18351
ATbanner.jpg
  • G_ArchAngel #3476
    sokkal csunyabb, es bocs, de ha valaki hozzanyolna a kepernyomhoz, letornem a kezet es feldugnam a s.ggebe...
  • joebacsi
    #3475
    ájmekkek ellen meg az ilyen egybegépek
    Kicsit gyengébb, ellenben van érintőképernyő, és lényegesen olcsóbb.
  • passatgt
    #3474
    409$-ra jön ki gyengébb procival, rammal, több vinyóval
    apple-nél 600

    szerintem megéri
  • pyrohun #3473
    IgenigenIGGEEENN! :)

    Végre hivatalosan is szállítják az i7-es imac-et. (store.apple.com -on 7-10 business days-t írnak)
  • Dzsini
    #3472
    szerintem nem pipaság kérdése, az Egyesült Államokban az egyik első választás az átlag ember számára, ha gépvásárlásról van szó, és minden szegmensben mutatni akarnak valamit az almával szemben.
    @Zsoltika: A tarkabarka tető opcionális (ott van középen fekete, viszont a mintás-színes lehetőségekkel bőven fognak vásárlót szerezni), a színkódolt csatlakozókat pedig egyszer látod, mikor berakod a helyére - onnantól nem a gép hátulját szokták nézegetni. Az előlapi kártyaolvasó + USB viszont sokaknak tetszeni fog.
  • grizzly21
    #3471
    A dell-nel lehet valaki aki nagyon pipa az apple-re, mert mostmar alig van olyan apple termek amit ne koppintottak volna le.
  • Zsoltika 007
    #3470
    Sztem randa. Olyan tarkabarka. Komolytalanul néz ki. Már csak a csatlakozók színkódolása miatt is.
  • GregSB
    #3469
    Itt a Mini konkurenciája a Dell-től.

    Cuki.
  • I.C.ram
    #3468
    ja és 14-es asszem, de ebben nem vagyok biztos.
  • I.C.ram
    #3467
    Mennyit ér szerintetek egy:

    iBook G4 1,33 ghz asszem.
    1 gb ram
    60 gb vinyó
    +wifi

    Akksija kuka (15 percet bír kb), billentyűzeten szoftveresen be van ragadva a numlock, amit sehogy sem lehet kikapcsolni. Nagyjából ennyi hibája van.

    Olyan 4 éves lehet kb.

    Egy 20-ast lehet érte kapni vajon?
  • pyrohun #3466
    valahol már az i7-ről is olvastam. Persze, hogy ide mikor ér, az megint más kérdés. Gondolom nálatok picit előbb lesz :)
  • G_ArchAngel #3465
    csak az i5-t allitolag, bar nem vagyok biztos benne...
  • pyrohun #3464
    na VÉGRE elkezdték a 4 magos iMac-eket szállítani... Kíváncsi vagyok, mikorra lesz meg :)
  • passatgt
    #3463
    Kicsit off:

    Ha valaki külföldön él(nagyobb eu ország, vagy esetleg usa) és segítene nekem egy csomagot továbbítani hozzám(magyarország) annak nagyon tudnék örülni:)
    Egy pólót szeretnék rendelni, csak ide nem küldi, pedig azt írja worldwide. Tehát annyi lenne, hogy megrendelem valaki külföldi címére, ő pedig feladná nekem. Természetesen postát fizetném, és ha kell egy ezrest rádobok:)

    Előre is köszi
  • grizzly21
    #3462
    Nalam nem tunt fel, hogy 100% procit evett volna minden video..fugg gondolom a videotol is, de lehet hogy a FP10el is van valami gond. Ha igy van, akkor ki fogjak javitani elobb utobb.
    Ami szeles korben elterjed, arrol mindig kiderulnek a hibak, a windowst azert is szidjak sokan, mert sokan hasznaljak, nyilvan:) Persze nem csak azert. Ha majd a silverlight jobban elterjed, ugyanugy kiderulnek a gondok vele, plane hogy az MS termek:)
  • Dzsini
    #3461
    http://www.youtube.com/html5
  • pyrohun #3460
    Azért nincs teljesen igazad, mert a youtube-ról ugye nem akarod azt mondani, hogy nem értenek hozzá? Márpedig a core2-es gépeket a flash player 10 youtube alatt is megfekteti - nos akkor a youtube a hibás, vagy a flash player? Érdekes, hogy a 9-es verzióval nem voltak ilyen erőforrászabálás gondok.

    Az az igazság, hogy az Adobe egyre jobban elkényelmesedik. Nézzük meg a CS4-es photoshopot. ISZONYAT milyen az erőforrásigénye... Win alatt core2-es gépen is, ha húzok egy négyzetes kijelölést, közben végig 100%-on a proci - lol? Szánalmas. Arról ne is beszéljünk, hogy a PS7-ben is már benne lévő effekteket meg filtereket a CS4 kb. 2x-4x annyi ideig hajtja végre. Persze, mert úgy gondolkodnak, hogy úgyis mindenki megveszi az új hardvert...
  • grizzly21
    #3459
    Azt nem kepesek sokan felfogni, hogyha egy flash oldal elszall, akkor nem az adobe vagy a flash a hibas, hanem az aki csinalta. Fagyott mar le nalad windows ? Akkor miert a microsoft-ot szidod, miert nem a C++ t?
    Sok flash oldal van, sokan csinaljak akik nem is ertenek hozza, es emiatt nagy a skala: sok a szar, es sok a jo oldal is, de a harmatgyenge html5+js kombotol nem kell felnie az biztos.

