3567
digi
  • dante3
    #320
    Van itt valakinek Székesfehérvárról, akinek már be van kötve a digi net?
    Kíváncsi lennék mennyire stabil? thx
    Meg ha van valakinek infója arról, hogy a Mancz János utcában mikor lesz elérhető, megköszönném?!
  • BaliBoy
    #319
    Ugyanúgy ahogy eddig. Az szolgáltató független dolog.
  • Zoli1922
    #318
    Most kötötték be a Diginet-et.Segítséget kérnék,hogy lehet Flashfxp-vel ftp kapcsolatot létesíteni?
  • fretyusz
    #317
    Hát ez az! Nem látnak ezek bentről semmit!Mégis azt mondták központilag hibát nem tapasztaltak!Mégis volt...
  • bertino
    #316
    pff... azért én bennem felmerült az a tény, hogy a vonal minőségét bentről is látják, de ezek szerint mégse...
  • fretyusz
    #315
    Megoldódott a probléma!Bementem ma a kirendeltégükbe,rá egy 2 órával ki is jöttek!Laptop rádug és náluk is szar volt!Egyből lementek a lépcsőházban található szekrényhez ott nem találtak semmi hibát!Utánna felhívtak valami rendszergazdát és Ő 2 perc alatt helyretette a dolgokat!
  • fretyusz
    #314
    Azt elfelejtettem írni,09-kor mértem egyet és ment is fel szépen 10Mbs-el.Elmentem itthonról 13-kor hazaértem ismét mérés következett.Akkor már csak 2Mbs-el ment fel!
  • bertino
    #313
    ahol nincs hűség ott nem meglepő ez a ügyfélközpontúság :)
  • fretyusz
    #312
    Megjött a válasz az ügyfélszolgálattól.Megint azt írták,hálózatilag problémát nem észleltek!Ismételeten a laptopos okosságot javasolták és ha van rá mód kűldjön a szomszédom is képet,a sebesség teszt eredményével!Kezd betelni a pohár a digivel...
  • precision
    #311
    nem vagyok digi előfizető :)
    upc meg ad smtp -t
  • fretyusz
    #310
    Tegnap még az este folyamán kűldtem nekik egy mailt.Leírtam nekik,mindent,és a szomszédot is h nála se optimális a feltöltés!Megírtam nekik ezt a 20%-os dolgot is,ha esetleg bemérek 3Mbs-t akkor ne mondják rá h az jó,mert eddig tényleg szépen szolt fel-le,egy hete kezdte el a mutatványt!Megkértem őket szépen h amit ígérnek a hírdetésekben és a reklámokban legalább azt a sebességet biztosítsák mert ezért szerződtem velük!Válasz még eddig nem érkezett...
  • BaliBoy
    #309
    Szerintem semmiképp nincs meg nálad a 20%. Amikor beszéltünk msn-en akkor is csak fél megabit volt 2 Mbit helyett. Ráadásul nem csak nálad van így.
  • BaliBoy
    #308
    Sztem egyszerübb ha pl regisztrálsz a gmail-en. Ők ugyanis biztosítanak smtp hozzáférést. Én is azt használom pl. a freemail-hez is.
  • precision
    #307
    ja ok, ezt nem tudtam... én nem vagyok digi előfizető :)
    azthittem auto létrehozzák a postafiókot
  • Spaw
    #306
    lent a képen azért az nem a harmada.
  • fretyusz
    #305
    Beszéltem az ügyfélszolgálatosokkal.Azt mondta a hölgy ha az előfizetett adatsebességnek tehát az én esetemben 10Mbs-nak a 20%-val megy fel akkor az jónak számít,mert papíron ezt vállalták.Most ugyebár ha nekem az ember bemér mondjuk 3Mbs-t akkor azt fogja mondani h ez jó,holott nem jó,5 ezerért!K.rvára nem értem másnál csak úgy církálnak a sebességek nálam meg a harmadával megy fel!
  • Aramir
    #304
    Ez még szerintem kevés lesz, alöbb meg kell kérni telefonon a digit, hogy hozzanak létre egy postafiókot névvel és egy általános jelszóval, amit később átlehet írni a digi honlapján. Nekem legalábbis így volt, a nethez használt név/jelszót nem fogadta el a pop3/smtp kiszolgáló.
  • fretyusz
    #303
    Sikerült átmenni a szomszédhoz és megnézni nála h muzsikál a net!Hát kiderült nála is gyenge a feltöltés!Tisztázódni látszik a helyzet,központilag korlátozzák!Úgy látszik hadakoznom kell velük és meg is teszem!
  • Spaw
    #302
    ha délután már nincs feltöltés akkor szerintem nincs félnivalód megbeszélsz egy délutáni időpontot és szinte biztos hogy a laptopon sem lesz jó.ez egyértelműen hálózati probléma.de ez a te döntésed én nem akarom más f@szával verni a csalánt.
  • fretyusz
    #301
    Az az igazság h reggel teljesíti a kívánt feltöltési sebességet de olyan 11-12 óra körül kezd belassulni és akkor a nap így tellik el!Egyszerűen már nem tudom mit csináljak,már a vírusírtástól kezdve majdnem mindent próbáltam!Akkor csak a hálózattal lehet valami gond ha reggel jó utánna már nem?!Egyébként felkínálták h kijön tőlük egy laptopos fickó és bejelentkezik az én loginommal de ha nála minden rendben akkor 5 ezer ha tényleg rossz nem fizetek semmit!Nadehát ez zsákbamacska,és ha pont akkor jó,legombolja az 5 ezret lelép,félóra után meg megint rosssz!
  • precision
    #300
    az mindegy milyen pop címről szedsz le leveleket (akár freemail.hu) de a kimenő leveleid akkor is a hdsnet -en fognak menni amihez kell a usernév és jelszó

