18351
ATbanner.jpg
  • CheeBee9
    #1996
    Hy!

    Nincs valakinek egy kifogástalan állapotú iBook G4-ese eladósorban?

  • Lacee
    #1995
    az oprendszer alapból nem magyar, a billentyűzet ellenben igen :)

    BTW, ha ismertek olyan embert akit érdekelne egy eladó használt MB, annak terjesszétek please: beszmac link
  • SlickAdam
    #1994
    Sziasztok!
    Magyarországon vásárolt MacBook billentyüzete is magyar vagy csak az Oprendszer? (ha angol a billentyüzet, akkor megvehetem külföldön is a gépet olcsóbban, mert ahogy látom, az oprendszer nyelve netröl frissíthetö).

    Elöre is köszi!
  • G_ArchAngel #1993
    legkozelebbi PS-ezesnel lehuzom halozatrol, megnezem mennyit bir ki...
  • Dzsini
    #1992
    hát igen, a videolejátszás mostanában már nem a gépet leginkább leterhelő feladat... még a 720as videók se okoznak nagy gondot egy mai processzornak, főleg ha van videokártya támogatás is (nem tudom a macbookokban meg van-e oldva szoftveresen / hardveresen)
  • grizzly21
    #1991
    dexterrel nem tudom tesztelni mert a vegere ertem, de majd egyszer megnezem filmekkel is...ilyen Adobe CS3mak lehet hogy tobbet esznek.
  • G_ArchAngel #1990
    akkor ott vmi nem stimmel...
    multkor 4 Dextert neztem meg akksirol...
  • grizzly21
    #1989
    kb negyzetgyokot vonsz vele es osztod kettovel.

    mbp nak mennyi a hivatalos? 3-4 ora? hat nekem alap dolgokkal lemegy 2 ora alatt
  • G_ArchAngel #1988
    es 179 USD az akksicsere, tehat nem veszes...
  • GregSB
    #1987
    Apple szerint 5 év az élettartama.
  • G_ArchAngel #1986
    keves fenyerovel, halk filmnezes mellett az enyem 3 filmet kibir (4,5-5 ora), rendes hasznalat mellett 3-4 ora, ha az uj tudja a 6 orat, mar megeri:-)
  • joebacsi
    #1985
    Ezt az új aksit nem kapja meg esetleg a sima mb?

    Azért majd a júzerek tesztjére kíváncsi leszek, hogy mennyire nyolc óra ez a nyolc óra, illetve milyen az élettartama.
  • Tikal #1984
    de azt nem kapni Miamiban, Londonban vagy Párizsban :)
  • G_ArchAngel #1983
    Szerintem a Kobanyait is:-)
  • Tikal #1982
    Corona-t vagy Pilsner Urquell-t kellett volna mondanod, ezt a két sört tuti csak a hazájukban gyártják :)
  • G_ArchAngel #1981
    Mindennel lehet baj a mai vilagban, azon csodalkozom, hogy olyan dobokockat nem gyartottak meg ami eltud romlani - igaz olyat lattam, amibol a pontok kiestek...
    Egyelore az Apple szervizhattere magasan a legjobb, most mar otthon is 3 napon belul kell teljesiteniuk.
    HP-nel a billentyuzetcsere 1 honap volt - 2 het beszerzes, 2 het a csere...

    Ha megnezed, nem sokkal dragabb az alap 17-es, mint egy alap 17-es premium DELL, Sony, Toshiba, HP...

