18351
ATbanner.jpg
  • Tikal #2516
    elkezdett a plex zölden villodzani :) miért csinál ilyet?
  • Zsoltika 007
    #2515
    Aha.. De hogy is jön most ide az iWork? Mert hogy mi nem arról beszéltünk az fix.

    "kb. annyira hulyeseg lenezni az OpenOffice-t," Nem lenézem, mert ingyen van és magadnak jó is lepötyögni a dolgokat. De ha pl cégeknek kéne árajánlatokat küldözgetni akkor tövig nyelnéd a brét mire megcsinálod hogy ugyanolyan legyen minden elrendezésre, kinézetre stb mint office alatt. Mert akár fáj, akár nem az a standard. Innentől lehet széllel szemben hugyálni de nincs értelme.
    Amit én utálok tudod az meg az hogy ezt egy lapon merik emlegetni az Ms office-al. Mert aki ezt megteszi annak fingja sincs róla. Vagy elvakult open source fanboy. Persze van akinek megteszi az open office! Azokat nem nézem le! Miért is tenném? Ha nincs szükséged az extra funkciókra akkor használd csak!
  • Tikal #2514
    értem, köszi, elolvasgatom :)
  • Dzsini
    #2513
    A mókás, hogy a Navteq a Nokiáé :)

    A mobilarena.hu-n tesztelnek sok navi-t, ők ismerik elég jól a helyzetet, és nincsenek jó véleménnyel az adatbázisokról - hiába bitangjó a szoftver, a magyar térképállomány cask a TopMap-éknál van rendben.
    "A Mio, a Tomtom, a Navigon, az Ndrive… sajnos ők bebátorkodtak ide, s bizony nem sok sikert tudnak felmutatni, s ez még csak a kisebbik rossz. A nagyobb baj az, hogy az egységsugarú júzer a térképekről és a szoftverekről mit sem tudva megveszi a TeleAtlas adatbázisból dolgozó navit, aztán a sokadik rossz útvonal után örökre meggyűlöli a gyártót."
    pár mondat a térképállományokról, stb.
  • Tikal #2512
    Állitolag valami Navteq térképek vannak a navigonban és majdnem 100%os a lefedettség... jó lenne ha valahol lenne rola lassan egy teszt... persze iGO lenne a legjobb, de nem mondanak semmit, pedig erre a hírre már illene reagálni, hogy hékás, nekünk is van ám egy szoftverunk, várjátok meg! :)
  • G_ArchAngel #2511
    kb. annyira hulyeseg lenezni az OpenOffice-t, mint isteniteni a Mikrofos Office-t - az elso legalabb ingyenes...
    M.Office-t csak azert ajnarozza mindenki, mert azt vertek belenk suliban, holott pl. az iWork semmivel sem rosszabb, csak meg kell ismerni a kezeleset.
  • grizzly21
    #2510
    nalam jol mukodik, es kepletek hogyne lennenek benne
  • Dzsini
    #2509
    "A TomTom iPhone-os szoftverből viszont, úgy tudjuk, egyelőre nem lesz lokalizált verzió: első körben csak az USA és Nyugat-Európa térképét lehet majd hozzá megvásárolni, és még nem lehet tudni, hogy Magyarországon egyáltalán mikortól lesz kapható. A gyártó egyelőre a szoftver és a hozzá tartozó térképek árát sem közölte: ezeket csak június 17-e után tudhatjuk meg. A navigációs programot az iTunes App Store-ból lehet majd megvásárolni, és innen lehet majd letölteni hozzá a térképcsomagokat is. A TomTom egyelőre sem a szoftverek, vagy a velük egyidőben megjelentetett autós tartó árát nem közölte, ahogy még arra sem kaptunk választ, hogy mikor készül a navigátorból lokalizált verzió - ami a hazai vásárlók számára ugyanolyan fontos lenne, mint a régiónkról készült térkép."

    Az iGo-ék TopMap térképe az igazán naprakész, a TomTom (ha jól rémlik) Teleatlas változatot használ, ami nálunk annyira nem a legjobb, sok kritika éri sajnos.
  • Zsoltika 007
    #2508
    Jajj hagyjuk már azt az open office-t! Vicc az egész. Arra jó ha saját részre mented a dolgaidat/nyomtatod. De ha már egy partnernek is küldeni kell valamit már meghalt az egész mert a kutya nem használja. (És nehogy nekem azzal gyere hogy ismeri az office formátumait mert 5x körberöhöglek) Ráadásul ha már egy picit többet akarsz használni mint a szokásos dolgok pl excel-nél képletek ott meg a fejedet fogod.

    Maradjunk annyiban hogy hobbi barkács tákolmány szoftver.
  • Tikal #2507
    igen? és kik azok?