    ott a link, menj rajta végig, mutatja hogy kell beállítani az smtp serverhez a usert és a jelszót
  • alex88
    #299
    ööö nem a sima diginetes e-mail pistafiókot akarom beállítani.a freemaileset akarom outlokra megcsinálni, vivanettel már megcsináltam, egyedül az smtp kiszolgáló volt vivanetes.
  • precision
    #298
    akkor valszeg usernév és jelszó kell az smtp -zéshez
    ezen menj végig lépésről lépésre és jó lesz 100%
  • alex88
    #297
    bocsi, elírtam, smtp.hdsnet.hu-t írtam én is a programban, de valamiért nem küldi el. a kiszolgáló válasza: 550 relay not permitted.

    ötlet?
  • precision
    #296
    smtp.hdsnet.hu az smtp szerver címe meglepő módon
  • alex88
    #295
    hello!

    Egy olyan problémám lenne, hogy szeretném beállítani a freemailes postafiókomat, az Outlook expressre!Eddig vivanetem volt arra sikerült, annyi volt a lényeg, hogy POP3 fióknak megadtam a freemail.hu-t, smtp-net pedig a mail.vivanet.hu-t.na most én találtam egy olyat a digi netnél, hogy smtp kiszolgáló: mail.hdsnet.hu, de ezzel valamiért nem küldi el az e-maileket, viszont a bejövőket meg tudom nézni!valakinek valami ötlet?
  • Spaw
    #294
    nem akarlak elkeseríteni,de nekem ugyanez a problémám volt szintén 10/10-el.4 hétig telefonálgattam és ugyan megvolt a rendszerükben hogy hibát jelentettem mégsem jöttek ki.végül az mentett meg,hogy szétfagyott valami központi doboz a pincében(ez mét télen volt)és egyáltalán nem volt net.na akkor kijöttek és azóta minden klappol.
  • fretyusz
    #293
    A #290-es hozzászólásomban elírtam!Tehát a letöltésem az jó de a feltöltésem az valami igen karcsú!És úgy mértem h nem futott semmi a háttérben!
  • fretyusz
    #292
    Éppen ez az h nem úgy megy felfele ahogy szokott fullra be van lassulva!Nem vágom mitől lehet!
  • BaliBoy
    #291
    Ha a torrent jó sebességgel megy fel, akkor nincs probléma. Nálam sincs meg a speed-en a sebesség, viszont régebben a data.hu-s tárhelyre több mint 20Mbit/s-al töltöttem fel. Sajna azóta nagyon ismert lett az oldaluk és ma már nem lehet rajta így tesztelgetni.
  • fretyusz
    #290
    Sziasztok!
    10Mbs/10Mbs Digi netem van.Mostanában viszont a feltöltési sebességem nagyon megcsappant!
