18351
ATbanner.jpg
  • Verseghy
    #2996
    Ha veszel egy új akksit, akkor kiküszöbölheted ezt?
  • GregSB
    #2995
    Sajnos reális. Én legalábbis még nem láttam olyan notit, aminek az akksija 1 év múlva kibírt volna annyit mint újonnan. 1-1,5 év alatt jelentősen visszaesik a max kapacitásuk...
  • G_ArchAngel #2994
    Csakhogy en nem valtottam Leo-rol...
  • Zsoltika 007
    #2993
    Mit csodálkoztok? Nekem snow leo óta benyeli az aksit 1 óra alatt. Előtte kb 2x ennyi volt ugyanolyan terhelés mellett. De legalább cserébe gyors.
  • G_ArchAngel #2992
    basszus, most neztem meg, az enyem is - eddig siman 3,5 ora volt...
  • grizzly21
    #2991
    Az normalis hogy 1 eves macbook pro, full-ra feltoltes utan 2 es fel orat ir ki battery life-ra?
  • grizzly21
    #2990
    jatszani nem gepen kell, foleg nem mac-en, es plane nem regi nem inteles procis mac-en...szoval azt felejtsd el, de a tobbi dolgot amit irtal (zene, film, internet) jo egy mac mini is.
  • gurubefree
    #2989
    Eppen ezert kerdeztem .... ataehat ott a mini .... A kerdes az hogy mit tud egy mini . Bocs a sok kerdesert de ebben a temaban teljesen tudatlan vagyok , soha nem hasznaltam apple-t .
  • Zsoltika 007
    #2988
    Én amúgy azért nem vennék mert az alkatrész arany áron van hozzá. Ha sikerül találni. Ráadásul fogyaszt mint állat. 200-nál többet én nem adnék ezért. De még annyit se nagyon. Az új szoftverek se jönnek már rájuk. Snow leo pl kiesett egyből.
  • Zsoltika 007
    #2987
    Guild Wars van mac-re? Mert erre windowst nem lehet felrakni.
  • gurubefree
    #2986
    anny lenne mintha vennek egy x86 gepet . Jatszani nem akarok vagy ha igen az is csak a Guild Wars . Inkabb a zene , film , internet es windows mentesseg .
  • Dzsini
    #2985
    attól függ mire kell, és mennyi pénzt adnál érte.
  • gurubefree
    #2984
    Sziasztok

    Erdemes ezt a gepet megvenni ???

    POWER MAC G5 QUAD Processor 4x 2.5GHz
    Memory 12 DDR2 SDRAM
    Hard Drives 500GB + 1TB
    Mac OS X 10.5.1
    ATA Bus HL-DT-ST DVD-RW GWA-4165B
    Audio Built in sound card
    Apple blue tooth software 2.0
    Fire wire
    Graphics/Displays NVIDIA GEFORCE 7800 GT
    PCI CARDS APPLE 5714
    Logic studio 8
    Wave Burner
    Mainstage
    Sound Track Pro
    Toast Titanium 10
    Adobe illustrator CS2

    Koszi
  • passatgt
    #2983


  • passatgt
    #2982
    #2976 - DejaMenu progival jobbklikkre behozza a felső menüt mindenhol, jobb mint a semmi
  • passatgt
    #2981
    ott az apple bille:)
  • grizzly21
    #2980
    ezen kiuvl tudtok ajanlani egy jo kulso bill-t? A laptopon levo teljesen jo nekem, csak most az uj konstrukcioban kicsit messze kerult
  • Lacee
    #2979
    azt hiszem nincs sajnos, bár most nem tudom kipróbálni.
  • grizzly21
    #2978
    ugy lenne az igazi, ha mindkettoben lenne..gondolom ez nem fog menni..mert ha a masikra atteszem akkor meg az elozonel kellhet
  • passatgt
    #2977
    viszont 2 egyszerre nincs ugye?
  • passatgt
    #2976
    utánaolvastam, és tényleg nem lehet, viszont többen ajánlják a DejaMenu nevű ingyenes progit, nem pont az, de mindenképp jobb, mint váltogatni állandóan
  • Lacee
    #2975
    át lehet tenni a felső sávot a display settingsben, az egérrel át kell húzni abba amelyikben szeretnéd használni.
  • grizzly21
    #2974
    kiprobaltam Dual-screen ben a laptopot...ez komoly hogy a felso sav mindenkepp a "main" screenen (azaz a laptop kijelzojen) lesz? Tehat hiaba teszek at egy alkalmazast a masikra full screenben, ahhoz hogy a fenti menujeit hasznalhassam, at kell mennem az egerrel a masik monitorra? Nagyon fasza...
  • Dzsini
    #2973
    gyorsabb (nagyobb fordulatszámú) vinyónál esetleg a hűtés már nem elégséges, így magasabb hőmérsékleten járhat a vinyó - ha tartósan 50 fok vagy felette van, az erősen csökkentheti az élettartamot. ha 45 alatt tartja a másikat is, akkor azzal nincs gond 3-4 évig, vagy a gyárilag megadott élettartamig (kivéve persze gyári hiba, baleset, stb. - de azzal nincs mit kezdeni)
    érdemes valamilyen módon monitorozni a vinyó hőmérsékletét és a SMART adatokat (windows alatt erre HDSentinelt ajánlanék, nem tudom OSX alatt milyen lehetőség van, esetleg beépített).
  • G_ArchAngel #2972
    tavasszal lenne esedekes, mert megigertem asszonynak hogy MBP kibir 2 evet nalam :)
  • passatgt
    #2971
    imax-el várjál, mert állítólag nemsokára jön az új
  • G_ArchAngel #2970
    ez igaz, de van egy kerdesem, mert nem ertek hozza:

