18351
ATbanner.jpg
  • GregSB
    #2956
    Állítólag holnap a Gizmodo le fogja leplezni a Microsoft tabletjét... Ezt egy Apple fansite írta meg, és azt mondják igencsak komoly cucc lesz.

    Kíváncsi vagyok mi lesz.
  • Tetsuo
    #2955
    dehát nektek Snow Leo van.. ;)
  • pyrohun #2954
    nem vigyázok :)
  • GregSB
    #2953
    Fagyás nálam is rég volt már, viszont hogy mennyire be tud lassulni a Win azon mindig kiakadok. Fut 1-2 browser ablak, totalcommander, winamp/itunes, néha melléjük Photoshop vagy Sony Vegas, és 2-3 nap után (hibernálom a gépet vagy sleepbe rakom, szal nincs restart) olyan szinten tetű lesz, hogy perceket kell várni mire bezár egy FF ablakot. Nagyon idegesítő.
  • Tetsuo
    #2952
    A windowsnal vigyazni kell, h ne akadjon ki..
  • pyrohun #2951
    és tényleg.
  • grizzly21
    #2950
    Hoppa, ez szerintem zsenialis:



    Teljesen egyetertek. Es innentol kezdve ezt fogom linkelni minden os-vita eseten:)
  • Zsoltika 007
    #2949
    Mindent ki lehet akasztani. De mivel nem ez a cél, ez nem is szempont.
  • Tetsuo
    #2948
    nem azt mondtam, h atlag felhasznalassal lefagy.. hanem, hogy ki lehet akasztani.. nameg teny, h fuckin bugos, mikor kijon.
  • pyrohun #2947
    jó azért ne essünk túlzásba, kb. 5-6 éve nincsen fagyás gondom a winnel. Érdekes. Pedig használom a gépet napi 16 órát minimum. Nekem inkább a lassúsága és a logikátlansága a gondom.
  • Tetsuo
    #2946
    LOL a winben alapbol benne van a fagyas. pl szimpla egermozgassal eloidezheto (nehany futo task mellett).. kibszottul nem (csak) a hardvertol van, egy uj winben 100.000 bug van minimum, amit kisebb-nagyobb sikerrel kesobb patchelnek.
  • Verseghy
    #2945
    Nemtom, én beleraktam a borítékba. De nem vágom e-mailbe miért nem jó..:)
  • Tikal #2944
    Ez nnem olyan hogy el kell kuldened a számla masolatot? Valahol ezt irtak ha jol emlekszem...
  • Verseghy
    #2943
    De nem értitek. Nem kértek semmien adatot. Honnan tudnak akármilyen adatot is a gépemről, ha azt se írtam le hogy egyaltalán MacBookom van-e van pc-m...
    Miből nézik meg, hogy mikor jött ki a gyárból? Senki se nézi meg a gépemet..:)
    Vagy a regisztráció alatt leszívtak a gépemről valamilyen gyártási számot? Ilyet lehet?:D
  • Zsoltika 007
    #2942
    De most miért is kéne? Megnézik mikor jött ki a gyárból vagy mikor jött át az eu központból a kiskernek. (Le tudják követni a számlázási rendszerükön át) Az hogy a kisker mikor adta el már tökmind1 mert benne van a dátumban. Az újabbakhoz meg már a snow-t adják.
  • Dzsini
    #2941
    akiktől vásároltad is lejelenthették, hogy x napon eladták a 52763235. számú példányt :)
  • Verseghy
    #2940
    Najó, de nem kérték hogy pl a számlát küldjem el. Csak az oldalon regisztráltam és ott se kértek semmi ilyesmit.
  • passatgt
    #2939
    visszajött store, csak karbantartás volt sztem:)
  • Zsoltika 007
    #2938
    Gyári szám alapján megmondják azt is hogy a gyárban melyik csávó melyik csavart tekerte bele.
  • Zsoltika 007
    #2937
