18351
ATbanner.jpg
  • pyrohun #2236
    "Ami az iphone-ban jobb (alig van ilyen)"

    Bocs de az egész telefon kezelhetősége, gyorsasága, lagmentessége, operációs rendszere TÁMOGATÁSA (zene és appok), mind kenterbe veri az 5800-ét, de igazából bármelyik másik telefonét is. Innentől nekem bizonyíthatod, hogy jobb a telefonod. Hidd azt aztán örülj neki, mit állok le vitázni tényeken, nem is értem...

    "En pedig nem dobalom a telefonomat,"

    Mert én igen? Te ezt szűrted le a mondanivalómból? Ja, vagy csak viccesen belekötsz valamibe? Grat...

    " Van egy 8gb-osod zenekkel, meg egy masik a kepekhez pl, es barmikor cserelheted."

    Ahaigen: jajj nem tudok zenét hallgatni, mert fotózni akarok. Megintcsak ennyit erről... -.- 16GB iphone MINDENRE elég. (Nem ismerek olyat, akinek kevés lenne, de az új iphone meg tuti 32GB-os lesz, szóval tök 8).

    "Amit ugy tunik nem sikerult megertened, hogy ez egy tavaly oktoberi cikk."

    Akkor mi a f*sznak linkelted be? Csak hogy flamelj az APPLE (!! nem nokia !!) topicban? He?

    Flas-ről meg annyit, hogy a webfejlesztők jóval nagyobb tábora utálja, mint amelyik szereti. Láttam már gyönyörű fullflash oldalakat, csak még egyszer leírom: halálba idegelnek, amikor egy animációt mindig meg kell várni, stb.

    Amit TE nem tudsz megérteni: nem mindenki = veled. Te megelégszel pár mondvacsinált előnnyel, amiből szinte semmit nem fogsz használni, vagy ha igen, akkor sem jelentős előny (3,2mpixel pl.) de megkötöd azokat a kompromisszumokat, hogy:

    - karcos lesz a kijelző meg az egész telefon hányadékul fog kinézni 1 éven belül (összes nokia igénytelenül koszolódik, hiába tartod tisztán)

    - gyenge az oprendszer (értsd: gui gyengébb, használhatóság gyengébb, mozgások akadnak, stb, nem részletezem, mindenki tudja)

    - a gyenge és lassú oprendszer miatt az összes alkalmazás sokkal gyengébb, és innentől ez a telefon használhatóságára megy úgy ánblokk

    - akár tetszik, akár nem, az 5800 igenis gagyi teleonnak néz ki, műanyag, semmi extra

    Ami nekem kell: telefon ami megbízható, sokat lehet egy feltöltéssel beszélni, jó alkalmazások vannak rá, kép és zenék kezelése profi, és internet verhetetlen legyen (és minden ami ezzel összefügg, tehát email, vns, ftp, web, stb...), ja és jól nézzen ki.
  • GregSB
    #2235
    Jönnek az Unibody iPodok:



    na eztetszik. Ha már iPodokra bevezetik ezt, akkor iPhone is lehete full alumínium :)
  • GregSB
    #2234
    Emailt írni zenehallgatás közben már a legelső iPhone-al is tudtál.

    Skype meg jön, de Jailbreakel már most is van. (backgrounder appal lehet multitaskolni)
  • grizzly21
    #2233
    nyilvanvalo, hogy meg vannak a szabalyok, hogy mit lehet egy sorba irni es mit nem. alapvetoen egy pontosvesszovel lezart utasitas egy sor
  • passatgt
    #2232
    flasht nem ismerem, de egy 5millió karakteres js kódot is lehet 1 sorba írni:)
  • grizzly21
    #2231
    szerintem hagyjuk a vitat, mert nem fogjuk tudni meggyozni egymast, en tovabbra is ugy gondolom hogy tul sokat kernek az iphone-ert, jo telefon, az apple jol kiepitette, nagyon jol kezelheto szep es elegans, de tudasaban egy kozepkategorias telefon, es jocskan felsokategorias ara van.
    nem tudom hogy az 5800 miert ne lenne jo szorakoztatokozpont a nagyobb felbontassal (tobb formatumot is tamogat), de nalam azon a ponton bukott meg alapvetoen az iphone (az aron tul), hogy az hogy pl zenet hallgatok, es kozben egy emailt irok, de ha valaki ramir skype-on arra is tudjak reagalni, az nem egy ritka eset, igenis szuksegem van ra.
  • grizzly21
    #2230
    ezek mind otletes jo dolgok. es meg nagyjabol jol is futnak.