    Nekem melora kell a gep, ez sincs egy eves, nem is fogom lecserelni meg 1,5 evig, akkor is csak anyagi megfontolasbol fogom eladni, mert meg lesz ra egy ev a garanciabol.
    Amugysem szabad elso szerias termeket venni semmibol - ezt Apple es Canon userkent mar megtanultam, szerencsere masok karabol...
  • G_ArchAngel #1980
    Mondjuk en hardverban sem talaltam erosebb notebookot, ami 3kg onsuly korul megall, de mindegy...
  • G_ArchAngel #1979
    En is utaltam a 17"-es HP-m utan, mert azon volt, most meg mar a kulso alu keyboardon sincs, annyira nem hianyzik, ha meg kell, akkor ott az iPhone-on a Touchpad Appz, amin belehet kapcsolni a numerikus bill-t - ez jobban kezre is esik, mert barhova tehetem az asztalon:-)
  • G_ArchAngel #1978
    Mutatsz olcso notebookot ilyen 17"-es kijelzovel es 8 GB Ram-mal?

  • Dzsini
    #1977
    egyre hülyébben néz ki - főleg így 17 colon, hogy nincs rajta numerikus pad... elférnének a hangszórók a billentyűzet felett is, ez így szörnyű :/
  • passatgt
    #1976
    jó, de melyik 17-es notiba van ilyen akksi?:)
  • GregSB
    #1975
    Lehet nem a legerősebb HW van benne, de így sem gyenge és sok embernek így is megéri.

    Erre szokták mondani hogy ezek az emberek sznobok, vagy csak konzumidióták. Nyilván sok ilyen ember is veszi őket, de szerintem rengetegen vannak akik egyszerűen csak csak szeretik a jobb minőséget és a stílust.

    Te is azért vettél egy oldtimer Mercit, mert rohadt jól néz ki, és a minősége is kiválló. Simán tudtál volna venni valami olcsóbb használt autót, ami még erősebb is lett volna. Akkor te most sznob vagy? :)
  • I.C.ram
    #1974
    De erted, meg a full extras macbook sem eri egy joval olcsobb laptop hardveres teljesitmenyet :D Szoval ez csak megtovabb durvitja a dolgot.
  • GregSB
    #1973
    *nem vagyok benne a célcsoportban.
  • GregSB
    #1972
    Az XPS és a MBP között nincs akkor különbség árban.

    És ne azt vedd már alapul amit G számolt, abba belepakolta majdnem az összes extrát. Alapból nincs 1 milla, 700K környékén mozog.

    A kérdésedre válaszolva nem, nekem most jelenleg nem érné meg anyagilag hogy kiadjak + 3-400K-t egy ilyen gépre. Nem is én vagyok a célcsoport. Én egy diák vagyok, suli mellett dolgozgatok de az éppen csak önellátásra elég.

    Nagyon sok embernek (vállalkozóknak, közép és felsővezetőknek) viszont meg se kottyan ez a + összeg. Ha mondjuk lenne egy vállalkozásom, ahol munkagépnek keresnék egy erős notit akkor gondolkodás nélkül az MBP-t venném...
  • I.C.ram
    #1971
    Ezek a notik kb 3 ev alatt elavulnak. Er neked +800k forintot, hogy huuu de jol osszevan rakva? Ez nem egy telek, amibe erdemes sok penzt rakni. Ha mar ennyire autos dolognal vagyunk, ez kb olyan, hogy 5x tobbet fizetsz egy VWert, mert egy tombbol van esztergalva a kasztni... Attol meg ugyanaz a motor, ugyanaz a teljesitmeny lesz benne, sot kicsit gyengebb felszereltseggel, es sehol nincs az se megigerve, hogy nem lesz vele baj. Kicsit abszurd.
  • GregSB
    #1970
    Volt már a kezedben új unibody alu MacBook? Nekem pont a múlt héten. Beszarás mennyire profin össze van rakva.

    + egy héttel előtte próbáltam egy Dell XPS-t (15") is, ami ugye a nagy rivális. Az is nagyon pöpec volt, de az Apple egy szintel feljebb jár simán ezekkel az új alu gépekkel.