    Ezt én is tudom. De attól még nem kell mindjárt elkezdeni hülyeséget vetíteni hogy húú macet vettem a másik fagyott ez meg sose fog. Mert ez is ugyanúgy be fog szarni ha olyanja van. Ezt se az ufók rakták össze hanem az asus. Erre nem garancia ha mac-et veszel. Lásd: #2920.
    Az hogy valaki kifog egy szar gépet még nem jelenti azt hogy a windows kevésbé stabil... Ugyanolyan stabil mint a Mac Os. (Volt mind2-n több napos uptime-om. Vistával is! - És nem úgy mint mac-en hogy ha becsukom a notit akkor is számolja az uptimeot.- Hanem ténylegesen ment és dolgozott addig.) Nem kell minden szart rápakolni és karban kell tartani. Ebből a szempontból a mac igénytelenebb és valóban nem kell idővel újra telepíteni. Nekem is 1.5 éve volt felrakva a leo a mb prón és csak most lett frissítve snow leo-val. Van egy 2005-ös Hp laptopom mind a mai napig atom stabilan teszi az is a dolgát. És sohasem láttam nem hogy kék képernyőt de fagyást se rajta. Asztali gépnél olyan dolgokból kell összeállítani a konfigot amik kiforrott jó driver támogatással rendelkeznek, és nem egzotikus cuccokból amivel csak a cumi lesz idővel. Az meg hogy lassul az oprendszer idővel a mac-re is baromira igaz. Csak hát ott le kell futtatni a periodikus karbantartást. Itt meg derfagolni kell néha picit. Foglalkozni idővel mind2-vel kell. És Vista óta már nem nagyon vettem észre lassulást idővel. Szóval ezen a téren is változott a helyzet. Win7 meg még jobb de hogy lassul-e majd kiderül 1 év múlva.
  • Verseghy
    #2936
    Tehát:
    Valaki csinált ilyen upgradet? (http://www.apple.com/euro/macosx/uptodate/) Én most megcsináltam és ha jól értelmeztem el kell küldeni postán ezt a cuccot amit a végén kiadott? Egy vonalkód van rajta meg details. És hogy 'Send this form to:' és egy cémnek vélhető valami. Gondolom az..:) De ez hol ellenőrizte le, hogy nekem tényleg júni 8 után lett a macem?
  • Zsoltika 007
    #2935
    ^^
  • G_ArchAngel #2934
    Latom nem sikerult feldolgoznod:
    Nem a hardverrel van a gond, hanem a szoftverrel - a Windows nem szar, csak nem olyan jo, mint a tobbi oprendszer, plane az OSX-szel nem lehet osszevetni, mert az optimalizalva van egy szuk hardverteruletre, nem kell futnia minden hulladekon, mint a redmontiak csodaszoftverenek...
  • Verseghy
    #2933
    Ok.......:)
    Diadalmaskodik az akaratosság és az okoskodás. Igazad van, szar mindenki csak te vagy a jó. Most boldog vagy?:)
    Mostmár elég lesz.
  • Zsoltika 007
    #2932
    A brand pc csak egyvalamire garancia: Az árra! :)
  • Zsoltika 007
    #2931
    "Egyik legjobb számítástechnikai cég Kecskeméten.:)" És?
    Baromság! Ez nem szerencse hanem szimplán hozzáértés kérdése.
  • G_ArchAngel #2930
    Nekem mindig brand PC-m volt, es igenis voltak furcsa dolgai: az elejen minden jo es mukodik, aztan ahogy a winfos egyre tobb dolgot frissit es update-el, annal jobban lassult a rendszer es valt instabilla...
    Kekhalal nekem is csak memoria miatt volt.
  • Verseghy
    #2929
    Egyik legjobb számítástechnikai cég Kecskeméten.:) De ezen hülyeség vitatkozni, szerintem neked szerencséd volt.