    az Apple ugye megallapitott egyfajta uzemidot - ez csokkenhet nagyobb/gyorsabb/kulonbozo tipusu HDD eseten, mint amit ok szerelnenek bele?
  • passatgt
    #2969


    de azért jó volt:)
  • Dzsini
    #2968
    2,5 inchest.
  • G_ArchAngel #2967
    az AppleStore szerint 500-ast lehet rendelni bele, de szerintem nagyobbat is elbir (csak felesleges)

    en is most tunodom a kicsi MBP-n, remelem hamarosan ennek is lesz antiglare kijelzoje...

    uj 24"-es iMac + 13"-as MBP kb. annyi lenne, mint egy fullos 17"-es MBP - annyit meg nem utazok, hogy megerje megint azt venni, raadasul taskaval, second skinnel rohadt nehez...

    24"-es iMac meg jobb lenne itthon fotokat barkacsolni
  • passatgt
    #2966
    13-as pro-ba mekkora vinyót lehet max rakni?
  • Verseghy
    #2965
    Nah elküldtem a levelet, azt mondták 3 munkanap, tehát kb hétőfig megérkezik, kiváncsi vagyok mi lesz, küldenek egy példányt vagy mi?:)
  • Tikal #2964
    most a k.anyját az applenek, az uj macbook pro-hoz már nem jo a mini DVI-DVI kábelem, vehetek mini display port-DVI kábelt, kétszerannyiért, nem hiszem el hogy nem fért volna ott el a régi csatlakozo...

    eladó egy mini DVI-DVI kábel 4500ft-ért :)
  • Tikal #2963
    Otletes...
  • passatgt
    #2962
    hát nem csúnya, ui lesz a kérdéses, meg akksi:)
  • Dzsini
    #2961
    A Windows 7-nek van olyan UI-ja, ami elsősorban érintőképernyőre van optimalizálva. (lásd Windows 7 Touch videók)
  • GregSB
    #2960
    "(mondjuk, ha a Apple tablet tenylegesen az OSX-et kapja meg, nem egy ehhez hasonlito lebutitott valamit, akkor meg hasznalhato is lenne...)"

    Próbálj meg kicsit ne magadból kiindulni :)

    Nem mindenkinek létszükség a Photoshop, ArhciCAD és társai. Fősulin csomó olyan csoporttársam van, aki cipeli magával a 13"-as notebookját, vagy netbookját. Jegyzetel bele, zenét hallgat vele, netezik, filmet néz, időnként fotókat tölt rá fel és ennyi.

    Rengeteg ember van aki ennél többre soha nem is használja, ezekre a feladatokra pedig egy laptop IMHO sok. Ráadásul ergonómia szempontjából is iszonyatosan elavult, kényelmetlen.

    Szerintem óriási potenciál van ebben a piacban, nem hiába szállt be a Microsoft is. És hidd el, nem azzal fog nagyot kaszálni az Apple, ha egy fullos OSX-et kirak egy táblára, hanem ha összehoz egy ergonómikus, egyszerű, a fenti alapfeladatokra optimalizált multitaccs UI-t, mint anno az iPhone-al tette.
  • Zsoltika 007
    #2959
    Valamelyik képen mellé rakhattak volna valamit amihez viszonyítani lehet.
  • G_ArchAngel #2958
    En kicsit orulok annak, hogy a MS elobb hozta ki:
    - egyreszt pofon az onelegult Apple-nak
    - legalabb nem az Apple bukik bele eloszor...

    (mondjuk, ha a Apple tablet tenylegesen az OSX-et kapja meg, nem egy ehhez hasonlito lebutitott valamit, akkor meg hasznalhato is lenne...)
  • GregSB
    #2957
    Microsoft Courier.

    Még csak egy koncepció videó került ki róla, de a héten lesz róla több anyag is.

    Sry az OFFért, csak vicces hogy a fél világ az Apple tabletjére vár már töb mint 1 éve, erre a Microsoft előjön egyel a semmiből :)