18351
ATbanner.jpg
  • Dzsini
    #2476
    de autóból nem nagyon kapni mondjuk fél/harmadáron otthon összerakhatót, amely kinézetben meg összehangoltságban nem, de teljesítményben felveszi a versenyt a Ferrarikkal...
    (egy kivétel talán a Super Seven, de azt nem vesznek olyan sokan :) )

    Sonynak egyébként vannak desktop gépei, vagy csak a VAIO rendszere laptop világban?
  • pyrohun #2475
    De ha mezőn lakom, nem is fogok Ferrarit venni, ergo ha az imac-et ár / teljesítményben itthon drágának találom jelenleg, akkor a dell / sony gépeit is annak fogom. sonyról amúgy is megvan a véleményem... no comment. Amúgy meg tényleg izlések és pofonok. Peace.
  • G_ArchAngel #2474
    Oke, de lentebb is irtak, hogy ne a dzsunkaPC-vel vesd ossze az iMac-et, hanem a Dell, Sony, HP hasonlo design gepeivel...
    Ferrarit sem erdemes tesztelni mezon egy Land Rover ellen:-)
  • G_ArchAngel #2473
    oke, de az a Te nezopontod, az en szemszogembol pl. nem erdekes a fuggetlen telefon, mert UK-ben es Mo.-on is az a szolgaltato arulja, akinel vagyok...
  • G_ArchAngel #2472
    regi feher iMac-je van egy haveromnak, 3 ev koruli lehet, a mai napig nincs hangja, uj PC?
    3 honapot nem adnek egy alagosan poros irodaban neki es mar tekerne a ventillator a vattacukrot:-)

    de igazad van, az uj PC-knek nincs hangjuk, csak az a kulonbseg, hogy a regi Mac-nek sincs:-)
  • pyrohun #2471
    mindjárt kilyukadunk oda, hogy a tmobil még rosszul is jár, hogy ilyen olcsón adja... :)
  • pyrohun #2470
    mobil proci van benne, ami valamennyivel drágább, viszont könnyebb hűteni. azért ameddig nem láttál imac-et 4870-nel csúcsrajáratva mondjuk 1 órán keresztül menni, addig ne vegyél rá mérget, hogy semmi hangja nincs... csodák nincsenek: a hő ugyanúgy termelődik és azt el is kell vezetni. az apple meg nem találta (még :) fel a teleportációt, vagy a 0 decibeles ventillátorokat :) bár ami késik.. :)
  • Ability
    #2469
    Én meg direkt odaírtam mindkét lehetőséget. Szolgáltatásról kb. annyit, hogy a pub előfizus csomagokból ítélve havi 400 perc már több, mint 10k. És itt még kapsz SMS-t, elég nagy net csomagot. Új 3G[S]-ről nem mondok véleményt, 3G-m van, annak vagyok tisztában az árával, ahhoz tudok leginkább mérni.
  • Ability
    #2468
    Ja, mert egy iMac-be befér egy 12-es venti, nem? :D Tudod, hogy nekem új gépem van, én is halknak tartom, de azért vesd már össze a körülményeket, lehetőségeket. Amúgy meg van iMac 4850-el (vagy 70-el?), annál is meg van oldva a probléma.
  • pyrohun #2467
    Direkt odairtam, hogy független. Amőgy meg ha a 2 éves előfizuval kötelezően kifizetett havidíjat is hozzáadod, akkor mobilcégnél megvéve sem olyan olcsó - de legalább adnak mellé szolgáltatást is.

    A független 3GS valami 700 euro lesz olaszországban (32gb-os), ha ez szerinted alacsony, korrekt ár.... :)
  • Ability
    #2466
    iPhone-t nem mondanám túlárazottnak. Valamilyen mobilcégnél ha veszed akkor meg pláne nem. Szinte kedvezőbb csomagot kapsz mint a többi, és szinte ingyen vágják hozzád a telefont. Aki havonta nem csak pár percet telefonál annak megéri. Függetlenül is korrekt szerintem, nézd meg a riválisok árát és hasonlítsd össze a minőséggel.