    nem is vitakent, de erdekessegkepp, experimentek flash-ben:
    25 sorbol! :) ez csak a Februar
    25lines
  • Dzsini
    #2229
    JS terén ajánlom figyelmedbe a chromeexperiments.com -ot, ott azért van pár szépen megcsinált JS scriptes oldal... (persze böngésző is kell alá hogy rendesen működjenek: Chrome vagy Safari, esetleg Opera - vagy valamilyen bétás Firefox)

    a vitával kapcsolatban: elolvastam a mobilarena-ék 5800 tesztjét (itt), az elég jól összefoglalja a dolgot... az 5800 szerintem abszolút nem az iPhone ellen indult, hanem a többi, Samsung és LG által készített, olcsóbb érintős gép ellen - ott viszont jól szerepel. Ami jelenleg az iPhone kihívója akar lenni, az a Palm pré, meg a Meizu M8 (amiről szintén van már teszt, és sajnos nem sikerült túl jól), esetleg a HTC drágább gépei. Az 5800 nem - más kategória, más célközönség, egy érintőképernyős, fiatalos zenetelefont kár összeereszteni egy ... mondjuk mobil szórakoztató és netezőközponttal. Más világ a kettő, más igények kielégítésére készült.
  • grizzly21
    #2228
    Elhiszem hogy webfejleszto vagy, az hogy milyen igenytelen flash oldalakat nezel az a te hibad, nem a flasht minoseti, hanem azt aki keszitette. Ez olyan mintha a C++-t szidnad azert mert egy jatekod egyszer lefagyott. Ha ellatogatsz a thefwa.com oldalra, akkor meglatod, hogy mi az hogy minoseg, es mi az amiert a javascriptnek eselye sincs animacio es gyakorlatilag semmilyen interaktiv dolog teren a flah-el szemben, de mintha mar csinaltunk is volna egy tesztet errol.
    Nem is kell a js-t osszehasonlitgatni a flash-el, masra valo. nyilvan nem kell flash ahhoz hogy egy pop up menut megcsinalj, arra jo a js is.


    kamera- akkor ennyi erovel minek bele kamera? Ami az iphone-ban jobb (alig van ilyen) az a legfontosabb dolog (design..lmao), ami a nokiaban az meg "ugyse hasznalom"..igy nincs sok ertelme vitatkozni.

    En pedig nem dobalom a telefonomat, 2 ev alatt kb 1szer esett le a regi, ez se fog tobbszor, ugyhogy semmi baja nem lesz, tehat engem meg ez nem erdekel.


    A meret szerintem szamit, kicsit ez is nehez szerintem igy amikor mar sort zsebbe teszem, plane az iphone nagyobb is.

    Memoriakartya miert ne? Van egy 8gb-osod zenekkel, meg egy masik a kepekhez pl, es barmikor cserelheted.