    Valaki csinált ilyen upgradet? (http://www.apple.com/euro/macosx/uptodate/) Én most megcsináltam és ha jól értelmeztem el kell küldeni postán ezt a cuccot amit a végén kiadott? Egy vonalkód van rajta meg details. És hogy 'Send this form to:' és egy cémnek vélhető valami. Gondolom az..:) De ez hol ellenőrizte le, hogy nekem tényleg júni 8 után lett a macem?
  • Zsoltika 007
    #2928
    Persze ha elfingott a ram akkor nekem is csinált ezt-azt de hát nem haltam bele hogy lefuttattam egy memtestet és kicseréltettem a hibás modult. Akinek fagy a gépe az lusta megkeresni az okot legyen hardveres vagy szoftveres hiba. Aki meg nem ért hozzá az vigye szervízbe és fizessen. Ilyen az élet.
  • Zsoltika 007
    #2927
    Hát akkor mégsem voltak annyira szakemberek vagy valamit nagyon elbasztatok driver ügyileg. Nekem érdekes módon win 2k óta nem fagyott egyik gépem se. Pedig azóta volt 4 is. Igaz mindegyiket én raktam össze és nem dzsunkából.
  • Verseghy
    #2926
    Köszi a válaszokat, nekem egy külső HDDre rá van mentve az össze képem és zenét tehát a visszaimportálás nem lesz gond, csak ha egyszerűbb módja lett volna ennek akkor kihasználtam volna, de ez a clean install nemtom micsoda.:)
  • Verseghy
    #2925
    Nekem is volt. És profi szakemberek által összerakott gépem volt vagyis még van. Ami eléggé irononikusan, de épp 2 perce, miközbe Family Guy-t másoltam pen drivera, hogy rárakjam a MacBookra akkor jött be egy zöld háttér és kész, mehetett a restart button. Na akkor most mi lesz?
  • Tikal #2924
    Ha mindenkepp clean installt akarsz akkor elotte egy time machine mentes kulso hdd-re majd telepites utan errol tudod visszementeni a kepeid...
  • Tikal #2923
    Nekem volt, most akkor mi lesz?
  • Zsoltika 007
    #2922
    Hagyjuk már ezt a fagyás meg kékhalál dumát! Nekem pc-n sosem volt. Normális gépet kell venni és nem a Pistikével összerakatni!
  • ballor
    #2921
    Itt kell júni 8 utáni gépeknél regelni: http://www.apple.com/euro/macosx/uptodate/

    Ha formatot választasz, akkor igen. ha ráteszed, akkor megmarad.

    Én clean installt csináltam a Snow Leopard lemezzel: csak be kell rakni, nem fog gondot okozni a rendszer feltolása.
  • Verseghy
    #2920
    Hello!
    Most találtam rá erre a topicra, én ezzel a diákkedvezménnyel vettem másfél hónapja egy MacBook-ot, (2,13ghz core 2 duo/adtak hozzá ajándék 2gb ramot tehát összesen 4 gb ram/160gb hdd) kurvára meg vagyok vele elégedve, végre nincs fagyás kékhalál stb.. A gyorsasága meg elképeszt és ez még a legrosszabb Apple laptop..:)
    Olyan kérdésem lenne, hogy kapok-e kedvezményesen Snow Leopardot, mivel augusztusi a gépem és ha igen mit kell tennem, bevinnem megmutatnom vagy akármi, hogy ezt a kedvezményt megkapjam.
    A másik kérdésem pedig az, hogyha újrainstallálom a rendszert akkor iTunes és iPhotoba importált zenék és képek megmaradnak? Vagy akkor formatálás is történik, mint a Winfosnál, tehát eltűnik minden?
    És az utolsó kérdésem pedig: egy rendszer újrarakása mennyire bonyolult művelet? Olvastam, hogy a Snow Leopardot nagyon egyszerűen és gyorsan újra lehet rakni. Úgy neki merjek vágni, hogy eddig csak Windows-t raktam újra és Mac-ből nincs tapasztalatom?
    Előre is köszi a váloszokat!!^^
  • Zsoltika 007
    #2919
    Jöhetne 32 magos meg 16 magos mac pro, a mostaniakat meg kiárúlnák 3-400 ezerért! Jajj! Bilibe lóg a kezem!
  • Gabor1990
    #2918
    Sztem semmit sem fognak frissíteni, csak vmilyen karbantartás van..
  • passatgt
    #2917
    remélem macbookot nem frissítenek, mert holnap veszem a 13 prot, és kurva ideges lennék ha kijönne az új 1 nappal előtet:D