    Előző komment: ha valakinek tetszik a kivitel, akkor ne mondd már meg, hogy az ő számára megéri-e a plusz költséget. Mert a kivitel miatt drága.
  • pyrohun #2465
    Zaj tekintetében én nem tudom, szerintem mindenki kicsit a múltban él. Nemrég volt nálam egy 4 magos gép, az egyik leggyorsabb ati videokártyával. bekapcsolásnál felpörögtek a ventik, utána tök kussban volt a gép. pedig a procin a gyári hűtő volt és az ati kártyán is, tehát nem lettek súlyos tízezrek a halk hűtésre költve. oké, játék közben volt hangja. de imac-en meg soha nem fogsz játszani 1920x1200-ban crysis-t. ennyit erről :)
  • pyrohun #2464
    Ugyanígy az iphone (független) is túl van árazva - mégis ilyen telefonom van 2 éve (eddig az elmúlt 12 évben, amióta mobilom van, soha nem volt még 1 évnél hosszabb ideig ugyanolyan telefonom) - szóval nem mondanám, hogy az apple termékeival van a bajom. Csak 1-2-nek az áraival. És még az is igaz, hogy az USA-ban egyáltalán nem drága egy imac, de itthon pedig igen.
  • Ability
    #2463
    passatgt: annak sem sok értelme van hogy összeállítasz egy mindenben "leggagyibb" gépet. Azért merem feltételezni, hogy egy iMac-be nyilván olyan procit választanak, ami nagyon alacsony fogyasztású és nem melegszik. Azért egy olyan lehet drágább, mint egy akármilyen c2d. Ugyan ez a többi alkatrésszel. Egy ilyen kialakításban a zaj és a hő elég problémás tud lenni. Az sem mindegy milyen táp kerül bele. Lehet az iMac sem a legminőségibb cuccokból áll, de az hogy Te összeírsz egy gagyi hasonló gépet az nem egál, az a gép lehet jobban melegszik, nagyobb hőt bocsát ki, sőt, nem tudom pl. a mobility cuccok még mindig drágábbak-e, de arra is figyelni kell.
  • pyrohun #2462
    Nem vagyok apple ateista. Nagyon szeretem az Apple-t, csak a szemellenzős vérpistikéket nem, akik el akarják hiheteni mindenkivel, hogy az apple annyival jobb (amikor ugyanaz a tajvani hardver van benne), hogy megéri a 2-2,5-szeres árat. Mac Pro megéri, Macbook is. De iMac baromira túl van árazva. Ennyi, nem kell velem egyetérteni.
  • Ability
    #2461
    Én meg azt mondom, hogy régebben az iMac megérte az árát. Drágábbak voltak a mobility cuccok, akkor még voltak benne olyan speckó alkatrészek, amit kizárólag csak az Apple-nek gyártottak. Azóta az egész piac padlón van (vagy volt, de még mindig lentebb vagyunk). Az én 250k-s gépemet már 100-ért talán össze lehet tenni. Csakhogy az Apple nem csökkentette az árakat (viszont erősítette a HW-t). Végeredményben oda jutunk, hogy drágának drága ugye, de van akinek igénye van erre. Mármint a kivitelre, a design-ra. Ami egyedi ugye. Azért sokan elfelejtik, hogy tőlünk nyugatabbra annyira nem divat összekukázni egy gépet. Kint sokan márkás Dell, HP és egyéb gépeket vesznek, előre összeszerelt konfigokat. Ilyen szegmensben meg az Apple sem sokkal drágább, sőőőt. Szóval senkinek sem abból kellene kiindulni, hogy egyedileg milyen erős és költséghatékony gépet tud összerakni. Az Apple nem ilyen szegmensben versenyzik a konkurenciával. És azért kint talán az emberek jobban megengedhetik maguknak. Viszont abban a szegmensben, a Dell és HP ellen azért eléggé jó ajánlatai vannak az Apple-nek is.

