90029
  • IMYke2.0.0.0
    #78303
    Gonoc mode on: No, ennek javítására várhatsz jó ideig...
    Bocsika...
  • MerlinW
    #78302
    Akik HDMI-t használnak, nekik is szarik az overscan beállításra a Cata12.6? Neke reboot után cseszik széthúzni a képet, minden alkalommal húzogatnom kell (kacc-kacc). 12.7b detto, 12.4 viszont oké.
  • Solt
    #78301
    Kijött a 12.6 whql...
  • IMYke2.0.0.0
    #78300
    Szívesen
  • JethroHUN
    #78299
    Köszönöm szépen
  • IMYke2.0.0.0
    #78298
    Nem hiszem, hogy a Sapphire-féle verzió mondjuk 12,5 cm-el hosszabb lenne :)))
  • IMYke2.0.0.0
    #78297
  • JethroHUN
    #78296
    Sehol nem találom neten. Egy Sapphire Radeon 6850 kb hány cm hosszú lehet? Mert mini házat akarok venni, amibe maximum 36 cm hosszú vgat lehet belerakni.
  • blackcalibra
    #78295
    Milyen idős a lap?
  • blackcalibra
    #78294
    Nincs húzva semmi.
    Lehet, hogy mégis valamivel "összeakad" valami?
    Vagy csak az autós témájú játékok nem tetszenek neki. :D
    Ezeken a terheléses teszteken nem hibázik, nem melegszik,szépen lefutnak.
  • zooleeh
    #78293
    Neked irtam
  • zooleeh
    #78292
    Nalam is voltak ilyen gondok (mostanaban nem vol-kopp kopp) ,az erdekes hogy nekem is Asrock lapom van :)
  • Omlás
    #78291
    A CPU nincs húzva ? :)
  • blackcalibra
    #78290
    Ahogy sejtettem.
    Bár, csak eddig tudtam futtatni, lécelnem kell, de mindent feltoltam amennyire csak engedte.
    Szépen futott, semmi hiba, semmi gond.
  • blackcalibra
    #78289
    Ezt is ismerem, a tropics fennragadt a gépen, de megnézem a Heavent is, de van rá egy tenyérnyi ötforintosom, hogy hiba nélkül lefut.
  • MerlinW
    #78288
    Tropics 386-osoknak való:)
    Ezt futtasd:)
  • blackcalibra
    #78287
    3DMark most nincs kéznél, viszont az Unigine tropics Demot lefuttattam párszor, mindent a legmagasabb beállításokon, hibátlanul lefutott.
    Ma frissítettem DX-et, de azóta nem néztem a Dirt3at.
  • Omlás
    #78286
    Esetleg még egy 3DMark tesztet is ráereszthetsz, hogy ott is el száll e.

    Ha hiba nélkül végigmegy akkor valami szoftveres gond lesz ami miatt az említett játékok szétesnek.

    Ha tesztprogramokkal hibátlanul teljesít a gép akkor hardveres gondot kizárhatod.
    DirectX frissítés volt mostanában ?
  • blackcalibra
    #78285
    Egyébként ugyanolyan lapom van, mint neked. :D
    HA cserélni kellene, nem lenne gond, csak tudnám végre mi az, ami ezt okozza, de amikor szervizben volt a gép, se sikerült azonosítania a hibát egyértelműen, így meg szépen lassan az őrületbe kerget, és még majd a garancia is lejár róla, persze aztán meg fog halni szépen.
    Még jó, hogy van egy Box is itthon. :D
    Így meg hiába is viszem megint vissza, nem hiszem, hogy nekiállnak nyomni a dört hármat, hogy mi is a hibajelenség, ráeresztik ők is a tesztprogramot, ott meg nem hibázik....
  • Omlás
    #78284
    VGA-t ki kellene próbálni egy másik alaplapban.
    Valószínűsíthető amúgy, hogy a lap haldoklik, hasonló "nem indul a VGA" hibajelenséggel én akkor találkoztam.
  • blackcalibra
    #78283
    Üdv!

    Pár napja kezdte el csinálni az illesztőprogram hogy leállogat, majd sikeresen helyre is áll.
    Eddig 3 játék alatt próbáltam ki a dolgot: a Dirt 3 alatt jelentkezett először egyébként a dolog (eredeti játék, peccselve), a Race Driver Grid alatt is ugynaez.
    A Rage alatt viszont nem produkálja.
    Nem melegszik a kártya, alapon olyan 40 fok körül van, játék alatt olyan 70 fok, Furmark teszt alatt(ahol azért izzad rendesen) 75 körül, ventilátor működik szépen.
    12.4 driver van már fent régóta, a Dirt 3 is már jó ideje fent van, csak a mihez viszonytás végett már a 60. győzelem ment le 0 hibával, aztán egy pár napja ezzel a hibával dobál ki.
    Ilyenkor kép fekete, de a kép alsó negyedében érdekes szines vonalak/kockák jelennek meg, játék közben ezen kívül nem hibázik a kártya.
    Húzva nincs a kártya.
    A hibanapló pár adata:

    A(z) amdkmdap képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt.

    Naplónév: Rendszer
    Forrás: Display
    Eseményazonosító: 4101
    A drivert egyébként ma újraraktam, semmi változás.

