18351
ATbanner.jpg
  • pyrohun #2636
    magyar appstore-ban nincs, remek...
  • GregSB
    #2635
  • joebacsi
    #2634
    Al Bundy :)

  • Mike at home
    #2633
    ezzel együtt még minidg kurvadrága ez az egész
    simán van rajta 50-60% haszon
  • GregSB
    #2632
    Újabb tablet mockup.. tetszik :)

  • antalkrisz
    #2631
    Az apple.hut nem igazán frissítik
    10%
    Apcom forgalmazó
  • passatgt
    #2630
    apple.hu-n csak 5%:)
  • GregSB
    #2629
    Apple diákkedvezmény Magyarországon is

    10%... Nem rossz, de itthon is adhatnának egy Touch-t a noti mellé :)
  • grizzly21
    #2628
    cegbol kuldte valaki:

    Just read on Destroy Today that Apple has released an update for the iPhone that fixes the vulnerability where hackers can take control of your phone just by sending you a SMS (you don’t even need to open it)

    Update from DT:
    http://destroytoday.com/blog/2009/07/iphone-3-0-1-update-fixes-sms-vulnerability/

    Info about the hack:
    http://mashable.com/2009/07/30/iphone-hack/

    Connect your iPhone to have iTunes update it for you.
  • grizzly21
    #2627
    "elenyésző azoknak az objektumoknak a száma, amit egy programozó újrahasznosít egyik projektről másikra"

    tedd a programozo ele, hogy "kezdo/amator" es akkor egyetertek.
  • GregSB
    #2626
    Steve air :P

    Gonosz...
  • passatgt
    #2625
    vehetnétek nekem is egyet, postát kifizetem:D

    210e ft-ért zsír új book, ipod touch, és hp nyomtató? meghalok:D
  • Dzsini
    #2624
    http://www.youtube.com/html5
    http://itcafe.hu/hir/veszelyes_adobe_flash_player_reader_acrobat.html
    http://html5gallery.com/
    nekem pl. van több vak ismerősöm, aki netezget, az egyetemi könyvtárban szinte állandóan foglalt a screenreaderes gép, és alapvető elvárás kellene hogy legyen mindenhol az akadálymentesség, és ez nem csak rámpákat jelent az ajtók előtt, hanem megfelelő weboldalakat is.
    az objektumorientáltság meg nagyon jól hangzik, de elenyésző azoknak az objektumoknak a száma, amit egy programozó újrahasznosít egyik projektről másikra - apró dolgok lehetnek ilyenek, azok meg működnek akár egy-egy .js fileként is (programoztam én is eleget, készítettünk weboldalt is rendelésre, volt a társaságban flash programozó - nem rémlik, hogy apró menü-részeken kívül bármit is újrafelhasznált volna a kódból, ojjektumozás ide vagy oda).
  • I.C.ram
    #2623
    Engem egyaltalan nem zavar. En jobban is szeretem, mert szebbek rajta a szinek szerintem, meg elesebbnek hat a kep.
  • I.C.ram
    #2622
    Tesomnak volt kedvezmenye, meg Oregon allamban vettuk, ahol 0% az AFA. De meg a legmagasabb AFAju allamokban is 10% alatt van szoval ki lehet birni.
  • franc0
    #2621
    Van valami college kedvezmény is. Sajnos azt az én emberem nem tudta bejátszani anno :)
    Az ÁFA amúgy pl NY-ban 6%, szóval elég szép dolgokat lehet kihozni ha úgy van :)
  • Lacee
    #2620
    naponn és világos ruhában (ami visszaveri a kijelzőre a fényt) elég idegesítő szerintem, amúgy nem vészes. Normál lámpafénynél engem egyáltalán nem zavar a glossy kijelző, szabadtéren, a nyári napfényben inkább necces. Szerencsére a fényerő elég jó, tökig felcsavarva még akkor is látható marad a képernyő (alapesetben, vagyis nem tűző napon kb 10/16 egységen használom, különben kifolyna a szemem)

    juteszembe, az én gépem neve még nem MBP, hanem a korábbi unibody macbook, '08 végéről.
  • grizzly21
    #2619
    ja amit meg kerdezni akartam: A glossy screen mennyire irritalo? Pl vilagitott szobaban/napfenyben lehet latni a kepernyot?
  • grizzly21
    #2618
    1100 ert macbook pro-t neeem!

