18351
ATbanner.jpg
  • grizzly21
    #2676
    13masra nem lesz?
  • franc0
    #2675
    Amúgy van map loader hozzá, véletlen akadtam rá de nem izgatott mert Omniám van, szal nincs linkem sry
  • franc0
    #2674
    Szerintem hót felesleges a Google Maps mostmár hogy van pl iGO. Van benne POI is annyi mint égen a csillag.
  • I.C.ram
    #2673
    Amugy nem tudom miert nem csinalnak map loadert a googlehoz. Nokia Mapshez is le lehetett tolteni ingyen a terkepeket elore, es igy nem is csatlakozott a netre, csak a helymeghatarozas miatt.
  • I.C.ram
    #2672
    Nokia E51gyel is hasznaltam parszor, de eddig a rekordom 50 mb volt. Szerintem ezt tudom tartani, mivel csak akkor szoktam megnezni, ha eltevedek, nem az alapjan mozgok a varosban.
  • Lacee
    #2671
    viszont arra majd figyelj, hogy a google maps-szal mennyi forgalmat generálsz, szerintem hamar túllépheted vele a 80 mb adatmennyiséget. Az email nem gond, hiszen párszáz kb-okról van szó.
  • GregSB
    #2670
    Ja sry, 17-esre eddig is lehetett kérni, ami új hogy mostmár van 15-ösre is.
  • GregSB
    #2669
    Nah beadta a derekát az Apple, megint lehet venni MBP-t matt kijelzővel.
  • Dzsini
    #2668
    ha nincs push, akkor nincs igazán miért forgalmat generálnia szerintem (de majd okosabbak megmondják, én nem tudom).
  • I.C.ram
    #2667
    Akkor megnyugodtam, koszi!

    Amit meg hallottam, hogy az iphone allandoan a neten log kisebb nagyobb megszakitasokkal. Ez mennyire igaz? 80 megas 3g elofzium van, nem szeretnem, hogy a nagy semmire elmenjen az egesz. Ha nem netezek vele, es a push is ki van kapcsolva, akkor nem fog adatforgalmat generalni, nem?
  • Dzsini
    #2666
    ahogy olvastam ezzel van gond:
    "A gond azokkal a készülékekkel van, amelyeket nem a T-Mobile-tól vásároltak, vagy nem a szerződéses SIM-kártyájával, vagy Redsn0w-al aktiváltak és 3.0, vagy magasabb verziószámú rendszert futtat.

    Ezek mind még nem jelentenek gondot egészen addig, amíg nem kezdi el valaki használni a Push funkciót, mert a hibásan, vagy jailbreak során aktivált készülék nem valós azonosítóval rendelkezik, amit az Apple Push szerverei elutasítanak, viszont a készülék 5 másodpercenként folyamatosan kérésekkel bombázza a szervert ezért túlterheli a hálózatot és szépen fogyassza az aksit is.
    Megoldás:
    - Ha a T-Mobile-tól vásároltuk a készüléket, akkor Restore, majd a vele kapott SIM-kártyával iTunes-on keresztül aktiválni kell. Ez után már lehet jailbreak-elni, több gond nem lesz vele (odafigyelni, hogy a jailbreak ne aktiválja még egyszer).
    - 2G-s vagy import 3G-s készülék esetén kikapcsolni a Push szolgáltatást (Settings/Notifications/Off), de célravezető a Push daemon indításának kikapcsolása a System/Library/Launchdeamon mappából a com.apple.apsd.plist törlésével. Ez után szintén nem lesz gond és az akksi sem fog többet merülni.

    A levelezésnél lévő Push szolgáltatás más lapra tartozik, az nem okoz problémát."

    ha nem használod ezt az említett push funkciót, akkor értelmezésem szerint nem lehet gond.
  • I.C.ram
    #2665
    ja es persze letiltom azt a fos push notificationt...
  • I.C.ram
    #2664
    Koszi, elolvastam oket.

    Ha jol ertelmeztem, akkor itt nem is a jb miatt szalltak ra a dologr,a hanem a kiugroan nagy adatforgalomra. Tehat, ha csak pl google maps-et hasznalom, meg neha felmegyek emailt nezni, akkor abbol nem lehet baj, nem?
  • Dzsini
    #2663
    appleblog
    index
    nagyjából.
  • Tikal #2662
    Allitolag az a baj hogy a push notification van megbolondulva, állandoan bombaza a tornyokat, azok meg nem bírják... adatforgalom nem hiszem hoy nőne ettől... 70ért simán vegyél, vagy vedd meg nekem :D
  • I.C.ram
    #2661
    T-mobil elofizum van mar kb 10 eve. Nem fogok atmenni masik szolgaltatohoz.