    Szóval drágának drága, akinek van rá igénye megveszi. Szerintem itt azért mindenkiben van egy kis elvakultság. Mert az tény, hogy olcsóbban ki lehet hozni az egész gépet. Az is tény ugyanakkor, hogy hiába hasonlítja bárki is egy mezei PC-hez, össze sem lehet mérni. Egy termék árát az határozza meg sarkítva, amennyit az emberek hajlandóak kiadni érte. Azért aki OSX-et szeretne az nem feltétlen elégszik meg egy "majdnem olyan HW" géppel. Meg a kivitel ugye. És senki sem tudja, hogy pontosan hogyan épül fel egy iMac, hiába mondjátok hogy mezei gépet mennyiből lehet kihozni, valaki tudja egyáltalán hogy egy iMac-ben hogyan van megoldva a hűtés és hangszigeteltség? Hogy pontosan milyen panelből épül fel a kijelző? Szóval az lehet tényszerű, hogy olcsóbban is adhatnák, de összehasonlítani szerintem nem nagyon van értelme, nem is igazán lehet.
  • grizzly21
    #2460
    ez pedig a 2.ceg, az elsonel is inkabb pc-k voltak, de ott volt kb 40% mac is, nem imac, hanem a mac pro.
    A monitorok mar nem is tudom, de nem imac az biztos. Es ez a ket ceg top15 abban amit csinalnak, en csak azt mondom, ha nekik jo- nekem is jo. Nem hiszem hogy azon mulna hogy ki milyen designer hogy milyen monitor elott ul.
    En csak azt mondom, ertelmetlenul irrealis arat nem kell kiadni semmire.
  • GregSB
    #2459
    Hmm, pár hónapja még nem gondoltam volna, hogy belőled lesz az egyik legnagyobb Apple-ateista itt a fórumon :D
  • grizzly21
    #2458
    mas az ami azert van, hogy dekorativ legyen (kep a falon), mas az ami nem azert van, de jo ha dekorativ (iroasztal, tv asztal, lampa), es megint mas ami a kutyat nem erdekli hogy nez ki, mert nem is latod. egy desktop pc-t leteszel a foldre a labad melle, soha nem is latod.
  • Zsoltika 007
    #2457
    Ábubbbubúúúú
  • pyrohun #2456
    Neked meg ki kellene nyitnod a pici szemeidet és felnézni az alma-logó mögül...
  • Tikal #2455
    nem tudom milyen berendezési tárgyaid vannak otthon de gondolom nem csak egy ágy és egy asztal van a lakásban... gondolom nem azért vásárolsz lakberendezési tárgyakat hogyha átjönnek a haverok nekik mutogasd.. talán van egy festmény, kép a szobád falán, minek vetted? vagy mindenből a leggyagyibbat veszed otthonra, ugyse azert kell hogy szép legyen... ha meg nem akkor miért baj ha valaki szem előtt tartja vásárláskor azt is hogy esztétikus, design-os legyen a pc-je a szobájában ne csak egy fehér doboz az asztal alatt...

    egy cég alapján ne vonj le messzemenő következtetéseket ki min dolgozik....
  • Zsoltika 007
    #2454
    " hogy mondjuk 600 ezerért veszek egy elavult hardvert, vagy 350 ezerért egy annál 2,5x gyorsabb csúcshardvert,"
    Azért el kéne már tenni azt a mesekönyvet, mert összefolyik a valóság meg a képzeleted.
  • pyrohun #2453
    Én nem látom azért ennyire sarkallatosan a helyzetet oprendszer témában. Persze biztosan vannak olyan programok, amik OSX alatt egyértelműen jobbak, de ez meg megint olyan, hogy embere válogatja, ki mire akarja használni a gépet. Pl. a Windows 7 meglepően jóra sikeredett, konkrétan a legtöbb ember áradozik róla (persze lehet, hogy csak a Vista után :)...
  • G_ArchAngel #2452
    Azzal, hogy taskok kozott azonnal valthatok, nem tekeri a vinyot a gep percekig, nem kell allandoan ujrainditanom, eroforras igenyes programokat egyidoben tudok hasznalni, nekem megeri...

    A tervezo kollegam 600e-ert rakatott ossze egy asztali PC-t, monitor nelkul - brutalisan mennek a jatekok rajta (persze nekem mindenen, mert nem jatszok, igy nincs viszonyitasi alapom), de az ArchiCAD megdoglik rajta, ha valami mast is elinditunk. Ez nem a hardver hibaja.