    Még a hónap elején csinálta a gép azt, hogy nem volt hajlandó bekapcsolni, vagyis pontosabban bekapcsolt(szerintem a Win elkezdett betölteni), de kép nem volt.
    Azt írta a monitor, hogy "nem érzékel jelet", mint amikor kikapcsolom a gépet, de a monitort nem.
    Ilyenkor csak kb. a 3-4. reset megnyomására volt hajlandó képet is adni.
    Amit én ki tudtam zárni az a monitor, a táp, a VGA (bár, ez a mostani hiba miatt már gyanús) monitor kábel.
    Ami akkor maradt az a proci, alaplap, ramok(2x Kingmax 2GB DDR3 1600Mhz Hercules Series van benne.
    Elvittem oda, ahonnan a cuccokat szoktam rendelni, biost frissített a szervizes, és a ramokat pakolgatta, cserélgette(bent voltam, ezeket tényleg megcsinálta, láttam) azóta ez az indítási hiba megszűnt, de ez az illesztőprogramos dolog egyre jobban kezd bosszantani megint.
    Van valami tippetek, hogy mi lehet ez?
    Utánaolvastam, volt ahol ramot írtak(vagy foglalatot). Lehet ez alaplap is?
    Elnézést, hogy ilyen hosszú lett.
  • Blum
    #78282
    OFF:

    Van egy felesleges 10 meter hosszu DVI kabelem. Akinek kell,irjon!
  • MerlinW
    #78281
    Ez nem hivatalos, hanem kiszivárogtatott (vannak is vele problémák). A hivatalos "bétákat" az AMD support and drivers főoldaláról lehet letölteni.
  • DarkSector
    #78280
    nem 1-esével fog nőni mindig.
  • mester1987
    #78279
    Igen-igen azt olvastam, hogy 1-2 havonta lesz, csak nekem még mindig magas, hogy van már 12.7, hogyha még 12.5 stabil sincs :)
  • [NST]Cifu
    #78278
    Van már 12.7 béta is...

    De ha WHQL stabil verzió kellene, akkor persze még lehet várni.
  • Zoli007
    #78277
    Ha jól rémlik, már nem havonta lesznek a driverek.
  • mester1987
    #78276
    Már 1 hónap bőven eltelt, nem tudjátok kb. mikor lesz Catalyst 12.5?
  • MerlinW
    #78275
    Áháá, érti.
  • arty
    #78274
    mivel a hdmi tüskéken csak digit jel jön ki, ennek a vga oldali tüskéin is a digitális jel lesz, ergo képet tuti nem kapsz semmin, mert az analogot vár egy ilyen kábelről. vmi speci eszközhöz lehet ez jó, ami valami elmebeteg okból a hdmin képes analóg képet is kiadni :)) egy vga-kártya kimenet kizárt, h tudja, erre van a dvi-i, az szabványosan ad ki ditiális a/v és analog video jelet.
  • MerlinW
    #78273
    S ez?

    HDMI Male To VGA D-SUB 15 pins Male Video AV Adapter Cable For HDTV set-top box

  • arty
    #78272
    (az amd volt a barom, hiszen először csak annyi szivárgott ki, h nem lesz driver...)
  • KranaZoli #78271
    Akkor részemről: MEA CULPA!
  • arty
    #78270
    Teljesen tisztázott az AMD álláspontja: negyedévente lesz driver HD4xxx kártyákhoz (és régebbi HD szériához).

    Ezért is nem értettem, mire ment a pánikolás. Ezekszerint félreértések miatt :)
  • KranaZoli #78269
    Ha félreértettem Imy szavait, akkor elnézést.

    De Én amit írt az úgy értelmeztem, hogy beszünteti AMD a HD4xxx támogatását a Cata-kban és nem csak arról, hogy olyan lesz a megjelenés mint a Geforce driver-eknél már régóta alkalmazott gyakorlat, hogy megjelenik, amikor nV-nél már annyi bug megoldás gyűlt össze, hogy érdemesnek látják; vagy épp súlyos bug-ot patkol; vagy új VGA támogatása; addig meg lesznek a Beta driver-ek. Imy szavaiban nem kételkedem, de lehet félreértettem, ahogyan írtam. Ez esetben MEA CULPA!

    A lényeg szerintem nem azon van, hogy szinte zéró újdonság van az új Cata-kban, hanem benne van a supported listában. Ahogy korábban írtad, elég cinikusan... Nem arra recskázom, hogy benne van a VGA-m a listában; vagy sem, de amíg benne van addig AMD garanciát vállal a problémákra. Nem csak 3D; de 2D is. Ha már nincs benne, akkor nem tudsz még írni sem hivatalos hibabejelntő fórumokra, mert már hivatalosan nem támogatott a VGA-d. És azért még elég sok embernek van 4850-es; 4870-es VGA-ja. Ez Számomra a morális oldala ennek a témának.

    De ahogy olvasom nem igazán tisztázott ez a kérdés, az itteni topic lakók között sem. Nyilván kiderül majd ha kijön az első, melynek már nem kellene támogatnia a 4xxx szériát.
  • DarkSector
    #78268
    Fasza én is a HDCP-t néztem...meg a leirást.
    Mindegy majd még gondolkodom hogy legyen.
  • DarkSector
    #78267
    Bocs ha félreérthető volt a komment nem leoltásnak szántam. :)
  • Gibor
    #78266
    Azért leoltani nem kell :)
    Idézek
    "szerintem a BF3 al se lenne eget rengető probléma."

    Nem azt írtam hogy padlón minden reccsenésmentes lenne...
  • arty
    #78265
    hdmi csatlakozon nem jelenik meg az analog jel, semelyik lábon, így nem is kábelezhető sehova

    csak DVI-I kimenetről lehet kábelekkel, átalakítókkal leszedni vga-t/dvi-t/hdmi-t! minden máshoz aktiv eszköz kell, pl amit darksector is linkelt.
  • MerlinW
    #78264
    Digit lehet analóggá alakítani, fordítva nem megy.