18351
ATbanner.jpg
  • SlickAdam
    #2076
    alt + q
  • kabel15
    #2075
    Na valaki?
  • GregSB
    #2074
  • kabel15
    #2073
    Hello!

    Egyik haverom vett AIR-t de nem tudja hogy hogy kell @ írni. Tudnátok segíteni? Melyik gom kombinációval kell?
  • Mnemomic
    #2072
    Semmi hibaüzenet nem volt. Simán csonttá fagyott. Azt mondjuk nem próbáltam, hogy a tapipad működik-e mert USB-s egeret használok.
  • Bercy #2071
    Akkor csak én emlékeztem rosszul.
    Köszi a választ.
  • Lacee
    #2070
    felül változik, a kisablakban nem - legalábbis a Leopard alatt nekem is így van.
  • Bercy #2069
    Nemtudom, hogy rosszul elékszem-e, de a hengerő szabályozásnál a megjelenő értesítéi "ablakban" a hangerő függvényében változott a hangszóróból kijövő kis görbék száma, nem?
    Mert nekem most vagy három van vagy semmi (felül a kis fekete ikon változik 0-3 ig rendesen).
  • pyrohun #2068
    lol, akkor ezek ilyen bejáratós gépek :)
    az én pc-m olyan, hogyha felhúzom a proci órajelét, akkor mondjuk bekapcsolás után az első bootba belefagy a windows, mert túl HIDEG (nem vicc) a proci. Ahogy eléri a 40 fokot, simán bebootol és onnan hibátlanul működik, akár 1 napon keresztüli folyamatos memória és cpu teszt alatt is :) mondjuk én szinte soha nem kapcsolom ki a gépet, szóval... :)
  • G_ArchAngel #2067
    Arra gondolsz, mikor kicsit szurkebb lesz a kijelzo es feljon egy hibauzenet?
    Az nekem is akkor volt, mikor uj volt a gepem, talan 2-3 alkalommal, azota egyszer sem...
  • Bercy #2066
    Háát nekem már régebb óta van mac-em, és eddig egyszer volt, hogy a safariba sok Tab-ot nyitottam, erre strandlabda megindult és csak a kikapcsolás segített (tehát nem a lesötétedő képernyős fagyás volt).
    Szóval lehet, hogy a safari bűne.
  • Mnemomic
    #2065
    Hi!


    Egy hete van meg a gép eddig nagyon meg vagyok vele elégedve. Viszont 2x csonttá fagyott, úgy, hogy csak a kikapcsoló gomb hosszabb lenyomása segített. Mindkétszer netezés közben. Memóriateszt megvolt nem talállt hibát. Elképzelhető, hogy a Safari a ludas?
  • pyrohun #2064
    ha ez tényleg így lesz, akkor lehet, hogy érdemesebb lenne megvenni most a c2d alapú cuccot, nem? vagyis akkor, ha majd mint kifutó modellt, olcsóbban adják :) de én remélem, hogy az atom amúgyis kevés az osx alá...
  • pyrohun #2063
    Most olvastam valahol egy REMÉLHETŐLEG kamu hírt, miszerint az új mac miniben dupla magos atom proci lesz
  • Dzsini
    #2062
    ha jönnek az újak, akkor vennék majd régit :)
  • pyrohun #2061
    igen, ezt mindenképpen megvárnám, csak gondoltam megnyugtattok, hogy már ezzel is jól járnék... :)))))
  • G_ArchAngel #2060
    Szerintem nem akarsz venni, megvarod, hogy frissitsek, mar jonnie kell az ujnak...
  • mate317
    #2059
    http://beszeljukmac.com/index.php/forums/viewthread/32366/
  • mate317
    #2058
    Szerintem igen, ha veszel bele elég ramot. A videókarija sem a legjobb asszem, de amiket írtál szerintem arra simán jó. Nekem is jó lenne egy macmini, így pc helyett....:)
  • pyrohun #2057
    Sziasztok!

