18351
ATbanner.jpg
  • pyrohun #3396
    nem tudom, nálam sokszor újra authorizál, mármint bizonyos időközönként újra kéri a jelszót.
  • G_ArchAngel #3395
    igen, ugyhogy nem fogom megadni a loginomat neki...:)
  • GregSB
    #3394
    Ha belépsz at ITS loginoddal az ő gépén iTunesban, és authorizálód a gépet akkor tudja majd őket frissíteni is szerintem. Sőt, bármilyen progit megveszel később az nála is meg fog jelenni. Csak vigyázz, mert így hozzáférést kap a te loginodhoz, és szabadon tud vásárolni bármit :D

    Illetve nem tudom hogy működik ez, még soha nem vásároltam iTunesban, kér vmi ellenőrző kódot a tranzakciók előtt?
  • pyrohun #3393
    ja igen, ezt elbuktam: valóban a win - osx nem átjárható, BÁÁR szerintem a touch-nál és iphone-nál működnie kellene.... nem?
  • Tikal #3392
    szerintem gond lesz...anno az ipod nano-m nem tudtam rádugni a windows-os gépre, azt mondta ez más géppel van szinkronizálva, és meg kellene formázni... a másik hogy frissiteni ugyse fog tudni
  • pyrohun #3391
    Nem, felrakhatod rá simán, de frissíteni nem fogja tudni őket, mert ugye ahhoz kódot kér.
  • G_ArchAngel #3390
    Kerdes:

    Vettunk Londonban egy uj 32GB-os Touch-ot, amit a kedvesem occse kap karacsonyra, tehat Magyarorszagon lesz hasznalva.
    Nekem jelenleg van vagy 200 alkalmazasom letoltve, aminek nagy resze fizetos, ezert gondoltam hogy feltelepitem a keszulekre. Mindezt sajat gepemen (OSX) tennem, de a jovoben egy Windows-os iTunes-szal lenne menedzslve.
    Okozhat ez kesobb gondot vagy sem?

    Koszonom!
  • passatgt
    #3389
    MIrt van az VLC-ben, hogy feliratnál kb 1 percig van ékezet, félkövér a betű, utána pedig nem lesz ő és ű (helyette kérdőjel) és a félkövérség is eltűnik. Nem a felirattal van a gond, mindegyikkel ezt csinálja. (ás már kurvára idegesít)
  • pyrohun #3388
    pont tegnap olvastam valahol, tán appleblog, vagy beszmac :)
  • Rag Oil
    #3387
    mac os x tigeren hogy tudok futtatni fl studio 8 at?
  • GregSB
    #3386
    Fekete humor következik (még mielőtt megvádolnátok hogy komolyan gondolom)

    "Nem hiszem el, hogy Steve Jobs mája cserélhető, de az iPhone-om akksija nem."

    :DDDDD
  • pyrohun #3385
    "Nekem vmu Cubase v Logic specifikus kene, amivel a VST tekerentyuket is frankon meg lehet hajtani"

    dettó :)
  • Tetsuo
    #3384
    Mivel nem az en vilagom az elozes, nemtom h "hobbi szinten megeri"-e, de szvsz ar/ertek aranyban nem rossz.
    Nekem vmu Cubase v Logic specifikus kene, amivel a VST tekerentyuket is frankon meg lehet hajtani, addig is az E-MU Xboardommal jol megvagyok. ;)

    /Az arakrol: Na igen, amcsiban altalaban olcsobb minden, viszont Angliaban nem mindig olcsobbak a cuccok, mint Mo-n..
  • WuFraZselic
    #3383
    talán annyi sem, 200$ körül mozog. de azért nem éri meg hobbi szinten szerintem, profik használják ezt elsősorban (Deadmau5-nál mindig ottvan :D) bár tény, kurvajól ellehet mókázni vele :)
  • Tetsuo
    #3382
    Még nincs Macem (nemtom a drivereket) :) RME kartyat fogok venni hozza.. azzal fincsi lesz ;)

    Az UAD-kartyakat Magyarorszagon sok zenesz es producer hasznalja, ar/ertek aranyban az egyik legjobb DSP.. persze van felette szint, de ott mar auto árakról van szó.. mindenesetre nekem kéne a kicsike.
  • Tetsuo
    #3381
    £150. Nem elerhetetlen egy atlagember szamara.. nem eppen draga kontroller, persze tudom sok szegeny ember van.. sajnos, de ez szerintem siman hasznos otthon hobbizenesznek, marmint annak, aki eloben akarja nyomni Abletonnal (en nem ilyen vok).
  • WuFraZselic
    #3380
    ahm azért egy novation launchpad abletonhoz az igencsak profi dolog, szerintem ilyenben kevesen gondolkodnak :D
  • WuFraZselic
    #3379
    az E-MU 0404 az nem MAC kompatibilis ha jól emlékszem :D