    Egyszeruen addig nincs mirol beszelnunk, amig az OSX nem szabadon telepitheto oprendszer.

    Teny, iMac-et en sem vennek, inkabb a legerosebb 17"-es MBP egy jobb kulso monitorral...
  • pyrohun #2451
    igen, persze. maradj ebben a tudatban :) lényeg, hogy te boldog legyél a fake-színhű képt mutató imaceddel (amid nincs is, mert macbook-od van, vagy tévedek?) :) Ha nem csak az apple-lel kapcsolatos dolgokról tudnál, akkor lehet, hogy mást is tudnál értékelni, nem csak az apple-t.

    Bocs de ez a fellengzős duma is gáz, hogy "neked gyorsan visszajön az ára". Képzeld én is keresem a pénzt és költöm is, de azt nem azt jelenti, hogy nem gondolkozom és mindegy, hogy mondjuk 600 ezerért veszek egy elavult hardvert, vagy 350 ezerért egy annál 2,5x gyorsabb csúcshardvert, amit még bővíteni is lehet.
  • G_ArchAngel #2450
    a DELL monitor elege kozepmezony teteje, hiaba "nagy nevu ceg", ha a minosegre nem adnak...
  • Dzsini
    #2449
    a desktop piac - főleg otthoni célra - szerintem szépen lassan halódik.
    esetleg játékcélra megmarad a teljesítmény miatt, de oda úgyis inkább összerak az ember gépet, de átlag napi használatra egy netbook külső monitorral elég.

    a napokban láttam olyat, hogy normál netbook, de van hozzá egy asztali dokkoló, ahova összecsukva bele kell állítani a gépet, a dokkolóba be van kötve a monitor, billentyű, egér, stb. - és onnan működik, ha otthon használod. ha meg menni kell, csak kiveszed a dokkból.

    ez mondjuk épp dvd nélküli, de van olyan is, amin van dvd író, SATA port második vinyónak, meg ilyesmik.
    én valahol itt látom a nem-gamer desktop jövőjét.
  • grizzly21
    #2448
    iMac-et szerintem sem eri meg venni, tul draga. Az meg hogy otthon hogy nez ki a geped ki nem szarja le? Azt mutogatod a haverjaidnak, amikor atjonnek?

    Az sem igaz mar, hogy mac-et hasznalnak grafikara, most egy eleg nagy nevu ny-i cegnel dolgozom csak igy nyaron, (en prog, de eleg sok a designer), hat laptopokat leszamitva 1 db mac-et nem lattam itt, mindenki elott ket Dell monitor van dualba, es a gep is dell.
    Ellenben egy ugynoksegnel (ami az osszekoto a nagy kliens, es a munkat tenylegesen elvegzo ceg kozott), aki itt volt egy hete, hemzsegtek a kis macbook-ok.

    Laptop eseten erdemes lehet mac-et venni, mert a laptop az egy kenyes dolog, gyakoribb a hiba, es jobb ha jol ossze van rakva (SW + HW). Az alkatreszek ugyanazok persze.
    Majd valamikor beujitom a desktopom, de az kizart hogy imac-et vegyek.
  • G_ArchAngel #2447
    nem Apple gepen jo dolgozni, hanem OSX-en...
    Te ertesz ahhoz, hogy csinalj egy DELL-bol hackintosht, en nem - ha nekem szuksegem van az OSX adta kenyelemre, stabil munkaeszkozre, akkor Apple gepet kell vennem, masok attudjak hidalni ezt a problemat.
    Mondjuk az en befektetesem hamar meg is terul, igy altalaban nem erdekel, hogy mennyibe kerul a gep, csak legyen megbizhato. Mintahogy az eddigi Toshiba, Sony, HP notebookom nem volt az...
  • Tikal #2446
    na, de erről beszélünk, hogy ezek az árak nekünk fájnak és nem pl egy dánnak, aki egy havi minimálbéréből megveszi...
  • Dzsini
    #2445
    ott azt kell megfizetni, hogy egy monitorban kapod a gépet. Ott az Asus EEEtop (bónuszban érintőképernyős), az MSI NetOn, és még néhány másik...
    olcsóbbak, de nem sokkal (arányosan persze, 15 colos iMac-et már nem kapni), ugyanúgy ki kell fizetni azt, hogy így összezsúfolják a speciális alkatrészeket és megoldják a hűtést.
  • Tikal #2444
    az OSXet kifelejtetted a Dell-ből...

