3567
digi
  • zoolee
    #79
    De a UPC nél amit adnak hálókari ott 3 kimenet van..és csak venned kell egy egyszerű UTP kábelt.
  • BaliBoy
    #78
    Jah. Már értem. Azért hívják az ilyen és hasonló netet LAN-nak mert ezeknek már olyan nagy a le- illetve feltöltési sebessége mint a LAN, tehát helyi hálózatoknak. Egyébként a LAN ugyebár Local Area Network, ami helyi hálózatnak felel meg. LAN hálózatoknak szokás hívni a 10-20 km-es hálózatokat is. Úgy gondolom ilyen megközelítésből is helytálló a LAN.
  • tommyg
    #77
    vagy csak sokat lanpartyznak a digisek
  • hunbasser
    #76
    a LAN szó gondolom csak a csomag neve.azért LAN a neve,mert egy 20 megás netet azért már szépen szét lehet osztani pl egy iskolában is egy számtechteremben.
  • drowns41
    #75
    Azt nem értem, hogy akkor mondjuk én megrendelhetem otthonra havi 4500ér a 20 megabites internetet? mert engem a LAN szó téveszt meg.
  • BaliBoy
    #74
    Nem értem mire gondolsz.

    Topnet: 4500 Ft/hó (20/20 Mbit/s optikai)
    HDSNET-2048: 3500 Ft/hó (max. 2048/512 ez gonodolom a UPC-hez hasonló kábeles (koax) net)

    A különbség abból adódik, hogy az optikai átvitel fizikai tulajdonságai miatt marha kicsi a csillapítás és a mindenféle torzítás a kábel mentén. Ennek köszönhetően egy rahedli jel regenerálót, erősítőt ki lehet hagyni az átviteli láncból mert feleslegessé válik. Az optikai net árának nagyrészét az adja, hogy még most van kiépítés alatt a hálózat.
  • drowns41
    #73
    Mi a külünbség a LAN és az Internetes-csomagok között?
    Mert a Lan-nál elég olcsóért adnak jó netet, a net-csomagnál meg nem.
    Hogy van ez?
  • hunbasser
    #72
    ehh,nálunk a 2500 ft-ért 1 megás net van...:D és ez is Digi,csak ez Hatvan,nem pedig pest :\ de gondolom itt is majd ugyanaz lesz,mint mindenhol,csak idő kérdése.

    a kábeltévéjük is elég korrekt,az is vmi 2800 körül van,és 54 csatorna,és nem telitűzdelve minden érdektelen szarral,mint a upc-nél.
  • Cat 02 #71
    nekem 9k-s a netem és sokkal rosszabb mint a tietek szal no para :D
  • Spaw
    #70
    srácok a szakadás miatt nem kell sikítozni,nálam néha előfordul, másnál meg nem, ár/érték arányban ez akkor is az egyik legjobb net.jővő hónapban köttetem a telefont is.
  • Sml
    #69
    Már vártam, hogy erre rácáfoljon valaki :)
    Természetesen egészen biztosan vannak kivételek.
    De ott gondolom úgyis győz a Digi, mint ahogy nálad is.
  • trogerzsiger
    #68
    MOndjuk pesten a nővéreméknél vagyok, és nekik is Diginet van, 2 mb.
  • trogerzsiger
    #67
    4500 ft?!!!!!!! hát bazmeg, ezmegéri.
  • k3nGu
    #66
    kb. 1 éve van digim(elsőnek dmcc volt de felvásárolta), és kb. 1 hónapja 15/15, január 1-től 20/20:D
  • bigapó
    #65
    szasztok!

    +fav, jó lesz új topiknak.

    bakker, nézem a címlistát és mellettünk mennek el, meg egy darabig a Lehel úton, de lehet rosszul néztem. mindegy, egy évig kábé még upici hűség van, de addigra remélem ideérnek és akkor váltunk tv-t, meg netet is.
    reménykedem benne, hogy nem fog nagyon emelkedni addig az ár, de jó lenne már, ha végre valaki pofánbaszná a két mogult:))) csak lesnek majd, ha tömegesen lépnek le tőlük:)
  • BaliBoy
    #64
    Ehhh... alapból minden szolgáltatótól kapott internetet csak egy gépre tudod kötni, mivel nem húznak be neked annyi kábelt ahány gép van a lakásban. Erre találták fel a routert. Nálunk 3 gép van folyamatosan a Digire kötve, sőt néha a laptop is. Természetesen routerrel.

