9306

...a trilógia 2. része



[Off és Warez témákkal fáradj ide!]
  • DarkSector
    #8746
    :)
  • arty
    #8745
    mit hiszek el? hogy a sok "fordítóréteg" (driver, api, win kernel) elviszi a sebesség nagyrészét?

    ehez nem hit kell, ez tény :) a vindóz pécé játékra szar: a hardverek különbözőségének elfedéséért nagy árat fizet mindenki, de más utat én egyelőre nem látok ... mármint a konzolokon túl. az amd kezdeményezése az ő picai részesedésükkel kuka.

    de biztos hülyék a fejlesztők, meg az áemdés mérnökök és csak te vagy helikopter!
  • kirol
    #8744
    Na, az szuper! :)
  • samsung123
    #8743
    Szép álmokat, Te ezt elhiszed? Kamu...
  • Evin
    #8742
    PS3 tesztelve. Konzol verziók szerintem jövő héten már lesznek.
  • arty
    #8741
    durva tévhitben élsz... olvasgass
  • kirol
    #8740
    Értem, köszi!
  • shaddam
    #8739
    Hát mivel warez kell a magyarításhoz sok sikert hozzá....
  • lac coo
    #8738
    nem is fogják soha, ne reménykedj.. :)
    ahány pc annyi konfig....Egy konzol jóval kisebb hw-val fogja ugyanazt azt eredményt hozni ,ez mindig így lesz .
  • samsung123
    #8737
    nem ezt irtam?
    De attól a pc többször erősebb(bármilyen értelemben) csak nem használják ki..
  • lac coo
    #8736
    Számoknak ,megahertzeknek ne dőlj be, egy konzol ámulatba ejtő hatásfokkal dolgozik, pc soha nem lesz a közelében sem ....
  • samsung123
    #8735
    Válaszolok! mert nem rázol le:)
    Egy mai pc-sokkal jobb grafikát tudna előállítani, mint a konzol, mivel egy átlag mai pc teljesítménye 2-szer 3-szor több, de sajnos nem optimalizálnak PC-re olyan hatásfokkal mint konzolra(vagy trehányságból sokszor) ezért tart ott a PC-s játék ahol...

    Off vége
  • Evin
    #8734
    Egyelőre igen. De ha kiirtottam az összes nem magyar szöveget a katonák beszélgetéseiből, akkor mindenképp publikálva lesz, ha működik, ha nem. De az nem tudom mikor lesz, valamikor idén.
  • lac coo
    #8733
    Megint ez a konzol, meg hogy amiatt vannak "lebutítva" a mai játékok ...
    Mi az hogy le vannak butitva????
    Ez példásul le van butítva, valójában kétszer ilyen részletest is elvinne egy mai pc ? :)))
    Nem kell válaszolni ! :)

  • samsung123
    #8732
    Jaja, nem is egy lapon említem a játékgrafikát meg a CGI-t DE egy megmutatja mi hozható ki a poligonos grafikából, Sőt egy 10 évvel ezelőtti CGI intró már játékgrafikai szint, úgyhogy simán idevehető is.
  • kirol
    #8731
    Igen, x360-asra gondoltam. Pedig lehetne külön, mert most akkor arra várunk, hogy legyen egy PS3-as? És ha nem lesz? :)
  • Evin
    #8730
    Szerintem azért ők sem pontról pontra építették fel azt, ami a videóban látható. Biztos, hogy lesz valami modellezési eljárás, amivel annyi munkába telik majd egy modell megalkotása, mint most.

    kirol
    Az x360-as Crysis2 fordítás? Már kipróbáltam, megy. De nem találok olyan embert, aki a ps3-as verziót kipróbálná. Jó lenne együtt kiadni, de addig nem akarom, ha nem is megy ps3-on.

    samsung123
    Nem kellene a CGI-t ide venni. Azok számításához nem otthoni pc-ket használnak, és nem 1 darabot.
  • samsung123
    #8729
    jaj, de naív vagy, ha programoztál tudnod kéne, hogy ezek 99% már kész vagy 100000 féle fa, autó stb. már le van programozva rég, meg nézz már meg egy CGI videót azt hogy csinálják? ott is minden le van modellezve nagy részletességgel egyenként, már régóta.

