18351
ATbanner.jpg
  • grizzly21
    #3316
    es mennyire valaszthatsz hogy miket kapj? B kategorias akciofilmeket is vegig kell szenvedned? Megelni meg lehet belole?
    Bar arrol letettem hogy ilyen melom legyen, szar filmet nem szivesen nezek, de a filmek attol meg mindig is erdekeltek
  • pyrohun #3315
    off:

    Sajnos elég pocsék minőségűek a szinkronstúdiók(ból kapott anyagok). Ráadásul amit TI nem láttak (mert általában kiszűrjük és nem megy adásba), hogy vannak olyan anyagok, amelyeket úgy kapunk meg, hogy mondjuk 10 percig az egyik szereplő csak némán tátog...

    Az újraszinkronizálásnak általában az az oka, hogy a szinkron jogát nem adják át / el. Persze az új szinkron rendszerint a közelébe sem ér az eredetinek...

    A megvagdosásról: rengeteg filmet mi is úgy kapunk, hogy az alapból egy "TV-s sugárzásra szánt" változat. Benne természetesen erősen szűrve a durvább jeleneteket.

    Alapvetően nincs jó véleményem sem a filmekről, sem a szinkronról. De nekem már elég magas az "ingerküszöböm" így 7,5 év után :) Szóval nekem elég nehéz tényleg jó filmet mutatni.

    Saját gyártású műsorokat ne is említsünk, az mindennek az alja :) - de azokat legalább nem kell néznem :)
  • Tetsuo
    #3314
    Mi a velemenyed a "gazdasagos" ujraszinkronrol es a szetvagasrol az alacsonyabb korosztalybesorolas miatt?
    Meg arrol, h a musorok messze vannak az objektivitastol, ill alapvetoen manipulativak?

    Csak ugy kerdezem..
  • pyrohun #3313
    Az egyik nagy kereskedelmi televíziónál ellenőrzök szinkront + korhatárbesorolást csinálok (hogy minél kevesebbszer d*gjon meg minket az ORTT :). De az időm nagyobb részében azért webfejlesztek inkább, stb...
  • passatgt
    #3312
    hát amelyikre válaszoltam:D
  • grizzly21
    #3311
    na de melyik? Csakmert en sem nagyon konfiguraltam semmit, mondvan alapbol jol nez ki minden.
  • passatgt
    #3310
    zsír, ez megoldotta, köszi
  • grizzly21
    #3309
    bizony mas

    http://www.gballard.net/psd/saveforwebshift.html
    ha a lenti nem segit ezt is nezd meg, kivancsi vagyok mi oldja meg.
  • grizzly21
    #3308
    bongeszo specifikus is lehet, de sok dologtol fugg:
    http://www.viget.com/inspire/the-mysterious-save-for-web-color-shift/


    google-n sok jo iras van
  • passatgt
    #3307
    http://holimex.i-host.hu/images/logo.png
    http://holimex.i-host.hu/images/logo_en.png

    A sima logo.png-t csináltam először, azt még win-en, utána a logo_en.png-t osx-en, és a logo.png-t szerkesztettem, tehát a szín elvileg ua kéne hogy legyen...
  • passatgt
    #3306
    igen:)
  • Tetsuo
    #3305
    Really? R U shure?
  • passatgt
    #3304
    jobb a színintenzitásuk és a kontrasztarányuk a matthoz képest
  • passatgt
    #3303
    másik gépen is szar lesz a kép
  • Tetsuo
    #3302
    A glossy-t nem ertem. Mire jo? Van vmi elonye?
    A Sony laptopom is fuckin glossy, ruhellem is erte, meg a a gagyi Acer is az volt.. divat, marhasag.
  • Tetsuo
    #3301
    Rengeteg alkalmazas van ami zabalja a memot. pl hangmintalejatszok szeretik ha minden hangminta a memoban van, vannak 32GB-nal nagyobb kollekciok is..
  • Dzsini
    #3300
    a böngésző más színrendszert használ
  • passatgt
    #3299
    Macbook pro 13 és egy 19-es lcd rákötve. Photoshopban jól jelennek meg a színek, viszont elmentve Save for Web-el teljesen más lesz a böngszőben nézve. Viszont ha megynyitom az elmentett fájlt, akkor megint jók a színek.

