3567
digi
  • Miskolc88
    #239
    Mértékegységekhez nem nagyon értek,de ahogy most töltök fel deluge-vel azt irja hogy: 480 KiB/s
  • mrzed001
    #238
    Hmm ... ugye nem tévesztesz véletlenül mértékegységet.
    A legtöbb program KB és nem Kb-ben mér (1 KByte = 8 Kbit), a 2,5 felszorozva 8-al meg pont 20-at ad.
  • Miskolc88
    #237
    Sziasztok!
    nekem top netem van és egy gépen haszánlom mivel nincs is másik és nagyon jó.
    igaz hogy 20 mb-es-et ir de 2,5 mb volt lefelé idáig a max felfelé pedig 900kb/s tehát nekem nagyon bejött.
    És ha töltök fel 600-al le pedig 2,4mb-al akkoris a multis játékoknál csak 30-40 a pingem,tehát megéri nagyon,
    ja és nem adnak hozzá modemet hanem közvetlenül jön kábelen,mert a modem lassitja azt mondták
    DIGI TOPNET 4EVER XD
  • BaliBoy
    #236
    http://digizrt.hu/net.html
  • Scrym
    #235
    Üdv!
    Végigolvastam a topic-t, és többször emlegetettek egy listát a Digi honlapján, ahol az van feltüntetve, hogy melyik Router ajánlott a DigiNet-hez! Nem tudnátok egy linket adni, vagy valamit, mert lehet én vagyok nagyon vak, de vagy 5x megnéztem az oldalt (digikabel.hu)és nem találok ilyet! Ha valaki tud segítsen please, mert most akarjuk beköttetni a 10/10-st, és két gép van a kéróban azt osztani kéne valamivel! Köszi! ;-)
    /
    Amúgy volt szerencsém részt venni tavaly a Pécs Kertvárosi Digi hálózat kiépítésében, volt pár érdekes dolog, nekem tetszett, szerencsére Kertváros nagy része alatt van egy föld alatti alagút rendszer (KAF) itt húztuk végig az optikát, így nem volt szükség ásóra meg lapátra! :-)
    /
    Köszönöm előre is a segítséget!
  • PíszLávJuniti
    #234
    port tiltást nem tapasztaltam
  • BaliBoy
    #233
    A speedtest.net irányában olyan 10ms szokott lenni. Ha egy félnappal hamarabb kérdezed akkor megnéztem volna máshol is, de már koliban vagyok.
  • Miskolc88
    #232
    úgy olvastam vhol hogy 30
  • SAXx
    #231
    hali

    végignyálaztam a fórumot, igazából az egyetlen, amire nem kaptam választ, az az hogy milyen a ping...
    A le / feltöltési sebességek jónak tűnnek, de nekem nem csak ez a szempont :) A házunk már be van kábelezve, most már csak a "fő" kábelt várjuk.

    Szóval... pls, valaki mondjon ilyen infót nekem. Külföldre és országon belülre is érdekelne ( külföldön belül is ezek inkább: angol szerverek, svéd, francia)

    köszi
  • zaki
    #230
    Ez bíztató, én is most akarom beköttetni a 20/20-ast (XV. ker)...
  • Dietrich
    #229
    és miután az smtp 25-ös portot tíltják freemail pl. nem megy el smtp-n..de a gmail simán mert az nem a 25-öst használja smtp-nél :)

    nekem november óta van Bp-n 20/20 2x szakadt..1x központi hiba miatt 2 órára 1x a lépcsőházba telepitett hardver hiba miatt 2 napra (adapter halt le)
    nincs korlátozás, nincs hűség..már biztosan jön a szőke kapitány 2.0 verzió ;)

    de a bixen már a 8G-t verdesi a torrentezők miatt..hamarosan vehetnek egy újabb 10G-s portot..novemberben még a 3-at alig érte el.
  • Miskolc88
    #228
    én a BaseNet-et köttetném be
  • BaliBoy
    #227
    Igen? Na erről nem szólt senki sem. :S
    Mind1 egyébként. Mindenkinek van 2-3 email címe, szóval annyira nem hiányzik.
  • Mo.Organ
    #226
    Postafiókot csak akkor kapsz ha igényelsz. Fel kell hívnod a Pesti számot ott jelezni igényedet, és megcsinálják neked az e-mail címedet.
  • BaliBoy
    #225
    Egy picit olvasgass a topikban. 1x-2x már le lett írva.

