18351
ATbanner.jpg
  • Dzsini
    #3036
    aham, az összes telefon kivéve a SonyEriccson (1-2 kivétellel bármelyik új modell régi csatlakozós), a Samsung néhány új modelljét (s3650 corby, 1 hónapos modell csak saját csatlakozóval), a Nokiánál pár modellje, ahol van microUSB, de arról nem tölt a telefon, csak a tűszelepről (5530 Xpressmusic, augusztusi modell)... nem nehéz sorolgatni.

    mindez úgy, hogy EU szabályozás is van róla, plusz 2-3 éve legalább a nagy gyártók közösen megegyeztek. (ja, és a PDA/PNA-kon pedig következetesen miniUSB-t használnak, nehogy véletlenül ebben egyezzenek)

    A "batár" szivargyújtó ilyen felhasználási ötlete az 1980-as években vetődött fel, akkor cseppet előremutató volt, hogy szabványosítani kellene, és a szivargyújtó egy általánosan elérhető, 12V-os felület volt már akkor is, rengeteg mindenre felhasználható elektronikai téren.
    Azóta eltelt 30 év, és nem tartunk sehol, csak több és több különféle csatlakozó kell, a gyártók meg csak a mellüket verik, de nem lépnek előre.

    Még a fülhallgatóknál is megy a 2,5 - 3,5 mm-es bunyó (a még nagyobbat nem is említem), pedig a 3,5 mm-es 1907(!) óta létezik.

    Laptopoknál ugyanez a helyzet, vettem "univerzális" tápegységet az ASUS-omhoz (meghalt az előző), és 12 féle(!) csatlakozóvég van hozzá a különböző gyártók laptopjaihoz. És ahogy nézem például az almás magsafe nincs is köztük.
  • I.C.ram
    #3035
    Nem lenne talán egyszerűbb mindenhol az EU szabvány vagy az amcsi szabvány dugaszt csinálni? Kell a francnak a batár szivargyújtó.

    MicroUSB meg már kb 1 éve van. Az összes új telefont ezzel adják már ki. Kb év eleje óta csak microusbs telót dobna piacra.
  • passatgt
    #3034
    alt shift y illetve x -el lehet előcsalni a kacsacsőrt:)
    viszont a kettőskeresztet sem tudom hol van:D
  • Verseghy
    #3033
    Ötletem sincs, hogy miért más.
  • G_ArchAngel #3032
    17"-es MBP, 18 honapos, elsodlegesen brit, masodlagosan magyar bill./karakter kiosztassal.
  • Verseghy
    #3031
    Nemtom miért. Mid van? Nekem MacBookom, 2 hónapos..:)
  • Tetsuo
    #3030
    Szúrd be ezt:

  • G_ArchAngel #3029
    <>

    nekem ilyen Mac-en
  • Verseghy
    #3028
    Nekem ha kacsacsőr kell, akkor fent a kis magyar zászlóra klikkelek és ott van a karaktertábla, amir sokszor kell berakom a kedvencekbe és gyorsan ottvan.
  • Zsoltika 007
    #3027
    hmm
  • Verseghy
    #3026
    Itt: ‹ ›
  • Zsoltika 007
    #3025
    Ez winben <>
  • Zsoltika 007
    #3024
    Ez a normál nem? Milyen van még?
  • Verseghy
    #3023
    A jobb egérgomb a CTRL plusz egérgombbal jön be és akkor "open link in new tab".
  • Lacee
    #3022
    nem kétujjas klikk és "open link in new tab"?
  • passatgt
    #3021
    az nem olyan kacsacsőr
  • Zsoltika 007
    #3020
    alt+5,6
  • passatgt
    #3019
    a kacsacsőrös promlémám még továbbra is megvan:)

