18351
ATbanner.jpg
  • pyrohun #3076
    "gondolom a BKV nem tudja odaadni nekik"

    Több lehetőséget is látok:

    1. - A BKV betart és ők bizony nem adják, ki, "há' nehogymá ne a mi weboldalunkon található (amúgy szar) útvonalkeresőt hasznájják má'"
    2. - A Google szarik Magyarországra (azmiaz, hogy Hungary?) - bár ennek ellentmond az, hogy sok tömegközlekedési eszköz útvonala mégis fent van a Maps-en.
  • Lacee
    #3075
    az a poén hogy a google maps alapból támogatja a tömegközlekedéses útvonaltervezést, csak hát Magyarországon nincs hozzá adatbázis, gondolom a BKV nem tudja odaadni nekik, vagy mittomén.

    majd talán mostantól, hogy van magyar "google térkép" is...
  • grizzly21
    #3074
    itthon nem sokan vennek meg, pedig hasznos lenne..nem tudom nagyvarosokban mennyire vannak mukodo progik erre, NYban a hopstop.com-ot hasznalta mindenki erre, de az egy webes cucc, utvonaltervezo, tehat a "gps-el lemeri hol vagy" resze nincs meg, neked kell bepotyogni
  • GregSB
    #3073
    Élmodik a nyomor :D

    Még a BKV honlapján lévő útvonaltervező sem működik 100%-osan.

    Engem a múltkor egy k nagy kerülőúton akart elvinni budára, 3-4 buszra kellett volna átszállnom és beletelt volna 2 órába.

    Ehelyett elmentem kék metróval deákig ott átszálltam 1x egy buszra és ott voltam 30 perc alatt :P

    Egyébként tényleg jó lenne egy ilyen app.
  • I.C.ram
    #3072
    Hát nagyon örülnék, ha pl lenne egy google maps pluginja. GPS beméri, hol vagyok, én meg rábökök hova akarok eljutni, és kiirja az időt is figyelembe véve, hogy melyik járattal jutok el oda a legkényelmesebben/leggyorsabban. Meg kiírná, hogy mikor jön a busz, az adott megállóba. Tehát benne lenne az éppen aktuális menetrend is, és ezt frissítenék is.
  • pyrohun #3071
    igen ezt én sem értem. ráadásul kb. az egyetlen dolog, ami a bkv-nál valamit ér, az az online felülete, ott speciel szerintem egész jól megoldották a dolgokat. :)
  • grizzly21
    #3070
    de minek erre kulon program? a weben fennvan
  • GregSB
    #3069
    Irány az iPhone topic, ott többen tudnak segíteni a telefonnal kapcsolatban :)
  • passatgt
    #3068
    valaki tud esetleg egy jó billiárdos és/vagy snookeres játékot?
  • I.C.ram
    #3067
    Ja láttam, de az igazából egy webapp, ha jól láttam.
  • Dzsini
    #3066
    http://mobilarena.hu/tesztek/rovat/mobiljatek/index.html - itt tesztelgetnek meg ajánlgatnak programokat, játékokat is - sok ingyenes is van köztük
  • Tikal #3065
    nem, van egy ilyen menetrend. progi.. beszmac forumon volt linkelve...
  • I.C.ram
    #3064
    Ezeket már majdnem mind beszereztem. :)

    Jó lenne pl, ha lenne BKV menetrend, de gondolom ez kizárt, hogy legyen appstoreban :D
  • Tikal #3063
    nimbuzz, chatelni, kezeli a skype msn google accountokat
    skype
    remote, itunes tavirányito :)
    To Do, szervező progi
    shazam, dal felismerő, bár azt hiszem ez még nem elérhető a hazai itunes storeban

    egyébként meg mindenre van vmi progi, te tudod mire van szukséged, ha mondasz valami konkrétat akkor jobban tudunk ajánlani :)
  • I.C.ram
    #3062
    Múlthéten megvettem az iPhoneom, és nagyon tetszik :) Talán az első apple termék, ami úgy igazán tetszik az ipod óta.

