18351
ATbanner.jpg
  • I.C.ram
    #1636
    Jo de most mondom, hogy a 9700 G96os GPU-t hasznal :)
  • GregSB
    #1635
    Nem csak azokkal. Olvasd el a #1631 belinkelt cikkeket, feketén -fehéren le van írva hogy már a G94 és G92-es GPU-kkal is bajok vannak.
  • I.C.ram
    #1634
    9700 mar G96ot hasznal.
  • I.C.ram
    #1633
    8600-zal volt baj. 9ezresek mar mas GPUt hasznalnak.
  • grizzly21
    #1632
    most nezem hogy lehet bele venni 2.8as procit is:)
    osszeallitottam egy jo kis konfigot, majdnem 3K USD, es a VICC hogy itthon a Macbook Pro beleposzintet kapod meg ennyinek megfelelo forintbol.
    Ezert is fogok remelhetoleg jovo nyaron venni egyet usaban.
  • GregSB
    #1631
    Ezt elkutyultam, itt a két link:

    Nvidia G92s and G94 reportedly failing

    Nvidia GPU failures caused by material problem, sources claim
  • grizzly21
    #1630
    eldontottem tetszik, ezen a kepen legalabbis joval meggyozobb:

  • grizzly21
    #1629
    de a lenyegi dolgokrol nem ejtunk szot:
    displayport dvi helyett? erdekes ez is, de lehet hogy jo
  • GregSB
    #1628
    Nem tudom hogy van -e köze hozzá, de mind a 9700M és 9800M (G94 és G92) káryákkal gondok voltak az elmúlt hónapokban, rengeteg volt a meghibásodás ezek között. (URL=http://www.theinquirer.net/gb/inquirer/news/2008/08/12/nvidia-g92s-g94-reportedly]Link 1[/URL], Link 2)

    A kinézet meg ízélés dolga, nekem jobban tetszik mint az előző.

    [
  • grizzly21
    #1627
    elobe kene latnom de nekem meg mindig fura:)
  • Dzsini
    #1626
    ...az meg, hogy csökken az aksiidő ha beindul a második videochip - hát, szerintem van már konnektor, aki meg játszani akar valami komolyabbat (aminél kell a teljesítmény) azt nem fogja konnektortól távol, hiszen nem akarja a maradék naftát figyelni, hanem játszik. Innentől meg bele illene tenni a csúcstechnológiát.

    és még mindig ronda így numerikus pad nélkül, gyászkerettel.
  • GregSB
    #1625
    Erről annyit, hogy haverom MacBookjában sokkal gagyibb grafikus kártya van mint az én notimban, mégsem generál akkora laggokat mint az enyém egyes grafikus vagy videóvágó progik megnyitásakor és használatakor. (sőt, sokszor csak sima filmnézéskor.. Nem feltétlen friss inditás utánra kell gondolni, hanem mondjuk egy 10+ órás uptime és sok hiberálás-wake up után.)

    Ez az OSX érdeme, tudom, de amíg csak Macen lesz ez az operációs rendszer addig a Macek érdeme is.
  • I.C.ram
    #1624
    Ha eleve csak akkor kapcsol be, ha kell a teljesitmeny, akkor nem mindegy, hogy beleraknak mondjuk legalabb egy 9700-ast? Ugyis csak akkor fog menni, ha tenyleg kell a kakao.

    9600 es 9700 kozott eg es fold a kulonbseg, de nem fogyasztasban. 9600 nem mas, mint a 8600 ujrakiadott valtozata. Alig gyorsabb. 9700 viszont mar asztali pc szemmel nezve is eleg izmos.
  • GregSB
    #1623
    csekk apple.com
  • GregSB
    #1622
    Talán mert ha belepakoltak volna egy GF9800 GTX-et akkor fele ennyit sem bírna az akksija a gépnek? Így van benne egy gyengébb chipset ami tökéletesen ellátja az alap feladatokat és keveset eszik, és ha szükség van az erőre akkor bekapcsol mellé a 9600?

