90029
  • [NST]Cifu
    #78343
    Nem tudom hogy a másik VGA bios-ban mi hogyan van beállítva. Ugyebár bootoláskor a videókari általában felpörgeti magát. Lehet, hogy olyan teljesítményt venne fel, amit a deszka (vagy táp) már nem tud kiszolgálni.

    Először tényleg amúgy ezt a kérdést kéne tisztázni. Táp nem változott?

    Amúgy sajnos simán el tudom képzelni, hogy a korábbi deszkáid ennyire jól tartották a PCI-Express portot áramügyileg, az Asrock meg annyira nem... :\

    Bár gondolom alapvető, de bios-frissités volt a deszkánál?
  • V43 1105
    #78342
    Táp ?
  • arty
    #78341
    köszi!!

    tehát valóban a VGA miatt sípol :(
    oké, sokat vesz fel nyilván, node az előző, 10-12k-s amd-s lapjaimban miért ment?
    az fm1-es amd-s közepes lapomban miért megy?
    az előző, z68as gigabyteben miért ment?

    próbáltam visszavenni amugy, pcie1.x-re lehet csak, nem segített :(
  • [NST]Cifu
    #78340
    Kapcsold ki a PCI-E 3.0-a támogatást a deszkán, nézd meg úgy mit csinál.

    UEFI beep kódok:

    Nincs sípolás / Nincs debug kód a képernyőn: Nincs / Rossz CPU
    Nincs sipolás / Debug kód 45: Rossz memória
    3 hosszú sípolás / Debug kód 53: Nincs memória
    5 hosszú sípolás / Debug kód D6 majd 0D: Nincs VGA kártya

    Nem lehet, hogy túl sok naftát venne fel a videókari a PCI-Express csatin, és a deszka nem képes kiszolgálni azt?
  • Omlás
    #78339
    Valami 120fok a felső határ ha jól rémlik szóval elvileg elfogadható :)
  • [NST]Cifu
    #78338
    Ventis hűtést én még csak plazma TV-n láttam... durva, ha LED LCD TV-n szükség van ilyesmire.
  • Madmano
    #78337
    Az érdekelne,egy ASUS HD7950 Top-verzión a VRM hőmérsékletre játék közben megfelelő az 50-55fok ilyen időben?
  • arty
    #78336
    na ilyet még nem láttam

    a giga 6950@6970 kártyám csak az origi, 6950es bios-al indul (kis kapcsoló...). egyébként 6 sipszó és fekete marad a kép, nem indul a post (uj alaplap: asrock z75pro3, korábbi z68, amd760, amd780, stb mellett nincs/nem volt gond)

    jó lett a pci-e 3.0 implementáció-e? vagy más gond lehet?
    eleve, a retek uefi bios beep kódjait se találom, sőt azt se h ez asrock specialitás vagy sem :(
  • Omlás
    #78335
    CF esetén a gyengébb kártyához igazodik a teljesítmény, magyarul az erősebb kártyát "butítja" a gyengébb szintjére nem pedig a gyengét hajtja túl az erősebbhez.
  • arty
    #78334
    játékfüggő... van ahol jól működik, van ahol kevésbé, így erre nincs exakt válasz
  • Zsoti90
    #78333
    egy amd fm1 3870 processzorban lévő hd 6550d + 6670 crossfire kombó melyik kártya sebességével ér fel?
  • MerlinW
    #78332
    Cata-ban "Méretezési beállítások" néven fut.
  • KranaZoli #78331
    Szerinted mennyire követem a Catalyst-ok érkezését? (lásd szignóm)
  • Botond #78330
    Na és mikor jön az első legacy driver?
  • V43 1105
    #78329
    Túlpásztázás
  • Animefox
    #78328
    overscan magyarul hogy van?
  • arty
    #78327
    igen, a táp szokott. esetleg kérdezz rá a szervizben :)

    a pécés rákötésről olvass a jvc manualjában, mert lcdtévéken nagyon nem szokott mindegy lenni, hogy melyik HDMI-re dugod! samsungnál még az volt extra, hogy PC-re kellett átnevezni az adott hdmi bemenetet a menüben...

    jvcnél kitudja, ezért járj utána!

    catalystban két fontos dolog van lcdtv esetén:
    - színrendszert FULLRGB-re tedd
    - overscan-t huzd le 0%-ra

    és persze 1920x1080as képet küldj rá :)
  • Animefox
    #78326
    Teljesen hangtalan? jajj lehet a táp benne zizeg....
  • benőmenő
    #78325
    Nekünk a samsung ledtv-n nincs semmi zizegés, ventillátor meg pláne :D
  • Animefox
    #78324
    Nem, de sikerült most már felismerte a HDMI-t a Catalyst is felismerte hogy ez egy tévé, csak hogy a színek kicsit ridegek meg a felbontás fura egy kicsit, sokkal több beállítási lehetőség van... Egyébként nem annyira új ez a tévé de kb egy éves lehet és van egy furcsa zizegése, ez azért van mert ledes tévé és van valami ventilátoros hűtése?
  • IMYke2.0.0.0
    #78323
    Nem gyakorlatból írom, csak emlékszem valami hasonló megoldásra:
    TV-n a HDMI-bemenetet átnevezted PC-re?
  • Animefox
    #78322
    ráduktam a hdmi kábelt de nem történik semmi, automatikusan majd felismeri várni kell?
  • arty
    #78321
    1.) használj hdmi kábelt
    2.) tv menüjében kapcsolj ki mindenféle overscant/underscat-t, nyomj rá egy auto adjust-ra, amivel megától detektálja a képméretet és elhelyezi jól a képernyődön