    korlátlan
    nem szakad (még 1x sem vetem észre szakadást)
    a sebessége is elég stabil
    routert az oldalukon meg tudod nézni
    van postafiókja, elvileg de mi még mindíg nem kaptuk kézhez őket pedig már vagy 4 hónapja be van köttetve.
  • Miskolc88
    #224
    engem is érdekelne,mondjuk én a 15mb-os netet rendelném meg.
  • lokissrác
    #223
    Hali!
    Mi most költözünk és ott van digi, de egy kicsit félek tőle, hogy most az korlátlan-e, szakad-e a net néha, vagy sűrűn megszakad, stabil-e a sebessége nempedig 20Mega helyett 5Megával nyomja a cuccost.., avagy routerre tudom-e kötni, mint a chellot.. ha esetleg ezekre a válaszokra valaki tudja a választ, pls válaszoljon, előre is köszi! :)

    Ja és mellesleg van-e postafiókja a diginek is?
  • banok
    #222
    kábeles is digitális.

    Tányér vagy kábel hát ez sok mindentől függ.
  • BigPunisher
    #221
    egyébként jobb nekünk a műhold mint a kábel? szerintetek?
  • BigPunisher
    #220
    DIGITV ponotosabban
  • BigPunisher
    #219
    a Diginet tányéros biznisze szerintem már digitális sugárzást nyomat....a kábeles persze nem.....
  • bertino
    #218
    az teljesen igaz.
  • BaliBoy
    #217
    Most elsősorban piacilag gondoltam, hogy tarthatnak tőle. Látszik, hogy hónapról-hónapra mennyi új előfizetője van.
  • bertino
    #216
    UPC végülis ilyen sznten be van biztosítva, 2x 20G van nekik bent.

    T sztem sokkal szarabb helyzetben van, persze nekik van sztem a legtöbb előfizetőjük.
  • BaliBoy
    #215
    Jah. Pont ezen agyaltam én is. Ilyen ütemben nyárra elejére/közepére simán elérik a 10G korlátot. Kíváncsi vagyok mi lesz. Most már tényleg tarthat a T meg a UPC a Digitől. YEAAH!!! :))
  • bertino
    #214
    sztem lassan beköthetik a következő 10G-t BIXbe, ha így haladnak :D
  • BaliBoy
    #213
    Ez sztem többet mond. December közepén köttettem be, azóta megduplázódott a forgalom. Egy évvel ezelőzhöz viszonyítva meg...
  • bertino
    #212


    van használat rendesen
  • BaliBoy
    #211
    Azért mert még nem sugároznak digitálisan!
    Ha már ennyire érdekel a digitális műsorszórás akkor itt egy link, még friss, eheti: http://index.hu/kultur/media/hdtv2741/
  • Balumann
    #210
    Például erről a set top box-ról miért nem lehet a honlapon semmit se olvasni -.-
  • Balumann
    #209
    Nem 25 ember, hanem 25% -a a ház lakóinak :| Idézek a honlapról:
    "MIK A TEENDŐK A LAKÓK, LAKÓKÖZÖSSÉGEK RÉSZÉRŐL?
    - Jelentkezni lehet névvel, címmel, telefonszámmal stb., de ha lehet, akkor a közös képviselő nevével, elérhetőségével,
    - hogy a kiépítéssel a megbíztott cég a kapcsolatot felvehesse a közösséggel és elvégezhesse a szükséges felmérést.

    - Egy-egy épületben akkor tudjuk a kiépítést megkezdeni, amennyiben a lakók kb. 25-30%-a igényli a szolgáltatást.
    - Ez célszerűen egy igénylista összeállításával gyorsítható is, amit a közös képviselőnek eljuttatnak az igénylők
    - adataival és aláírásukkal.

    Én Bp XIII kerületi vagyok, az utcában még egyik lakóházban sincs bevezetve a lista szerint (egyébként 4 emeletes lakóházban lakunk, emeletenként 3 lakás).
    A LAN szónak tudtam a jelentését, azért nem értettem :D tehát akkor az a sebességre vonatkozik.

    Most még jobban összezavartatok ezzel az igényléssel kapcsolatban. :D A honlapjuk meg annyira rossz szerintem, hogy az hihetetlen. Nagyon sok mindent nem lehet megtudni az egészről... (például már ezt a digitális vagy analóg adást sem).

