18351
ATbanner.jpg
  • Tikal #2436
    na igen, itthon teljességgel irreálisak a jelenlegi árak...de miattunk nem fognak árat csökkenteni az biztos :)
  • Tikal #2435
    csak akkor megint a lényegről nem beszéltünk... most komolyan dugdossam a gépet a lakásban? :DD
    szóval nem raktál te össze semmit 155 ezerért az a helyzet...
    de mondom csak egy hangszigetelt ház minimum 30nál kezdődik, plusz a halk táp minimum 20 és a ventik sorban... és még sehol a proci monitor... szóval 155ből nem raksz te semmit össze ami kicsit is megközeliti az iMac-et

    hekkelés.. no comment...

    nem védeni akarom őket, persze drága cucc, de ez van, ha kell megveszed ha nem nem... nem járok a ferraris topikba sirni hogy feleannyibol is össze lehet rakni egy ugyanolyan teljesitményu motort...
  • pyrohun #2434
    Bocs de ha ismernél tudnád, hogy pontosan én vagyok az az ember, aki irreális pénzt képes adni csupán a kinézet miatt dolgokért. Pl. nem mindenki pakolgat össze magának 400 ezer forintért biciklit úgy, hogy abszolút nem használja ki.

    De számomra a jelenlegi Apple árak elfogadhatatlanok. Legalábbis nálunk, Magyarországon.
  • pyrohun #2433
    Az iMac-eknek kb. 1,5 éve volt reális áruk. Akkor is jóval drágábbak voltak, mint egy ugyanolyan PC, de akkor én is azt mondtam, hogy megéri a plusz pénz a szoftvereket + dizájnt. De azért ez húzós. Ráadásul olcsóbban összeraksz egy 4 magos konfigot, amelyre már ugyanúgy felrakhatod az OSX-et (szinte hekkelni sem kell már sokat + minden működik, frissítések is, stb. - ezt nekem az iStyle-ban mondták egyébként :) és sebességben kenterbe veri az imac-et nyilván, hiszen jóval erősebb hardvert pakolsz alá. Oké: nem lesz ilyen szép. De a gépet eldugni ma már egy lakásban nem nagy cucc szerintem, halknak is lehet halk + veszel egy az iMac-énál jobb minőségű monitort (igen, van ilyen is :) és hajrá.

    Hú ezért most mennyien le fognak ugatni engem :)
  • Tikal #2432
    akinek csak az számit hogy teljesitménybe jo legyen a pc-je az hajrá, pakolgasson össze magának egy konfigot, akinek más igényei vannak, az meg körülnéz apple-éknél... ez mindig is erről szólt.. van aki leszarj a designt, de van akinek megéri a plusz pénzt...
  • Tikal #2431
    képet, monitor is benne van, 24es? kiváncsi vagyok milyen házat választottál ami mondjuk hasonlit méreteiben az iMac-hez, tehát nem foglal sok helyet és ultra csendes....
    az asztali PCmre anno elég sokat költöttem hogy csendes legyen, csak a ház, táp és a ventik volt 60-70ezer...
  • passatgt
    #2430
    Na most összeraktam a 24"-os imachez hasonló pc-t, 155000 Ft, mindenből a legolcsóbbat néztem, és alaplap nincs benne.

    Ehhez még hozzájön a szoftver, kinézet, kényelem.

    Mindenki döntse el megéri e:)
  • Tikal #2429
    gondolom te számoltad ki mennyi a reális ár érte... halljuk :)

    mennyi a reális ár egy omega seamaster planet ocean óráért? tényleg félmillio forintnyi a benne lévő alkatrészek értéke? Annyit ér amennyit adnak érte, ha adnak az iMac-ért félmilliot akkor annyit ér, ez van....

    mellesleg nem most csökkentettek árakat apple-ék? macbook pro...
  • pyrohun #2428
    mág úgy is 180 ezerrel drágább az imac (mondjuk a legdrágábbra értem), mint amennyit reálisan érne. Enyhén elszálltak most az árakkal...
  • passatgt
    #2427
    ráadásul felsőoktatásban lévőknek most imac-re 10% kedvezmény és adnak egy hangfalszettet
  • passatgt
    #2426
    de pl magyar boltban diákigazolvánnyal adnak 5% kedvezményt
  • Dzsini
    #2425
    Hát, keress rá akár az Apple-nél, akár az ISIC oldalon, én sehol nem láttam ezt a lehetőséget. Általában az Apple konkrét (felső)oktatási intézményekkel áll kapcsolatban, és úgy vannak ajánlatai.
    http://store.apple.com/us/browse/home/education_routing
    a Terms and Conditions ezzel kezdődik: "U.S. Education Individuals"
  • I.C.ram
    #2424
    Ki is mondta azt, hogy nemzetkozi diakkal nem lehet venni kedvezmenyesen notit?