    én az első megoldást javasolnám...
  • Animefox
    #78320
    Sziasztok kicseréltem az Orion sima HD Ready-s tévémet egy JVC full hd ledesre és a VGA kábellel van rákötve a PC, de tökre homályos és sárgás a kép... el is van csúszva a kép, az ablak bezárás gomb már lecsúszott... mit lehet ilyenkor csinálni? Catalyst?
  • arty
    #78319
    a fullhd monitoron a box 720p-je ugyis homály, egy icipici analóg szellemkép már meg se kottyan neki :)

    viszont pécén, ha pl netezel, olvasol, 1920x1080-ben... nagyon zavaró bármilyen képi anomália szvsz
  • arty
    #78318
    evvan. asscreed1 óta a 16:9-et erőltetik, minden más le van tojva
  • benőmenő
    #78317
    Csak azért vicces, mert 1440x900-on letterboxba rakja (ez lenne a natív), viszont 1280x800-on, meg torz, de legalább teljes képernyő. Kurvajó.
  • [NST]Cifu
    #78316
    Hát tudja fene. Én kipróbálnám a VGA-n is azért, mit alkot. Kösd rá mindkettő bemenetre a videókarit, ha nem látsz semmi különbséget, akkor mehet, amit te említett (PC:VGA, Box:DVI), egyébként viszont arty által javasolt megoldás. A VGA-n is mennie kellene az 1080p-nek, csak hajlamosabb arra, hogy zavart szedjen össze.
  • blackcalibra
    #78315
    Igen, ez a kettő.
    Igazából a Boxot nem is ezzel kellene használni, hanem valami normális tv-vel, de egyelőre ez van.
  • [NST]Cifu
    #78314
    Csak egy DVI és egy VGA bemenet van a monitoron?
  • arty
    #78313
    pécét kösd dvi-d-re, mivel az fullhd képet ad, ami nagyobb sávszélesség igényű, ezért az analog kábelen esélyes lenne a képhiba (szellemkép, pl)

    az xbox játékok nagyrésze 1280x720-s, a dashboardot állítsd erre és használd a konzolt vga kábellel - lehetőleg microsoft gyártmánnyal, de ha jó minőségű utángyártottat szerzel, vszeg az is rendben lesz
  • blackcalibra
    #78312
    Lenne valami érezhető, látható negatív hatása, ha a PC-t nem DVI-D-n keresztül nyomnám a monitorra, hanem a hagyományos VGA csatlakozón, a D-SUB-on keresztül?
    DVI-D-re akkor menne állandóra az XBox, a D-SUB-on meg maradna állandóra a PC.
    Full HD amúgy a monitor, azon is használom mindenhez.
  • arty
    #78311
    perszepersze, most majd biztosan odafigyelnek
  • arty
    #78310
    az nem driverhiba, hanem ubisoft koncepcio. nem tünt még fel?
  • Solten
    #78309
    Sz@rik ra, de mikor boot utan megjelenik a desktop, par mp utan (magatol) visszaugrik teljes kepernyore.
  • benőmenő
    #78308
    Fakkjeee, hd4***-re 12.4b hotfix csak a legújabb, ami csak dio3-on, meg skyrimon javít. Köszi AMD!
  • benőmenő
    #78307
    Akkor meg is nézem, ezzel hátha nem letterboxban megy majd az új ghost recon a monitorom natív felbontását beállítva :D
  • KranaZoli #78306
    Én is épp így gondoltam, hogy akár még jól is járhatsz (HD4xxx tulajok jól járhatnak) ezzel a lépéssel.
  • IMYke2.0.0.0
    #78305
    Ez számomra nagyon jó hír - amúgy sem cserélgetem a drivereket sűrűn, és ha valóban odafigyelnek az esetleges problémákra a későbbiekben, ez megnyugtató.
  • KranaZoli #78304
    A korábbi témához: Ezt most találtam PH-n, Radeon-os témákat már kevésbé követem... Változik a HD Radeonok driveres támogatása

    "A Radeon HD 2000-es, 3000-es és 4000-es termékcsalád támogatása viszont kikerül a fő kódbázisból, de készül egy úgynevezett legacy kód, ami biztosítja a további támogatást a régebbi termékekre. A havi szintű frissítés persze három hónapos ciklusra redukálódik, vagyis egy évben négy driver lesz az előbb említett DirectX 10-es és 10.1-es Radeonokhoz.

    Az AMD szerint ennek a változásnak az az előnye, hogy a régi termékekre jobban tudnak figyelni, így az úgynevezett legacy kódot tartalmazó driver csak a Radeon HD 2000-es, 3000-es és 4000-es termékcsalád felmerült problémáinak javítására koncentrál."