    Egyébként remélem - ahogy írta valaki lentebb - ez nem csak egy lufi, és csődbe küldi a t-fost meg a upc-t. Mocskos 2 társaság ez. Ezek milliárdokat kaszálnak rajtunk. Gondoljatok bele, hogy pl. a T egy már 20 éve kiépített (!) infrastruktúrán (rézkábel) szolgáltatja a netet. 8-9e ft-os net valami irgalmatlanul drága, hogy sülne ki a szemük! A szar ADSL-ért még majdhogynem 1000 ft is sok lenne. És ugyebár az ADSL-hez csak annyi kellett, hogy a régi analóg központokat átszerelték digitálisra. A UPC-vel hasonló a helyzet.
  • BaliBoy
    #63
    "Ahol van UPC, ott nincs Digi és fordítva."

    Ez szamárság volt. Nálunk van minden. Miért ne lehetne ott digi ahol upc is van? (vagy fordítva)
  • Sml
    #62
    Nekem 1 hónapja van 10/10-es (minek több) és még nem tapasztaltam, hogy szakadt volna. Maximálisan elégedett vagyok vele, ellnben a kábelnetes szolgáltatásukkal, ott több volt a feltöltésem, mint a letöltés...
    Chello meg csak akkor fog lépni, ha jobban kiépül a digi. Addig minek.
    Ahol van UPC, ott nincs Digi és fordítva.
  • autoszimulator
    #61
    Ismerőseimnek, akiknek ilyen van, egyszer nem szakadt még meg, ellentétben chelloval vagy ADLS-el.

    #35: ehhez nem parabola kell, az maximum a DigiTV-hez kellhet.. Ahol műholdast igényelnek. De ahhoz nincs net.

    Családi házakhoz meg azért nem nagyon fogják ezt még kihúzni, mert költséges. Tömbházaknál egy node-al akár több száz előfizetőt is ki lehet szolgálni, esetlegesen további elosztókkal. Mivel nincsenek távolságok. Családi házaknál más a helyzet, kevésbé éri meg.. Főleg ha azt is számba vesszük, hogy ez nem olyan mint a villany, nem kötteti be mindenki..
  • zoolee
    #60
    Értem..Hát..akkor még megdumáljuk...De az 59 -es HSz ben leírta SPAW, hogy szakad..
    Nekem a fő cél, hogy ne szakadjon...CSak ennyi...meg az, hogy pingem ne legyen az egekben játék közben..és most UPC vel áltben 1,2 megás netem van teli szerveren is alig 20Ms.
  • Spaw
    #59
    upc-ről váltottam egy hónapja 10/10es startnetre és meg vagyok elégedve. néha szakad egy héten egyszer-kétszer de 2500-ért nem zavar.
  • hunbasser
    #58
    #57
  • desigo
    #57
    ez egy kicsit korrekt !
  • Dodo55
    #56
    Nincs hűség, és egy másik oldalukon még azt is leírják, hogy melyik routerrel működik, hogy segítsenek megosztani :)
  • hunbasser
    #55
    veszel routert és meg van oldva...
  • zoolee
    #54
    De most nézem, hogy csak 1 gépet lehet alapból rákötni..-.-
    És ha kell még 2 ip akkor már majdnem ugyan ott tartok mint UPC vel és akkor méga bekötési díj..
  • zoolee
    #53
    Pászmeg!
    Mi épp most gondolkozunk 20 megás UPC neten..És azért nem lenne jó átjönni mert nekünk minden UPC s ...Meg azért meg vagyok elégedve a UPC nettel..Igaz majdnem 3 év alatt 1-2 szer lassult be iszonyatosan a net..1 szer emrt még a korlátok voltak, máskor emg nem toom miért..-.-
    De ahogy látom az árát..Mennyi a hűségnyilatkozat?
  • hunbasser
    #52
    de
  • akyyy
    #51
    véletlenül nem erről van szó?
  • hunbasser
    #50
    +fav
  • Munch
    #49
    Kicsit táguló lufi feeling ez a digi terjedés... szét ne robbanjon.
  • PíszLávJuniti
    #48
    A címlista szvsz nem 100%-os.
  • Cat 02 #47
    iroda van itt is, de net nincs :D
  • Dodo55
    #46
    Ja, az lehet, de ami a digikabel.hu-n fent van címlista, azon még csak a Tolnai Utcát írják.

    III. Béláról még mindig nincs új info? :)
  • BaliBoy
    #45
    Nem igazán tudom, hogy hova rakják be az átalakítót. Nálunk az 5. emeleten van dobozuk, de azt viszont kétlem, hogy odáig felhúzták volna az optikát. A lakásokba már UTP kábelen megy a cucc.
  • Cat 02 #44
    Ez az a cucc h tömbház aljába bevágnak egy 1 milkás modemet ?
  • BaliBoy
    #43
    Hát csak a te két szép szemedért nem fognak behúzni egy optikai kábelt.
  • Cat 02 #42
    Esztergomban vajon lesz ?
  • tommyg
    #41
    ja hát még azt megemlítem hogy ez közalkalmazotti kedvezménnyelennyi :)
  • eiduR
    #40
    ja, az is elég csábító :)