ennel kisebb 15.4es lapi nincs is szerintem