18351
ATbanner.jpg
  • xBalázsx
    #2556
    Hello!
    Eladó egy ezüst 80GB-os IPOD CLASSIC! Szép állapotban, nagyon vigyáztam rá. kb. 3/4 éves. még van rá kb 2hónap garancia!!
    dobozával mindennel kivéve füles mert azmár sajnos nics meg.
    a háta kicsit maszatos dehát ez szerintem a legtöbbnél ilyen
    képet küldök ha kell!!

    Ár:35000Ft

    email: [email protected]
  • passatgt
    #2555
    alapból a 9400-at használja, mert kevesebbet fogyaszt, de ha szükség van rá, akkor a 9600-at, ami 2,5x gyorsabb, csak annyit fogyaszt, mint egy hummer:)
  • Atika :o)
    #2554
    Sziasztok gondolkod hogy veszek egy macbook pro-t es osszefutottam egy ilyen dologgal PCI Express grap. - NVIDIA GeForce 9600M GT and NVIDIA GeForce 9400M with 256 MB of DDR3 ez most mit jelent pontossan ket grafikus van benne vagy mi??? Koszi elore is
  • G_ArchAngel #2553
    Steve Jobs elete (mostanaig, angolul)
  • ivjoe
    #2552
    Pont ezt akartam kérdezni, hogy akkor most melyik is a szar? :D
  • Dzsini
    #2551
    Sajnos ha jól rémlik az lett belőle, hogy az MS csinált egy MSXML-t, és a 2007-es docx meg ilyesmi formátumok abba mentenek, míg az OOo-ék OpenXML/OpenDocument-be.

    Külső programok pedig azért nem tudnak pontosan menteni a Microsoft office formátumaiba, mert azok zárt formátumok, és a meglevő dokumentumok alapján próbálják "visszafejteni" a dolgot, és valahogy elmenteni, hogy úgy nézzenek ki... ez persze nem sikerül minden részletnél. Az OpenOffice formátuma nyílt, ezért nem okoz problémát más programok számára a mentő/töltőalgoritmus megírása. Az MS pedig nem adja ki a forráskódokat, így csak próbálkozni lehet.
  • Ability
    #2550
    + az MS féle saját szabvány nem nyílt, nincs szabványreferencia. Semmilyen támogatást nem adnak ahhoz, hogy másik beépíthessék. Én azon is csodálkozok, hogy nem perlik azokat, akik megpróbálják.
  • Ability
    #2549
    Akartak egy közös, független szabványt, asszem OpenXML-nek vagy minek hívták. Kapott engedélyt a nem tudom milyen szervtől hogy szabványosítsák, kapott támogatást, az OpenOffice és a többi program is beépítette, mindenki mögé állt. Az MS kihátrált, nem épített az Office-ba ehhez szükséges támogatást. De úgy rémlik az újban már benne lesz talán.
  • G_ArchAngel #2548
    vegulis minden szovegszerkeszto normalisan egyutt tud mukodni a masikkal, kiveve az MS...
    akkor most melyik is a bena?
  • Gabor1990
    #2547
    Na újra küldettem most megérkezett rögtön.
  • Lacee
    #2546
    még az OSX alatti MS office sem képes úgy elmenteni a doksit, hogy windows alatt ugyanolyan legyen... hogy miért, nem tudom. nekem is az jutott eszembe, ami neked :)

    vagy én vagyok a béna, és másnál működik as intended?
  • GregSB
    #2545
    Google Docs se tud normálisan konvertálni office doksikat, pedig az se mai gyerek már.