    Köszönöm az eddigi felvilágosítást. Ahogy látom másnak se túlságosan egyértelmű a szolgáltatás...
  • bertino
    #208
    remek
    aztán fogja azt is élvezni az országban max 1000 ember és sztem sokat mondtam :)
  • zaki
    #207
    Az MTV már HD-ben fogja az Olimpiát közvetíteni... :)
  • PíszLávJuniti
    #206
    Az, hogy nem megy a routerrel nem a protokollok miatt van, (tehát a digi rendszeréből adódna), hanem hogy a nagy sávszélességet, a gyors adattovábbítást nem bírja a router processzora/memóriája. (Szerintem)
  • BaliBoy
    #205
    Erről a 25 fős dologról én még nem hallottam. A LAN netet ott lehet beköttetni ahova kihúzzák az optikát. Namármost 25 emberért nem fognak áskálódni.
    A LAN azaz Local Area Network szó szerint lefordítva Helyi hálózatot jelent. Ez egy kiterjedést, méretet jelöl erdetelileg, de valójában inkább MAN méretű a digi hálózata. A LAN jelen esetben a sebességet jelöli. Tehát olyan internet ami helyi hálózatos sebességet kínál.
    A HDSNET névvel elátott csomagok nem optikai netet takarnak, hanem 'hagyományos'kábeles net.
    A kábel TV-jük még analóg. Digitális adást pedig majd úgy lehet fogni, hogy veszel egy un. Set top boxot ami a digit jelet átfogja alakítani, hogy az 'analóg TV' fogni tudja. És nem HD átállás lesz, hanem analógról digitálisra, és a digitális műsorszórásnak köszönhetően lesznek olyan csatornák amiket HD, azaz magas minőségben lehet majd fogni.
  • bertino
    #204
    digi = benne van a nevében, hogy milyen adást adnak, véleményem szerint digitálisat, de ha másképp van majd kijavítanak
    tudtommal kell egy box, ahhoz, hogy nézni tudhasd

    net = elolvasod, meglátod, hogy ezek max 20MB/20MB csomagot is adnak, nyilván nem véletlenül adják hűség nélkül (tudtommal), feltehetően sok területükön tudnak róla, hogy ilyet nem tudnak mindenhol biztosítani, vagy tudnak, de orbitális pingekkel és lostokkal.

    HDre átállás ? az még nem holnap fog megtörténni, sztem ők se tudják egészen.
  • Balumann
    #203
    Sziasztok. Nekem most Chello Extreme (classic) netem van most. A házban nincs bevezetve még a digi, ha jól értelmeztem a honlapján leírtakat, akkor a lakóknak 25%-nak igényelnie kell. Namost ahogy megnéztem az árakat, jóval olcsóbb mint a chello, és ráadásul a feltöltés is gyorsabb (ami nem jönne rosszul). Ha váltunk valószínű váltanánk a TV-t is és vszínű telefont is (jelenleg minden UPC-s most).
    Több kérdésre nem találtam választ, lehet, hogyha itt visszaolvasnék megtalálnám, de most sajna nincs időm (de biztos vissza fogok majd, hogy több véleményt olvashassak).
    Az egyik hogy mi az a LAN internet, és mi az az alatta lévő, 2007 októbertől 1-től rendelhető net (amiél a nagyobb már csak 2/1 Mbites) itt.
    A másik, hogy a TV itt már digitális, vagy analóg? Ha digitális akkor analóg TV-vel hogyan fogjuk tudni nézni? :D (ez lehet, hogy hülye kérdés). És hogy lesz a HD-re átállás majd?

    Az utolsó kérdésem, hogy mennyire megbízható az internet, mert másik forumon már nézegettem és nagyon sokan panaszkodnak.
  • Dodo55
    #202
    Van ez a lista, hogy melyik routerrel működik a PPPoE kapcsolat, meg melyikkel nem.

    Nekem most egy DD-WRT firmware van a routeremen, ez a legismertebb custom linux alapú router firmware, esetleg próbálta már valaki ezzel, vagy lehet tudni, hogy ez jól kezeli -e?

    Szerk: Amúgy most látom, hogy felkerült az én routerem is a listára(Asus WL-520GC), és működik a gyári firmware-el(amire ha lehet nem állnék vissza), meg mintha eltűnt volna egy csomó nem működik a listáról, esetleg frissült a Digi PPPoE rendszere, és már több routerrel megy?
  • BaliBoy
    #201
    Egyébként megjegyzem valójában nem valami jó a speedtest.net. A koliból egy ftp-re (külső) 11MB/s-al nyomtam fel cuccot. Gyorsan csináltam egy tesztet a speedtest.net-en is, és ott mindössze 20-23 Mbit/s volt a sebesség a 100-110 Mb/s helyett.
  • Miskolc88
    #200
    nagyon szépen köszönöm a választ
    akkor tényleg nagyon jó ez a net
    át is fogok állni erre