18351
ATbanner.jpg
  • pyrohun #2276
    -.-
  • mikiking
    #2275
    1-2 kép kellett volna nekem bekapcsolt állapotba rola
  • Lacee
    #2274
    szia!

    mivel ez egy apple társalgó, ezért elég valószínű, hogy a legtöbbeknek eredeti iPhone-juk van (már ha nem más márkájút használnak), nem egy klón (a neve igazából awang a8+, az apple-nek jelenleg csak iPhone nevű telefonja van). De pontosan mire vagy kiváncsi?
  • mikiking
    #2273
    Sziasztok van itt valakinek Apple A8+ telefonja ???
  • GregSB
    #2272
    Phil Schiller fogja tartani a Júni 8.-ai keynote-ot.

    Hmm, lehet Sztív bácsi soha nem tér vissza?
  • pyrohun #2271
    De ez meg a tipikus g*ciség, már bocsánat. Most akkor arról van szó, hogy UGYANAZT a szart kapják meg ők is, csak lesz benne egy korlátozás. Ez kb. olyan, mitnha vennék egy 4 személyes autót, aminek gyárilag beheggesztenék 3 ajtaját -.-
  • GregSB
    #2270
    Ez a változat csak a lemaradott országokban fog forgalmoba kerülni (Afrikában és Ázsiában), ocsóért.

    O RLY? Bármennyire lehet ócsó, ha letöltöm az Uuntut ingyen és legálisan, és annyi programot futtatok amennyit akarok :D
  • GregSB
    #2269
    Néha kiakadok azon, hogy az Applenek mekkora fasságai vannak, de ez most elvitte a pálmát nálam:

    "A Windows 7 "Starter" változata egyszerre csak 3 programot enged futtatni." GG Microsoft :DDD


  • xxxpaulxxx
    #2268
    Ha az ipod classicomon az Auto szinkronizálás van bekapcsolva azt vettem észre, hogy ha nincs semmi a Music library-ben akkor töröl mindent az ipodról az itunes... nos 2 kérdés merült fel bennem.... ha újrarakom a gépet/itunest vagy egy másik gépre dugom rá az ipodot (itunes-al) akkor ugye ott a music library-ben nincsenek benne a zenéim... akkor ugye nem törli a tartalmát ugyan úgy, ahogy az előbb leaírtam? A másik kérdés, hogy ha manuálra van kapcsolva a szinkronizálás, akkor tudok itunes-on keresztül zenéthallgatni bármelyik gépem.... ezt automatával hogy oldhatom meg?
    Előre is köszi a választ!:)
  • Zsoltika 007
    #2267
    Pff. Azt hittem a második menet közben kapcsol be ha igény van rá.
  • Bercy #2266
    Nem viccből írja. Télleg így van.
  • grizzly21
    #2265
    igen de nem nagyon talaltam ilyesmit
  • Zsoltika 007
    #2264
    xD
  • G_ArchAngel #2263
    nem, bekapcsolasnal kell kivalasztanod, hogy melyikkel menjen a gep...
    akksirol a gyengebbel erdemes, asztalon, taprol az erosebbel...
  • passatgt
    #2262
    ja
  • kilcsir
    #2261
    ugye a macbook proban 9600M GT és 9400M van. Ez ugy müködik hogy nagyobb grafikai teljesitménynél bekapcsol az erösebb mag is, és két mag dolgozik?
  • xxxpaulxxx
    #2260
    Hello! Nemrég vettem egy 120 gigás Ipod Classicot… semmi baj nincs vele… leszámítva ezt a két kényelmetlenséget.
    Szóval… amikor feltöltöm az albumaimat… 1-2 albumon fogja és másolatot készít minden számból… szóval így lesz minden számból 2 ugyan olyan.
    A másik problémám, hogy azt vettem észre, hogy egy idő után eltűnnek cover flow-ból meg mindenhonnan 1-2 album coverje… ezt sem tudom miért.
    Tudnátok segíteni? Előre is köszi!:)
  • Tikal #2259
    Kipróbáltam, két órás HD film nézés után nem emelkedett meg jobban a hőmérséklete mint nyitottan, persze a ventik egyfolytában mentek...
  • Zsoltika 007
    #2258
    Hát nem ajánlott. Sok hő a billen keresztül távozik. Legalábbis a régebbi prónál így van.
  • Tikal #2257
    Valakinek van tapasztalata csukott állapotban használt macbook-ról? Külső monitorra, LCD tvre akarom kötni, és bár azt írja az apple is hogy rendben van azért kicsit félek a túlmelegedésétől...
  • G_ArchAngel #2256
    Sys.Pref.-ben a network vagy sharing alatt nezted?
  • grizzly21
    #2255
    Kerdes:
    ha bekapcsolom a laptopot, akkor latja a wifin/lanon csatlakozott eszkozoket, de ha a bekapcsolaskor (bejelentkezeskor pontosabban) nincs meg csatlakozva valami, csak utana, akkor nem jelenik meg a Shared ful alatt a Finderben. Erre mi a megoldas?
  • GregSB
    #2254
    Nyáron. WWDC-n lehet már ott lesz.
  • passatgt
    #2253
    mikor jön vissza?
  • GregSB
    #2252
    A Wall Street Journal szerint Jobs még mindig aktív a végnél, és amikor visszajön a betegszabiról egy netbookot fog bemutatni.
  • passatgt
    #2251
    Itunes 8.1.1
  • pyrohun #2250
    cép
  • grizzly21
    #2249
    Ezen besirtam:DDDDD