    A 9400M pedig új techológia, az újMacBookokban debütál, szóval hagyjuk már ezt a 2 éves technológia dumát.
  • grizzly21
    #1621
    2.4 v 2.5 nem szamit szerintem, 4 gb esetleg, nekem sose volt szuksegem meg arra sem, 2gb boven eleg akkor is ha a legkomolyabb Adobe progik vannak egyszerre nyitva. Ha meg nem lenne eleg lehet venni bele utolag. Az ar mas kerdes
  • I.C.ram
    #1620
    Jojo, de akkor is. Apple allandoan bejelenti a 2 evvel ezelotti technologiakat, mintha uj lenne :P

    Ha hosszueletu termekeket gyartanak, akkor miert olyan vackokat pakolnak bele, amik ezt lehetetlenne teszik? Tessek kihasznalni a meglevo hardvereket.
  • GregSB
    #1619
    Nem csak 9600 van benne, hanem 9400-as is. Kettőnek együtt nem tudom mekkora ereje van, de biztos hogy több mint egy sima 9600-nak.

    + ne felejtsd már el hogy mindezt nem egy gagyi vagy közepes vázba teszik bele, hanem egy hi-end alumíniumba.
  • I.C.ram
    #1618
    Azert a GF9600-nal mar vannak sokkal bikabbak is :P Nem vagyok hasra esve.

    Illetve fasza lenne, ha nem 2500 dolcsi lenne, hanem mondjuk 1999 a dragabbik modell.

    2k dolcsis moddel meg siman elavult, szerintem. 2 giga ram? meg 2.4es proci? Kicsit keveslem 2k dolcsiert.
  • GregSB
    #1617
    "It’s going to come in two models. $1999, 15.4-inch LED backlit display. 2.4 GHz Intel Core 2 Duo with 3MB L2 Cache, 2GB 1066MHz DDR3 Memory, the two GeForces, 250GB hard drive and SuperDrive.

    Second config is $2499. 2.53GHz, 6MB L2 Cache, 4GB memory, 512MB video memory and bigger hard drive."

    na, asszem ennyit a lemaradásról vidkarik terén :D Alapból kettő lesz benne: Egy Gef 9400M chipset + grafikus kártya. Ez fog alapból működni sima feladatoknál, hosszabb akksiidőt adva. De van benne egy Gef 9600M is ha kell a durva teljesítmény.
  • GregSB
    #1616
    Instead of starting with a thin piece of aluminum and adding more pieces to the structure, they’re now going to start from one piece of aluminum and remove pieces. This makes the structure stronger and more rigid.

    "Brick" teória is beigazolódott :)
  • GregSB
    #1615
    Hehe, igaz volt a pletyka az új gyártástechnológiáról :P

  • GregSB
    #1614
    And good news for those of you who’ve been bitching about Apple’s laptops having a single button: the single-button trackpad is gone. Which is to say there is no button at all....the MacBook Pro’s new trackpad is made of glass, and is a button itself.

    Essentially it's a touch-sensitive user interface, a glass trackpad that acts as a physical button "with a click you can feel"
  • GregSB
    #1613
    Sok helyen lesz liveblog. Szerintem a legátláthatóbb, legjobb liveblogja a macrumorsnak volt az apple rendezvényekről. Nem tudom miért, de sem a maira, sem az előzőre nem hívta meg őket az Apple. Valamiért berághattak rájuk... Nagy kár mert tényleg az volt a legjobb...
  • Lacee
    #1612
    közben rájöttem, 10am pacific egenlő nálunk este héttel, live coverage a macworldön
  • grizzly21
    #1611
    nem tudom egyebkent eldonteni hogy jobb e. Az elozo az egysegesen feher, tiszta mindenhol, ez a fekete keret..de majd lesznek jobb kepek is
  • grizzly21
    #1610
    mik azok a nagy szunetek a gombok kozott?

    ez a fekete keret meg bill azert elegge hasonlit ahhoz a kephez, amit valami szakerto kielemzett hogy fake..emlekeztetoul
  • Lacee
    #1609
    mikor lesz a hivatalos bemutató, magyar idő szerint este 7-8 körül?
  • Dzsini
    #1608
    egyre hülyébben néz ki, hogy nincs numerikus billentyűzet :(
  • GregSB
    #1607
    Érdekes, nincs egér-gomb a trackpad alatt...
  • GregSB
    #1606
    Itt az új MBP:



    Miért vagyok benne biztos hogy ez az? Mert <3 JR adta ki ezt a képet is még az új Nanok bejelentése előtt (a jobboldalit):