    UAD kártya: egy lap médiaprocesszorral kb :D
  • pyrohun #3378
    mi az az UAD kártya? :)

    Én chillout / downtempo zenéket szoktqam irogatni, semmi live. Tehát ehhez kellene egy jó hangkari, meg valami jobbféle midis keyboard, mondjuk nem ártana 3-4 oktáv, de nem kell félmillás cucc :)
  • Tetsuo
    #3377
    A Logic a Cubase-zel 1 szinten van, vagyis otthonra tokeletes, ill szekvenszernek studioba is tokeletes.
    Plusz hangkartya mindenkeppen kell, ha "zenelesrol" van szo.
    Min. egy E-MU 0404, de hatar a csillagos eg, attol fuggoen, mire van szukseged (hany be- ki-menet, minoseg?).
    MIDI kontroller sokfele van. E-MU Xboard49tol az AKAi gumipadekeig.. sot van kulon pl Ableton clipekhez Launchpad, de ez inkabb live-hoz jo, mintsem studios zeneszerkesztesre..

    Majd akarok venni egy iMacat zenere, csak az a gaz hogy UAD kartyat nem lehet bele rakni :(
  • WuFraZselic
    #3376
    én -amikor itthon van egy Mac- akkor Locic Pro 8, amúgy Ableton-t használok

    #3372
    jah, egy MIDI bill + 2. hangkártya mindenképp szükséges. főleg ha akarsz keverni is, mixelni etc... nem tom milyen célra kell :D de jó ha van mindkettő
  • passatgt
    #3375
    meg van ugye az alap garageband, az se gagyi
  • GregSB
    #3374
    Ismerősöm zenél, ő Logicot és Ableton Live-ot használ. Ezzel a két progival mindent meg lehet csinálni (legalábbis ő ezt mondja :)
  • passatgt
    #3373
    A logic jó, de ha más kell, itt találtok mindenféle zenével kapcsolatos progit, hardware-t

    http://www.macosxaudio.com
  • pyrohun #3372
    Én hobbiból zenéltem/zenélek, de eddig még csak PC-n. Igazából engem is érdkelne. Én a Logic-ra gondoltam. De pl. nekem kellene majd valami midis keyboradot is venni, azokat sem nagyon ismerem, sőr azt sem tudom, hogy kell-e külső hangkártyát vennem, vagy elég jó minőségű az imac sajátja?
  • Verseghy
    #3371
    Van köztetek zenész?
    Milyen progit használtok felvételre?
  • pyrohun #3370
    együttérzés megvan :))))))))))
  • Tetsuo
    #3369
    Lehet hogy elkeveredett a postan.. pl Angliaban is szrajkolnak. ;)
  • G_ArchAngel #3368
    hidd el, mi is varjuk:)))

  • pyrohun #3367
    nem bírom ki a várakozást... mikor jön már meg a drágaságom? :D
  • GregSB
    #3366
    Nincs semmi bajom vele, úgy tűnik félreértettetek. Nem hiába volt ott a szmájli, vicc helyett mondtam ezt a dzsunka PC-t :)
  • Zsoltika 007
    #3365
    Nem értem mi bajod ezzel.
  • passatgt
    #3364
    szerintem összes mac gépbe lehet cserélni, még a régebbikben is, nem tudom mi a gond:)
  • oroy_
    #3363
    nem új dolog ez hogy lehet bele piszkálni ...
  • G_ArchAngel #3362
    Ez normalis, hogy van eselyed otthon cserelni, mert amugy a 16 GB-ert tobb, mint 1000 GBP-t kell fizetni, azaz egy 13-as MBP arat...
  • Dzsini
    #3361
    tegnap betévedtem egy istyle-ba, épp próbáltak beüzemelni egy Magic Mouse-t, nagyjából sikertelenül... reméltem van kint belőle kipróbálásra pár darab, de nem. Egy volt, és a próbaablakon kívül nem nagyon akarta az igazságot :P
  • ballor
    #3360
    Ugyan, ez teljesen korrekt. Könnyen cserélhető lesz, ha kicsinek tűnik a benne lévő. Okés így a dolog. A "régebbi" MacBook-okban még a vinyót is ki lehet cserélni egyszerűen. Ez is baj lenne? Nem hiszem.

    A PS3 esetében is hivatalosan lehet cserélni a vinyót, garvesztés nélkül. A manuálban benne is van hogyan kell.
  • GregSB
    #3359
    Memória upgradelés iMacnél.

    Az Apple elindult a dzsunka PC-vé válás rögös útján? :DDD
  • pyrohun #3358
    hmm, thx!
  • passatgt
    #3357
    valszeg eyetv-vel használnád, itt felsorolja ezzel mik mennek:

    http://www.elgato.com/elgato/int/mainmenu/products/software/EyeTV-3/product3.en.html