    A dobalozasokat nem is ertem a vegen, miert baj az hogy van kek is? Nem kotelezo vehetsz feketet, vagy akarmilyet...de ez a leglenyegtelenebb.


    hogy mennyi az a 8 ora azt majd kiprobalom, de tobb mint az iphon-nak van

    video calling : elony, nem hasznalom - jelenleg.
    Ennyi erovel irj annyit hogy neked csak html oldalakra, sms-re es telefonalasra meg nehany jatekra kell telefon, ezert az iphone-nal jobb nem is lehetne semmi. A lenyeg, hogy tudja, es van aki hasznalja. Ertem hogy te nem, te dolgod, most nem az a kerdes, hogy neked, a te igenyeidnek melyik telefon a jobb, elhiszem hogy az iphone -> de akkor minek bizonygatod ilyen erosen? A kerdes hogy melyik telefon mit tud es mennyiert, egy altalanos embernek, aki hasznalhat video callingot.

    itunes vagy music store? szerintem mindegy, ugyis torrentrol jonnek a zenek mindenhol. Egyebkent pedig, megintcsak kiforgatod amit irnak / vagy nem fogod fel, nem azt irjak hogy jobb a iTunes-nal, hanem hogy az itunes-al ellentetben egy adott csomagban 1 evig ingyen tudsz letolteni szamokat. Es ez elony. Az hogy melyik store milyen arrol senki nem irt semmit.

    dragabb: hat ez a durva, nem is kicsit...vajon mennyi hasznuk lehet rajta, el se tudom kepzelni, de valoszinu Jobs ukunokajanak is kijon belole minden hogy ne kelljen dolgoznia egesz eleteben.


    En ket napja hasznalom meg csak, de nalam nem lassu, nem laggol nem bugos. de majd meglatjuk

    Amit ugy tunik nem sikerult megertened, hogy ez egy tavaly oktoberi cikk. Amit akkor irtak az iphone-rol az ugy volt, nyilvan ami azota jott azt nem tudtak megjosolni, erre azt irod hogy hazugsag, mert mar azota megcsinaltak? Konyorgom...

    Szerintem ez egy rajongoi oldal, semmi koze hozza a Nokianak..
  • pyrohun #2227
    Nincs igazad. Számomra a design is nagyon fontos, sőt! Egy 5800 nálam már 15x apró darabokra tört volna, mert elég sokat használom és ugye minél többet használsz valamit, óhatatlanul annál többször esik le, stb. Kijelzőjén még mindig szinte semmi karc nincs. Majd nézd meg az 5800-dat egy hónap múlva.

    Flash nélkül szerinted tizedannyira élvezhető a web? Ez baromi vicces. Webfejlesztő vagyok, szóval ne vitázzunk már ezen :) A full flash oldalakból egy kezemen meg tudom számolni, hogy melyik nem idegesített halálba, a konkrét flash menüktől meg a tököm durran el néha. Ugyanazt össze lehet hozni dhtml / js használatával is de ez offtopic.

    Abba viszont mnnjünk bele, hogy az 5800-n a webböngészés az kb. hígfos az iphone-hoz képest. 5800-n maga a telefon használhatósága szintén nulla. Jobb a kamerája? Jujj, most akkor mi van? Ha normális képet akarsz, akkor egyiket sem fogod használni, hanem egy digigéppel próbálkozz inkább.

    Kisebb az 5800 mérete? Lolmár, ez megbocsáss de inkább hátrány.
    Az ugyanúgy hátrány nekem, hogy az 5800-n sokkal szarabb a touchscreen, az iphone után képtelen lennék telefont nem az ujjammal, hanem akár gombokkal, akár ceruzával csesztetni.

    Lássuk csak, tovább... Hú 24 grammal könnyebb az 5800, aztakurva, mekkora előny! egy átlagos ember nem is érzi a 2 közti különbséget... -.-

    Képernyő felbontás. Ok, ez tény, ezzel nem tudok vitázni. De mondjuk az iphone képe szvsz nagyságrendekkel szebb összhatásban mégis, de ez szubjektív.

    Storage: szintén nincs elvi előny. Ki az a barom, aki az 5800-hoz majd 10db 16GB-os kártyát vesz és cserélgeti? -.-

    Input: leírtam feljebb.

