3567
digi
  • bertino
    #159
    hát ja, decsakmert bent vok :P
  • PíszLávJuniti
    #158
    csítelsz :D
  • bertino
    #157


  • PíszLávJuniti
    #156
    nincs valami vírus, vagy egyéb program ami levelet küldözget, vagy ftpzik ?
  • Spaw
    #155
    10/10-es netem van,napok óta ennyire képes.Jővö hétre igéretet kaptam a switch kicserélésére.Ja és 13.ker.
  • gz8
    #154
    Pár terás fájlokkal már lehet valamit kezdeni :))
  • gz8
    #153
    Nálam egy-két esettől eltekintve szinte tökéletesen megegyezett a valós és az ott mért sebesség.
    De hát vareietas delectat. :))
  • Zóanagyvarázsló
    #152
    Én nem mondanám mérvadónak, általában még kevesebbet is mutat, mint amit a gyakorlatban gond nélkül el tudok érni (Chello).
  • Magnumrolcsi
    #151
    hm
  • Mo.Organ
    #150
    Vedd elő a szerződésed és olvasd el mi a garantált sebesség.
  • PíszLávJuniti
    #149
    ftp.fsn.hu
    itt a testfiles mappában vannak fájlok sebességteszt célból.

    Először a 10/10 es netnél nem volt limitálva a down speed, és működött 4-5 MB vel is, aztán korlátozták.az UP pedig 2 MB körül, tehát addig még nem jutottak el
  • gz8
    #148
    Akkor ez már tényleg elégséges indok arra, hogy menjen nekik a mail.
  • BaliBoy
    #147
    Nem. Ennyire azért nem vagyok hülye a dolgokhoz. :))
    Sőt, kipróbáltam router nélkül, más gépen, másik tesztelő oldalon. A letöltés stabilan 20mega, a feltöltés pedig 10 mega. :S Ráadásul az előbb a torrenten 1 ember szedett 20 megával... komolyan nem értem.
  • gz8
    #146
    Nem futott egyszerre a torrent és a speedtest? :x
  • BaliBoy
    #145
    Hmm.. lehet igazuk van, mert a torrent meg most 2,2MB/s megy... érdekes. Akkor a Speedtest.net miért mutat csak 10-et?
  • BaliBoy
    #144
    Ok. Köszi a tanácsot. Még várok egy kicsit hátha csak egy kisebb kiesés, de utánna megy az újabb telefonmeg meg az email.
  • Sir Quno Jedi
    #143
    Az elkészült mérésedet szépen postázd be (elég emilben) az ügyfélszolgálatukra és hivatkozzál arra. Akkor is el fognak küldeni az anyádba, de legalább te igazoltad a problémádat. Ha nekik nem tetszik a teszt, akkor adjanak tesztelő porgramot, avagy linket a tesztoldalukra és megméred szívesen azzal is nekik, hátha azt "elhiszik". A szemetek...
  • BaliBoy
    #142
    Ezen szoktam méregetni, csak gondoltam kipróbálok vmi mást. Mind1.
  • gz8
    #141
    A speedtest.net pont ilyen. Igaz, hogy nem ftp, de nyugodtan veheted mérvadónak.
  • BaliBoy
    #140
    Tud valaki mondani egy olyan FTP servert amin nincs lekorlátozva a fel/letöltés és sebesség tesztre lehetne használni?
  • Dant0r
    #139
    Milyen jó hogy van verseny, csak kár hogy véletlenül sem ellenőrzik a szolgáltatókat, ha "összebeszélnek" az árakról...
  • Sir Quno Jedi
    #138
    Ez így szokott lenni. Mocsok banda mind1ik szolgáltató. Rablókapitalizmusban ez amúgy természetes.
  • BaliBoy
    #137
    Megjelent az első gond.
    20 megás feltöltés helyett csak 10 mega van meg. De olyan mintha átállították volna mert a mutató mindíg megáll 10nél. Persze ők azt mondják, hogy nem állították át. Még kapnak egy kis türelmet utánna emlékeztetni fogom őket, hogy a T testvért a napokban büntizték meg 75 misire amiért nem tudják teljesíteni a beígért sávszélességet.
  • BaliBoy
    #136
    Nekem igen. De nézd meg az oldalukon, hogy mely routerekkel működik rendesen mert nem mindegyikkel.
  • Munch
    #135
    Működik a diginet routerrel rendesen mindenkinek?
  • PíszLávJuniti
    #134
    Esetleg keress hozzá firmware updatet. 4 megát elkell vinnie
  • Blekk Síp
    #133
    Vki intézze már el, hogy Miskolc Martin-Kertváros felé is jöjjenek mán.
    (családi házakhoz) :D
  • Cat 02 #132
    nekem is smc van 4 megás nettel :D és így is néha elszáll a net 2 mp-re (mmorpg ben idegesítő)
  • PíszLávJuniti
    #131
    Már repült, de nem az enyém.
    Nálam egy P1 fut linuxszal, őt is P2-re váltom konfigolás után.
  • Vogel
    #130
    14e a Tonlány. Jó volna már lecserélni :(
  • precision
    #129
    SMC-vel nekem is mindig gond van. Simma upc netet dobálja lefelé néha. Szerintem cseréld le. Én is azt fogom ha lesz egy kis "felesleges" zsém.
  • PíszLávJuniti
    #128
    Ez egy "gagyi" kategóriájú router, bár a doksija szerint 10/100 as.. lol.
  • Dodo55
    #127
    Nekem ASUS van, egyszer csináltam egy sebességtesztet(SpeedTest Mini+Internet Information Services a gépemen) WLAN-on vele(a gépem UTP-vel volt rákötve, egy laptop meg WLAN-on), 30/30 volt az eredmény, és semmi fagyás. És mondom, WLAN-on. Szóval én nem félek ilyesmitől :D
  • BaliBoy
    #126
    A 20/20-as nettől nálam is lefagyott először a router mikor 40 mbit volt rajta a forgalom. :D De azóta jól bírja.
  • PíszLávJuniti
    #125
    Most találkoztam egy érdekes jelenséggel, 10/10-es netet nem bírja el egy smc router. Ilyenkor gondolom puffere csordol túl.
    Nem bírja kiszolgálni a kérésket / a túl sok kapcsolatot pl torrentnél.

