18351
ATbanner.jpg
  • pyrohun #3276
    igen, macre igen, bár ismerem az osx-et (nem profin, de azért szerintem elég jól)
    igazából majd a specifikus programokban kell help, de úgyis kérdezek majd itt, ha lesz mit (mert lesz!) :)
  • grizzly21
    #3275
    csakmert azon gondolkozom h nekem meg egy jo kis dell elferne itt.
    most valtasz akkor macre eloszor igazabol ?
  • Tikal #3274
    Lehet hogy vékony, de csúúúnyaa, ezért kár volt Dell...
  • oroy_
    #3273
    gratulálok, kíváncsian varom a beszámolót amikor kézhez kapod.
  • pyrohun #3272
    Hát számomra ez azért elég nagy lépés volt, de most már egyre jobban érzem, hogy jól döntöttem :)
  • pyrohun #3271
    eladó :) még meg fogom nézni, hogy mennyiért vesztegetik most, de az enyémre még (több, mint) 3 év gari van, szerintem 120-130-ért el fogom tudni adni. Ha meg ennyiért nem megy el, akkor nagy duzzogva megtartom másodlagos kijelzőnek - legalább lesz egy nem-glossy is, amin lehet tesztelni :)
  • G_ArchAngel #3270


    most irigy vagyok, de nekem elobb meg meg kell tudom, hogy Londonban hol tudok eladni hasznalt MBP-t jo aron - ebay kizarva...
  • grizzly21
    #3269
    a regi dell monitorral mi van?
  • pyrohun #3268
    xms-ben fogom, ha majd jeleznek, hogy lesz is :)
  • passatgt
    #3267
    "Újdonság, hogy a 27"-os iMac, a DisplayPort-ján keresztül bemeneti videó jelek fogadására is képes."
  • passatgt
    #3266
    hol vetted?
  • pyrohun #3265
    Nu, megrendeltem egy (custom & powerful) 27-est :)
    Remélem hamar meglesz :)
  • G_ArchAngel #3264
    Handras megigerte, hogy kiprobalja PS-ben ma, az ugye nem volt az AppleStore-ban, az online PS pedig semmit nem tud valojaban...
  • Dzsini
    #3263
    jaa, értem :) (nem volt egyértelmű számomra a "screen zoom" jelentése)
    akkor viszont gratulálok a készítőknek (bár biztos vagyok benne, hogy rövid időn belül írnak hozzá valami programot, amivel helyreáll az ilyen működés is)
  • G_ArchAngel #3262
    Az az egesz kepernyot nagyitja, ilyenkor eltunik a menu bar, dock, stb... En olyat szeretnek, mikor egy ablakon belul a gorgovel tudok a munkamba belenagyitani, ekozben a lebego palettek statikusan a helyukon maradnak.
  • Dzsini
    #3261
    a leírás alapján a görgő a ctrl+fel-le csúsztatás (#3215 4. kép)
  • I.C.ram
    #3260
    Na megoldottam az iphone usb hibát.

    Biosban be kellett kapcsolni a c-state-t. Most már működik tökéletesen.
  • G_ArchAngel #3259
    az eger szar vagy en vagyok bena: a mostani Logitech egeremmel barmikor belenagyitok gorgovel egy tervbe vagy kepbe, a Magic Mouse csak csusztatni tudja, gorgo es 3. gomb lehetosege nincs meg...

    titkarnoknek netezni jo lesz...


    az iMac kell, instant get
  • grizzly21
    #3258
    ez orok vita kerdes lesz, kinek mi tetszik, nincs egyertelmu gyoztes:)
    Aki viszont grafikaval foglalkozik annak fontos, hogy a szinek helyesek legyenek, meg ha ez kevesebb csillogassal is jar..soha nem tudnek nem matt kijelzot venni ugy hozzaszoktam mar.
  • passatgt
    #3257
    nekem 13-as pro van, és szemből nézve egyáltalán nem tükröződik, vagy én nem veszem észre