    Ami viszont kerdeses, hogy mas pluginok hogy tudnak elterjedni, nem a silverlight-ra gondolok, hanem pl ilyenekre:
    unity3d
  • joebacsi
    #3458
    Optimalizálatlan js és tudja szopatni a gépet rendesen, lásd google wave jelenleg.
    Ma is kellett ie6ra optimalizálnom, így nézve a html5 még eléggé távoli jövő :)
  • joebacsi
    #3457
    Silverlight-al azért nincs annyi problémád, mert jóval kevésbé elterjedt, így nagyságrendileg is kevesebb a kontár fejlesztő.
  • GregSB
    #3456
  • pyrohun #3455
    html5 + css3 ha bejön, akkor vége a flashnek szerintem (remélem).
  • Dzsini
    #3454
    a HTML 5-ben ott lesz a <video> tag, nem kell ide semmilyen plugin... egyéb animációkhoz SVG és canvas + JS, minden megoldható külön programok nélkül, és akkor nincs se Adobe (flash) se Microsoft (sl) függés.
  • GregSB
    #3453
    De, sajnos kötelező használni, mindenhol beleakad az ember, pláne ha video streamelésről van szó.

    Őszintén megmondom engem nem zavrana, ha egyre több oldal állna át Silverlight-ra, az még soha nem szarakodott nálam, sokkal stabilabbnak tűnik mint a flash.
  • grizzly21
    #3452
    nem kotelezo hasznalni:) csak akkor ne sirj hogy nincs jutub
  • joebacsi
    #3451
    A fosul megírt flash az esetek nagy részében a gond (mint itt pl az a sárga banner már egy jó ideje, kezét törném az elkövetőjének).

    Nekem spec inkább az epöl kviktájmjával van tele a tököm vinyóz alatt :)
  • GregSB
    #3450
    A flash a leggányabb populáris kiegészítő ami létezik. Windows alatt is tele van már vele a tököm, rendszeresen megfekteti a FF-ot vagy Chromeot.
  • Zsoltika 007
    #3449
    Hát néha megtekeri a core2-t csutkára a youtube :D
  • pyrohun #3448
    az uj flash player (10-es) qrvaszar. Windows-on még csak-csak, de állítólag osx-en és linuxon katasztrófa.
  • Mnemomic
    #3447
    Nektek a Macbookban lévő dvd meghajtó mindig jól működik? Az újraírható dvd-m karcos -kölcsön adtam valakinek- és a mac megírja, de aztán beolvasva a filmet róla az akadozik. Az asztali lejátszó simán viszi a lejátszást. Nem karcos dvd-vel nincs ilyen gondja az igaz, de azért a karcos dvd sem olyan vészesen rossz állapotú.

    Snow Leohoz alatt volt is hozzá javítás, lehet, hogy még mindig van gond vele?
  • passatgt
    #3446
    Nálatok nem szokott olyan lenni, hogy néhek youtubeon egy videót, bezárom safarit, de a folyamatok között ott marad a flash és szépen basztatja a procit 100%-on?
  • I.C.ram
    #3445
    Legegyszerűbb, ha youtube videót keresel erről. Ott szoktak lenni linkek is a szükséges progikkal. Kb 10 perc az egész az installal együtt. Elbaszni nagyon nem lehet, mert akármikor tudod restoreolni. Nekem elsőre sikerült a tesóm 3GS-ét.
  • grizzly21
    #3444
    Aki ert hozza az segitsen, mert nem akarom elbaszni, tehat: egy elso es egy masodik generacios iphone-t fogok kapni, szerzodes nincs hozza, de at&t tol lett veve eredetileg, tehat nem gyarilag fuggetlen vagyis jailbreakelni kell. Ez hogy mukodik, mennyire egyszeru es mire kell figyelni ?
  • Dzsini
    #3443
    akkor csak én szoktam vakon, 1 kézzel sms-t írni :)
  • Zsoltika 007
    #3442
    Soha nem gépeltem olyan gyorsan mint a dia2-n sms-t pálcikával. Nélüle is kb 1 szinten vok mint egy normál gombos telón.
  • Tikal #3441
    esetleg ha qwerty az a billenytüzet... én mégegyszer nem vennék a kezembe olyan telefont amin a számokat kell böködni...
  • grizzly21
    #3440
    teny hogy valos fizikai gombokat jobban lehet erezni, de az 5600-n a palcikaval eleg gyorsan lehet porogni:) ujjal mar lassabb joval
  • pyrohun #3439
    Ezt ugye nem mondod komolyan...!? Én pl. soha nem tudnék visszaszokni normál billentyűzetre.
  • Dzsini
    #3438
    azért SMS-t írni még mindig kényelmesebb egy rendes billentyűzeten, mint egy érintőképernyőn, legyen bármilyen profi virtuális billentyűzet...
  • grizzly21
    #3437
    hat telefonra meg smsre jo lehet:) a mostani telefonomat is 99%ban erre hasznalom...kulon nem tornem magam de ha mar hozzamvagjak ennyiert