    Features: copypaste VAN jelenleg is, de hivatalosan is jön a 3.0-ban. ennyit erről. a "many software bugs" meg kb. nesze semmi, fogd meg jól. semmi konkrétat nem írnak, ilyen erővel az 5800-ban is many software bugs van -.-

    Colors: hát igen, az iphone egy komoly telefon és úgy is néz ki (fent irtam: design, szín, anyagok, stb.) A nokia meg bohóckodásra nagyon jó lehet pl. a kék színnel (ki vesz KÉK telefont? atyaég)

    Battery: KIZÁRT (bármibe fogadok veled), hogy az 5800-val te 8.8 órát beszélsz. Ez olyan szinten biztos, mint ahogy most ezt a postot írom. Megintcsak jó nagyot mondtak nokiáék, de semmi érdemi dolog nincs mögötte.

    Camera. Oké, jobb benne, de akkor már miért nem 5mp? a 3,2 és a között nincs túl sok kül. meg a 3,2 sem jó semmire, ugyanúgy ahogy a 2 sem :)

    Video calling: nincs iphone-on. Neked ez előny? Minden nap használod?

    Music Service: az lol, hogy az itunes ellenében ők előnynek írják a saját gagyi próbálkozásukat :)))

    Voice Dialing, Voice Recording - telepíthető, sosem tettem fel, kel a francnak.

    Web Browser - még a legdurvább apple fikázók szerint is a legjobb mobil eszköz, amin netezni lehet, az iphone.

    FM rádió - nincs az iphone-ban valóban. Jujj mekkora hátrány :(

    Bluetooth már működik! Megintcsak egy kamu érv.

    Messaging: minden olyat, amit negatívumként írtak már minimum 1 éve elérhető, de a 3.0-ban hivatalosan is jön.

    Price: drágább az iphone, valóban.

    Experience: na itt akadtam ki a legjobban. Hogy hogy merik úgy beállítani, hogy az "élmény" az 5800 telefon használata közben nagyobb, mint az iphone használata közben. Ez tényleg szánalom.

    Kezdjük ott (és itt jönnek az iphone 2 éve VERHETETLEN előnyei), hogy hány telefont tudsz, amit mondjuk akár egy hónapig sem kell újraindítani? Nekem volt eddig minimum 30 féle telefonom, egyik sem bírta 2-3 napnál tovább, mert mindig valami lefagyott, stb. Az iphone gui-ja mindent üt, akár elismered, akár nem. A telefon gyors (képek kezelése közben is), az animációk és scrollozások simán mennek és sokkal megbízhatóbb a telefon, mint a vetélytársai. Az internetezés vele fenomenális. Sok sikert mondjuk 5800-ról a saját otthoni géped irányításához (én nap mint nap megteszem iphone-nal). Ehhez edjuk hozzá az itunes-t, a VILÁG LEGNAGYOBB és legjobb zeneboltját (ezt sem fogod soha megcáfolni), adjuk hozzá az appstore-t, a VILÁG LEGNAGYOBB és legjobb mobil alkalmazás tárát, ahol több tízezer cucc van és exponenciálisan nő a számuk.

    Ezeknek a fényében az 5800 igencsak eltörpül. Lehet, hogy 1,2 megapixellel nagyobb a kamerája, meg van benne fm rádió, de bugos, laggol, lassú, a kezelése fényévekre le van maradva és sorolhatnám. De nem baj, mert az árán ez meg is látszik - nincsenek csodák.

