3567
digi
  • bertino
    #640
    címeket akarsz ?
    nézd végig szabadidőben: http://upc.hu/

    szólj, ha végeztél a lefedettség összehasonlítással.
  • bertino
    #639
    budapest.
    aha.
    végülis ha budapesten több lesz a digi egyszer (hahaha... jó pár év mulva) mint a júpíszíííí, akkor már végülis meg is verték őket lefedttségben, ugye ? :)

    és szerinted nem budapesti és nem paneltömbös területen kívül hány helyen van még upc kábel ?
    kicsit enyhén sok.
    családi házas területen viszont még közel sincs lan-os diginet.

    vagy tévednék ?
  • Dj Xyberpunk
    #638
    "használd már kicsit az eszed és gondolj bele hány helyen van csak upc, ahol a digi még csak a közelben sincs."

    Mesélj kérlek, (használjad már kicsit az eszed) hány helyen van UPC és Diginet, és hány országban a UPC és a Digi? Adatokat kérek, ha ennyire szakértőnek érzed magad.

    Egyelőre én ennyit tudok digi lista + azt látom hogy pl.: budapesten (~2 millió lakos) folyamatosan kerületenként építik ki a hálózatot, hidd el kb fél-1 év múlva minden upc-s leváltja DiGi-re a netet ahol csak lesz rá lehetősége! Pontos adatokat nem tudok, de azt látom, és ismerősöktől hallom, hogy nagyon sok helyen elkezdődött/befejeződött a digi kiépítése, és penetrációja a nagyvárosokban. Mondjuk fél év múlva meglátjuk mennyi Digi és UPC előfizető lesz...
  • bertino
    #637
    hát ezen írás alapján az idióta inkább te vagy, már ne is haragudj.
    használd már kicsit az eszed és gondolj bele hány helyen van csak upc, ahol a digi még csak a közelben sincs.
    ha gondolkoznál rájönnél, hogyha annyira fenyegető lenne a digi, upc már rég lejjebb vitte volna az árakat.

    a digi még kevés, kicsi, lófing a upchez képest, ennyi.
  • Dj Xyberpunk
    #636
    Csepelen november óta azon a részen amerre lakom : ássák fúrják túrják a földet a kubikusok, de a 2008 decemberi bekötésből 2009 március-április lesz úgy néz ki :S Ha végre elérhető lesz a házban, akkora örömmel mondom le a UPC netet, tévét, és köttetem át DIGIRE, hogy az őrület.

    off: UPC meg elmehet a krva anyuciákájába a 9500 ft-ért kínálja a 20/3-as csomagját még mindig...szvsz az emberek 90%-a szerződik át akinek eddig UPC-je volt, és DiGi elérhetősége lesz (30/20 3500FT), nem értem hogy miért nem viszi még mindig lejjebb az árait a UPC... idióták..
  • Kratos86
    #635
    Székesfehérváron. Már tavaly novemberben kellett volna bekötniük,de megérte várni! :)
  • lacy86
    #634
    hol kötötték be neked?! Ez nagyon jó eredmény :):)
  • Stefling
    #633
    Üdv a Klubban!:D
  • bertino
    #632
    remélem ha mindenhol bekötik a digi-t az országban, mindenki jön ide dicsekedni a speedtest.net-es mérésekkel és akkor aztán nagyon változatos lesz a topic.


  • Kratos86
    #631
    Ma kötötték be a digi-t! Íme az eredmény

  • Veno
    #630
    Igazából azért a u.s.roboticsot (edigital-ban) nézegetem mert ez is olyan árban van és van benne beépített nyomtatószerver amit ki is tudnák használni. Azért majd megkérdezem a digiseket, hogy van-e olyan gyártmány amit az ő netjük nem szeret. (mert már ilyet is hallottam)
  • StephenKing
    #629
    Linksys-t ajánlom az 54g-s 8-10ezer forint körül lehet venni ami igazán nem sok.
  • Veno
    #628
    Nálunk a digi lan kiépítése a vége felé közeledik, elvileg 1-2 hét múlva már műxeni fog. Most még tonlineos adslem van ami egy wifis routeren osztódik szét, de sajna ezt a routert nem tudom majd a digihez felhasználni mert nincs wan portja. Milyen routert érdemes venni ami megbízható márka és persze nincs aranyárban? Én egy u.s.robotics termékkel szemezgetek.
  • Stefling
    #627
    Nekem routeren keresztül megy, 4 gép felé, de 1 héten egyszer ha megszakad, akkor is pár percre, ami igazán eltűrhető. :)
  • lacy86
    #626
    De már lassan 2 hete karbantartás van?! :S Kicsit gáz! Tegnap pl. 4x kapcsolódott újra! :)
    Azon gondolkozok ha routert veszek akkor nem lenne csökkentve ez a kapcsolódás?! nem tom mi köze hozzá csak úgy jött! :):)
  • Stefling
    #625
    Nem hiszem, sztem szimpla karbantartás. Sávszél emelés nem tom hogy lesz-e, ha lesz is sztem nyár éve - ősz körül.. de nincs kivel felvennie a versenyt sebességben, ígyhát nem hiszem hogy lesz növelés bár nem ellenezném :_D
  • lacy86
    #624
    Annyiba segítsetek már hogy akinek Vistája van , milyen beállítás van neki! Ja persze olyan embernek akinek nem szakad meg! :):)
  • lacy86
    #623
    Akkor jó! :) Netán sávszélesség növelés lesz?! :D
  • Laceee
    #622
    fix IP-vel nem lehet megoldani ?
  • Stefling
    #621
    Nyugi, nállam is csinál ilyet, ez valszínűleg a szolgáltató műve.
  • lacy86
    #620
    Tudtok segíteni hogy mi?! kicsit idegesítő! :)
  • bertino
    #619
    de.
  • lacy86
    #618
    De én pl játszok neten keresztül és akkor kidob mert megszakad a kapcsolat! :S
    Nem valami beállítás baja van?! :(
  • gz8
    #617
    off
    Az internetszolgáltatóhoz jó valószínűséggel ennek nem sok köze van...
    on
  • RedDevilsza
    #616
    Nekem is felszokott néha adni egy kapcsolódási ablakot, és amikor az fenn van, nem frissít a mozilla, de a netem nem szakad és meg és egyszerűen le szoktam "mégsézni" és minden megy tovább
  • lacy86
    #615
    Sziasztok!