  • GregSB
    #1605
    Jó játéknak tűnik :D


  • GregSB
    #1604
    Ne felejtsük el hogy még csak most startolt el a 2.0-val a játéklehetőség. Kezdésre kész volt pár játék, közben kijött rengeteg rövidebb-közepesebb fejlesztési időt igénylő játék. Rengeteg nagyobb játékot még csak most csinálnak. Pl az ID 2 játéka, vagy az iPhone topicban most belinkelt SimCity és Need For Speed amik decembere várhatók, stb...
  • Dzsini
    #1603
    [URL=http://mobilarena.hu/teszt/iphone_appz_a_legjobb_jatekok_i/star_wars.html]Azt mondják a "legjobb" játékok[/URL] - hát, a Super monkey ball az még anno Dreamcaston óriási móka volt, a labirintus adja magát, a Force meg - hááááát :)
  • Inquisitor
    #1602
    Van ám benne mozgásérzékelő is, bár tény, hogy azzal nem lehet mindent kiváltani.
  • Dzsini
    #1601
    ...meg a DS amiből átlagban 2x annyi fogy, mint PSP-ből... szóval pont ez a generáció mutatta meg, hogy a hardver nagyon nem minden.
    A full touchscreent meg irányítófelületként is kell használni, vagyis átlagban legalább 2 ujjal takarod a játékfelületet :P

    ...persze a hardver nagyon erős, de nehéz okosan kihasználni :)
  • grizzly21
    #1600
    En elhiszem hogy jobb a hardvere, meglatjuk mi lesz, az biztos viszont hogy a hardver szinte semmit nem szamit, lasd nintendo wii ami ossze vissza veri a ps3 eladasokat.
  • GregSB
    #1599
    Pl itt.

    6:55pm - Says iPhone more powerful than DS and PSP put together. Also said they have two possible iPhone games in development. One would be a conventional mobile game, the other would be a graphical monster on the platform.

    Vagy itt a hír egy magyar oldalon

    Hardwere (iphone és Touch) erősebb mint a PSP-nek:



    De ez természetes, a PSP HW-je 4 éves konstrukció, az iPhoné 1. Szóval az tény hogy grafikailag nagyon sokra képes, és casual, gomb nélküli játékokra tökéletes. Ettől persze még nem lesz egy csapásra olyan erős játék platform mint a PSP, de a lehetőségek megvannak. Pl kiváncsi vagyok mikor fog valami gombokkal rendelkező kiegészítő tok megjelenni hozzá. (maszek fejlesztés már van és működik is)

  • grizzly21
    #1598
    Carmack-ra gondolsz? beirtam google-be es csak olyan cikkeket talaltam amin kritizalja az apple-t. ha van valami linked szivesen elolvasom.

    Az iphone gpu-ja szerintem messze van a pspjetol de javitsatok ki ha tevedek, ami jatekoknal az egyik legfontosabb elem. De ez csak az egyik dolog, a masik hogy psp-re minden van, iphone-ra meg semmi.
    Szerintetek a pc-s jatekok miert haldokolnak, azert mert hardverbeb egy csucs pc nem veszi fel a versenyt egy ps3mal? Lofasz, ocsem gepeben jobb videokari van, es fullon kiporget szinte minden ps3rol portolt jatekot.
    A gond ott van, hogy a ps3 jatekokat megveszik - mint ahogy a pspseket is, ezert erdemes ra fejleszteni.

    Nem hiszem egyebkent hogy mobiltelefonon kellene jatszani, az arra van ha tenyleg meguntad mar az egesz vilaghalot es nincs jobb dolgod, legalabbis nekem nem fog kelleni. EGy fps-ben hogy losz, ranyomod az ujjad egy szornyre es meghal?:)

    #1596: js, flash, multitask, bovitheto kapacitas (kis memoriakartyak), (bluetooth - zarojelbe teszem mert ritkan hasznalom, de azert hasznalom), meghat a kijelzo is sokkal kisebb

    Mindez persze lehet hogy semmit nem fog erni ha nem tetszik az uj hd touch
  • Inquisitor
    #1597
    "kezikonzolnak is gyenge"
    Ezt azért a látott videok, és Carmak ömlengése után vitatnám. Sokkal erősebb mint a PSP. De ha "csak" olyan szintű dolgok jönnek rá ki, és Apple olyan ütemben "szórja" el őket, mint az elődöket, akkor nagyon rövid idő alatt lehet belőle a nevető harmadik.