    Még mielőtt kitalálnád, hogy iphone-buzi vagyok: igenis vannak hibái az iphone-nak, de baromira nem azok, amik ebben a 20 pontban le vannak írva. Ez a nokia hazugsága és kamu marketingfogása, amit sikerült elhinned.
  • Tikal #2226
    nem lesz multitasking, az még mindig erőforrás zabáló, lesz helyette push notification :) Semmi bajom a kijelzőjével, nagyon szép, kamera tényleg lehetne mondjuk 3mp-s, de igazábol az sem hiányzik...

    a siker az siker :)
  • grizzly21
    #2225
    azert szoftverrel nem lesz duplaannyi pixel a telefonon, 3 mp es kamera, 24fps video recording, fm radio..

    felforgatta a piacot: TENY. de a marketing sikeret ne keverjuk a technikai oldallal.
  • grizzly21
    #2224
    3.0 tol lesz teljeskoru multitasking?
  • GregSB
    #2223
    #2222

    Zenét már most is tudsz háttérben hallgatni, 3.0 után pedig IM progik is fognak jelezni miközben mást csinálsz, ha valaki ír/hívni akar.
  • GregSB
    #2222
    "Iphone-n nem lehet zenét hallgatni, közben mail-t nézni vagy böngészni? "

    De lehet. Az iPod fut a háttérben, és bármikor, bármelyik programon belül elő tudod varázsolni a kezelő-felületét dupla home klikkel.

    Skype is van már rá, csak nem fut a háttérben. Ergo azt nem tudod megcsinálni, hogy elkezdesz netezni, leveletolvasni és közben figyelmeztet téged ha valaki ír vagy hív. Még! Ugyanis a 3.0-ban már lesz Push Notification, amivel ez áthidalható.
  • G_ArchAngel #2221
    Parlingo-val vagy IM+-szal lehetsz online (kezeli Skypeot is)
  • Tikal #2220
    Egyébként a 20as lista sok pontjára válasz egy ingyenes alkalmazás vagy a hamarosan érkező 3.0, de pl a súly kérdés nekem nem probléma, néha még így is oda kell figyelnem ki ne essen a kezemből, pont jó :)

    Egyébként az összehasonlítás utolsó mondataiban van a lényeg: nem kellene elfelejteni hogy ez az apple második telefonja, és már az első telefonjával felforgatta a piacot és új irányt állított fel, ez azért nem rossz teljesítmény :)


  • Tikal #2219
    Volt a kezemben egy ilyen Nokia, de közel sem volt olyan élmény mint az iPhone, és most nem csak azért mert kétujjas érintés meg gyors OS... Iphone-n nem lehet zenét hallgatni, közben mail-t nézni vagy böngészni?
    Ja igen skype-on nem lehetsz online, ez tényleg lehet minusz, ennek meg vannak az okai amit nem is bánok...ami a programokat érinti rengeteg ingyenes alkalmazás van, szinte minden fizetősnek meg van az ingyenes párja, ha meg nagyon nem találod szerintem nem az a párszáz forint fog földhöz vágni, pláne nem ha ilyen telót veszel...ami a design-t illeti, szerintem nem ennek kell lennie az utosló szempontnak, de nem is az elsőnek, egyértelmű hogy fontos, szerintem te sem vetted volna meg a nokiád ha az alcatel v sagem tervezte volna :) Mellesleg ár értékben tényleg jó telefon a nokia, nincs vele gond...
  • grizzly21
    #2218
    Amit tud azt jobban tudja:) Ez is igaz, de ezt elmondhatod egy darab ko-re is: csak ablakot tudsz fele bezuzni de arra jobb is mint egy telefon.

    Ez a palm pre elverzett mar azzal ahogy kinez szerintem..

    En csak azert irtam be a telefont, hogy aki nem akart ilyen sokat kolteni az iphone-ra, es nem is volt biztos benne hogy tudja amit akar, az tudjon egy alternativarol.

