18351
ATbanner.jpg
  • pyrohun #3597
    olvasd má össze a betüket :D
  • grizzly21
    #3596
    sok app?
  • joebacsi
    #3595
  • passatgt
    #3594
    ctrl+görgetés:)
  • Mnemomic
    #3593
    Na megoldódott valamiért a kisegítő funkcióknál a zoom bekapcsolódott.
  • Mnemomic
    #3592
    Hi!

    Bár múltkor nem sok segítséget kaptam de most is kellene. Tegnap egy flash játék volt teljes képernyőn mikor kifagyott a böngésző. Azóta a képernyő olyan mintha kisebb felbontásban lenne, meg ráadásul nem fér bele a monitorba. Remélem érthető. Jobbra-Balra fel-le kilóg a képből. Volt már SMC, PRAM reset. Állítgattam a képernyőfelbontást is semmi nem segít. A felhasználó választó képernyő még jó, beírom a jelszót az enter után meg ilyen lesz a kép. Mit csináljak?
  • GregSB
    #3591
    Na az akkor még jobb :)
  • I.C.ram
    #3590
    Már szereztem egyet, köszi.

    Discover a neve. Ugyanazt tudja, amit leírták, csak ingyenes.
  • GregSB
    #3589
    Van több App is erre, sztem a legjobb az Air Sharing. Jenelneg €4 az AppStoreban, de megéri, mert WiFin keresztül tudsz telefonra fel és letölteni fileokat, és gyakorlatilag egy file-kezelő alkalmazésként is működik.
  • I.C.ram
    #3588
    Szifonra fel lehet valahogy úgy rakni PDF-et olvasásra mintha egy pendrive lenne?
  • GregSB
    #3587
    Sports Illustrated már készül a Tablet dömpingre :)

    [center]
  • passatgt
    #3586
    érdemes felrakni még a DejaMenu-t, hogy másik monitoron jobbklikkre bejöjjön menü:)
  • grizzly21
    #3585
    * tenyleg!
  • grizzly21
    #3584
    es tenyleg? erre nem gondoltam hogy arra a kis biszbaszra kene kattintani:)
  • Zsoltika 007
    #3583
    Persze hogy meg lehet! A monitor beállításainál elvileg felismeri a másikat is és át húzod a panelt szimbolizáló csíkot a másikra és kész!
  • grizzly21
    #3582
    Azt meg lehet csinalni, hogy a kulso monitor legyen az elsodleges kijelzo (ott legyen a fenti sav), es a laptop kijelzoje a masodlagos?
  • Mnemomic
    #3581
    Most meg már el sem indul..de az egész iWork sem indul el, mármint ha az ikonjukra kattintok, de ha megnyitok velük dokumentumot akkor igen. Érdekes nem tudom mire vélni. Az iMovie is lefagy, de az iPhoto meg a iDVD megy. Szerinem valamelyik frissítés tehetett be nekik én semmit nem csináltam a gépen ami miatt ilyen gondjuk lenne.
  • Mnemomic
    #3580
    Hi!

    iWeb-et használ itt valaki? Csináltam rajta weboldalt nem is volt vele gond. De most van egy szöveg amivel akármit csinálok -kivágás, törlés stb.- az iWeb fogja magát is hibával elszáll. Már eleve az oldal megjelenése sem volt olyan mint eredetileg. A Gazetta sablont használom rá, az About oldalal. Ha nyitok belőle egy újat még azt is rosszul jeleníti meg, szóval az eredeti gyári sablont. Nem tudom mi gondja van, legutoljára az iphoto frissítés ment fel a gépre annak talán nem kellene elrondítania az iWeb-et.
  • pyrohun #3579
    De akkor úgy kérdezem, hogy arra, amire én szeretném használni, melyik lenne a megfelelő? OpenGL-re meg DX9-re meg iylenekre magasról tojok, nem akarok játszani, stb. Nekem csak tesztelésre kell, Explorer 6,7 és 8 főleg. Tehát egy 32bites Win XP Prof. menne rá.
  • Zsoltika 007
    #3578
    Az a baj hogy rossz az időzítés. Parallels magasan jobb mint a vmware csak mikor kijön nagyon bugos. És ugye most jelent még csak meg. Várni kéne vele.
    Ők is ezt írták.
  • grizzly21
    #3577
    Osem dell laptopjan 3mp, Windows 7
  • pyrohun #3576
    Apropó ha már Parallels...

    Webfejlesztőként sajnos kénytelen leszek az Explorer 6,7 -s 8-ra való optimalizálás miatt windowst IS telepíteni, de nem hiszem, hogy önálló oprendszerként szeretném ezt megtenni, szal BootCamp anyira nem érdekel.