    ja most latom, a 13asbol is van mar pro, de az is 1200 + AFA a honlapon. hogy vetted? Most kinn vagy kulfoldon te is ugye?
  • franc0
    #2617
    Ezt az ajándék Touch dolgot bevezethetnék itthon is.
  • I.C.ram
    #2616
    Na vettem egy macbook prot es kaptam hozza ajendekba egy 16os touchot meg egy hp fotonyomtatot :) 1100 dollar volt az egesz. Szerintem megerte :)

    Ipod touch eleg jo kis cucc, csak ne karcolodna ilyen durvan a hatlapja. Mintha vajbol lenne :( 1 het alatt mar latszottak rajta a karcok, pedig zsebben hordtam, es vigyaztam ra.
  • grizzly21
    #2615
    hat ami tobb megas azon tartalom is van boven:)

    js motor ide vagy oda, nem veletlen hogy js-ben nem irnak 3d motorokat, de ez nem is verseny..masra valo a ket dolog.

    Ez a vakbaratsag nagyon jol hangzik, de hany olyan vak embert ismersz, aki szamitogepezni szokott?

    Az en nokia5800-mon elfut a flash oldalak nagyresze, youtube-ot nezek rajta, meg a sajat honlapomon is elnavigalok:)

    Hogy a flash mennyire idomithato az csak azon mulik aki leprogramozza. Alapveto kulonbseg van ujrahasznosithatosag szempontjabol egy O.O. szoftver (flash), es egy html kozott.

    Semmi olyan nincs? Pl be ezt meg tudod oldani xml szinten?:
    video-klikk

    Kivancsi vagyok arra a hirre.

    Erdekes, hogy aki tud flash-ben es masban is programozni, az nem elvakult, olyat meg nem lattam aki megtanulta volna a flash-t es aztan leszarozta volna. Csak azok fikazzak, akik nem ertenek hozza, felnek tole es meg sem probaljak, hogy kedveljek.

  • Dzsini
    #2614
    A chiptune egy példa, hogy tisztán javascriptből mit lehet megcsinálni (egy tisztelgés a régi Amiga workbenchnek)(igen, 1,5 mega - és? mostanában a csilivili flash oldalak mekkorák?).

    Az pedig, hogy lassúak nálad a chromeexperimentek, az a JS motorod gondja lehet - még Opera alatt is (ami egy igen lassú motort használ a Chromehoz meg a Safarihoz, és a Firefoxhoz képest) kellemesen gyors mind (persze a raytracer nem, de az nem is azért van).

    flash-el szinte csak baj van - keresés (bár a Google mostanában már keres flashben - csak szöveget, de az is valami), vakbarátság/screenreader támogatás (ez egyre fontosabb, külföldön főleg), mobiltelefonok (nem az iPhone, nem a komolyabb gépek - a kicsik, amiken jó esetben egy Opera Mini elfut).
    Egyszerűbb egy oldalt megcsinálni, és a CSS-t cserélgetni alatta hogy jól kinézzen minden felületen. Szerintem ez a fejlődés iránya, nem a flash, ami nem idomítható olyan mértékben. Szép, látványos dolgokra képes a canvas+js+svg is, semmi olyan nincs a flashben, ami nem oldható meg vele xml szinten, viszont nem egy forráskódtól független, külön plugint igénylő dolog lesz belőle (amiről meg pont a napokban jött a hír, hogy fél éve kritikus hiba tátong rajta, amit nem javítottak).
  • grizzly21
    #2613
    ha neked az iphone a mobil akkor nem is mobilbarat:)

    mi ez a chiptune? Ilyeneket a flash oskoraban csinaltak, 8-10 eve. Raadasul mekkora a forraskodja?

    Flashben minden egyes pixelrol te rendelkezhetsz, ha akarsz, tehat innentol kezdve korlatlanul ugy idomithatod, ahogy akarod.
    Flashben is meg lehet oldani azt, hogy folyamatosan alkalmazkodjon a felbontas, sot meg is kell. alapveto dolog.