    Wtf?:)
  • passatgt
    #3298
    win7-et pont nem kéne leszólni mert kurvajó lett
  • G_ArchAngel #3297


  • grizzly21
    #3296
    lehet, bar ha jol megfizetik ki tudja..
    na de tenyleg mi ez, erdekel:)
  • passatgt
    #3295
    a quick look helper mi a szösz?

    mert kb 1-2 órája eléggé pörgött a venti, mondom megnézem mi ez, és zabálta a procit
  • passatgt
    #3294
    aztán azokról lefelejtették az alut, touchpad helyett valami 4x2 centis bemélyedés van billentyű előtt ami nemtudom mire való, akksi bakfitty stb
  • Dzsini
    #3293
    nekem egy 4 éves ASUS laptopom van, amihez már Vistás driver/kezelőprogram se készült... (ami kellett, azt az XP-s driverekből ráberheltem, de 7-et már nem is merek feltenni rá)
  • G_ArchAngel #3292
    Hajnalban futottam par kort mas gyartok high-end notebookjai kozott es micsoda meglepetes - a Dell vagy Sony 17"-os gepe, minden joval megpakolva szinten 3500 GBP korul van, mint az MBP.
    Oke azokban van BluRay, ami engem nem erdekel. Sot a Win7 miatt sem tartom gyengebbnek a konfiguraciot.
    Egyszeruen errol van szo, amit Te irtal. A negy eves HP notebookomhoz mar nem elerheto minden gyartoi szoftver...
    Gyasz.
  • Tikal #3291
    esetemben a probléma inkább az hogy a gyárto (toshiba) kiad a kezéből valamit ami nem müködik, kb mintha vennél egy autot, de hiányozna belőle néhány alkatrész, amit magadnak kell beszerezned, de basszus miért, vettél egy autot, müködjön, nem érdekel hogy hogyan :)
  • pyrohun #3290
    Egyébként ez az egyik fő érv az osx mellett. gondoljatok bele, hogyha ott is 100 millió kül. hw gyártó eszkábálná össze a lassú, egymással nem kompatibilis, stb. drivereit - hát az osx sem lenne szerintem sokkal jobban használható, mint egy windows. Az Apple-nél pedig ha jól tudom igen komoly minőségi és egyéb dolgoknak kell megfelelni, mind szoftverben, mind hardverben.
  • pyrohun #3289
    lennél
  • pyrohun #3288
    ha 8 éve csinálnád és túl lennék kb. 3 ezer filmen meg több 100 sorozaton (természetesen nem válogathatsz, hogy mit akarsz emgnézni), akkor nem ezt mondanád :)
  • Tikal #3287
    persze, tudom hogy kell... de akkor a notebook gyárto miért nem telepiti nekem rá? :) ezért szar, mert a hajam kihullik mire megtalálom mi kell...
  • grizzly21
    #3286
    driver mindenhol van, alapveto dolog, csak mivel az apple sajat maga rakja bele a tartozekokat a dolgaiba (tehat nem flexibilis, hanem egy fix konfigot valasztasz), igy azok elore telepitve vannak. Valamit valamiert
  • Tikal #3285
    Na, többek között ezért váltottam macre, már elegem volt a windows-ból.... tesom csajának van egy toshiba notija, és nem tudom rajta bekapcsolni a wifit :D
    Fn+F2 gombokkal bekapcsolom hardveresen, de a helyi kapcsolatokban nem jelenik meg a vezeték nélküli kapcsolatok ikon... most mégis mi van? driver kell hozzá? de nem találom a toshiba oldalán, meg sehol, mert fogalmam nincs mit keressek :) Win7-ben remélem ilyen bénaság már nincs, hogy driver :)
  • Tikal #3284
    megnéztem neked, tudja a VLC, szóval nyugodt szivvel válts Mac-re :)
  • grizzly21
    #3283
    minnel tobb filmet kell nezned?:) Ez milyen munka, en is ilyet akarok
  • pyrohun #3282
    én nem vágok (maximum vágatok :), de néznem kell sokat és mint tudjuk az idő pénz, ergo minél többet nézek meg adott idő alatt, annál jobb vagyok :)

    szóval? Bár már hallottam, hogy a VLC elvben tudja azt, ami a kívánságom.
  • Tikal #3281
    filmvágó vagy? mert akkor final cut a barátod :)
  • passatgt
    #3280
    ölben nem használható, meg gépelni is szar lehet rajta, meg ránézésre nem tűnik valami stabilnak, tuti csúszkál aztalon, átbillenéstől meg mindig félnek
    js és hw is biztos kuka lesz:)
  • pyrohun #3279
    melóhoz
  • Tikal #3278
    és ez miért szükséges? :)
  • pyrohun #3277
    pl. gondolok ilyenre, hogy ha dvd-t akarok gyorsabban lejátszani (értsd: mondjuk 2x-es, 2,5x-es, stb.) sebességgel, de úgy, hogy a hangot is lehessen hallani és lehetőleg a hangszínt ne emelje, csak a sebességet gyorsítja - szóval erre pc-n a powerdvd (és bizonyos szinten a kmplayer) tökéletes volt. Macen melyikkel lehet ezt megoldani pl?