    Eddig nem utotte ki a szemem..ez a "PC Server" ikonja egy halozatban levo pc-nek a mac-rol nezve:



    kekhalal befigyel:)
  • Zsoltika 007
    #2248
    Most ez akkor miért nem iphone társalgó? :D
  • grizzly21
    #2247
    csak az a kulonbseg, hogy egy Mercedes mindenben jobb egy Suzuki-nal, a kenyelem es a design a hab a tortan.
  • pyrohun #2246
    "En azt mondtam, jobb vetel, ebben benne van az ara is (gondolj bele, fele annyiba kerul)."

    igazából felesleges lenne mindent kommentálni, de erről a mondatodról kb. valami ilyesmi jut az eszembe:

    - Nekem van egy Suzuki egynyócas turbós szervós alufelnis hifis vagány autóm.
    - Rendben. Nekem meg egy sima, egyszerű Mercedesem.

    Remélem tudsz a sorok között olvasni.

    (Tudom, a Suzuki olcsóbb... -.-)
  • Ability
    #2245
    Én nem szidtam, mert nem is ismerem. Csak utálom, amikor jön egy Omniás azzal, hogy az iPhone mennyire szar, mert elvakítja a saját hitvilága, közben szeritnem meg az Omnia a használhatatlan. Stylus nélkül asszem nem is igazán lehet használni, mert túl aprók a gombok, és nem is akarja érzékelni ha ujjal nyomod csak nehézkesen. Szóval úgy általánosságban nem szeretem amikor valaki iPhone ellenes, és érvnek pont azt hozza fel, amiben jobb az Apple telefonja. És igen, drága. Én is szeretnék több almás cuccot, de nincs rá pénzem. Tényleg drága dolgokat adnak, de ez csak nekünk magyaroknak drága, kint nem, és amúgy azt azért mindenki elismerheti, hogy az Apple nem gyárt szar cuccokat, csak max. másnak nem ér annyit, amennyit kérnek érte.

    Egyébként igen, az Apple élen jár ilyenekkel, mindig formabontót alkotnak akár felhasznált anyagok terén, akár design terén, akár technológia terén. Az egy dolog, hogy más gyártja nekik, de nekik jut eszükbe először felhasználni valahol. Egyébként meg az Apple is pénzel sokfajta fejlesztést, van amit kimondottak ők fejlesztenek ki. Én úgy tudom, hogy az újgenerációs multitáccs kijelzőket is ők pénzelték, bár Greg meg azt mondja, hogy felvásároltak egy céget és onnan a sok szabadalom. Lényegtelen is, kidobták az iPhone-t, azóta mindenki próbálja lemásolni.
  • passatgt
    #2244
    "Az apple elen jar ilyenekkel? O is csak megveszi valakitol aki tenyleg megcsinalja."

