18351
ATbanner.jpg
  • pyrohun #2756
    most 24-es van - 1920x1200, most vagy kellene mellé egy imac és akkor öröm és bódottá van, csak éppen qrva drágaság is :), vagy marad a mbp 13 vagy 15.
  • grizzly21
    #2755
    en 1440*900 on jol el voltam, persze ha sokmindent nez az ember egyszerre akkor jobb a nagy monitor.1 Hasznalhato a 13as is szukseg eseten. Menj be egy apple boltba es probald ki!

    A legtutibb szerintem - nem gondoltam volna hogy ezt mondom, amig ki nem probaltam - 2 21-es koruli monitor dualban. Itt mindenki igy nyomja, esetleg egy nagyon nagy (26 - 30 ?) monitorral. Egyik monitorra elteszed ezt a programot, masikra a masikat..eleg praktikus.
  • pyrohun #2754
    de igazából ha tudom 100%-ra, hogy olyan munkát, amihez komolyabb felbontás kell nem fogok végezni rajta, csakis otthon..? Mert mondjuk az 1280x800-as felbontás az arra elég, hogy végszükség esetén bele-belenézzek egy-egy psd vagy ai fájlba, de igazából nyilván komolyabb történetre alkalmatlan, viszont minden másra, akár filmezni, vagy netezni, vagy projektet bemutatni viszont bőven jó. De megnézem a 15-öst mennyiért tudnám beszerezni, mert ha nem sokkal drágább, akkor mondjuk elgondolkodtató.
  • G_ArchAngel #2753
    En ugy vagyok ezzel hogy a 15-os is hatareset, de inkabb alkalmatlan grafikai munkara, mint a 17-es (1920x1200) - nekem fontos, hogy szoloban is jo legyen, ne csak kulso monitorral, igy a 13-as szoba sem johet...
  • pyrohun #2752
    na hát ugyanezt tenném én is, csak én nem vagyok diák, viszont a cégemre venném.
  • franc0
    #2751
    A helyedben az erősebbik 13-as MBP-t venném.
  • passatgt
    #2750
    ja látom de a 2,5ghz-sre pályázol, akkor nem szóltam:)
  • passatgt
    #2749
    istyle.hu-n nézz körül, csak van egy sulis ismerős és akkor picit több mint 300-ért megvan, ajándék +2gb rammal:)
  • passatgt
    #2748
    én a 13-es prot néztem ki magamnak, istyle-ban most ha diák vagy 10% kedvezmény és 4gb ram, simán megéri, könnyű cipelni, otthon meg úgyis monitorra dugom
  • pyrohun #2747
    Őőő, de igazából úgy vagyok vele, hogy akkor már legyen a 13-as, hiszen elég nekem egy kijelző, legalábbis grafikázni sosem fogok, csak itthon a dell-en, viszont a 13-as mobilabb, kisebb, stb :) És most meg tudnám venni 350-ért, ami sokkal olcsóbb, mint az itthoni hivatalos ára, állítólag nem kamu a dolog.
  • franc0
    #2746
    Csak szeptemberben lehet megvenni.
  • G_ArchAngel #2745
    allitolag a 15"-os MBP-t is meglehet venni anti-glare kijelzovel, az a Te geped, utolag teszel bele nagyobb SSD-t es 8 GB RAM-ot (igy olcsobb lesz, mint ha hivatalos forgalozotol venned) - ez a gep szinte mindenre eleg lesz es otthon nyomhatod 2 kijelzon...

    (en 17-est vennek, de az kozelsem olyan mobil)
  • pyrohun #2744
    Oké de az a gondom, hogy az apple.-nek szvsz nincs igazán jó desktop rendszere.

    Mac mini ugye felejtős, mert teljesítmény zéró.
    iMac egrészt irreálisan drága, másrészt nem fogom a 180 ezer forintos, színhelyes dell monitoromat kidobni egy glossy imac miatt. szóval felejtős.
    Mac Pro meg, na ne vicceljünk, azért 500-700 ezret megintcsak kiadni arra amire nekem kell, hülyeség.
    Úgyhogy igazából meg vagyok lőve, de egyre inkább érzem, hogy Apple kell, nem bírom a windows-t, meg úgy általában a sok kacatból álló inkompatibilis pc-t. pedig én sosem fukarkodtam semmivel, mindig is (amikor fejlesztettem) az elérhető csúcsot vettem szinte mindenből. de azok sem kompatibilisak egymással stb. kinőttem már a hekkelés/biosfrissítés/tuningolós/jumperezős (stb) korszakból. kell EGY gyors, megbízható gép egy ugyanilyen prendszerrel - ráadásul a Mac-nél ugye rohadt könnyen a komplett rendszert át lehet pakolni egy újabbra, ha fejlesztesz. nem kell mindent ujra telepíteni stb.