    Azt szeretném kérdeni, hogy a Mac mini mennyire "teljes értékű" gép? Tehát mondjuk a core2 proci az ugyanaz, mint az imac-ben (csak persze órajelben nincs akkora választék)?

    Tehát ha van egy naaagy monitorom, és nem akarom kidobni, de mac pro nekem felesleges lenne meg pénzben sok is, akkor a mac mini a photoshoppos, zenehallgatós, hd videózós igényeimet kielégítené??
  • Zsoltika 007
    #2056
    Ha kezd lassulni meg vinyót tekerni a terminába:
    sudo periodic daily weekly monthly

    Meg ha nagyon félsz akkor ezt néha:
    sudo diskutil repairPermissions
  • Mnemomic
    #2055
    Ti használtok rendszerkarbantartót. Tudom ez nem olyan mint a Windows, de a Wikipedian írnak olyat, hogy itt is érdemes néha. Onyxnak a Maintance nevű progiját szedtem le. Azt a részét használnám ami a különböző cache-ket törli. Vagy ez sem kell?
  • mflex #2054
    Ha volt már akkor bocs...
  • Mnemomic
    #2053
    Bocs, hogy megint kérdezek, de még van mit tanulnom. Itt Magyarországon nekünk sehogy sem lehetséges egy triál verzió licencét megvenni? Az iWork olcsóbb lenne úgy, mint dobozosan.
  • pyrohun #2052
    igen, ez valószínű -.- :))
  • I.C.ram
    #2051
    Lehet, Vista fut rajta :D
  • Mnemomic
    #2050
    Nem tudom :) A burnben volt ilyen, hogy mac, pc és mac, udf meg még talán volt más is.
  • Lacee
    #2049
    a lemezeken nincs mac vagy win formátum, szerintem UDF filerendszert használ minden optikai adathordozó. vagy tévedek?
  • Mnemomic
    #2048
    Sajnos a pc-n megírt újraírható dvd-t nem hajlandó megírni. Előtte a disk utilityvel letöröltem a complete lehetőséggel. Meg is csinálta, de mind a finder, mind pedig a burn kidobja. Most felbontottam egy egyszer írható dvd-t azt írja a burn.

    Amúgy ha a finderben behúzok avi filmeket és kiírom, azt tudják olvasni az asztali lejátszók? Mert a burn-ben lehet választani fájlformátúmokat a finder meg gondolom mac formátúmban írja meg.
  • GregSB
    #2047
    2:55

    :DD
  • Mnemomic
    #2046
    Köszi.

  • G_ArchAngel #2045
    beteszed a korongot, akkor megkerdezi, hogy megakarod e a Finderben jelentetni - igent valasztasz, akkor megjelenik meghajtokent - ide mar csak bekell huznod a fileokat es megnyomni a jobb-felsoben a BURN gombot...
  • Mnemomic
    #2044
    Írtam, hogy még új nekem. 2 napja láttam először Mac OS X-et ezért kérdezek.
  • G_ArchAngel #2043
    en azt siman megcsinalom Finder-ben...
  • Mnemomic
    #2042
    Másra nem szoktam hasznlnálni dvd írót.
  • Mnemomic
    #2041
    Ingyenesek nem jók? Én max adatokat szoktam kiirni a dvdre-videót, képeket.
  • G_ArchAngel #2040
    Toast-ot
  • Mnemomic
    #2039
    Hi!

    Lenne még kérdésem. Milyen progtamot használtok cd jrásra? Én a Burn nevezetűt raktam fel de lehet van nála jobb is. Pl. Simplyburns.
  • ivjoe
    #2038
    Hát, alapból "gyári" mac nem is, de unix-like oprendszerekre létezik olyan, hogy: ntfs 3g, amivel képes lesz ilyesmire az osx. Nekem linuxon tökéletesen működik. :)
  • Mnemomic
    #2037
    Megoldódott a dolog. Fat32be 500 Gbyteot nem sikerült átrakni. De XP alatt sikerült végre leválasztani a wincsit utána a Mac már megformázta magának.