    Multitouch is volt már, sőt, érintőképernyő is volt már 1000 éve, mégis az apple féle megoldás volt az első olyan, ami használhatságban kiemelkedik a többi közül
  • grizzly21
    #2243
    fuggetlenul 80K, 2 ev Nokia gari.

    Elfogadom, mondom hogy ez nem vita, egy alternativat irtam be es ennyi. Aki uj telefont vesz az nezze meg mindkettot es dontson az igenyei es a penztarcaja alapjan.
  • grizzly21
    #2242
    Az apple elen jar ilyenekkel? O is csak megveszi valakitol aki tenyleg megcsinalja. Tudnal irni olyan listat, de annak 200 pontjabol 190 a navigaciorol meg a szuperjo GUI-rol szolna. Ez fontos, es talan a legfontosabb tenyleg, de nekem semmi bajom a Nokia-val nem tudom miert szidja mindenki. Egy sms-t korulbelul olyan gyorsan beirok a stylus-sal mintha billentyuzetrol irnam, ennel gyorsabban nem is lehetne, de ujjal is irva is hiba nelkul tudok irni, a navigacio is teljesen kezelheto. nem olyan kifinomult mint az iphone-ban ez igaz, de semmikepp sem rossz.

  • grizzly21
    #2241
    videotelefonalas van akinek jol johet, de pl skype-on ingyen van.

    MMS-t meg sem emlitettem soha, senkinek nem kell.

    nincs tapasztalatom mas touch teloval, ezt ujjal is jol tudom kezelni, es ritkan elofordul hogy valamire ketszer kell bokni, de nem jellemzo. olyan hogy 5szor olyan sose volt.
  • Ability
    #2240
    Egyébként pedig elismerem, hogy ez a Nokia sokkal olcsóbb (nem is tudom mennyibe kerül, de azt mondjátok olcsó), ahhoz képest pedig benne van minden ami kell, tehát nem mondom, hogy nem jó vétel, azt mondom, hogy nekem mások az igényeim, elvárásaim.
  • Ability
    #2239
    Egyébként kedves Grizzly majd fogsz nagyot nézni, hogy ha az Apple nyáron kihozza az új generációt OLED kijelzővel úgy, hogy közben még árat is csökkent. Mert így szokták. A kulcsszó a technológia. Apple mindig élen jár ilyenekben. OLED kijelzőről meg annyit, hogy azon felül, hogy jobb képminősége lesz a méregdrága LCD-knél is, azon felül fogyasztása ilyen 60-70%-kal biztos kevesebb, szóval azt hiszem hogy üzemidőben is éllovas lesz az új generáció. Apropó: üzemidő. Ne hidd, hogy a telefonodban erősebb aksi van, mert az iPhone-nál pont olyan problémába ütköztek, hogy már nem tudnak nagyobb aksit tenni bele, pedig szükség lenne rá, mert a GPS zabálja rendesen. Egyébként pedig ez a lista szánalmas, én is tudok írni egy sokkal hosszabbat amiben az iPhone az egész piacot megelőz. Mindennek vannak gyengéi, iPhone sem tökéletes. Egyébként meg Te is tudod, hogy ezt kár volt betenni, mert sajnos elavult. De kb. minden pontja. Kezdve azzal, hogy az iTunes előbb vezette be az éves előfizetést amivel korlátlanul lehet zenét letölteni.
  • grizzly21
    #2238
    :) csak addig folytassuk, amig mindenki nyugodt, tenyleg nem akarok flamelni, csak ertelmesen beszelgetni errol, mert szerintem ez fontos kerdes, es helye van itt. De csak amig mindenki kulturalt, szoval ha a tobbiek ugy erzik hogy eleg akkor szoljatok es nem irok tobbet.

    Szoval:

    teny a technikai specifikacio, pont a kezelhetoseg, gyorsasag, tamogatas az ami relativ. Vagy van erre meroszam? Tudtommal nincs, csak relativ fogalmakkal jellemezheted: lassu, nem tul gyors, nagyon gyors, stb...