    Ez mennyire biztos?
  • passatgt
    #2423
    hát nem megy értelmezhető sebességen:)
  • passatgt
    #2422
    szerintetek 512mb rammal vmware-el működni fog korrekten egy leopard?:)

    csak ki szeretném próbálni, mielőtt beruházok egy bookra
  • I.C.ram
    #2421
    Angolok teljesen kretenek. Komolyabban veszik ezt az egeszet, mint az amcsik.

    Szerencsere mindig Hollandian keresztul megyek.
  • Dzsini
    #2420
    és ne felejtsd el a böngészőbe beállítani kezdőoldalként:
  • G_ArchAngel #2419
    UK/US reptereken azert kell bekapcsolni, mert ha laptopkent mukodik, akkor nem bomba (talan), de ha bomba, akkor csak azok szivjak meg, akik csekkolnak:-)
    Marmint, ha vagy olyan tokos legeny, hogy elinditsd...
  • grizzly21
    #2418
    ja igen, na de ha be se volt kapcsolva az nem gyanus - terrorista szempontbol
  • G_ArchAngel #2417
    gyanus tartalom miatt elvehetik...
    mondjuk Bin Laden wallpaper szerintem nem ajanlott:-)
  • grizzly21
    #2416
    az usa oldalon? oket pedig nem kene hogy erdekelje hogy mit viszel ki, nem? a magyar oldalt kene zavarja hogy mit hozol be. Nem lehet hogy az usa oldalon csak nemzetbiztonsagi okokbol nyitogatjak a laptopot?

    Elvenni azert semmikepp nem vehetik el, a legrosszabb h kifizettetik az afa-t, meg a buntetest, es visszakapod, en igy hallottam.
  • I.C.ram
    #2415
    Hat erdekes. Nekem nem volt meg ilyen gondom. Soha nem nyittattak ki velem semmit. Siman atsetaltam mindig a zold folyoson, le se szartak.
  • I.C.ram
    #2414
    Voltak ilyen kuponok, amiket le lehetett vasarolni a Wallgreens-ben, ha vettel nagy erteku szepsegapolasi cuccokat.

    Megkapod a kupont, levasarlod, majd masnap visszaviszed a szepsegapolasi szarsagokat, hogy megsem kell, es visszaadjak a penzt :D
  • G_ArchAngel #2413
    Van lista nagyerteku muszaki cuccokra, ez legtobbszor pont Teged ved meg, azaz ezzel bizonyitod, hogy nem a celorszagban vetted a termeket, hanem otthonrol hoztad anno...
    Raadasul veletlenszeruen ellenorzik a laptopok tartalmat, foleg az USA oldalon, 66%, hogy minimum be kell kapcsolnod, de nekem eddig ketszer megneztek - igaz feluletesen - a tartalmat...
    egy blank oprendszerre nehezen mondod majd, hogy nem ott vetted...

    francia oldalt nem ismerem, Becsben meg a fotostaskamat is darabokra kaptak, notebookot meg bekapcsolva kuldtek at a rontgenen..., marhara orultem neki...
    UK/USA meg mindig para, siman elvehetik a notebookot indoklas nelkul, raadasul en meg fotozok is, igy majdhogynem terroristanak minosulok...
  • GregSB
    #2412
    ?
  • I.C.ram
    #2411
    Hat en Chicagoban ugy voltam 3 napot, hogy egy fillert sem koltottem kajara :D Ugyesnek kell lenni, es akkor nincs ilyen gond :D
  • grizzly21
    #2410
    lehet az teny, de ez tenyleg jo teliszalami, a masik meg, hogy majd haza tobb cuccal jovok mint mentem, az ures helyre meg miert ne rakjak kajat, legalabb az elejen nem kell venni annyit.

    A kis kutyukon is azert lehet sporolni, pl sony mp3 lejatszo otthon 40, itt megvan 25 korul
  • I.C.ram
    #2409
    Amugy meg hulyesg ilyesmit kivinni. Mindent lehet kint kapni.