    Vannak site-ok amiket egyszeruen nem eri meg flashben csinalni, SEO okok miatt, es a tartalom nagysaga miatt (forumok peldaul, hirportalok, ilyesmi), de ezt mindig merlegelni kell es aszerint valasztani. El kene felejteni, hogy a flash nem jo, kar hogy itthon sokan ilyen megrogzott html tamogatok, mert egyszeruen nem kepesek fejlodni a korral..kulfoldon rengeteg nagynevu kliens keri egyre tobb online tartalmat flashben.
  • grizzly21
    #2612
    ezek ugyesek, de meg kepregenynek is lassuak. Es az "ugyes" sem az eszkozt minoseti, csak a keszitot (akik minden bizonyara flash-re sokkal elvezhetobb dolgokat tudnanak/tudnak csinalni)
  • Dzsini
    #2611
    ha már modern technika akkor valid html5 (ha végre elkészül)+canvas+javascript+svg.
    mozog, jól néz ki, vakbarát, kicsi.
    http://www.chiptune.com/

    a flash betesz a képernyőfelolvasóknak, nem igazán mobilbarát, nem idomítható ízlés és igények szerint. egy dologra jó: eyecandynek (ahogy a linkeken is látszik)
    a html+css rendesen leprogramozva (user agent alapján) minden képernyőn normálisan nézhet ki, folyamatosan alkalmazkodik a felbontáshoz (nem kilóg a képernyőről), stb.
  • passatgt
    #2610
    http://www.chromeexperiments.com/

    :)
  • grizzly21
    #2609
    Idejetmult az a html, ami Os-tol, browsertol, felbontastol fuggoen minden gepen mashogy jelenik meg.
    3d cubes
    pv3d sphere
    rhino
    planet

    Esszel kell hasznalni..
  • grizzly21
    #2608
    hat a mondatod masik feleben lehet igazsag, de arrol nem a flash tehet az biztos.
    Idejetmult? Most kezd csak igazan kifejlodni:)
    mustang
  • G_ArchAngel #2607
    a flash idejetmult szar, amit legtobbszor nem is hasznalnak rendesen...
  • Tikal #2606
    hát nem :D
    a safarira irt flashre értem... egyébként semmi bajom a safarival... persze a firefox is megizzad néha a flash-el, de jobban bírja mint a safari...
  • grizzly21
    #2605
    a safari-ra erted remelem:)
  • Tikal #2604
    tuti hogy a flash miatt... egy nagy rakás szar...
  • franc0
    #2603
    Hi!

    Nálam a legújabb Safari (Version 4.0.2 (5530.19)) többet fagy mint eddig bármelyik.
    Az én Mac-emen van a gond, vagy szitkozódhatok?
  • mflex #2602
    Hali!

    Tudtok osx-re olyan programot, amivel ellenőrizni tudom egy adott hangfájl hitelességét, nevezetesen, hogy lossless avagy mp3-ból fenkonvertált fos?

    Végülis valamilyen spectrum analizátor kellene, az is elég, csak lássam a khz-et, mint pl a cool edit pro programon etc...

    Eddig nem akadtam ilyenre, a Peak pro erre nem alakalmas...

    előre is thx
  • grizzly21
    #2601
    mi ez Joe, gameboy?:)
  • joebacsi
    #2600
    Vagy inkább az UMPC-kel, bár azok nem igazán vannak elterjedve. Korábban erősen gondolkodtam rajta, hogy veszek magamnak egy ilyet, de végül netbook lett helyette.
  • GregSB
    #2599
    Én ezerszer szívesebben hordoznék egy ilyet magammal a városban, mint a mostani 15" laptopomat.

    Persze ott vannak a netbookok is, szerintem azokkal fog rivalizálni ez a tablet, HA lesz egyáltalán ilyen.

  • Tikal #2598
    óriás iPod touch...

    erre nagyon kiváncsi leszek hogy fog nekik fogyni...biztos az én hibám, de nem tudom elképzelni hogy ilyet vegyek, nem látom értelmét, akkor már inkább egy 13" Macbook pro...
  • grizzly21
    #2597
    akkor mar CIB. minden amit elmondtal csak ingyenes.