    De akkor nekem mégis melyik Mac lenne a jó?
  • grizzly21
    #2743
    eleg gyors..nalam altalaban fut egyszerre egy Flash, Eclipse, Photoshop, Firefox, iTunes, skype es korrektul viszi..nagyritkan gondolkozik egy nehany mp-et...az enyem 2.2es csak, 2gb rammal.

    Viszont hat egy asztali gepnel egy laptop mindig is lassabb lesz..ha nem is sokkal. Gondolom jatekra nem hasznalod, ott van a legnagyobb kulonbseg, mert a mobil videokartyak joval gyengebbek.

    En egy kompletten felszerelt uj pc-t fogok majd venni, ha kijon a Starcraft 2, mert sokkal erosebb konfigot sokkal olcsobban ossze lehet allitani. Te tudod mennyi vinned el a laptopot, de arra szerintem nem erdemes venni, hogy desktop-kent hasznalod. Ha sokat vinned, vagy utazol, akkor viszont nyilvan elengedhetetlen egy laptop, a MBP-n pedig nagyon jol lehet dolgozni.
  • grizzly21
    #2742
    megvettetek vagy ez hogy mukodik?
  • oroy_
    #2741
    érdemes.
  • oroy_
    #2740
    ha az asztali gépen is MAC OS X fut, csak a vinyo lassabb, a többi kb. ugyan ott van.
  • franc0
    #2739
    Én ma tervezem. Okosan hagytam hogy a haver legyen a kísérleti alany :) Mivel jó a véleménye, feldobom én is.
  • pyrohun #2738
    Most ez lehet, hogy sokatoknak hülye kérdés lesz, de egy 2,53GHz-es core2 procis MB Pro mennyire gyors? :) Szóval mondjuk ha egy ugyanilyen kategóriájú asztali géphez mérten nézem, van különbség? Mondjuk a vinyó lassabb benne, vagy ilyesmi? Tehát előnyök / hátrányok érdekelnének.

    Úgy venném, hogy itthon rákötném a saját 24-es dell monitoromra + wireless bill, egér és így rendesen használható lenne itthon is melóra, de tudnám is vinni magammal.
  • oroy_
    #2737
    telepítettem a legutolsó Snow Leopard -ot ,nagyon szépen megy.
  • G_ArchAngel #2736
    koszonom:)
  • Dzsini
    #2735
    lehet, ott van a képen: kbcovers.com
  • G_ArchAngel #2734
    ha lehetne ilyen skint tenni a billentyzetre, akkor instant get!
  • Zsoltika 007
    #2733
    Nem.
  • passatgt
    #2732
    mivel notebook-ban még új vagyok, az árt neki, ha sokat van töltőn?
  • passatgt
    #2731


  • I.C.ram
    #2730
    itt Delete van rairva. Tudtak jol, hogy ego lenne egy backspacre delt irni. :P
  • G_ArchAngel #2729
    lol, lebuktal:)
  • grizzly21
    #2728
    azaz del
  • grizzly21
    #2727
    az nincs az enyemen sem (a neve ugyan dell, de backspace-kent uzemel)
  • I.C.ram
    #2726
    Szerintem nagyon kenyelmes. Jo tapintasu. Egyedul a DEL gomb hianya zavar kicsit.
  • grizzly21
    #2725
    mindenkepp kiprobalom a jovoheten, de a kep alapjan felek kicsit tole..az enyem valahogy nagyon kenyelmes, jol lehet rajta irni: gyorsan es kenyelmesen. Annyi hogy jobban koszolodik mert nem fekete.
  • I.C.ram
    #2724
    muanyag, de eleg jo fajta muanyag, szerintem.
  • grizzly21
    #2723
    ha lesz penzem lehet h veszek egy kis MBP-t. (max eladom).

    a billentyuzete annak milyen ? muanyag vagy olyan jo kis alu-szeru mint a 15os regi (1eves) MBP-nak? A kep alapjan muanyagnak tunik..de majd megnezem apple store-ban, itt van egy kozel a 5th-en.
  • Zsoltika 007
    #2722
    Hagyjátok már azt a buzi ájfont :D Itt a sznó lepörd! Tesség felnyomni! :D
  • ecneb
    #2721
    nem magára a vámra gondoltam hanem hogy van egy sima doboz, javítsatok ki, de valszeg a dobozról magáról nem jönnek rá hogy mi is van benne ergo nem vámolják le... bár átvilágítás vagy valami. nemtom
  • Tikal #2720
    Mi a vám?
  • Tikal #2719
    pont azert vamolják le amiért te onnan akarod rendelni...
  • passatgt
    #2718
    ja
  • ecneb
    #2717
    lehet hülye kérdés de ha rendelek egy mekbukot kanadába és onnan ismerős feladja mint csomag ajándék vagy valami akkoris levámolják?

    (*tulajdonképpen nem érti mé vámolnának le egy csomagot de mind1)