    De azert olyan messze nem mennek el hogy kamu dolgokat allitsak az iphone-rol...az lehet hogy gyakori a frissites ra, (mert keveset tud), de a nokia OS-t is rendszeresen frissitik, termeszetes hogy ingyen.
  • grizzly21
    #2217
    en ezt elhiszem, es elfogadom, de nekem nem er 70K-t ez a dolog. Ellenben azt fontosnak tartom, hogy mig zenet hallgatok, kozben tudjak emailt nezni is, esetleg skype-on online lenni, es ezzel semmi gond nincs a Nokian.
  • Ability
    #2216
    Azt is el kellene fogadnod, hogy a többséget most is kielégíti az iPhone jelenlegi képességei, én is meglennék a 3.0-ás firmware nélkül, nekem nem hiányzik a flash és társai. Viszont személyes tapasztalat alapján: amit tud a teló most, azt jobban tudja mint a konkurencia. Ráadásul ha lesz erős konkurens (Palm Pre az lesz) akkor az Apple is fejleszteni fog, és igen, sokkal többet ki lehet hozni a telefonból, mint amit most tud, és igen, ingyen kapod meg a frissítéseket, és igen, a Nokiádat hagyni fogják jelenlegi állapotában.
  • GregSB
    #2215
    Sokkal reszponzívabb (szép magyar szó, de nem jutott eszembe ettől jobb, sry :) az iPhone képernyője. Ezt nehéz elmagyarázni, ki kell próbálni. Leginkább akkor a feltűnő, amikor egy weblapot görgetsz az ujjaddal. iPhone végig szépen leköveti az ujjad mozgását, 5800-nél pedig van egy kis lag.
  • Ability
    #2214
    Rengeteg tényleg minőségi ingyenes alkalmazás van, illetve én Cydián szoktam feltenni még hasznos dolgokat, azok meg nyilván mind ingyenes. Vagyis nem mind, de ott nem dívik egyelőre pénzt kérni. Appstore meg mondjuk eléggé egyedülálló olyan téren, hogy minden nagyon olcsó, ilyen 200-600 forintokból lehet venni minőségi játékokat, stb...
  • grizzly21
    #2213
    es egyebkent a 20 dologbol egyet talaltal amivel nem ertesz egyet? raadasul az is a flash nelkuli browser.
    en nem latok semmilyen elfogultsagot a leirasban, csak szamokat..szerinted hamis adatokat adtak meg, vagy hazudtak dolgokrol?
  • grizzly21
    #2212
    mar jonehany honapja megjelent az 5800..
    a flash nelkul a web tizedannyira lenne izgalmas mint most az, de ebbe ne menjunk bele szerintem, mert ez nem a ket telefonrol szol.

    Egyebkent nem tudom eszrevetted-e, de az egyetlen "negativum" abban amit a nokia-rol irtal az volt, hogy "olcso", ez is mond valamit:)

    A laptopos peldat tudom mondani, mert nincs mas apple termekem- szeretem, mert OSX fut rajta, nem fagy le, megbizhato, gyors, viszonylag jo hardver, es nagyon jo szoftver kiepitessel jon kezbe. Az hogy stilusos a formatervezes az egy plussz, de nem ezert vettem meg. Az a baj hogy amikor egy apple-buzi (nem te) elkezdi ervelni mindig azzal kezdi hogy igy stilusos igy nez ki jol, ilyen olyan fembol van osszerakva, pedig ennek kellene az utolso szempontnak lennie
  • grizzly21
    #2211
    hat nem tudom, az 5800-t probaltad mar? En nem neteztem meg iphone-on ezert nem tudom osszehasonlitani, de semmi gondom nem volt ezzel, es nem tudom elkepzelni hogy lehetne jobba tenne. Talan annyi hogy a zoom 2 ujjal elegansabb lenne, csakhat az tiltva van nyilvan..
    A beiras nagyon konnyu, ujjal is siman el lehet talalni, sebessegben is jo, tabokat kezel, a felbontasa joval nagyobb az iphone-nal, es nem utolso sorban akarmilyen flasht lejatszik. Probakepp megnyitottam a sajat honlapomat, es meglepoen jol lejatszotta, pedig en aztan semmikepp nem optimalizaltam kis felbontasra, meg mobilra. A youtube videokhoz sem kell semmi extra kisprogi. Ha a net fontos akkor a flash-t nem szabad figyelmen kivul hagyni, a nagy oldalak meg a kijelzo lehet hogy kisebb, de mivel nagyobb a felbontas igy megis tobb informacio latszik.

