18351
ATbanner.jpg
  • Lacee
    #1836
    kár, hogy nálunk (magyar boltban) nincs ilyen. bár gondolom nem térülne meg...
  • Gabor1990
    #1835
    Egy kis akcióóó
  • asysoft
    #1834
    Néhány hete beszereztem használtan egy G3-as iMac konfigot (400MHz, 384MB RAM, slot-in CD, OS9) a Mac OS X-el való ismerkedés céljából. FW-s a gép, a legújabb BIOS-al (bocs, nem tudom, mi az idevágó terminus technicus Mac-es körökben:) ), tehát elvileg készen áll valamelyik vadmacska fogadására. Azonban hiába próbáltam eddig akárhány telepítőt (Tigert, Panthert) a legtöbb nem bootolt (gondolom kiírás során elveszett a bootinfo), vagy ha igen, akkor is a második lemez beadása után úgy döntött, hogy továbbra is kéri a második lemezt (nem kis riadalmat okozva nekem azzal, hogy miképp fogom kibányászni a lemezt a gépből, de szerencsére a gemkapcsos dolog itt is működik).
    Ezek után rábukkantam a neten az XPostFacto nevű programra, s gondoltam ha képes egy elvileg inkompatibilis gépre feltuszkolni egy nagymacskát, akkor egy OSX-capable gépen is képes alkalmazni ezt a trükköt. Nos, teóriám eddig nem nyert igazolást: OS9 telepítő nem talál számára megfelelő particiót, s eddig még nem találtam meg a Disk Utility-t...
    A következő kérdéseim lennének:
    -Milyen lehetőségeim vannak OS9 telepítőn belül particionálásra?
    -Esetleg valakinek van valamilyen ötlete, mi okozhat problémát (hibás telepítő médián kívül, de valahogy kétlem, hogy 5 jónak mondott telepítőkészletből mind rossz legyen; fent említett érdekes viselkedésű pedig az installer saját Disk Check-jén is átment).
    -Ha már OS X: Tiger vagy Panthert lenne célszerűbb felrakni a fenti gépre?
    -alma gombnak melyik felel meg "windowsos" billentyűzeten?

    A válaszokat előre is köszönöm!
  • G_ArchAngel #1833
    egy kis zene:-)
  • Dzsini
    #1832
    "Erről az Apple is említést tesz, de csak a weboldalán található MacBook dokumentumok között. Az Apple szerint erre azért van szükség, hogy megóvják a rendszert a véletlenszerű kikapcsolásoktól abban az esetben, ha a számítógép több áramot szeretne használni, mint amit a tápegysége egymaga elbírna"

    - vagyis kisebb tápot adnak hozzá, mint amekkorára a gépnek teljes sebességen, teljes terheléssel szüksége lenne, ezért lejjebbveszik a teljesítményt. <- alulméretezték a tápot, ez nem indoklás, csak magyarázkodás :(

    a firewire 45W-os magyarázat meg... ha azt valami felveszi akkor ugyanúgy megfekszik, ha le van véve a prociteljesítmény ha nem.
  • G_ArchAngel #1831
    Itt megtalalod a valaszt...
  • Dzsini
    #1830
    de miért méretezik alul a tápot, hogy vissza kelljen venni aksi nélkül a teljesítményt?
  • G_ArchAngel #1829
    a mostaniak is lassabbak, ez nem ujdonsag...
  • Dzsini
    #1828
    fura...
  • pyrohun #1827
    OK, ezt nem tudtam. Azt hittem, hogy a cinemánál is ez egy generációváltás volt. De akkor nem.
  • Zsoltika 007
    #1826
    Figy: Az új cinema csak a notisoknak van kiegészítésnek. De ezzel nem lett leváltva a meglevő generáció. Hiszen ebből csak 24" van. A normálból meg van 3 féle tudtommal.
  • pyrohun #1825
    Őőőh értem. Illetve nem értem, mert gondolom régi Cinema Display nem nagyon lesz ezután, ha felváltja az új (vagy igen?). Mert ha nem, akkor kiesett ebből a szegmensből az apple? Márminthogy profi kijelzőket gyárt munkára?
  • G_ArchAngel #1824
    az uj display kimondottan notebookokhaoz keszult, mig a Cinema Display (ami matte kijelzos) munkara, regi matte MBP mellett tokeletes, illetve MacPro-hoz...

    az uj display annyira notebook-orientalt, hogy meg tolteni is lehet rola a hordozhato gepeket...
  • pyrohun #1823
    és mittudomén nem lehet rajta kontrasztot vagy bármit állítani (lehet h. hülye kérdés :) és ezzel jobbra belőni?

    ha ez így van, akkor az új led cinema display, ami elvileg a designerek kedvence volt (mármint a régi), most a designerek közutálatának fog örvendeni nem? :)
  • G_ArchAngel #1822
    nem szinhelyes (matte sem az notebookon, de kozelebb van hozza), sokkal kontrasztosabb minden, a sotetszurke elobb latszik feketenek, mint valojaban elerne az az erteket, a szinek tulszaturaltak - ezert nyomtataskor jon a pofaraeses, hogy miert nem olyan, mint a kijelzon a kep...
  • pyrohun #1821
    Valaki mesélje már el, hogy mi a baj a glossy kijelzővel (ok, hacsak nem ablaknak háttal ülsz :)
  • G_ArchAngel #1820
    Milyen regi es uj?