    Ahogyan az a mellékelt képen is látszik!A feltöltési sebességem az jó,álltalában mindig ugyan annyi!Konzultáltam már az ügyfélszolgálatosokkal de ők azt mondták h központilag hibát nem észleltek!Nézzem meg a gépet h nem e vírusos vagy nincs e rajta kémprogram!Mindegyiket elvégeztem de az eredmény negatív lett!Töbször végesztem méréseket a Speedtesten de azt kell mondjam nem valami fényes!A letöltés az optimális,a feltöltés valamikor megsem akar mozduli vagy nagyon ingadozik és meg sem közelíti a 10 Mbs-t!Sokat szoktam feltölteni egy torrent oldalra és mindíg dícsérték milyen jól tudják tőlem szedni.Ha valakinek volt már esetleg ilyen tapasztalata vagy tudna tanácsot adni a dolog orvoslására nagyon megköszönném!
  • Miskolc88
    #289
    Igen, a mértékegységeket nem nagyon értem ezért nem használom jól.
  • bigapó
    #288
    csak a mértékegységeket nem használod jól még mindig, egyébként szerintem is jó, csak nálunk még nincsen:)) :(
  • Miskolc88
    #287
    Amúgy én sokkal szarabbra számítottam,azt gondoltam hogy a UPC-Chellója a király és hiába drága de megbizható,de most már úgy érzem hogy kibaszott jó a Digi net-je és idáig csak 1x nem volt net kb 2 óráig mert vihar volt
  • precision
    #286
    én nem, mert itt még nincs ilyen
    gyanítom nem is nagyon lesz
  • Miskolc88
    #285
    énis :D
  • zaki
    #284
    Szintén. Meg vagyok elégedve :D
  • Miskolc88
    #283
    ja nekem 20/20-as netem van és max letöltés 2.4mib/s és a feltöltés is ennyi maximum.
    Jah és a fel/letöltés külön van egymástól tehát egyszerre tölthetsz le 2,4mib/s-el le és 2,4mib/s-el fel is :D
  • bigapó
    #282
    több mindentől, ahogy előttem szóló kollega is mondta:

    - aktuális forgalom a házad környékén (a központ leterheltsége)
    - forgalmi prioritások (ha vannak), ezalatt az értendő, hogy a p2p forgalom a sor végén kullog (ez a torrent például). tudtommal digi-nél ilyen még nincsen, de lehet, hogy mégis beépítettek már hasonlót:)

    ha 10 Mbit-et veszünk alapul akkor ott 1280 Kbyte/secundum-os (kb 1,2-3 MByte/s) letöltés/feltöltés várható, de ez mind elv, valóságban nagyon ritkán fogod elérni ezeket az értékeket, de 1 Mbyte-ra átlagosan számíthatsz, ami nagyon jó ennyi pénzért. Természetesen ezen túl is léphetsz, de csak pillanatnyi intervallumokra.
    Igazából csak tapasztalat útján fogod megtudni, hogy mennyire jó, ár/érték arányban mindenesetre kiemelkedő más szolgáltatókhoz képest.
  • Miskolc88
    #281
    Szia!
    Nekem a legmagasabb netem van (Digi TOP)és ingadozik a feltöltés,tehát valamikor 400kib/s valamikor 2mib/s.
    a szolgáltatótól függ szerintem.a letöltés az stabilan általában 2,4mib/s.
    én úgy tudom hogy le/feltöltésnél 8-al kell osztani a megadott sebességet.
    de szerintem rendeld meg inkább a DIGI TOP-ot az nagyon jó,de a te dolgod hogy melyiket választod.