    Ja másik poén, hogy itt nem a poligon alapú számítással van a gond!!! Mert egy CGI videó is poligon alapú és beszarás részletes mind. Hanem a kibaszott konzolok nyomi erejével, azért téglatest formájú az a kibaszot fatörzs, hogy ott spóroljanak számítási teljesítményt és azért lapos a virág is, nem azért mert poligonnal nem lehet megoldani...sokan ebben a tévhitben vannak, meg a videó is erre apellál direkt.
    A poligon alapú grafika nagyon is jó, nincs vele gond a mai gépeken is iszonyat szépet ki lehete hozni, DE a KONZOLOKhoz gyártanak mindent ezért butítás van. Majd a next gen konzolok-nál lesz megint grafikai fejlődés(pc is csak akkor sajnos) mert a játék grafikája fejlődik csak butítják 4 éve (a crysis egytől kezdve), hogy fusson Konzolon. Mikor itt lesznek 2 év múlva az új konzolok, na ott már nem lesz ilyen probléma.(ráadásul a mostani grafikus motorok jó része /Cryendine3 UE3 Frosbite2 már előkészítve vannak a nextgen konzolokhoz, mivel most erősen butítottak direkt, így 2 év múlva azonnal redkívüli grafot fogonk kapni, hiszen már ma kész a fejlett engine/ Úgyhogy nem a poligon alappal van itt gond ma se, meg késöbb se.
  • kirol
    #8728
    Boxos fordításról lehet valamit tudni?
  • lac coo
    #8727
    De , pont hogy sok mindent csináltam, modelleztem játékokba saját szórakozásra. De a fűszál csak példa... kéne 25 féle fa, 10 jármű, 8 karakter, 56 ház stb.....Mondjuk azt nem tudhatom hogy dolgoznak ezzel a pontfelhővel ...
  • Evin
    #8726
    Látom nem nagyon programoztál még.
    Megcsinálsz 1 fűszálat, és azt sokszorosítod.
  • lac coo
    #8725
    Ehhez a csilliárd poligonhoz kapcsolódóan: már régen le akartam írni csak öregszem és meszesedik az agyam ...

    Még ha működik is majd a dolog... egy mai játék elkészítése több száz emberrel is évekbe telik, százmilliós ( dollárban) költséggel!

    Ki az aki nekiáll fűszálanként lemodellezni egy Crysis méretű pályát???
  • grebber
    #8724
    Na lol ismét egy soha el nem készülő mód:
    Ezt már a UE3-al is eljátszották azóta is "készül"

    NUKED CRYSIS
  • grebber
    #8723
    Hm egész jó kis mod

    Környezet grafikáját jobban megcsinálva meg azért valamicske életet belevíve egész jó lenne!
  • grebber
    #8722
    [IMG][/IMG]

    Beírom nekik "basszátok már meg,ne köcsög képekre gyúrjatok ,hanem adjatok már ki valami kézzel foghatót"
  • arty
    #8721
    zárásképpen pedig:


    :DD

    térjünk vissza a nem-LUFI crysis2-höz, elnézést az off miatt!
  • arty
    #8720
    2003-ban is létezett már a tech, elég lassan haladnak :DDD
  • Lesusius
    #8719
    Sziasztok! Valaki meg tudná nekem mondani, hogy miért akad a legtöbb videó single-ben?
  • arty
    #8718
    jahh... azért nincs kész, mert ehez a technologiához ezek implementálhatósága erősen "lehetetlen" - ezt nálam jóval okosabbak írták máshol, én csak "szajkózom". és nem ma kezdték, mivel erről már régesrég is volt szó, és akkor is elhalt ötletnek tartotta "mindenki" a már emlitett problémák miatt (árnyék, animácio, pl) - és lám, azóta sem oldódott meg :)

    az objektumkezelést nem lehet más, poligon alapu endzsinekbe beletenni, ergo egy SDK-val semmit se érnél...
  • MerlinW
    #8717
    Elég egyértelműen mondja a videó vége felé, hogy még távolról sincs kész dolog, az árnyékok és a fények lesz a következő lépés. Megjegyzem ezek mind másodlagosak, hiszen, ha ezt az objektumkezelést kiadják SDK-ban, akkor bármelyik motor-ban fel lehet használni, fény/árnyék kezeléstől függetlenül.