    akkor érdemes várni a tomtom-ra vagy az iGO-ra?
  • Dzsini
    #2506
    a szoftver lehet, hogy jó, de sajnos a cég, akitől az adatbázist veszik Magyarországon elég haloványka.
  • grizzly21
    #2505
    az openoffice-al mi a baj? Frissitik folyamatosan, ugyanazt tudja mint az ms office, es teljesen ingyenes. Ezen pl lehetne sporolni az oktatasban
  • I.C.ram
    #2504
    Lehet, nem tudom. Csak azt lattam, hogy amcsiban az osszes Apple Store-ban csak ezeket lehetett kapni, es reklamoztak is rendesen.
  • Tikal #2503
    kijött iphone-ra egy navigácios szoftver, navigon, az oldalukon még csak coming soon, de itunes storeban már megvehető 74,99 euroért
  • Lacee
    #2502
    macen konkrétan marha szarul megy az MS office :)
  • Tikal #2501
    szerintem annak inkább más oka van..
  • I.C.ram
    #2500
    Hat annyira nem lehet szar az ms office, ha mar az apple boltokban is csak azt aruljak a gepek melle.
  • Tikal #2499
    és arra a pages vagy a numbers nem elég jó? de végulis mindegy, mert ms office is van macre... a lényeg hogy már a suliban is az MS-t nyomják... unokatesom tanit, és mondta hogy igazábol ő is csak megemliti az OSX-et a gyerköcöknek, ráadásul ugy hogy még nem is látott mukodo rendszert, nekik is csak beszéltek rola a főiskolán, szóval odaáig volt meg vissza mikor felvittem a gépem... hát ez a szomoru...
  • I.C.ram
    #2498
    Hat azert nem egeszen :P Jobb iskolakban van ACCES, EXCEL, stb is. Nem csak "tollbamondas"
  • Tikal #2497
    ? hát amire az iskolában megtanitanak és használják arra még egy text editor is elég, ne viccelj már :)
  • I.C.ram
    #2496
    Azert valljuk be, nem igazan van versenykepes OS megfeleloje az MS officenak.
  • grizzly21
    #2495
    ez teny, engem is zavar az ms egyeduralma az iskolakban, erettsegi is gyakorlatilag ms office...de nem tudunk mit csinalni azonkivul, h tojasokkal dobalozunk:)
  • Tikal #2494
    a kényszeritést értsd már jól...egy átlag ember még azt sem tudja mi aza böngésző, nem hogy mi az az OSX... az iskolákban szerintem nem is szolnak arrol h van más is, gondolom leadják a word-ot meg excel-t és jo napot...
  • grizzly21
    #2493
    Senki sem kenyszerit ra, max az hogy bizonyos sw-ek nincsenek osx-re, lehet hogy ezen kene elgondolkodni, hogy miert? El kene felejteni azt h van egy jo meg egy rossz oprsz, en 1 eve hasznalok osxet, az teny, h sokkal jobban jartam mintha vistat hasznaltam volna, de azert ez is fagyott, ha nem is sokszor, az egeret teljesen meg mindig nem tudtam megszokni, sztem sokkal rosszabb mint a win-ban, neha itt is elszall 1 program csak ugy. Az xp mar eleg stabil. Jobban szeretem az osxet sokkal, de most h kicsit megint visszaszokok winxpre a munka miatt, latom h nagy baj itt sincs, nem fagyott meg le egyszer sem. Amiert (tobbek kozott)a win instabilabb h szetkonfiguralhatod, barmit feltehetsz ra. - es a virust sokkal jobban beszopja sajnos

  • Dzsini
    #2492
  • Tikal #2491
    :DD
  • Tikal #2490
    hát, akkor valakinek el kéne gondolkodni azon vajon miért? :)
    mindenki windowst használ, de nem azért mert szeretik, hanem mert rá vannak kényszerülve, míg az OSX használók jó része szerintem szereti az oprendszert :)
  • GregSB
    #2489
    :D

  • I.C.ram
    #2488
    Igen, csak Bill Gatesnek nem rajongoi vannak, hanem divatbol gyuloloi, pedig semmivel sem rosszab ember, mint Jobs... Jobs meg mar olyan, mint egy popsztar.
  • GregSB
    #2487
    Sztem nem csak az Apple fanokat érdekli az egészsége korunk egyik meghatározó IT-s személyiségének.

    ha holnap kiderülne hogy Bill Géc rákos arról is írnának a lapok, és az is legalább ennyi embert érdekelne...
  • I.C.ram
    #2486
    nem rad gondoltam, csak eszembe jutott.
  • GregSB
    #2485
    Mondjuk észrevehetted volna, hogy direkt túloztam amikor róla írtam.
  • I.C.ram
    #2484
    Mondjuk ez mar durva tenyleg, hogy egy cegvezerbol gyakorlatialg celeb lett ,es az apple-fanok istenkent tisztelik...
  • GregSB
    #2483
    Hmm, a Wall Street Journal azt állítja hogy urunknak és parancsolónknak, Mr. Jobsnak májátültetése volt 2 hónapja (korábbi, rákos betegedéséből kifolyólag).

    Állítólag már szépen javul az egészsége, és ahogy tervezve volt a hónap végén visszatér közénk :)
  • Dzsini
    #2482
    aha - kellett nekem a sony.hu-t nézegetnem, köszönöm!
  • GregSB
    #2481
    Vannak. Itthon nem kapható, de pl ezen az angol oldalon meg tudod nézni őket.

    A "Digital Home" rész alatt vannak iMac szerű gépeik is.
  • Dzsini
    #2480
    igen, ha azon a pc-n osx van.
  • passatgt
    #2479
    lehetséges osx programok futtatása pc-n?
  • Dzsini
    #2478
    pont azt mondtam, hogy autóból _nem_ lehet. gépből természetesen igen, ezért tartom kicsit hibás hasonlatnak.
  • pyrohun #2477
    Autókból nem, de ugye nem azt akarod mondani, hogy hardverből sem? Kb. 20 másodperc alatt cáfollak meg egy árlistával, szóval ebbe ne mennjünk bele...