    másik kérdésem, hogy safariban hogyan lehet csak touchpaddal egy linket új tabon megnyitni?
  • Verseghy
    #3018
    Mert ezt láttam csak viszont nekem autó kéne.
    Viszont ez igaz, hogy nem ugyanaz az energiaforrás egy autó vagy egy repülő. De akkor valaki tud valahol olyat ami autóhoz jó?:)
  • Zsoltika 007
    #3017
    De oda van írva hogy repülő. Hogy jött itt képbe akkor az autó?
  • Dzsini
    #3016
    De, de gondolom az autó által kiadott hullámzó, változó feszültség meg áram nem igazán felel meg neki, viszont a repülőgépek komolyabb elektronikája jóval stabilabb energiaforrás (valószínűleg szabványos is, az lehet ez az emPower meg a 20mm-es port), és ez oda való. A formája viszont a szivargyújtóé, ami világszinten egyforma.

    (pártucat éve pl. Douglas Adams (nagy mac-mániás volt) már felvetette, hogy a rengeteg hülye konnektor meg egyéb szabványt el kellene felejteni, és minden számítógépet meg ketyerét egységes, szivargyújtó csatlakozóval ellátni - nem kellene állandóan új töltőt, akármit venni - még mindig nem tartunk itt, még a telefonoknál is csak készülődik a microUSB)
  • Verseghy
    #3015
    Mondjuk ez. Vagy ez nem szivargyújtó?:)
  • Zsoltika 007
    #3014
    Most milyen szivargyújtós töltő az ami autóba nem jó?!
  • Verseghy
    #3013
    MacBookhoz van szivargyújtós töltő, kocsiba ne merüljön? iStyle oldalon láttam valamit, de mintha az lett volna oda írva, hogy autóhoz nem jó.
  • grizzly21
    #3012
    szoval akkor a kerdes: itthon ez a battery-cserelosdi mukodik?
  • grizzly21
    #3011
    neten rakeresve ez is battery-nek tunik...:o bedugva nem nagyon csinalja..
  • grizzly21
    #3010
    Nektek volt olyan hogy dual monitor uzemmodban egyszercsak lekapcsol a gep? 2.jara csinalja
  • grizzly21
    #3009
    magyar v angol?
  • ballor
    #3008
    Kukac: alt+Q
    a kacsacsőrhöz és a magyar WINes kiosztáshoz kellett más is

    egy kis állomány, amiben le van definiálva és azt behúzni a Library-be

    de gondolom van billkódja is ezeknek
  • passatgt
    #3007
    nyugodtan röhögjetek ki, de hogyan kell kukacot és kacsacsőrt írni?
  • passatgt
    #3006
    és van egy eladó minidisplay dvi átalakítóm:)
  • passatgt
    #3005
    megvan a kis 13-as pro:)
  • Tetsuo
    #3004
    lol
  • Dzsini
    #3003
    ASUS
  • joebacsi
    #3002
    milyen noti?
  • passatgt
    #3001
    az lehet, hogy ezt a táprólhasználást az új prokban lévő akksiknál már javították?
  • G_ArchAngel #3000
    Nekem akkor esett le, mikor Magyarorszagon hasznaltam - furcsa is volt, hogy mikor otthon konnektorba dugtam, akkor bizsergett az egesz aluburkolat...
  • Lacee
    #2999
    igen! az előző gépemet én is jórészt bedugva használtam, két év után már csak 80-90 perceket bírt ki az akksi (eredetileg olyan 3,5h volt). A mostani MB-met kicsit kevesebb, mint egy éve használom, és a 4-4,5 óráról alig csökkent valamennyit, 60% fényerő+bekapcsolt wifi+6-7 együttesen futó program mellett ír 1:50 remaininget, 43%-on. Az felszorozva 100%-ra még mindig 4 óra körüli :)
  • grizzly21
    #2998
    En sem valtottam meg...
    szinte kizarolag taprol hasznaltam viszont, lehet hogy amiatt gyengult meg?
  • Dzsini
    #2997
    azért ennyire nem - nekem a kezdeti 4,5-5 óráról mostanra 3:20-ra esett vissza 4(négy) év alatt.