18351
ATbanner.jpg
  • I.C.ram
    #1556
    Na akkor tetelesen:

    -2,4 GHz Intel Core 2 Duo processzor, 3 MB on-chip megosztott L2 cache 1:1 arányú processzor sebességen futtatva vagy 2,5 GHz vagy 2,6 GHz Intel Core 2 Duo processzor 6 MB L2 cache VS. a 2.53-as procival szemben, ami mar ujabb generacio is, mint ami a Macekben van(most jott ki juliusban, hoppa nem az appleben volt eloszor? hogy lehet?).
    -800 MHz frontside bus VS. 1033 MHz
    -1 GB (kettő darab 512 MB SO-DIMM) vagy 2 GB (kettő darab 1 GB SO-DIMM) 667MHz DDR2 SDRAM (PC2-5300); kettő darab SO-DIMM foglalat ami 4 GB-ig bővíthető VS. 4GB 800 MHz.
    -200 GB vagy 250 5400-rpm Serial ATA merevlemez; opcionálisan 200 GB 7200-rpm 3 VS. 500 GB (de lehet rendelni 640 GBvel is)
    -GF 8600 vs GF 9700 a ketto kozott eg es fold a kulonbseg.
    -es akkorott vannak olyan aprosagok, mint a BLuRay stb :)

    Maradjunk annyiban, hogy a legfapadosabb G50 ami nekem van, az is erosebb mindenben :)
  • I.C.ram
    #1555
    Tudtommal a macbook pro-t itthon csak 2 gigaval lehet rendelni es az a 2 giga is csak 667-es tudtommal. (15.4-es), es a procija is gyengebb, mivel abban meg csak T9300 van, az enyemben meg T9400, ami sokkal kevesebbet fogyaszt, es gyorsabb is a BUS-rendszere.
  • GregSB
    #1554
    "hanem ahhoz kepest buta, mint amennyire jol nez ki"

    Szerintem meg csak simán rá lehet mondani, hogy drága :)

    A te laptopodhoz képest csak két paraméterben marad el egy 15"-os MBP:

    -NVIDIA GeForce 8600M GT-vel rendelhető jelenleg (szerintem nem érvágás egy olyan platformon ami első sorban nem játékra van kitalálva)
    - A kijelzője 1440 x 900-re képes. (1680-at csak a 17"-es tud)

    Ennyi. A többi ott is megoldható és úgy fog kicsit több mint 2x annyiba kerülni mint a tiéd.

    Szóval drágának drága, de nem nevezném butának, főleg hogy a vid kártyán kívül nem nagyon van benn olyan alkatrész, ami jobb lehetne :)
  • I.C.ram
    #1553
    Nem azt mondtam, hogy buta, hanem ahhoz kepest buta, mint amennyire jol nez ki. Dizajnra mentek at inkabb.

    Osszeszerelesrol meg tudnek beszelni boven. Kb 7 Apple gep fordult meg a csaladban. Ebbol 2vel nem volt gond csak (Macbook Titan es a G8-as) az osszeszerelessel, a tobbinel mind kellett valami csavart meghuzni (fos iMacek, iBook-ok, stb), vagy egyszeruen ropogos fos muanayag volt.

    Teljesen megvagyok elegedve az Asusommal. Azert fizettem, amit kezhez kaptam, nem pedig ideakert. Meg kit erdekel, hogy esetleg szarabb, ha kb 3-at tudok venni egy Apple arabol :P Meg mondom van ra 2 ev global garancia + baleseti.
  • GregSB
    #1552
    Az hogy vannak olcsóbb gyártók az hogy jön ahhoz hogy buta -e az Apple vagy sem???

    Ezt írtad:

    "Valljuk be, hogy az Apple-t nem az esze miatt szeretjuk :P"

    Én erre írtam hogy ez hülyeség, TUDÁSBAN semmivel nincsenek lemaradva a top brand PC-ktől, és ez így is van. Erre te jössz azzal hogy egy ASUS mennyivel olcsóbb. Jóhogy olcsóbb, mindig is olcsóbb volt az Appletől, HP-től és DELL-től, mivel nem csak dizájnban, hanem az összeszerelés minőségében és a felhasznált anyagok minőségében is elmarad ettől a három gyártótól.