    nincs sok különbség a halk pc és a nem halk pc árai között? aham... ha ezt rakod bele akkor tényleg nem
    400W Eurocase 12cm venti. Super Silent, Thermal Control 6000 forint, de valoban ezt raknád bele vagy egy zalman 460B APS-t ami még nem is a leghalkabb....
    meg mutatnál egy zajszigetelt házat 10ezerért? mert a gagyi házak ilyen áron mennek átlag pistike kosarába...
  • pyrohun #2443
    Mac Pro az Mac Pro. Rohadt drága, de inkább az éri meg az árát, mint az iMac. Macbookokkal sincsen bajom. Nekem konkrétan az iMac árai "fájnak" :)
  • Dzsini
    #2442
    azért teljesítmény terén - ha tényleg komoly, processzor és videótudást igénylő dologról van szó - az újgenerációs Mac Pro-kat elég nehéz házilag összerakott gépekkel utolérni (kétségtelen, megkérik az árát - 800ezer forint körül van).
    az iMac nem munkára való gép, az otthoni használatra, hobbi-videóvágásra elég.
  • passatgt
    #2441
    egy lancast és egy nike teremcipő között sincs különbség, mégis 4szer annyi a nike, és inkább azt veszek, mint lancastot:)
  • pyrohun #2440
    Azért azt ne hidd már, hogy az imac-ben minden egyes alkatrész ultracsúcs minőségi :) ugyanazon a gyártósoron készül mindegyik (kis túlzással), csak más gyártó veszi meg, vagy más gyártó szerei kártyára, stb. Ezért vannak az árkülönbségek :)
  • passatgt
    #2439
    24-es monitor van benne, de az is gagyi, ház is valami tök alap fekete, wifi is gagyi, bluetooth usb-s, webkamera usb-s, gagyi műanyag egér+bill, nec dvd író(szintén kalapfos:)), legolcsóbb ram, legolcsóbb 500w-s táp, proci, videókari ua, vinyó samsung 640-es, legolcsóbb mikrofon+hangfal, és még pluszba jön hozzá egy alaplap, azt nem néztem, de olyan max 10e körül

    szóval ez tök alap, ha márkás cuccokból lenne összerakva, simán 250-300 körül lenne, és még mindig nem vékony:)
  • pyrohun #2438
    Keversz: nem én írtam a 155 ezret, de manapság egy halk gép sem kerül sokkal többe, mint egy nem halk. Ezt meg én tudom. iMac egyetlen előnye jelenleg a LEGÁLIS OSX (+ egyéb szoftverek) és a dizájn. Ennyi, slussz. De iszonyat drága, és lassú. Kösz, de kösz nem.
  • pyrohun #2437
    Meg még azért hozzátennék valamit: nagyon sok apple-fan azt hangoztatja folyamatosan, hogy "mert dolgozni mennyivel jobb apple-gépen". Namost ha a munkát nézem akkor inkább veszek 350 ezerért egy 2-2,5x olyan gyors gépet, mint jelenleg a csúcs imac és még belefér egy 200 ezres Dell monitor is, aminek a képe messze felülmúlja az imac-ét, tehát jobb vele grafikázni. És akkor még mindig egy 50-essel beljebb vagyok, mintha imac-et vettem volna, de minden, ami a gépben van, munkára sokkal jobb, mint ami az imac-ben van.

    Érted, akinek van 600e forintja egy szép tárgyra, ami (szinte) nem bűvíthető, és a sebessége sem az igazi 2009-ben (munkáról beszélünk!), de jajjdejólnézki, az vegye meg. A kisebb imac-ek meg teljesítményben még nevetségesebbek: a legolcvsóbb is 300 ezer, lolmár. És mit kapsz érte? Ember, nézni is kell, nem csak látni.