    Az meg csak egy plusz, hogy eleg sok ingyenes progi van. Gondolom iphone-ra is, mondjatok ha nincs igazam, de az igazan hasznos progik iphone-ra fizetosek szerintem a sok fejleszto miatt, akik mind az iphone tulajok fizetesebol akarnak meggazdagodni
  • pyrohun #2210
    Ez az összehasonlítás egyszerűen szánalom már megbocsáss, a hasam fogom a röhögéstől, hogy szerintük a web browser azért job, mert van benne flash, te jó ég. Aki ezt írta, az vagy buzi a nokiába, vagy maga a nokia volt. Nincsenek csodák: az iphone drága és igényes. A nokia telefonod olcsó és háát khmm... MÉG JÓ, hogy most megjelenve sok funkcióval több van benne, mint a régi iphone-ban, de ne aggódj. a +.0-van és a 2 új iphone-nal az apple megint odavág mindenkinek :)
  • G_ArchAngel #2209
    Nezd, szamomra a legfontosabb dolog, hogy jol lehessen netezni rajta - ebben pedig jelenleg minden telefon messze az iPhone mogott kullog...
    Sok mindenben okosabb a Nokia, olyan dolgokban, amik termeszetesek minden telefonban, amin nem Alma van, de nekem megsem kellene. iPhone-hoz kepest a netezes katasztrofalis rajta, hiaba jobb masnal, engem nem az erdekel, ha nem, hogy a legjobb legyen...:-)
  • G_ArchAngel #2208
    Teljesen mindegy, hogy egy technologia le van-e vedve vagy sem: autot is sokan epitenek, megis keveseknek sikerul igazan...
  • grizzly21
    #2207
    igen, en megertem, csak az a baj hogy eddig fajultak a dolgok..kar hogy nem a technologiarol szol minden, hanem marketingesek, jogaszok meg hasonlo igazi fejlesztesi munkat nem vegzo emberek penz koruli csatarozasarol
  • Ability
    #2206
    Ja, akkor kavartam, de a TED konferenciát az Adobe támogatta, tehát mint név felmerül. Egyébként én úgy tudtam hogy Jeff Han és az Apple közösen dolgoztak ezen. Akkor ez nincs így? Amúgy a Surface-ben nincs multitáccs, abba ilyen infrakamerák vannak.
  • GregSB
    #2205
    Adobe-nek semmi köze a TED-hez, sőt a multi táccshoz :)

    Én úgy tudom, hogy az Apple felvásárolt egy érintőkijelzőket gyártó és kutató céget pár éve. Ők már régóta kísérleteztek multi-touch technológiákkal és sorra védték le az ezzel kapcsolatos szabadalmakat. Amikor az Apple megvette őket gyakorlatilag megvette az összes szabadalmat is, így mostmár az ő tulajdonuk.

    Nem ők az egyetlenek akik ezt kutatták. a TED-en Jeff Han mutatta be, ő azóta saját céget alapított és ad el nagyobb vállalatoknak óriás multi taccs szkríneket (Pl. CNN stúdiójában lévőt is ő cége fejlesztette) + ugye ott a Microsoft is a Surface-el.

    A lényeg hogy a multi-taccs mint technológia nincs levédve, a gesture-ök viszont igen.
  • Ability
    #2204
    Bár most elgondolkoztam az Adobe-n, hogy nekik vajon mi közül lehet ehhez. Azt tudom, hogy az Adobe TED konferencián mutatták be először, amit az Adobe rendezett, lehet azért keverem és talán részt sem vettek benne? Valaki nem tudja? :D De a lényeg, hogy az Apple rendesen pénzelte őket, szóval -- AMENNYIRE ÉN TUDOM -- őket illeti a szabadalom. És nem tartom hülyeségnek levédetni.
  • Ability
    #2203
    "Ahogy passatgt is mondja -- én is így tudom -- nem a kijelzőt, mint technológia védetik le, hanem csak annak a használatát."

