90029
  • Blum
    #78423
    Radeon HD 8000 Series 40% faster

    Last week, 3DCenter.org posted a new prediction of all HD 8000 Series GPUs. Those analysis are very detailed and, as it happened before, quite accurate. Instead of rewriting them in a separate post I will just put them here (with small changes). The latest news are focusing on the performance of future Radeon HD 8000 series. Softpedia reports that upcoming Sea Islands series will be at least 40% faster than current generation, but still, this is also based on 3DCenter analysis. Another leak says that Venus GPU could be actually named as “Sun”, yes, it’s sounds strange, but it’s worth mentioning. The rest is a pure speculation, which you can learn from sources below.



    @videocardz.com
  • Blum
    #78422
    Nekem is a CF jutott eszembe kapasbol a cikk olvasasa utan :)
  • broman191
    #78421
    ASUS HD 7770 2 GB memóriával @PH!

    Így 2 GB memóval már lényegesebben vonzóbb megoldás lehet Crossfire rendszerben, nagyobb karik ellen is... :)
  • Solten
    #78420
    Megjelent a 12.6-os legacy Catalyst
  • Solten
    #78419
    7850
  • Blum
    #78418
    Es mi lesz helyette?
  • Solten
    #78417


    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha valakit erdekelne, Sapphire 5850 Xtreme-em is eladosorba kerul piaci ar alatt, dobozostul, matricastul mindenestul... :)
  • arty
    #78416
    thx, megirtam havernak :)
  • item
    #78415
    Igen.

    2012.12.17-ig.

    Mindene megvan,doboz,papírok,kábelek,cd-k..

    kép

  • arty
    #78414
    wow! akkor talán ezért se zuhan meg a gta4 amikor ráerőszakolom a mlaa-t :)

    köszi az infót!

    item: nagyon jó áron adod azt a 6950et... garis még?
  • item
    #78413
    Solten bácsi legyél olyan szíves és cseréld le a kártya típusomat erre.

    ASUS HD7950-DC2

    tenkjú verimáccs!

    UI: Ugyanitt eladó Sapphire HD6950@70 (1536 shader) 47k..
  • [NST]Cifu
    #78412
    Ha jól értem: játéktól független, jó és minden hardveren egyforma gyors megoldás nincs. Mindig az adott játékhoz és a hardverhez kell igazítani az AA megoldást.

    Ez már-már nosztalgikus, hajdan, még a Radeon 32MB DDR és 8500-as időkben mindig úgy kellett egy külön segédprogrammal (nem rivatuner, de valami hasonló) belőni, hogy milyen szűrés, milyen grafikai beállítások... aztán a játékban vagy villogot a textúra, vagy nem, az anizotróp szűrés vagy működött, vagy nem.
  • Abu85
    #78411
    A Catalyst 12.4 óta MLAA 2.0 van a driverben. A régi MLAA eltűnt, mert lassabb és rondább képet ad.

    Azért kerül FXAA a játékokba, mert az AMD MLAA implementációi követelik a DX11-et, pontosabban a DirectCompute 5.0-t. Az FXAA DX9-ben is működik. Más előnye nincs.
  • arty
    #78410
    anno írtál már az AA-król egy cikket, abban asszem bf3 szerepelt és szvsz ott is az mlaa volt jobb (sebességadatokat nem tudok), mégis a legtöbb játékban fxaa jelent meg... fura.

    ez az mlaa 2.0 is játékokban kell beépítésre kerüljön, vagy CCC-ráerőszakolós implementáció is várható?
  • Abu85
    #78409
    Jó lenne nem elfelejteni, hogy az FXAA/MLAA/SMAA/DLAA/tökömtudjamilyenppAA implementációfüggő, míg az MSAA-ra van szabvány.

    Az FXAA fejlesztését egyébként már befagyasztották. A 4.0-s verzió nem fog elkészülni. Helyette az NVIDIA a TXAA-ra koncentrál.
    A driver oldali post-process AA-k esetében itt egy összehasonlítás a régi AMD-s MLAA-val, az új MLAA 2.0-val és az NV-s FXAA-val. LINK Az MLAA első implementációja is jobb a 2.0-s implementáció pedig még tovább javít, és ehhez még nagyobb sebesség is jár. Gondolom ezért lett befagyasztva az FXAA fejlesztése, mert lassan haladt, és eközben az MLAA minősége elhúzott. Most a TXAA az új lehetőség, de ez csak játékokba lesz beillesztve a multi-sample minták igénye miatt, illetve a temporális szűrésre ügyelni kell, mert bizonyos képfrissítés alatt le kell kapcsolni az élsimítást, különben a sztochatikus hatás miatt az ember agya rosszabb képet fog érzékelni, mint kellene.
  • DarkSector
    #78408
    Vagy erről bootolok a win8-al?
  • arty
    #78407
    aw, sh*t

    nem :D
  • Zoli007
    #78406
    Látom nem jött át az irónia
  • arty
    #78405
    a vga-tól függetlenül azt célszerű használni :)

    de egyébként hekkelt kernellel az elméletben 2 gigát kezelő, 32bites w7starterrel is használható úgy, hogy nem veszítessz a központi ramból semennyit
  • Zoli007
    #78404
    Akkor erre már 64 bites Windóz fog kelleni?
  • DarkSector
    #78403
    Hogy tegyenek rá egy csatit, meg az alaplam ram foglalatára, és ezeket összekötve a 12GB-ból 8-at leválasszunk fizikai ram-nak...:).
    Erre jó.
  • Blum
    #78402
    Mondjuk 6 monitoros Eyefinityhez :D
  • MerlinW
    #78401
    "6144/12288 MB GDDR5" :)
    Biztos jó valamire..:)
  • Blum
    #78400
    12GB? Wat?

