3567
digi
  • Mike65
    #480
    hello!
    ha veszek routert akkor regisztráltatni kell a mac címet a diginél ugye?
  • Egerwin
    #479
    Remélem lesz a Lajosvárosban :)
  • precision
    #478
    nem kell warezolni rajta :D
  • Met
    #477
    jobb lenne "otthonra"
    szerverhotel ja, aztán az okos szervek felkapják azt is aztán 3 hét mire vissza adják, na az lenne a halál
  • precision
    #476
    szervert rakni otthoni netre sztem hülyeség
    pláne céges szervert ahol azért fontos a 24/7 elérés

    vannak jó kis szerverhotelek, be kell rakni egy gépet
  • bertino
    #475
    helyfüggő.
    de többségében inkább megbízható szerintem.
  • Metwork
    #474
    Megbízható a Digi net?
    Céges szerver menne rá (ha elérhető itt) ezért érdekel.
    Otthon UPC-m van azzal nem volt gondom csak nagyon ritkán.
  • Stefling
    #473
    2Mb xD (komcsi)
  • zdlr
    #472
    "a garantált az 1Mb/sec!"
    mármint csomagtól függő, de nagy csomagnál is asszem 4Mb a garantált.
    de nem az érték a lényeg, az ígért és a garantált nem ugyan az.. ha a garantáltat túllépi a sebességed, ne telefonálj, nincs miért.
  • zdlr
    #471
    különbséget kéne tenni Mbit és MByte között..!! letöltésnél az az 1-2MB az MegaByte!

    a letöltés mérők nem adnak teljesen hiteles, pontos eredményt, arra jó, hogy megnézd kb milyen nagyságrendű a le/feltöltési sebességed.

    és ne felejtsétek el, a garantált az 1Mb/sec!!! ami a szórólapon van az a csomgban elérhető maximum, ami persze néha kicsit több is lehet..
    de a DIGI, mint szolgáltató csak 1Mbitre válal garanciát! szóval azért kár betelefonálnod, hogy 15 helyett csak 13Mb a neted, nem hiszem hogy bármit is csinálnának vele..
  • zyppy
    #470
    Tisztelt Érdeklődő!

    Köszönettel vettük DIGI KÁBEL szolgáltatásaink iránti érdeklődését.

    Eger bizonyos területein információink szerint várhatóan még ez évben
    indul kábeles szolgáltatásunk.
    Pontosabb információval jelenleg nem rendelkezünk.
    Amennyiben aktív lesz az Ön lakókörnyezetében, szórólapokat fognak
    kapni, és üzletkötők fogják felkeresni.
    Érdemes figyelemmel kísérni oldalunkat: www.digikabel.hu

    Köszönjük megértését!




  • bertino
    #469
    akkor talán szolj be az ügyfélszolgálatnak, hogy valami nem kóser.
  • Vakondok
    #468
    Az az igazság, hogy rengeteg tesztet kipróbáltam már, és ahány mérés annyi eredmény. 13 Mb fölé egyik sem kapaszkodott.
    A baj ott van, hogy melyik lehet igaz, vagy pontos.
    Ugyanakkor, ha valamit letöltök, akkor a folyamat során a kettőt is alig éri el.
  • Vakondok
    #467
    Ezen próbáltam, kimondottan a pesti severrel. az eredmény ott született. Ahány mérés, annyi eredmény, de egy alkalommal sem közelítette meg az ígértet.
  • mflex #466
    Ez mindig jól mér:

    http://speedtest.datanet.hu/datanet.html
  • Stefling
    #465
    az szar, már néztem xD
  • BaliBoy
    #464
    Ezen nézzetek sebesség tesztet:
    http://digizrt.hu/mini/index.html
  • Stefling
    #463
    Melyik sebességmérővel csináltad? Nekem is első nap ez volg a gondom, speedtesten csináltam, és az ajánlott 3szögre kattoltam, és 1,5Mb-ot mért csak :D de aztán apesti szerver már normálisan lemérte.
    www.speedtest.net itt mérd le, és ne a sárga 3szögre kattolj, amit ajánl, hanem a budapestire, az általában jól méri.
    Viszont ha ekkor sincs meg, márpedig meg kellene lennie, akkor sem igen tudsz sajna reklamálni, mert a 20%-a megvan, hát igen, minden jóban van valami rossz :(
  • Aramir
    #462
    Persze, csak dugd be a kábel végét az egyik hálókártyádba, és csináld meg azokat a lépéseket, amit a linken írnak/mutatnak.
  • Vakondok
    #461
    Neked is köszönöm, viszont ez akkor is jó, ha optikai kábeles a net? Nincs a lakásom belül semmi a kábelen kívül.
  • bertino
    #460
    de azért egy hozzászólással feljebb csak látsz...
  • Vakondok
    #459
    Kösz, de ez pontosan mit jelent. Mondom nem vagyok nagy guru.
  • Vakondok
    #458
    Még valami. Nem tudom Fehérváron van-e valakinek kábeles, 30/20-as basenet-je. Sajnos nálam többszöri, különböző időben végzett teszt alapján a fel csak 6397, a le pedig csak 7889 kb/s. Lehet, hogy reklemálnom kellene. Igaz ugyan hogy a garantált az csak 20 %.
  • bertino
    #457
    áhám.
    thx.
  • Aramir
    #456
    Nem digi, de mivel teljessen ugyanúgy kell, mint pl egy adsl kapcsolatot is beállítani, ez segíteni fog:
    http://www.contactnet.hu/pppoe/lap/PPPoE.htm