    na jó néha igen, de nem zavaró, viszont színek kurvajók:)
  • Zsoltika 007
    #3256
    Szar neked :)
  • grizzly21
    #3255
    egy jol bevilagott irodaban fenyes nappal azert nem jo...engem irrital a glossy, orulok hogy ez is az, mert igy el sem gondolkozom rajta h vegyek-e.
  • G_ArchAngel #3254
    Baromsag, 1,5 eve van MBP-m es szinte egyszer sem hasznaltam 2 ujjasnal osszetettebb gesztust...
  • Zsoltika 007
    #3253
    Baromság. Eddig mindenki elsajátította 2 perc alatt. Olyan is aki gépet se nagyon látott még. Erről ennyit.
  • pyrohun #3252
    van click
  • pyrohun #3251
    Megérdeklődtem: elvileg core i7-es csak november 2. felétől lesz az imac-ekben, szóval addig marad a csotrogány pc :)
  • Tikal #3250
    várjuk a tapasztalatokat :) főleg az érdekelne hogy akkor most van click vagy csak érintés... mert a click az jó lenne :)
  • Dzsini
    #3249
    te hozzászoktál, sokaknak rengeteg problémát okoz, pedig ez még csak 2-3 ujj, az ügyesebb kézen úgy, hogy nem kell közben pozicionálni a képernyőn is. nem annyira alapvető képesség a független kézmozgatás, főleg ha valaki nem egérrel/wasd-vel a kezében nőtt fel.
  • GregSB
    #3248
    Nem kell tudni mozgatni minda 4 ujjadat külön-külön. Ha megfigyeled a 4 ujjas ki-be zoomolást úgy csinálja, hogy lenyomja 3 ujját, majd a 4. (hüvelykujját) mozgatja és ezzel végzi a zoomolást.

    Nemtom, én magamból indulok ki, és nekem tutira bejönne ez a fajta irányítás...
  • Zsoltika 007
    #3247
    Aki meg 2 vagy 3 ujjal nem tud vezérelni egy ilyet az fogyatékos. (nem a fizikai fogyatékosságra gondolok..)
  • Zsoltika 007
    #3246
    Nem értek egyet. A legjobb dolog a macbook prómban is a multi touch trackpad. A leghasználhatóbb amit valaha próbáltam és használtam.
  • G_ArchAngel #3245
    Ma megyek Regent Street-i Apple Store-ba, egyszeruen latnom kell az egeret mukodes kozben :)
  • Dzsini
    #3244
    rettenetesen magas a tanulási szintje - 3-4 ujj koordinálása alapvető feladatokhoz, főleg ügyetlen kézen és ügyes kézen egyszerre... elég problémás, ha valaki nem tanult zongorázni :) - elég magas szintű szem-kéz koordinációt igényel, még ha látja is az ujjpontokat a képernyőn.
    (meg kell nézni, hogy sokan az egér görgőjét, sőt a jobb gombját is mutatóujjal nyomják - nekik már az egyszerű multitouch is probléma - ugyanez lesz a gond az új egérrel, szerintem minimális lesz azoknak a száma, akik használják majd a többujjas dolgokat)

    innovatív, de elég valószínűtlennek tartom, hogy bármelyik nagy cég átvenné (ötleteket belőle lehet, de nem fog elterjedni)
  • G_ArchAngel #3243
    az, de szobaban nem gaz, ellenben orulnek, ha a 13-as MBP kapna matt kijelzot is...
  • oroy_
    #3242
    [URL=http://creativebits.org/review/just_how_big_imac_27]mekkora 27"[/URL]
  • oroy_
    #3241
    az "LED-backlit glossy 16:9 widescreen TFT active-matrix display"
  • GregSB
    #3240
    Off (nincs topic ahova beférne, újat nyitni meg nem akarok :)

    10/GUI

    Nagyon érdekes tech demó egy GUI-ról, ami teljesen az újfajta multi-touch beviteli eszközökön alapszik. SZVSZ nagyon jó és ötletes, és tényleg kényelmesebb + gyorsabb lenne használni mint az egeret.

    Én az új MacBookok multi-touch trackpadjéhez is hozzászoktam 2 perc alatt... sőt, 1 óra használat után miután visszatértem a saját laptopomhoz automatikusan csináltam a 2-3 ujjas gesture-öket, és idegesített hogy nem működnek :D

    Örülnék ha erre felé fejlődnének a nagyobbak is, mint pl az Apple és Microsoft.
  • grizzly21
    #3239
    glossy az uj imac vagy nem?
  • Dzsini
    #3238
    meg egyáltalán a memóriát minden program, és főleg az oprendszer nagyon meghálálja - ha van rá lehetőség érdemes a lehető legtöbbet belerakni.
  • G_ArchAngel #3237
    de van: az Aperture2 es mar jonnie is kell a haromnak...

    ArchiCAD is memoriafalo, de annak eleg a 8 is...