    De nem ez volt a kérdés.

  • I.C.ram
    #1551
    Global garancia ofkoz.
  • I.C.ram
    #1550
    Most vettem egy ASUS notit 230kert amcsiban:

    2 ev gari +1 ev baleseti gari.

    2.53ghz Montevina magos Core 2 Duo
    GF 9700M GT 512 DDR3
    4 gb 800 Mhz-s ram
    2*250 (500) GB WD HDD
    15.4-es 1680-as felbontasu baromi szep kijelzo.

    Hol van ettol a MacBook Pro? Sehol. Arban viszton 3x ennyi.

    Nagyon jol ossze is van rakva. Igaz a design nem egy Apple, de minden mas karpotol.
  • GregSB
    #1549
    Ez hülyeség, a MacBook Pro és a Mac Pro hol marad el tudásban és erőben bármelyik über PC-től? Sehol.
  • I.C.ram
    #1548
    Valljuk be, hogy az Apple-t nem az esze miatt szeretjuk :P

    Egy csinos nocske, atlagnal butuskabb buksival. :) Kell ilyen is, persze. En sem tagadom, hogy ne tetszene.
  • Zsoltika 007
    #1547
    Jó! Bocs de most nem nagyon akarom az összeset felsorolni :D Árról meg amúgy sem volt szó.
  • I.C.ram
    #1546
    De az Air-rel bezzeg elterjedt.... :P Olcso laptop a dolgozo nepnek... Ja meg olyan aprosagok maradtak ki belole, mint a dvd olvaso/iro. Vegulis mi a francnak. Majd elkuldom emailben...
  • Zsoltika 007
    #1545
    Akkor pl ssd Macbook air-ben. Led háttérvilágítás a mbp-ban. Egyik se volt még széles körben elterjedve mikor megjelentek. Vagy a magsafe is jó dolog. Firewire 800. Bill háttér világítás se nagyon volt előtte.
  • I.C.ram
    #1544
    "max a CPU-t emelik ki. " #1527 :)
  • Zsoltika 007
    #1543
    Pedig ha kicsit utánna olvasnál rájönnél hogy a xeonos mac proban debütáltak az új intel csíkszélességű xeon procijai (később a 4 magos verziók is itt jelentek meg először és csak hetekkel később adott másnak is az intel!), ahogyan a Macbook airben a kisebb tokozású core2duók. Ha visszanézünk rengeteg dolgot ők honosítottak meg amit átvett az iparág. Sokmindenért bele lehet kötni joggal a cégbe de ez pont nem az.
  • oroy_
    #1542
  • Tikal #1541
    Mikor értik már meg egyesek hogy egy termék ára nem csak a belepakolt hardver árából ál?
    Nagyon egyszerű összekeresgélni a legolcsobb alkatrészeket, aztán összeadva csodálkozni hogy ez nem 300.000ft... ja de nem is egy hófehér macbook alkalmazások tucatjaival egy olyan designban amit akármennyire is fikáznak egyesek mindenki megnéz ha kiveszed a táskádbol még az is aki semmit se ért a laptopokhoz... jaj és ne jöjjünk itt a sznob dumával sem mert a design és az ár említésekor mindig ez jön... talán te a kínaiban vásárolod mindened, nem szereted a szép dolgokat, ruhákat, ja akkor ez nem is a te laptopod... ha valaki a házi összerakásu pc-re izgul 8000ft-os házban akkor ez szintén nem az ő laptopja, telefonja....