    Sztem valami jogi cucc lehet a háttérben, vagy valami le van védetve, ami miatt az OO és GD nem tud 100%-osan konvertálni...
  • grizzly21
    #2544
    ez az szeteses a legujabb OO valtozatnal is megvan?
    siman el tudom kepzelni, hogy a kurva MS direkt cseszi szet megnyitasnal, erzekelve, hogy nem MS-el lett elmentve
  • Ability
    #2543
    Vitához: szerintem az OpenOffice egyáltalán nem rossz. Ha azt nézzük, hogy ingyenes, akkor szerintem nem is igazán szabadna szaroznia senkinek. Persze használni nem kell, ha valakinek van vele valamilyen problémája. Én sem használom, mert MS Office formátumban kellett pár doksit leadnom, és OO-val hiába mentettem abba a formátumba, mégis teljesen szétesett, a formázás nem ugyan olyan volt. Szerintem ez az egy probléma kellően nagy ahhoz, hogy az ember ne használja. Nyilván ha senki nem követeli meg MS Office féle doksit adjon le, akkor nincs is probléma. Akiknél megkövetelik ott érthető lehet, hogy inkább mellőzik.
  • ivjoe
    #2542
    Amúgy mondtam én olyat, hogy jobb? o.O
    Pont ezt szeretném megtudni, hogy szerinted, az egyik miért jobb, mint a másik, vagy a másik miért szar, mert én sajnos nem tudom megítélni. :(
  • ivjoe
    #2541
    Igenés neked egyik sincs és még az apukám is erősebb a tiédnél. :(
    Csak a kérdésemre válaszolj kérlek. :(
  • Gabor1990
    #2540
    Hát nekem még mindig nem jött meg a Gmail-es címemre:(
  • Ability
    #2539
    Gondolom azonnal. Bár amikor vásárolok valamit, akkor arról a jelentés eléggé késve szokott megjönni. De nekem nem volt problémám regeléssel, arra sem emlékszek, hogy jött-e megerősítő levél, de ha jönnie kell, akkor nekem tuti azonnal jött.
  • Gabor1990
    #2538
    Ha regelek a Store-ba mennyi idő alatt kéne a megerősítő e-mailnek megérkeznie? Már 3 címre elküldettem, de egyikre se érkezett meg.
  • Lacee
    #2537
    éljen!
  • Dzsini
    #2536
    iGo iPhone-ra - ez így biztató azért.
  • joebacsi
    #2535
    1 érve volt: OO-ból mentve office formátumba, majd officeba megnyitva szétesve jelent meg. Ennyi elég volt nekik, hogy kukázva legye az OO.

    Sztem ez elég érv :)

    Utána hirtelen mindenki jobban kezdte tudni, hogy milyen formátumba akarják megkapni az ő partnerei a doksikat, erre persze, hogy nem érvelt már túl sokat :)

    Szép és jó az OO, de mint minden másnak, neki is vannak előnyei-hátrányai. Az ingyenesség mellett a platformfüggetlenség is kompromisszumokkal jár az előnyei mellett.
  • Lacee
    #2534
    A vitán kívül állóként megjegyezném, hogy a bunkózáson kívül te sem dobálózol túl sok érvvel...
  • GregSB
    #2533
    Ahelyett hogy kioktatsz és személyeskedsz mond már el tényleg hogy egy átlag felhasználó, és egy átlag vállalkozás mire tudja jobban használni az Office-t, mint az OO-t? Tudod, hülyék vagyunk, nem értünk a google-hoz.

    Merthogy azt még belátom hogy egy pénzügyi intézetnek szüksége van az extra formulákra, de egy sima vállalkozásnak sztem minden igényét lefedi az OO. Mi van ha küldeni kell valakinek anyagot? Lehet office formátumokba szarul konvertál, de van benne PDF konverter is, az úgy tudom jól működik, és a PDF-et már mindenhol elfogadják manapság.
  • Zsoltika 007
    #2532
    Szóval azért mert össze tudtad lőni egy adatbázissal és beillesztetted egy adott szoftverkörnyezetbe máris jobb mint más? Nem hiszem hogy ez lenne a mérvadó egy irodai alkalmazás csomag megítélésénél. De legalább is elenyésző az igény rá.
    Amúgy szép kis írást pöttyintettél csak hogy megmutathasd hogy te vagy az ügyeletes faszagyerek mert van diplomád meg ecédéeled haha :D
  • Zsoltika 007
    #2531
    Tehát ott tartunk hogy szövegértelmezés elégtelen.
  • grizzly21
    #2530
    tehat ott tartunk hogy nem tudsz egyet sem. ha meg nem tudsz, akkor neked minden szempontbol megfelel az openoffice. Az ms office hasznalok 90%-a a funkciok toredeket hasznalja csak ki szerintem. mindenfele leepites van az orszagban, de az ms-nek azert kell fizetni
  • grizzly21
    #2529
    akkor meg? ezzel pont azt tamasztod ala amit en mondok
  • joebacsi
    #2528
    Gazdasági területre a Calc eléggé kevés tud lenni. Annuitás, jelen-jövőérték, effektív kamatláb, egyéb különböző pénzáramok számítása még elképzelhető, hogy menne vele, de solvert, kvadratikus közelítést igénylő problémák, illetve komolyabb statisztikai kimutatások készítésére nem hiszem, hogy alkalmas.

    Adatbázis része is elég buta, ahogy emlékszem.