    tudtok ajánlani jó progikat? Jailbreakelni még nem akarom.
  • vass17
    #3061
    Pedig az At&t-nek van jóárasított kártyás csomagja és azt Nokiával adják:)
  • passatgt
    #3060
    hm, most vettem észre, hogy erre már a snow leopardot rakták:)
  • passatgt
    #3059
    Az mitől lehet, hogy a superdrive kb 20 secenként szüttyög egyet?
  • Zsoltika 007
    #3058
    Eu piac szarik az amcsira az amcsik meg szarnak ide. Ennyi.
  • grizzly21
    #3057
    jah, en amikor vettem at n t sim kartyat az 5800ba, akkor kerdeztek hogy ez meg mi? nem is lattak meg olyat
  • I.C.ram
    #3056
    Hát a nokia nagyon gyökér még Amerikában. Összesen 2 azaz kettő hivatalos Nokia bolt van az egész USA-ban. Egy NY-ban, egy Chicagoban.
  • Tetsuo
    #3055
    Az aram sebessege 1 jo kabelben kozel fenysebessegu (az elektronoke viszont sokkal lassabb;), az 1m-en nincs mervado kulombseg (esetemben 1 hangkartyat miert is kene 300m-re hasznalni?), viszont az Apple megoldasanal az elektromos jelet at kell alakitani optikaiva, majd vissza elektromossa.. szal en ennek az atalakitasoknak a sebessegere kerdeztem ra.
    Persze van mar ilyen hangkartyas port, pl a SPD Interface, de szerintem itt, mivel ez majd egy univerzalis lesz, vagyis alaplapi buszon, v min megy keresztul (plusszban), ezert vetettem fel a kerdest, vmi hardvergurunak.

    :)
  • joebacsi
    #3054
    ez kész :)
  • Zsoltika 007
    #3053
    Nem?
  • Tetsuo
    #3052
    lol
  • Zsoltika 007
    #3051
    Sokkal gyorsabb mint a réz szerintem. Mivel elvileg a fény eleve gyorsabban teszi meg a távot.
  • Tetsuo
    #3050
    Vajon milyen gyors a latencyje? Mert 2 jelatalakitoval tobb, mint a Firewire eseten..
  • GregSB
    #3049
    Sőt, ha lehet hinni az Engadgetnek, akkor az Apple a szabvány kitalálója, és ők keresték fel az Intelt hogy segítsenek a kifejlesztésében.
  • GregSB
    #3048
    Az Apple tuti a lightpeak mögé áll, mivel az intelen kívül ő a másik fő fejlesztője-támogatója a szabványnak.
  • grizzly21
    #3047
    kitalaltam hogy lehet fullscreenbe kitenni egy abalkot, pl a browsert!:)

    Dual monitor uzemmodba atkapcs, ott mukodik a zold maximize gomb (firefox-nal pl amugy nem rakja at fullscreenbe nekem), majd vissza sima screenre es kesz..
  • Dzsini
    #3046
    technológiailag igen, a piac meg majd eldönti, hogy melyik mögé áll (a Firewire is értelmesebb sok esetben, mint az USB2, mégis elég szűk körben terjedt el) - az USB mögött áll a visszafele kompatibilitás, és a milliónyi USB-s eszköz (4.8 gigabit meg már fullHD videó streamhez is elég, az maximálisan 3gbit, dualHD minőségben)
  • Zsoltika 007
    #3045
    Mindenképpen a lightpeak a jobb választás. Időtállóbb és sokkal gyorsabb is mint az usb3.
  • Dzsini
    #3044
    hát, most az USB3 - ha az intelnek összejön a light peak-el kell, hogy versenyezzen...
  • Tetsuo
    #3043
    Jobbsek mar gondolkodnak vmi ujon. ;)

    Sok gyarto szeretne 1edi szabvanyokat.. pl Sony gyakran erolkodik.
    Ugyanis, all about the cash and diamond rings..
  • Tetsuo
    #3042
    Kinaban mar 2 eve szabvany a kozos mobil csati.. ott be is tartjak.
    EU az 1 nagy rakas fos..
  • Dzsini
    #3041
    milyen ciki, hogy a billentyűzet meg az egér USB-s :D
  • joebacsi
    #3040
    Almánál hogy nézne ki, hogy az egyedi, jól megkülönböztethető csoda mágneses csatlakozó helyett egy szabványos átlagosat kapjon? Akkor a használója is csak egy átlagos senki lenne, és nem ő lenne a legszebb, legokosabb :)
  • Dzsini
    #3039
    hivatalosan már Európában szabvány, gyakorlatban tesznek rá :)

    az iPhone-on ha jól rémlik majd a következő generációtól lesz (talán), addig akkor azt se kapni? :D
    (a lent említett telefonok közül pl. a nokiát és a corbyt lehet kapni az egyesült államokban is, és azokon sem tölthető a telefon microUSB-n át)
  • Lacee
    #3038
    alt-shift-3: #

    (keyboard viewer rulez :))
  • I.C.ram
    #3037
    Amerikarol tudok csak nyilatkozni es ott mar nem is hozhatnak forgalomba telot microusb nelkul