    nem tudjátok hogy miért van az hogy a DIGI néha újrakapcsolódik! XP-nél nem csinált ilyet sose , mióta felraktam a Vista64 bitet , azóta! :(:(

    Tudtok ebbe segíteni?!

    Köszönöm
  • Daza500
    #614
    A-ha...

    Nálunk is ez volt, még ősszel felásták meg betemették a lakótelepet a vendégmunkás bácsik.
    Azóta csend van...egyelőre. Azt mondták, idén lesz. De hogy mikor, az még bizonytalan.
  • ChaosTeam
    #613
    Amilyen arányban használjátok majd a sávszélt :D

    Amúgy nálunk már itt a lakótelepen ezer éve, november körül befejezték az építkezést, a házat bekábelezték még szeptember-október körül, a kerületet felásták novemberben meg bekötöttek mindenfélét.... azóta se lehet előfizetni a netjükre... Fene tudja mikorra lesz itt is elérhető végre..
  • Daza500
    #612
    Az lenne a kérdésem:

    Nálunk routerrel 3 gépre van osztva az internet.
    Ha majd megrendeljük a 30/20-as LAN csomagot, akkor ezt kb. milyen arányban fogja szétosztani 3 felé ?
  • bertino
    #611
    ehh...
  • Geri885
    #610
    800Kb/s / 400kb/s
  • gz8
    #609
    8/4-es? Nem mondod, hogy 4 megabit/s a feltöltési sávszél
  • Geri885
    #608
    tehát akkor ne nagyon számitsak arra, hogy még februárban bekötik:(
    Great!
  • Gabe18
    #607
    Itt nyár végén fúrtak a házba.Valamikor ősszel szétástak a ház körül mindent (tehát mikor a házba már a kábel megvolt,akkor a főkábel vagy minek nevezik még sehol sem járt).December elején szórólapoztak hogy lehet hívni az ügyintézőt.Mi gyorsan meg is rendeltük,rá kb 2 hétre jöttek végleg bekötni.
  • Geri885
    #606
    Hi!
    Kitettek a digisek egy papírt a házba VI. ker Teréz krt, hogy kiépitik a rendszert. jan 21.-től kábé 10 munkanap. Na az kábé 3 napja járt le és azóta nem voltak itt szerelők. Gondolom befejezték. Ügyféles srác azt mondja, hogy a rendszerben még nem jelent meg a ház, hogy lenne lanos net.
    Gondolom még bekell kötni a főrendszerbe vagy micsoda. De a ti tapasztalaitok szerint még mennyi idő mire tényleg kijön ide egy ürge és bedugja az ajtó fölötti zsinort a gépbe? Az igényt már decemberben benyujtottam amikor még nem is volt kiépitve a rendszer. Azt hallottam, hogy náluk hónapokig eltart az ilyen. ez igaz? Mer már nem nagyon szeretnék 8 rongyot fizetni a trécomnak 8/4-es netért.
    előre is köszi.
    Csá!
  • qtab986
    #605
    Jártam egy DIGI Kábeles ügyfélszolgálati irodában. Volt még rajtam kívül (előttem) egy ügyfél. Azt hiszem a kábel tv-ről volt szó. Akkor figyeltem fel amikor búcsúzóul azt mondta, ha nem olyan nyugodt ember jönne mint Ő az rájuk borítja az asztalt.
  • Bagoly81
    #604
    torrenthez hogytudtok kapcsolodni aktivak vagytok? van saját ip tek? vagy többen osztoznak egy ip-n? vagy port forwardoltani kell? vagy vennikell +3e ért fix ip-t?
  • RedDevilsza
    #603
    Igen,TVt is kötöttek, 56 csatorna van, minőség latt nem tudom mit értesz, szép a képe, de nem digitális az adás... Szerződés megkötése után másfél héttel érkezett egy faszi, aki bekötötte a kábeleket kb 1 óra munkával. Ja és mindez Veszprémben történt.
  • qtab986
    #602
    + kíváncsi vagyok mennyi idő telt el attól, hogy bejelentetted az igényt odáig, hogy bekötötték és működött?
  • qtab986
    #601
    TV csatornát is vettetek? Az is érdekel milyen annak a minősége.