    En vettem kint olyan meggyet, aminek az volt a neve, hogy Balaton :D, es a termeszto szerint a legszivosabb, egyik legfinomabb fajta, es viszik mint a cukrot.
  • I.C.ram
    #2408
    Szalamit vihetsz, ha a Duty-Free boltban veszed Ferihegyen :D
  • grizzly21
    #2407
    Ja, azt nem is ertettem, hogy mi a franc...valoszinu, hogy megmondanam hogy nalam van valami veszelyes, ha az a celom, hogy bajt csinaljak. A taskat meg megnezik utana ugyis. Annak a nyilatkozatnak sem volt sok ertelme, talan annyi hogy aki nem tudta mit nem lehet, es megis behozta de joszandeku, az beirja...en pl nem tudtam hogy szalamit nem lehet vinni:D ezert vittem is, nem irtam be semmit, es nem is buktam le vele.
    Ami azt illeti meg bor is volt, de azt nem hiszem, hogy ne szabadott-e volna.
  • I.C.ram
    #2406
    Csak akkor van ekkora kulonbseg, ha apple.hu-tol veszed. Rengeteg bolt van, ami joval olcsobban adja.

    32 gb-os 2. gen ipod touch 103k forint itthon. Kint kb 80k. Szoval 23k forint a kulonbseg.
  • GregSB
    #2405
    "Kis kutyukon nincs nagy kulonbseg. Ipodokon pl alig van mar kulonbseg. Notit eri meg csak."

    Háát, azért a 32GB-os iPod Touch bizony 40ezer Ft-al olcsóbb kint. a 16GB-os pedig 30-al, a többi iPod pedig konstans 20-30-al.

    Talán még ezekből is megéri behozni ha már kint vagy, csak ha ellenőriznek kicsit fura lenne hogy tele van iPoddal és laptoppal a táskád :P

    Egy laptop + 32GB-os Touch szerintem még belefér, és ezeken kaszáloda legnagyobbat :P (ne félj, a Touch is elég felkapott, el fog menni simán)
  • I.C.ram
    #2404
    Ja es ennel az interjunal nem is toltesz ki semmit. Nem is irsz ala semmit. Csak egy mezei interju egy repteri dolgozoval. Meg, ha szarul tudsz angolul, akkor siman felreertheted a kerdest, es mivel nem is irtal ala semmit, ezert nem is tudnak rad verni semmit. Szoval az a terrorizmust ellen van csak, hogy a gyanusabb szemelyeket kiszurjek.
  • I.C.ram
    #2403
    Nincs.

    Illetve van egy interju az elejen, ahol megkerdezik, hogy mik vannak nalad, de azt is csak a terrorizmus miatt. Ilyeneket kerdeznek, hogy fenykepezo, laptop, stb, meg hogy mivel jottel a repterre, ki pakolt be, van-e nalam valami vegyi anyag stb. Szoval csak a terrorizmusra mennek ra.

    Illetve a repulon ki kell tolteni eggy vamnyilatkozatot, meg hogy viszel-e be hazi termesztesu krumplit stb :D, de azt csak amerika fele. Amerikabol hazajovet nem kell ilyesmit.
  • GregSB
    #2402
    Nem nálunk lesz a legnagyobb, csak beérjük a legnagyobbakat :P

    Skandináv tagállamokban (Dánia, Svédország) már évek óta 25% az Áfa.

    Amúgy van valami lista, amit ki kell töltened amikor kimész, hogy mit viszel magaddal, nem?
  • I.C.ram
    #2401
    Tekintve, hogy az egesz EU-ban nalunk lesz a legmagasabb az AFA, nem hiszem, hogy ezt beveszik :D
  • Lacee
    #2400
    az mindegy, hogy kint fizettél-e már ÁFA-t, az eu-n belül is meg kell fizetn, nem veszik figyelembe hogy máshol mit adóztál belőle, mivel a belső piacon való forgalomra kérik.

    persze mindez akkor probléma, ha a véletlenszerű szűrésen pont te buksz le. Gondolom Franciaországban is lehet arra hivatkozni, hogy mivel a célterület Magyarország, akkor az itthoni adókulccsal szeretnél fizetni, erről nem tudok pontosat.
  • I.C.ram
    #2399
    Hat ez az, hogy nincs vam. Ahogy a cikkben is le van irva: laptopra NINCS vam. Elvileg csak AFA-t kene fizetnem, azt meg nem tudom, hogy szedik be. Szoval siman atsetalok a zoldfolyoson, mivel nincs elvamolni valom, mert ugye nincs vamkoteles behozotott cikkem. De, ha belem is kotnek, akkor is max az AFA-t szedhetik be tolem.

    es, ha azt mondom, hogy hasznaltan vettem a notit? akkor mi alapjan fizettetnek AFAt? Hiszen, azt egyszer mar befizettek az USA-ban utana.
  • Tikal #2398
    Valoszinu akkor a francia vámot fizeted meg... vám tudnivalók
  • I.C.ram
    #2397
    ja meg a masik, hogy tudtommal szamitastechnikai cuccokra nincs vam, csak AFA.