    Hogy az autós hasonlatoknál maradjunk a Dell egy jól felszerelt VW Phaeton volt, a MB meg egy alu Audi S8 :)

  • I.C.ram
    #1969
    El kell ,hogy keseritselek, de a magyar Heineket se Hollandiaban gyartjak :D Asszem Dreher sorfozdeben keszul az is, csak az nem amire ra van irva, hogy Import.
  • grizzly21
    #1968
    mindent kinaban gyartanak, kiveve a BMW-t meg a Heinekent:)
  • I.C.ram
    #1967
    Tok mindegy, nem errol volt szo....

    1 millioert adnak egy olyat gepet, ami hardver ugyileg meg eppenhogycsak eleri a feleves csucsgepeket, amik 1/5 annyiba kerulnek. Bluray nem csak filmet nezni jo.... mint ahogy a DVD-re is minden okos azt mondta, hogy a film formatuma csak...

    Lefogadom, hogy ebben a gepben ugyanott gyartottak a procikat, vgat minden loszart, mint a vilag tobbi notijaba :P

    Ha mar az autonal maradunk akkor kb ez olyan, mintha az octavia kerulne mondjuk 5 millioba egy passat meg 25be :P Mikozben a valoszagban max 3 millio a kulonbseg a ket auto kozt.
  • grizzly21
    #1966
    csak hogy a masik tabor melle is alljak neha:) kinek mi kell, nekem pl amiket te irtal programokat nem kell semmi..az alapfelszereles + ftp kliens + Adobe CS3 + steermouse (mert enelkul nem tudom hasznalni egyszeruen az egeret) es ennyi...a bluray meg azert nagy szam, mert azert draga meg
  • G_ArchAngel #1965
    Az hasznos, nem is tudom melyik melomhoz kell...
    Ja, egyikhez sem!
    Filmet nezni meg nem notebookon fogok, hameg igen, akkor ugyis vmi Dvix...
    Az HP-ben van LightScribe iro - hasznos, egyszer kiprobaltam, ugy ket eve - de van benne:-)
    Gondolom tonnaszamra boritjak le a billenos IFA-k a bluray diskeket a hazatok ele:-)
  • grizzly21
    #1964
    ne kezdjuk ezt megint el:)

    mint hardver az apple is csak pc-ket gyart, jo dragan adja, de jol osszeszereli legalabb. mint szoftver az osx szerintem kellemesebb..mindennek van elonye, hatranya de vitaba ne menjunk at:)
  • G_ArchAngel #1963
    OSX gondolom faszan megy rajta:-)
    Az a furcsa, hogy ugyanazon konfig Apple logoval 1,2-1,5x gyorsabb, mint az egyeb gyartok remekmuvei, megha Vista is fut rajta - de biztos megerte:-)

    Amugy a Skoda Octavia-ban is sok dolog van, ami egy Golf IV GTI-ben, de nekem a Golf kellene, pedig lehet jobb a Skoda ar/ertek aranya, csakhat ezt en pont lexarom:-)
  • I.C.ram
    #1962
    +bluray.
  • I.C.ram
    #1961
    Nem a francokat sincs.. Az en notimban kapasbol minden jobb vagy ugyanolyan, kiveve a 17es kijelzot, mert az nekem csak 15.4.

    Ugyanaz a Montevina proci van az enyemben is 2.53 ghz, 4 gb ram, 9700m GT, 500 gb vinyo. :P Ja es 230ert vettem (USA), muhahaha :D
  • passatgt
    #1960
    az egy kicsit sok:)

    bár nincs nagyon összehasonlítási alap, ilyen teljesítményű/tudású laptop más gyártónál nemigen van
  • G_ArchAngel #1959
    3500 GBP-re jott ki a csucskonfig, Aperture2-vel, iWork 09-cel, APP-vel, de csak sima vinyoval...
    mai arfolyamon 1 milla:-)
  • grizzly21
    #1958
    ennek az uj 17esnek gondolom geci ara lesz, de a kijelzo korrekt, meg battery...majd valamikor meg elgondolkozom rajta
  • passatgt
    #1957
    amúgy macminit nem lenne már aktuális frissíteni?