    Másik érdekesség, hogy csatlakozás után netezés közben, közvetlenül gépre dugva, kiírta, hogy IP cím ütközés van a rendszerben.
    Szarul konfigolták be a házban lévő digis eszközt?
  • BaliBoy
    #124
    Aham. THX a felhomályosítást!
  • shabba
    #123
    Optikai kábel és optikai kábel között van különbség ahogy rézkábel és rázkábel között is. Az a kábel amit te néztél lehet nem is üveg hanem műanyag belsővel rendelkezett, olyan megoldások is vannak. Audionál kis hatótávolság áthidalása a cél, ezért led alapú optikai megoldás is elég a fény alapú adatátvitelhez, üveg helyett is elég a műanyag ami persze olcsóbb kialakítást eredményez. Nagyobb távolság esetén 2,10,40,80 több száz km ugyanez már nem használható, egyre tisztább üvegszálra van szükség, led helyett lézerek kellenek egyre jobb minőségi paraméterekkel ami persze az árat is egyre drágábbá teszi.

    Az optikai kábel ma már valóban nem annyivel drágánn mint évekkel ezelőtt mert olcsóbb lett az üvegszál, de ez legfőképp annak is köszönhető hogy a réz világpiaci ára meg szépen emelkedett így az hozzá nőtt. Az optikai eszközök ára is szépen csökken a technika fejlődése következtében és ez a trend meg is marad. Ez teszi lehetővé azt hogy ahol egy évtizede anyagi vonzata miatt szóba sem jöhetett optikai csatlakozás kialakítása, ott ma már ez gazdaságossá válhat.

    Pont ez teszi lehetővé hogy nagy népsűrűségű területeken, lakótelepeken, lakóparkokban a Digi LAN hálózatot építsen ki és ehhez az épületig vigye ki az optikai kábelvéget. FTTB(fiber to the building), üvegszál az épületig azon gigabit ethernet hálózati csatlakozás kialakítása, épületen belül pedig UTP-vel elkébelezni az előfizetők otthonáig ami 100 Mbps-es csatlakozást tud majd biztosítani. Ezt ma már a technológia fejlődésével járó árcsökkenés lehetővé teszi egyes sűrűn lakott területeken ahol az UTP 100 méteres hatótávolsága elegendő toldást biztosít az optikai végponttól. Ez a korlátozott távolság lakótelepi, lakóparki háztömbökben elegendő hatótáv a lakásokig és a nagy népsűrűség miatt is gazdaságossá tud válni.

    Ritkábban lakott területeken ez nem megoldható, ott végig optikai szálat kell kihúzni az előfizetőig(FTTH, fiber to the home) és nagyobb távolságra (10km)megoldani a kapcsolódást. Ez ma még túl drága végponti eszközöket kíván meg, ráadásul a jelenleg hozzáférhető kábelek sem igazán alkalmasak a lakásokig történő kábelezéshez, mert ha megtörnek egy adott szög felett akkor nagymértékben csökken vagy megszűnik az átvitel. De a technológia fejlődésével egy idő múlva majd ez is gazadaságos szintre csökken majd, ahogy az FTTB-nél is megtörtént az elmúlt évtized alatt.

    A kábel dologra már talán van is megoldás. A legnagyobb optikai kábel gyártó a Corning tavaly októberben mutatta be egy új termékét ami hasonlóan hajlékony tud lenni kvázi jelveszteség nélkül mint egy rézkábel, sőt még annál is jobban. Ezt nanotechnológia fejlesztésekkel érték el, a termék neve ClearCurve, érdemes megnézni a videot. Így kiküszöbölődik az optikai kábelek egyik nagy hátránya ami az épületen belüli kábelezésnél komoly problémát tud okozni. A termék valamikor a tavasszal fog megjelenni, először még biztos drágán, mint minden újdonság. Viszont a jővőben az FTTH fejlesztések egyik alapköve lehet majd ez a termék.
  • shabba
    #122
    A éves grafikonon lila az outgoing napi maximum értéke(peak), a kék a átlag napi értéke(avarage). Sötét és világos zöldnél ugyanez incomingra. Az hálózati eszköz szemszögéből kell nézni, mi neki a bejövő és kimenő adatforgalom. A hálózati eszköznek az a bejövő amit te küldesz az eszköz felé, ez neked a feltöltésed. A hálózati eszköz szemszögéből a kimenő az amit feléd küld, ez neked a letöltésed.
  • Mo.Organ
    #121
    Senki sem tiltott meg semmilyen kábelezést itt a városban.
    Pusztán arról van szól, hogy minden év november 1. - március 1. nem adnak ki bontási engedélyt.
    Ha kell nagyon szívesen adok neked egy darab optikai kábelt hogy lásd milyen is. Darabokra is szedheted azt.
    Ha kell szólj.
  • Police88
    #120
    jó lenne tököm televan a T-kábellal... :S