3567
digi
  • alex88
    #280
    hello!

    Digi TV-től megrendeltem az alap netcsomagot, ahol 10Mbit/s a max feltöltési sávszélesség!arra lennék kiváncsi hogy mitől függ, hogy ki tudomm használni a teljes sávszélességet?
  • PíszLávJuniti
    #279
    Ha kiásod, akkor biztos megvan néhány százezerért :)
  • Dodo55
    #278
    Mo.Organ plz mondj valamit. Annyit biztos tudsz, hogy tervbe van -e véve a közeljövőben itt a dolog, vagy nem.
  • BaliBoy
    #277
    Mo.Organ! Tudnál mondani egy közelítőleges adatott, hogy mennyibe kerül ma lefektetni mindennek együtt 1 km optikát? Előre is thx. :)
  • Miskolc88
    #276
    WTF!?
    Melyik szolgáltató ??
  • BaliBoy
    #275
    Azta Qrva mindenit? 16500??? Az iszonyatosan sok!
  • zaki
    #274
    16500-at? Jézusom, melyik szolgáltató?
  • Vogel
    #273
    Irigyellek titeket digisek! 16500at fizetek az 5500/400as netért ;( Most keresünk olcsóbbat mert ez már pofátlanság.
  • mrzed001
    #272
    Biztos, meg fehér holló is állítólag, de eddig én még nem találkoztam vele.
  • precision
    #271
    van myvip topik
  • nandorb
    #270
    nem ide valo
  • Scrym
    #268
    Én nem kétlem, hogy igazad van! Én csak azt mondom amit ők nekem! :-) Hogy most konkrétan mire értették, azt nem tom!
  • bertino
    #267
    máshol is vannak segítőkész ügyfélszolgálatosok.
  • mrzed001
    #266
    Eszméletlen. Betelefonáltam egy hibával a digikábelhez, és egy értelmes, kedves, szakembernek tűnő srác vette fel.
    Egyből kereste a hibát, nyújtotta a megoldást, segítőkész és gyors volt.
    Eszem megáll, [respect] ilyennel én még ebben az országban nem találkoztam.
    Most megkeresem az állam, mert leesett.
  • BaliBoy
    #265
    Azt azért erősen kétlem, hogy sávszél emelésre készülnének mert már így is verdesik a 10G lassan. Előbb bővíteniük kell, legalább 20G-re. Na meg nem is látom nagyon értelmét mert szvsz még a 20Mbit-et sem lehet igazán kihasználni.
    Sztem inkább hálózat bővítésre gondoltak, hogy a 10Gigát felbővítik 20Gigára. De ez számunkra nem sokat fog jelenteni.
  • bertino
    #264
    sávszél emelés ?
    50/50mbitre készülnek ? :D
  • Scrym
    #263
    Köszi BaliBoy! ;-)
    Különben valami olyasmiről beszéltek a szerelők, hogy valami sávszélemelésre készül a Digi!
    És ugye próba képp, csináltak egy SpeedTest-t, és a feltöltés majdnem 16Mbit volt, és erre mondta a szerelő, hogy már valami bővítés van tesztképp, azért ilyen magas! De mondjuk ez lehet csak itt pécsen van így, vagy nem tom!
  • bertino
    #262
  • BaliBoy
    #261
    Üdv a táborban. :)
  • Scrym
    #260
    Na szombaton bekötötték a netet! Jó fejek voltak a szerelők, raktad dugót is a kábelünkre! ;-) Egy fél óra alatt megvoltak, hála fúrniuk se kellett! Szóval minden klaffolt, közben szálóigéget hangoztattak:
    "Igyál vizet, Digi fizet!" :-D
    stb...
    A net jól megy, stabil (eddig), torrent mellett is villámgyors a net, a feltöltés olykor közel 12Mbit-re is felkapaszkodik! Szóval f***a minden! ;-)
    Köszi mindenkinek a segítséget!
  • Aramir
    #259
    Milyen szerver?
    Amúgy mutassatok nekem képet valami fájlcserélőről, ami 20 Mbit fölött tölt fel, akkor elhiszem Ne ilyen speedtest.net-es képet.
  • Cat 02 #258
    Torenten lehet h nincs rá igény, v eleve a szerver nem bírja :D
  • Miskolc88
    #257
    nekem se
    én torrentezek deluge-vel akkor max 1-2 ezer kb-val megy fel :S
  • Aramir
    #256
    Én nálam is ilyen szépeket mér ám, mégsem ment még ~2400-2500 KByte fölé a feltöltésem:

  • Miskolc88
    #255
    torrentnél?
  • BaliBoy
    #254
    Ha nem köcsögöket fogsz ki, akkor sztem biztos.
  • zaki
    #253
    Akkor ne hidd el...
  • Scrym
    #252
    Köszi srácok a gyors válaszokat, sokat segítettetek, elvileg holnap intézzük a papírokat, remélem jővő 7re lesz már netünk! Akkor majd meglátom, hogy fog működni a D-LINK 524-es Router-el!
    (Szerintetek rádobnak a Digi-sek két dugót az otthoni 20m UTP-mre, ha szépen megkérem őket?!?!? :-) ) Úgy olvastam, írkál ide valaki aki, ott dolgozik, voltak már hasonló kérések?
    Üdv! Köszi!
  • BaliBoy
    #251
    huhuuu.. Ebben nagyon tévedsz. Nálam nagyon sokszor 20Mbit fölött szokott lenne a feltöltés. ;)
  • Aramir
    #250
    Szerintem nem lehet, az enyém legalábbis magától osztogatja a sávszélességet. Ha az egyik gépen böngészel, a másikon töltesz max sávszéllel, ha meg mindkettőn töltesz, akkor eloszlik a két gép között a sávszélesség.
    Viszont mindkét gépre tehetsz szerintem valami kis limitáló programot, pl Netlimiter vagy valami hasonlót, ha ilyen igényeid vannak.


    Az a 28 meg 24 Mbitet nem kell ám elhinni felfelé :D 20 Mbit fölé úgysem fog menni.
  • Miskolc88
    #249
    lol thx :DD
  • bertino
    #248
    jolvan elhisszük srácok köszi -.-
  • Miskolc88
    #247
  • Miskolc88
    #246
    nekem is :D
  • zaki
    #245
    Nekem most kötötték be a 20/20-ast. Minden szép és jó... :D

  • Scrym
    #244
    Köszönöm szépen a linket! Nem is tudtam erről az oldalukról!
    Egy kérdésem lenne még! Be lehet állítani a Routereken, hogy a 10Mbit-s Digi netet egységesen 5-5 Mbit-re ossza szét két gép között!?!?! Vagy ez főleg Router típustól függ! Ha valaki tud valami okosat erről, megköszönném, sajnos eddig még nem volt nagy gyakorlatom, az ilyen Routeres beállításokban! Thanks!
  • Miskolc88
    #243
    Jólvan akkor na,nem adnak hozzá modemet és kész jobb is igy legalább nem villog
  • bertino
    #242
    eszed tokját lehet, hogy lassítaná... :)
    megfelelő modemmel semmi nem lassul.

    nyilván nem akarnak külön költeni ilyen eszközökre, te meg megetted ezt a "lassítaná" dumát.
  • Miskolc88
    #241
    Ok,de megjegyezte hogy kicsit lassitaná is.
  • BaliBoy
    #240
    "ja és nem adnak hozzá modemet hanem közvetlenül jön kábelen,mert a modem lassitja azt mondták"

    Jájj. Nem, nem azért nem adnak modemet. Hanem azért nem mert a kapcsolat típusa nem igényel felhasználói olalon.