    Nem kell mindent szo szerint erteni. Arra akartam utalni hogy nekem nem esett le 2 evben max 1 szer a telefonom, igy nalam nem tema az hogy kibirja ha leesik. ennyi.

    16 gb eleg, egyetertek.

    A linket jo alapnak talaltam, es igen is helye van itt. Vagy mirol akartok beszelni, hogy az uj szappantarto ipod mennyire fasza? En jogosnak talalom megkerdojelezni az iphone arat, de hogyha itt mindenki csak ajnarozast akar hallani az apple-nek akkor nem fogok ilyeneket felvetni igerem.

    Mar leirtam, hogy miert irtam be:
    "En csak azert irtam be a telefont, hogy aki nem akart ilyen sokat kolteni az iphone-ra, es nem is volt biztos benne hogy tudja amit akar, az tudjon egy alternativarol."

    A kijelzo karcossaga nem erdekes, vehetek ra nehany ezerert vedofoliat, vagy akar az egesz elolap hatlap lecserelheto szinten nehany ezerbol. Nem tudom ez iphone-al megcsinalhato-e.
    Neked is irhatnam, hogy mindenki != veled. Sokan gondoljak azt amit en. Es nem azt mondtam hogy jobb telefon, nehez osszehasonlitani. En azt mondtam, jobb vetel, ebben benne van az ara is (gondolj bele, fele annyiba kerul).

    Ha kicsit is jobban a technikai oldalarol nezned a dolgokat akkor nem irnal olyat, hogy OS = GUI. A GUI egy nagyon vekony reteg az OS tetejen, a lenyeg alatta van. Es mielott ezzel jonnel nem mondtam hogy a iphone-on rossz lenne az os, mert nem rossz az.

    A szepseg relativ, de nem, nem gagyi. Ez nem izles kerdese. Engem nem zavar, hogy muanyag..konnyebb is igy.
  • Ability
    #2237
    Az egész vita stílusa kezd elmenni flame-be, de egyet kell értenem Pyroval. Én láttam már pár érintőképernyős "iPhone killer" másolatot, hát egyik sem győzött meg. Engem nem olyanok érdekelnek, hogy mekkora kamera van benne, egyik mobil kamera sem alkalmas jó képek készítésére. Amire kell nagyon ritkán arra jó ami most van. Amúgy meg digi gép. MMS és társai is elég régóta elavult. Divat ezzel jönni, de komolyan szükség van erre egy olyan telefonon, ami állandó interneteléréssel rendelkezik, és egész jó mail kliens van benne? Nem hiányzik a méregdrága videótelefonálás sem, amit amúgy is idiótaságnak tartok. Engem a GUI és a kezelés érdekel, és az összes másolat telefonban ilyen régi, elavult technológiájú érintőképernyő volt, és rohadtul gyakran nem akarta érzékelni, hogy megnyomtam valamit. Maga az operációs rendszer kinézete és irányítása mind kiforratlan volt. Eléggé techbuzi vagyok, de nem tud meggyőzni az, hogy valamibe 1,2 mpixel-lel nagyobb kamera van. Kinézet, kezelhetőség. Ez számít. Ránézek egy másik telefonra és azt látom, hogy még a görgetés is szaggat. És a Palm Pre sem azért lesz jó konkurense az iPhone-nak, mert annyira szép vagy formabontó, hanem mert végre igényes oprendszere lesz, illetve végre az első telefon kapacitív multi-touch kijelzővel az iPhone után. A többi mind elavult. Lehet, hogy egy telefon jó tulajdonságokkal rendelkezik, de hogyan tudnám szeretni, hogy ha annyira használhatlan az érintőképernyője, hogy sokszor 5. alkalommal kell megnyomni a gombot? Ehhez a Nokiához még nem volt szerencsém, de több iPhone másolathoz igen, és mind ilyen volt. És amennyire én tudom ebbe a Nokiába is a régi fajta multitáccs kijelző van. Ami meg külön tetszik, hogy a legtöbb használhatlan hogy ha ujjal akarod nyomkodni. Nekem nem hiányzik a stylus-szal való bohóckodás.