    AMD Radeon HD 7990 Coming in July, Including 12GB Version
  • [NST]Cifu
    #78399
    Gányul van megkódolva az AA része a motornak. Ezzel sajnos sokat nem tudsz kezdeni - max. megpróbálod SSAA-val futtatni.
  • arty
    #78398
    de, ez hibátlan

    viszont pl remek ellenpélda, hogy az fxaa/mlaa-s deus exben MINDEN módszer után maradnak aliasing hibák (rece) itt ott - tipikus, "újgenerációs-motor" kinézet :/
  • [NST]Cifu
    #78397
    Játék -> 3D Alkalmazás beállítások ->

    -Vonalsimitásnál:
    *Mód - Alkalmazás beállítások felülírása
    *Morfológiai szűrés - nincs bepipálva
    *Szint - ami jól esik

    -Vonalsimítás mód:
    *Minőség (jobbra teljesen), ekkor azt írja ki, hogy Fő-mintavételezéses AA
  • DarkSector
    #78396
    Bocs ezt eddig nem tudtam. :)

    Nekem ha magyar ynelvű a CCC akkor milyen név alatt találom?
    Ja és ha beállítom a CCC-be maxra a csúszkákat akkor a játékba már nem is kell? fellülírja?
  • [NST]Cifu
    #78395
    Ahogy i2k írja. :)

    Az SSAA a legősibb Anti-aliasing eljárás, a 3Dfx utolsó nagy dobása, ám az akkor kijött 4-es és 5-ös sorozatú kártyái sem igazán bírták normális sebességgel megjeleníteni. Szóval a technológia jó volt, csak éppen akkor is már az volt a probléma, hogy túl sokat kér.

    Egyébként az SSAA-t nem a játékban kell beállítani. Lásd #78371
  • IMYke2.0.0.0
    #78394
    Kiegészítés: nyilván, akkoriban nem a FullHD volt az alapérték [max. 1600*1200 és 2048*1600]... de, azt hiszem ezt nem kell magyaráznom.
  • IMYke2.0.0.0
    #78393
    Mivel magában a VGA-ban [VRAM, GPU] történik az egész művelet, így elméletileg bármekkora felbontást kiszámíthat [gyakorlatilag inkább olyan 4-6x-os FullHD] a videokártyád, majd azt jeleníti meg a monitorod felbontásának megfelelően.
    De ez megy ám kábé 1997 [3Dfx] óta :)
  • MerlinW
    #78392
    Nem tud és nem is kell. A monitorod a már lekicsinyített képet jeleníti meg. A renderelés a háttérben zajlik.
  • DarkSector
    #78391
    Ja így már érthetőbb vagyis nem az alap felbontást negyedeli hanem annál 4x nagyobbal és azt kicsinyíti le....
    Csak azért volt számomra érthetetlen, hiszen nem tudtam hogy képes kezelni a monitorom natívjánál nagyobb felbontást...érdekes eljárás az tény.

    Amúgy létezik olyan játék amiben van már SSAA?
  • [NST]Cifu
    #78390
    Az adott példán 720p-s kijelződ van. :D

    SSAA esetén ha 1920x1080-as felbontásban játszol, akkor 2x SSAA esetén a renderelés 3840x2160 pixeles felbontásban zajlik le, majd ezt kicsinyíti le 1080p-re.
  • DarkSector
    #78389
    Vagyis még mindig ugyanaz a kérdés fennál. :)
    Lehet MW3-nál is ezt használják? :)
  • IMYke2.0.0.0
    #78388
    De igen.
  • DarkSector
    #78387
    Értem én, tudom hogy szebb lesz ha 720P-ben nézzük de egy 1080p-s kép lekicsinyítve 720p-re ugyanolyan maszatos lesz egy 1080p-s kijelzőn vagy nem? :)
  • broman191
    #78386
    Pont hogy szebb lesz hogyha egy nagyobb felbontású képet lekicsinyítesz, játszanak eleget ilyen screenshotok szellőztetésével a meg nem jelent játékoknál... :)
  • [NST]Cifu
    #78385
    Miért lenne csúnyább? :D

    Fogj egy játékból mondjuk egy 1280x720-as képet AA nélkül. Aztán egy 1920x1080-ast, szintén AA nélkül. Aztán méretezd le egy jobb grafikai programmal 1280x720-ra. Utóbbi esetén a "szőrösödés" messze nem lesz olyan feltünő.
  • DarkSector
    #78384
    Vagyis a nagyfelbontású képből csinál egy kisebbet? de ettől csúnyább lesz nem? :)