    A Dell mit is gyárt? Vagy a HP? ja ők is csak összeszerelnek? aham...
    Ha megnézel bármiylen Apple terméket mindegyikre ez van írva: designed by apple... és mint mindent ezt s Kínában rakják össze...
    Igen, az iPod-ot ők tervezik, de azt a sok szart amit az ipodrol másoltak meg az iphonerol, nos azokat nem ők tervezték

    :)
  • Bercy #1540
    Az Apple termékek nem kerülnek 2szer annyiba mint az egyéb márkás, hasonló teljesítményű PC-k.
    Az a baj, hogy mindenki a saját maga által alkatrészekből összerakott PC-kel hasonlítja össze és nem pedig egy márkás konfiggal.
  • I.C.ram
    #1539
    Inkabb felteszek +20 progit, minthogy 2x annyit fizessek :D
  • grizzly21
    #1538
    hat jo de haszon is kell:) Meg azert ezt amikor megveszed mar kesz is, fontok, playerek, os is tele van hasznos progikkal meg ilyenek. Kb 5-10 progit tettem fel ra miota megvan, windowsnal kapasbol install utan kellett volna 20
  • grizzly21
    #1537
    Maga a termek az oka, de ha belegondolok nem ok tervezik az nvidia gpu-t meg a kijelzo is asszem samsung, stb, tehat csak osszerakjak...mondjuk igenyesen valamennyire
  • I.C.ram
    #1536
    Igen, de akkor is belerakhatna mar valami olyan hardvert a gepeibe, ami nem 2 evvel ezelott volt nagyszam. Ha mar ugyis felmisi egy apple noti.
  • Bercy #1535
    Rá is van írva mindenre, hogy "Designed by Apple California, Assembled in China".
    De ez a világ szinte összes termékével így van :S
  • GregSB
    #1534
    Az összes termékeiket ők tervezik, de nem USA-ban gyártják. Ez mindig is így volt nem tudom miért vagy meglepődve :)
  • grizzly21
    #1533
    ez azert kicsit lejebb nyomja a szememben az apple-t, mert HW gyarto cegnek mondjak magukat, ahhoz kepest pedig hat gyakorlatilag csak osszeszerelnek egy pc-t. Legalabb az ipodot ok tervezik? remelhetoleg..

    mindenesetre az os-uk jol fut mert jo alapokon van
  • GregSB
    #1532
    Még a burkolatot sem ők gyártják. Ők dizájnolják, de kínában gyártják. A pletyka szerint ez fog most megváltozni, kifejlesztettek egy CNC-hez hasonló rendszert, ami nagy erősségű lézerrel és vízsugárral vágja majd ki a laptopok házát egy tömb alumíniumból...
  • grizzly21
    #1531
    Az apple veszi a hardvereket nem? Nem hinnem hogy o gyartana le az egyes elemeket..cpu-t az intel, videokarit az nvidia stb. O "csak" osszeszereli, meghat a burkolatot, alaplapot csinalja gondolom
  • Lacee
    #1530
    igenigen, nekem is ez a kép jutott eszembe :D

    flakonos laptop, nem is lenne rossz...
  • Dzsini
    #1529
  • Lacee
    #1528
    a hírben sem az alkatrészekről volt említés, hanem a burkolatról. majd jövő héten kiderül :)
  • I.C.ram
    #1527
    En meg nem hallottam olyan Apple-rol, amiben forradalmian uj gyartastechnologia lenne. Mindig hozzak a kozepszeru hardvereket, max a CPU-t emelik ki.
  • Dzsini
    #1526
  • GregSB
    #1525
    :D

    Nem kell ennyire borulátónak lenni! ;)
  • Zsoltika 007
    #1524
    Jah meg forradalmian új hibákkal :D
  • GregSB
    #1523
    Ha lehet hinni a pletykáknak, akkor Okt 14.-én jönnek az új MacBookok, amik forradalmian új gyártástechnoógival fognak készülni...
  • Dzsini
    #1522
  • PyRex
    #1521
    kár hogy mms és videórögzítés is már megoldható simán, amúgy tényleg nem használom én sem, de mindenesetre a képen szakadok... :))))))) "kő" omg :)
  • GregSB
    #1520
    Kár hogy az első négy fícsör közül egyet sem használok....
  • I.C.ram
    #1519


    :D
  • GregSB
    #1518
    Sajnos fake. Egyik engadgetes szerző eléggé világossá tette, hogy aki összeollózta a képet nem nagyon ért a perspektívához:



    :)
  • Dzsini
    #1517
    a billentyűk alatt is elfér (csipogni elég, ha meg filmet nézel úgysem takar rá a kezed)