    Viszont eleg olcson (70kert) tudok magamnak szerezni egy vadonatuj iPhone 3GS-t. Ugyis most akartam lecserelni a Nokia E51esem, mert a GPS nagyon hianyzik nekem. De most nem tudom, hogy megeri-e.

    Mivel kuldozget tobb adatot egy jailbreakelt iphone, mint egy sima vagy masik telefon, nem ertem.

    Utana olvasnek en, de azt se tudom, hol keressem.
  • grizzly21
    #2660
    Menj a pannonhoz gondolom az nem csinal ilyeneket. eleve ertelmetlen t mobilhoz menni
  • joebacsi
    #2659
    Legalábbis ezt hazudják :)
  • Zsoltika 007
    #2658
    Azon a jogon hogy egyes jailbreakelt telefonok összeomlás közelére juttattak pár adó tornyot, mert szanaszét küldöztek nekik fölösleges csomagokat. Pár helyen ez fennakadást okozott. Neten olvass utána!
  • I.C.ram
    #2657
    Most ezt nem ertem.

    Jailbreakelt at&t Iphone 3gs-sel szophatok, ha t-mobilnal vagyok? Milyen jogon hivnanak be engem? Nem is toluk vettem a telefont.
  • Zsoltika 007
    #2656
    Max holnap után nem lesz térerőd :D
  • franc0
    #2655
    Hűség nincs rajta úgyhogy tehetnek egy szívességet :)
  • Zsoltika 007
    #2654
    Mert a t-mobile látja a cella infón hogy kinek szar a készüléke (kitől rohad le a hálózat) szépen kinézik hogy ki az előfizető és köteleznek hogy vidd be vagy ejnye bejnye.
  • franc0
    #2653
    Juteszembe, öcsém T-vel használja, eddig nem volt semmi. De majd szólok ha megváltozna. (milrt vinném be amúgyis???)
  • franc0
    #2652
    Már miért ne vehetne egy ex-AT&T iPhone 2G-t mondjuk ha vodás?
    Más kérdés, hogy én se tenném.
  • pyrohun #2651
    ..és ez pontosan így is van. Vagy viseld el a T-Mobile előfizetést és vegyél egy 3g-t vagy 3gs-t legálisan, vagy ne vegyél. Most elég sok szívás van ( / lesz) a jailbreak-elt telefonokkal...
  • Zsoltika 007
    #2650
    Sok a hamisítvány, és a factory unlockedes telók jelentős része is lehet jailbreakelt. Aztán meg szól a t-mobile hogy ugyan menj már be hozzájuk egy szoft upgrade-re minekutánna már csak at&t hálózatra mehetsz majd fel megint. Úgyhogy csak olyantól vásárolj aki tényleg megbízható. Sok szívástól mentheted meg magad. A másik meg hogy baromi drága és nem éri meg csak előfizuval. Én inkább vettem egy HTC Touch Diamond2-t. 2g-t meg amúgy se kapsz már újonnan. Már lassan 3g-t se.
  • ecneb
    #2649
    rendelt már vki ebayről iphonet? mikre kell figyelni? sztetek most megéri occsóé venni egy iphone2g-t?

    köszi a válaszokat :D
  • oroy_
    #2648
  • GregSB
    #2647



  • pyrohun #2646
    +appstore, ami meg ipd touch/iphone-oknak.. :)
  • oroy_
    #2645
    Mac OS X v10.5.8 Update lehet tolteni
  • I.C.ram
    #2644
    +itunes bevetelek, amik szinte tisztan az ipod/iphoneoknak koszonheti a forgalmat.
  • I.C.ram
    #2643
    Vicc egyebkent, hogy egy bevasarlo kozpontban messze az Apple store-okban van a legtobb vevo. allandoan dugig vannak.
  • grizzly21
    #2642
    az ipodrol meg konkretan ugy tudom, hogy megmentette a ceget, amikor steve jobs visszajott.
  • grizzly21
    #2641
    gondolom nincs benne...

    mellesleg mekkora arc volt, aki a diagramot keszitette, es 3 db kek szint hasznalt
  • I.C.ram
    #2640
    Na de varjal, az apple kap reszesedest az iphoneokbol havonta is, ami ebben nincs benne szerintem.
  • GregSB
    #2639
    Valaki írta itt v. az iPhone topicban, hogy az Applenek az iPod és iPhone hozza a legtöbb bevételt. Úgy tűnik mégsem:



    Sokáig valóban az iPod volt a húzó termék, de mára a Macekből adják ki a nagyrészét a bevételeknek...
  • item
    #2638
    Innen letudod tölteni,de elötte olvasd el a kommenteket is, ja és persze be kell hogy töltse az itunes-t :)
  • item
    #2637