    Bertino, igen.
  • bertino
    #455
    a digisek PPPOE-n keresztül csatlakoznak ?
  • Vakondok
    #454
    Hi Mindenki!
    Nagyon tetszik, ami ebben a fórumban zajlik. Jelzem új vagyok.
    Éppen ezért bárkinek a segítségét kérné. Az a helyzet, hogy nálam is diginet van, de sajnos újra kell telepítenem az op. rendszert, és azt követően a diginetet is. Amikor a digi-t bekötötték két fiskó jött, az egyik a tv-t berhelte, amásik pedig a netet, így nem tudtam mindegyikre 100 %-osan figyelni. Azt mondták kész, működik és leléptek. Viszont semmi más nem áll rndelkezésemre a felhasználói néven és jelszón kívúl. A szerződés pedig telepítési útmutatót nem tartalmaz. Olyan segítségre lenne szükségem, hogy valaki lépésről lépésre írja le, hogy mit kell indítanom, hova mit kell beírnom, ahhoz, hogy a digi végül működjön is. Jelzem, nem vagyok informatikus.
    Előre is kösz mindenkinek.
  • Stefling
    #453
    Hm, oké :D
  • Aramir
    #452
    Mi húzná le? A forgalomszámláló? Nemár Gondolom nem 386-os géppel netezel.
    Utólag persze nem mér, de lassan elseje, akkor felrakod, és akkor tudni fogod a havi forgalmad hóvégére.
  • Stefling
    #451
    Láttam nyugi már na!!! :) De az lehúzza a gépet nem? meg ha mindíg fut akkor főleg, meght ha már töltöttem akkor tök mindegy már utólag úgyse tudja számolni
    de majd lehet kipróbálom és köszi az ötletet!
  • bigapó
    #450
    nem erősséged ez a visszaolvasás dolog. 444-es hsz. ott írva vagyon egy név, azt próbáld ki. én még nem tettem meg, mert nem érdekel:)
  • Stefling
    #449
    Nincs mit :)
  • nameless1229
    #448
    Akkor mindegy, azért köszi :)
  • Stefling
    #447
    Nem felejtetem el, bocsi azt felejtettem el, hogy megírjam :D szóval nincs ilyen lehetőség ahol meglehetne nézni :S :( pedig jó lett volna, mert kivi lettem volna rá, bár ha korlátlan tényleg felesleges nálluk lehet így vannak vele, upc-nél meg 300Gb + (3 hónap átlaga blabla) és ott ezért van olyan lehetőség.
    Van valami progi rá ami mérné mennyi volt a havi adatforgalmam, deh most azt is rakjam fel.. ígyis van már annyi hülyeség az óra mellett :D
  • nameless1229
    #446
    Elfelejtetted megkérdezni? :/
  • Stefling
    #445


    Nah, cool 30/20-as helyett 30/25 xD ezazsír
  • mrzed001
    #444
    Tegyétek fel a Bandwidth Monitort, akkor tudni fogjátok
  • Stefling
    #443
    Miért? Én midnen hónapban megszoktam nézni, mennyit töltöttem, érdekes adat :D
  • BaliBoy
    #442
    Még én sem találkoztam ilyennel, de engem is érdekelne. Bár lehet jobb ha mindenki számára homály fedi ezt az adatot. :))
  • Stefling
    #441
    Sztem nincs, de holnap reggel úgyis jönnek bekötni nekem és megkérdem a szerelőket :) mivel engem is érdekel ez, chellonál vanik ilyen funksön, nemtom diginél is van-e.
    Majd megírom mit mondott.