    Viszont melyik legyen: Parallels Desktop 5 vagy VMWare Fusion 3.0?

    A PD5-ről talán jobbakat hallottam.

    Úgy szeretném megvalósítani, hogy majd az iMac-re kötött másodlagos monitorra tenném ki a (virtuális gépen futtatott) Windows-t, de full screen-re. Az iMac-en magán pedig természetesen csak az osx-es desktopot látnám. Így ha valamit tesztelni kell akkor elég kényelmesen lehet majd a windows-on és az osx-en is egyszerre nézegetni, hibát keresni, stb. Ráadásul (Parallels-en biztosan) drag and drop is megy már, ami még jobbá teszi az egészet.
  • pyrohun #3575
    nemtom, még csak videón láttam :D de nálam az athlon 64-emen ha már el volt indítva a cs4 és kilépek, utána azonnal indítva is 10-15 másodperc :D
  • grizzly21
    #3574
    nekem nehany mp alatt megnyitja az OpenOffice a dolgokat..nem tudom mikor probaltad, mostmar 3mas verzioszamnal jarnak, en megvagyok elegedve vele, sot, soha nem is szandekozom MS Office-t feltenni sehova.
  • franc0
    #3573
    MS Office, OpenOffice megvolt már.
    Nekem az a bajom, hogy egy állomány megnyitása C2D 2GHz-el és 2GB RAM-mal annyi időbe fáj, mint egy PIII 1GHz-es 256MB RAM-os WindowsXP-s géppel.
  • passatgt
    #3572
    Numbers:)
  • grizzly21
    #3571
    MS Excel helyett? OpenOffice
  • grizzly21
    #3570
    ha eloszor inditod (startup utan) akkor 2 mp alatt tenyleg felall?
  • franc0
    #3569
    Viszont az Excel tragédia.
    De ha tudtok valami jó tippet (Parallels stb kizárva) akkor hallgatom :)
  • grizzly21
    #3568
    eloszor csak a monitor, de sleepben nem fog tolteni ez nyilvanvalo, szoval energy savings kell a system preferencesnel
  • Verseghy
    #3567
    Tényleg?:) Az zsír, én azt hittem akkor nem tölt.:) thx
  • G_ArchAngel #3566
    amugy meg Shift + Contol + Eject aztan a monitor mar alszik is:)
  • Tikal #3565
    nem fog aludni, csak kikapcsolja a monitort.. a letöltés megy tovább
  • pyrohun #3564
    Hát sleep-ben nem tölt a utorrent sem, de ha tölt a utorrent miért tenné sleep-be? :)
  • Verseghy
    #3563
    Hogy kel beállítani, hogy ne Sleepelje soha a gépet egy időn belüli inaktivitás miatt? Mert bent hagynék egy letöltést torrenten (uTorrent) és ha sleepeli akkor leállítja addigra. Vagy nem?
  • pyrohun #3562
    Hát igen, meg mondjuk nem hiszem, hogy egy Core i7-es PC-n, windsows alatt kb. 2 másodperc alatt elindul a Photoshop CS4, stb :)
  • Zsoltika 007
    #3561
    Meg hát ugye másra nincs Logic Express/Studio.
  • Verseghy
    #3560
    Nekem hasonló órajelű laptopom volt, mint a mostani MacBookom, csak ebbe több a RAM (4GB, adtak az iStyleba ajándék 2-t:]). Az előttem írókat tudom csak ismételni, az OS X kevesebbet használ a hardverből, ez által sokkal gyorsabb lesz. Egyik fontos szempont nekem is a zene volt, hisz iTunes és a GarageBand nekem nagyon sokat segít a felvételbe és a lejátszásba is, csak meg kell szokni, a rendszerét, hogy külön másolja a zenéid stb. Windowson szarakodott az iTunes itt meg mondanom se kell, hogy semmi baja. Mint azt tudjuk a Windowst feltelepítjük a különálló hardverekkel és ezek segítségével használjuk, a Mac pedig a saját hardvereivel összhangban áll és nincs vele annyi probléma. Úgyhogy vegyél egy MacBookot!!!:):):)
  • I.C.ram
    #3559
    Itt nem hardverek közt kell dönteni, hanem oprendszerek közt, esetleg dizájn... Ha az osx jobban bejön, akkor irány a MAC, ha nem, akkor PC jóval olcsóbban.
  • Lezlie407
    #3558
    aha értem köszi
    zenehallgatás az olyan szinten értendő h abletonnal bütyködés, producerkedés egyébként:)