    Másrészt nekem már hiányozna a Ribbon :)
  • Tikal #2527
    Ez mekkora jóság : C64 emulátor iPhonera :)
  • ivjoe
    #2526
    Elkészült prezit, is áttolhatja pdf-be, még animálni is fog. :)
  • Dzsini
    #2525
    lakótársamnak a szakdolgozatához bőségesen elegendő volt (igaz, arra elég az .rtf is, kényelmi szempontból lett opendocument belőle) - utána kapott egy pdf nyomtatást, és azt vitték nyomtatni-köttetni. erre a célra bőven elég egy OOo, szerintem kb. ennyi egy átlag user felhasználási köre, meg mondjuk az előadásaihoz csinál néhány csinos ppt-t... amiből megintcsak zűr lehet, ha nem abban menti, mert a célhelyen nincs openoffice.
  • ivjoe
    #2524
    Hát légyszi világosíts fel. Én nem foglalkozok túlságosan az office-szal, mérnök informatikus vagyok, én fejlesztői munkát végzek, robotokat vezérlek, mikrovezérlőkkel kontárkodom, etc, amikhez nem túl sok office kell, annyira értek hozzá, amennyi egy x évvel ezelőtti ecdl fullhoz kellett.

    Eddigi legkomolyabb kapcsolatom az office-szal egy OO Base JDBC-n keresztüli kapcsolása MySQL adatbázishoz, és grafikus frontendként működtetése a MySQL előtt, de kétlem hogy az átlag felhasználó bármi ilyenre vetemedne, azt is kétlem, hogy megértené amit leírtam, sőt, azt is kétlem, hogy az M$ Office képes lenne ilyesmire, szóvalizé, szerintem bőven van az OO-nak létjogosultsága. :)

    Szóval így ezeket összevetve kérlek világosíts fel, az átlag felhasználónak milyen funkcionalitásokra van szüksége, amit az OO nem tud? Komolyan kérdezem, nem kötekedni akarok, mert el sem tudom képzelni mik lehetnek azok.
  • Zsoltika 007
    #2523
    Ez kb olyan mint mikor a photoshophoz hasonlítják a gimpet. Nem véletlenül iparági standard. És akkor a mocskos kapitalisták, meg a pénz pedig az open source szép és jó és öröm és bódottááá.

    Amúgy a cégnél ahol vagyok alapból open office lett volna mert miért ne. Csak mikor megnyitottuk tesztként ms office-ban amit amott megcsináltunk, még köszönő viszonyban se volt az elrendezés meg a tartalom. Pl fejlécből hiányzott a logó stb. Na kb ekkor lett megvásárolva az Ms office.
    Szóval szép dolog az eszme de nem abból fogsz megélni. És amíg az iskola padból osztod vagy anyuék mellől az észt ezt nem is fogod megérteni. Mert mikor kemény pénzeken múlik hogy jól megy-e ki egy dokumentum nem engedheted meg magadnak a luxust hogy holmi nézetek miatt beégesd és lejárasd magad az üzleti életben. Főleg nem a mostani helyzetben.
  • Zsoltika 007
    #2522
    Már a kérdésedből látszik hogy nem vagy képben funkciókat tekintve. Neked is csak azt tudom mondani mint grizzly-nek.

    Amúgy megint csak leszögezném az open source fanboyoknak hogy nem az bánt hogy van open office meg hogy használják, hanem hogy túlfényezik és olyannak állítják be amitől fényévekre van. És nagyon sok esetben képtelenség megoldani hogy át lehessen állni rá mivel itthon az Ms office a domináns.
  • Zsoltika 007
    #2521
    Szolgáld ki magad! :) Van google nálatok is.
  • ivjoe
    #2520
    Mármint ezen kívül milyen komoly dolog történhet az office-on belül?
  • Zsoltika 007
    #2519
    "Volt par cikk arrol, hogy Mo.-nal fejlettebb orszagokban a kormanyhivatalok is lecsereltek nyilt szoftverekre a Microsoft termekeket" Amíg a magyarok 90+%-a ezt használja kurvára mind1.

    Pedig sok esetben a meglevő ms office licenszet használva emulátoron keresztül futtatják pl crossover-en.
    Amúgy is egy kormányhivatalban annyra mind1 mivel ott csak szövegeket írkálnak. Semmi komolyabb dolog nem történik az office-on belül. Ott inkább az adatbázisok dominálnak.

  • G_ArchAngel #2518
    Volt par cikk arrol, hogy Mo.-nal fejlettebb orszagokban a kormanyhivatalok is lecsereltek nyilt szoftverekre a Microsoft termekeket. Gondolom Linux alatt nem Microsoft Office-t futtatnak, hanem vmelyik ingyenes szovegszerkesztot. Ha nekik is megfelel, akkor nem hinnem, hogy nagy baj lenne vele...
  • grizzly21
    #2517
    milyen extra funkcio?mondjal mar egyet