    En ezt probaltam. - azota gyartjak masik kijelzovel?
  • joebacsi
    #1819
  • GregSB
    #1818
    Az még a régi Glossy volt. Az új állítólag sokkal jobb. Én adnék neki egy esélyt...
  • G_ArchAngel #1817
    igen
  • grizzly21
    #1816
    csillog es nem eleg szinhu, vagy mi volt vele a gond?
  • G_ArchAngel #1815
    1642-ben mar leirtam...
    volt a kezemben ilyen notebook, minden tetszik kiveve a kijelzojet...
  • Bercy #1814
    Ebben az esetben más gyártmányú kijelző után kell nézni ;)
  • GregSB
    #1813
    Jah, az új CinemaDisplay is glossy only lesz :D

    Egyébként az is igaz, hogy előbb nézd meg élőben Angel, mielőtt leteszel róla.
  • Bercy #1812
    Azt mondják, hogy az új MBP glossy kijelzője nem olyan gáz, elsőre fel se tűnik, hogy glossy. Szóval designerek is nyugodtan megvehetik, hacsak "divatból" nem nyafognak a matte után.
    Plusz egy designer úgyis vesz egy MBP-hez vmi külső displayt mivel a max 17" igen csak kevés az ilyen munkákra.
  • G_ArchAngel #1811
    ha eloregszik az MBP-m, akkor lehet az OSX sem tart meg az Apple mellett, szar kijelzon nem fogok azert dolgozni, mert alma vilagit a gep fedelen...
  • grizzly21
    #1810
    kivancsi leszek hany designer fog igy glossykent mbp-t venni
  • G_ArchAngel #1809
    beszmac-en ugy kalkulalgattak a Valsag elotti idokben, hogy meg ugy is megeri...
  • Dzsini
    #1808
    viszont Svájc nem EU ország, úgyhogy az onnan hozott áru vámköteles.
  • G_ArchAngel #1807
    a notebookra is van, tehat a mobil eszkozokra..., de erdemes allitolag a svajci arakat figyelni, ott minig kicsit olcsobb, mint Europaban mashol...
  • GregSB
    #1806
    Ráadásul jól tudom hogy USA-ban vett Mac re nincs garancia alapból itthon, csak ha megkötöd rá kint a világgarit?

    Asszem ezt még egy Apple boltban magyarázták nekem.. Ha minden igaz akkor csak a handheld kütyüikre (iPod, iPhone) van világgari alapból.
  • grizzly21
    #1805
    Ki van ez talalva, Angliaban ugyanannyiba kerul, meg Europaban mindenhol, usa-ban lenne olcsobb, de akkor meg rarakjak a vamot, akkor is ha ismeros kuldi ki neked. egyedul ugy lehet kitrukozzni ha epp usaba mesz es te magad hozod.
  • Tikal #1804
    Vám nincs az EU-ban... mellesleg hogy érted Európából? Mi is ott vagyunk nem? :) Az autó meg tényleg más tészta....
    Ha USAból hozol valamit kézben nem valószinu hogy vámoltatni kell, de ha rendeled postával vagy csomagküldővel akkor viszont nagy valószínűséggel fogsz fizetni vámot....
  • passatgt
    #1803
    reklám-.-
  • GregSB
    #1802
  • Accera
    #1801
    Van már munkám...minek nekem új?
  • karosult
    #1800
    Ha arra gondolsz, szerintem beküldhetsz kamát, de ha hamis személyi adatok at küldesz akkor bizonyára a 'nyereményt' se kapod meg, ugyhogy legjobban jársz ha egy ismerősöd adataid adod meg és csekkolod a postaládáját
  • Wattin
    #1799
    Cool! Ezt én meg fogom nyerni ti ne is játszatok!! :D Ez az egyetlen esélye, hogy legyen egy MAC-em. Magamtól úgysem fogok ilyen árakon venni. :(
    ( faubul: Lehetőleg azért a sajátodat ne bármilyet! )
  • faubul
    #1798
    Nah ez már tetszik...ha jól látom önéletrajzot kell beküldeni...bármilyet lehet?
  • karosult
    #1797
    Szerintem is baromi drága a MacBook Air, ezért gondoltam szólok hogy ezen: http://info.szuperallas.hu/nyeremenyjatek az oldalon lehet nyerni egyet vagy iPodot vagy iPod nanot.. sry ha offnak számít