    Használat !== a technológia alkamazása. Nagyítás és egyéb gesture-ökre gondolok.
  • Ability
    #2202
    Az Adobe mellett az Apple volt a másik nagyvállalat, akik keményen pénzelték a kapacitív multi-touch kijelzők fejlesztését. Nem csak pénzelték, közös szakemberekkel fejlesztették ki, ők dolgozták ki az interfészt, a gesture-öket. És inkább Apple találmány ez, mint Adobe, jobban beleszáltak ők amennyire én tudom. Hiszem, hogy egyes esetekben előlrébb járnánk, ha nem lenne szabadalmi rendszer, de az is tény, hogy szükség van rá, és szerintem egyáltalán nem megdöbbentő, hogy ezt levédetik. Ahogy passatgt is mondja -- én is így tudom -- nem a kijelzőt, mint technológia védetik le, hanem csak annak a használatát. És ha már létezik szabadalmi rendszer, és ha már mindenki visszaél vele, akkor teljesen jogos, hogy ezt levédik, mint saját "találmány". Egyébként amennyire én tudom járadék ellenében kötelesek átadni másoknak is a használat jogát.
  • GregSB
    #2201
    Szerintem a 3.0 jelentősen fel fogja hozni tudásban az iPhone-t is. Multitaskon kívül mindent fog tudni amit az 5800.

    Egyébként tényleg nem rossz az 5800, annyit amennyibe kerül nagyon is megér. De Júniustól az iPhone vetélytársa az N97 lesz - a jobb minőségű anyagok miatt...
  • grizzly21
    #2200
    Ez az erveles, ami egyebkent jol jellemzi a celkozonseget- de nincs ezzel semmi gond, izlesek es pofonok. Hogy milyen anyagbol van az masodlagos, ezek mind design feature-ok, nyilvan aki kulcstartonak veszi annak csak az szamit (nem rolad beszelek). Egyetlen dolog, hogy tobbet tud? Ez azert nem aprosag. mellesleg ott van 20 dolog amiben tobb a nokia.
    A 3.0 sem fog csodat csinalni szerintem.

    Egyetertek az anyag valoszinu jobb az iphone-ban, de ez a nokia egy kozepkategorias telefon, kozepkategorias aron, es meg igy is megveri rengeteg dologban azt az iphone-t, amit mindenki "A telefon"-nak tart szamon. En nem utalom zsigerbol, elgondolkoztam rajta, de 150 egy funkcionalitasaban kozep-also kategorias telefonert? Amennyire szeretem a laptopomat annyira zavaro az iphone..velem lehet baj, mert az ipodot sem szerettem soha.


    Felreertes ne essek, nem veled, hanem azokkal az emberekkel van bajom, (iphone tulajok 90%-a), akik meg a telefon tudasanak a 10%-at sem hasznaljak ki soha, de megveszik, mert divatos iphone-ba hallozni ha valaki felhivja oket..
  • GregSB
    #2199
    Én már próbáltam mindkettőt, nem véletlenül olcsóbb. Sokkal gagyibb anyagokból van, és az érintőképernyője sem olyan jó mint az iPhone-é. Az egyetlen egy dolog, ami miatt jelenleg kicsit jobb az ár/érték aránya az az hogy jelenleg többet tud. De ez csak Júniusig, azaz a 3.0-ig fog tartani.

    SZERINTEM.
  • grizzly21
    #2198
    en ezt az egeszet nem ertem..akkor miert nem vedtek le cakkum pakk azt hogy touch a kijelzo es akkor mindenki megdogolhet? Nem mintha ebbe beleszolhatnank, de engem zavar
  • passatgt
    #2197
    nem a multitouch van levédve, hanem a gesture-ok - asszem