    Egyébként nem éppen hülye emberek készítik a dolgot, hogy csak a két cégalapítót említsük:)
    John Alberg
    Michael Seckler
  • broman191
    #8716
    [maximálisan átérzi]
  • grebber
    #8715
    Nem azért volt szép a Crysis grafikája mert fiatal voltam.
    Hanem mert az akkori más gamekhez képest jóval meghaladta a korát.
    Ezt már azóta nem látom pedig eltelt pár év.Most itt a 2. rész de ez nem nyújtja azt amit vártam.
    Remélem majd a 3 fogja hozni a várt szintet!
  • arty
    #8714
    nem a gépigény a gond, illetve de: amit látsz, annyit tud az engine (játékra alkalmatlan, mert összességében ronda és statikus), minden extra ezen felül nevetségesen lassu lenne! pl egy fának lenne árnyéka, menne kb ezred ilyen sebességgel :) (de lehet túlbecsültem)

    fejlődés pedig az uj konzolgen idején várható, de abban nem vagyok biztos, hogy drámai lenne. hogy a crysisnál átélteket ujra tapasztald, ahoz nem csak hw fejlődés kellene egyébként, hanem hogy fiatalabb legyél űjra, kevésbé legyél belefásulva a poligonos grafba, stb :)

    emlékszem, tizenévesen kb kétévente átéltem az állejtős graf "mámorát", aztán még huszonévesen is sikerült 1-2x, de manapság már semmi nem vág földhöz. persze van ami nagyon tetszik, de mégse ugy mint rég :)
  • lac coo
    #8713
    mikor hw áttörés lesz, de most úgy néz ki alig -alig gyorsabbak az új generációk, már nincs az mikor megvettem az x800-at, és az brutál nagy teljesítmény volt az akkori csúcs 9800 pro után !!
  • grebber
    #8712
    Nem lesz belőle semmi mert mocskos nagy gép kéne neki.Igaz jobban mutat mint a teszzalált cuccok.De egy game amiben minden így nézne ki fullos tesszalációval annak is irdatlan gép kéne.
    Kíváncsi vagyok mikor lesz grafika áttörés amire újból azt lehet majd mondani mint anno a Crysisra.Mert eddig nagyon úgy néz ki leálltak :(
  • lac coo
    #8711
    Poligon számmal eddig sem volt nagy bajuk a mai játékoknak, hw-knek, csak ha került rá "némi " shader is ! :)Abból itt szerintem semmi nincs csak egy egyszerű bitmap. annak idejét rFactor alatt megnéztem, egy sima texturával irdatlan mennyiségű poligont volt képes mozgatni még a P4-esem is .

    Szerintem is kamu. Meg mintha lett volna már szó erről jó néhány évvel ezelőtt, valami ID-s emberre emlékszem ...
  • arty
    #8710
    pont az a lényeg, hogy sem az árnyék, sem a többi, megszokott szép effekt, de még egy sima karakteranimácio is lehetetlen ezzel a módszerrel, amit ők ÁLLÍTÓLAG(!) használnak - mert még ez sem nyert igazolást eddig :)

    ez a "nem arra koncentráltunk" pedig baromság, mivel egy árnyékszámitáshoz semmiféle müvészi extra nem kell, annyira alapvető

    a bemutató egy lufi és a gépemet tenném rá, hogy ebből semmi se lesz
  • barmi
    #8709
    Részben azért, mert abban az időben amikor telepítettem a gépet csak ez a lemez volt kéznél ( XD ), részben pedig azért amit Evin is említett az imént .
  • broman191
    #8708
    Filléres téma manapság 4 GB memória, és a Win7 eszi bitfüggetlenül.
  • Evin
    #8707
    Mondjuk mert nincs neki 4GB memóriája, ami miatt váltania kellene?!
    Az ilyen apróságok miatt, szerintem kevesen fognak egy teljes rendszert újratelepíteni.