90029
  • item
    #78463
    Nem egyértelmű ?? Namennyémostmáagtxhatnyolcvanaddaltudodhovaám.
  • V43 1105
    #78462
    HD 7970 vagy GTX 680 ?
  • Solt
    #78461
    Kicsi off elfér... ez is ilyen családias topik! :)

    Na igen, ArmA3... párszor már beetetett a BIS, már azt sem hiszem el, amit kérdeznek, de persze titkon most is reménykedem... :)

    Off,

    Én lassan 10 éve vagyok "vállalkozó". Nem sírok, mert az átlagnál jobban élek, de gyakorlatilag 10 éve ismeretlen fogalom számomra a hétvége, ünnepnap, nyaralás, kirándulás, stb... arról nem is beszélve, milyen könnyen lehet kurva nagyot koppanni. :S
  • [NST]Cifu
    #78460
    Elnézést a sok offért, igérem most már befejezem. :)

    @Solt: Jah. Ez sajnos tény. Most az ArmA3 miatt én is nézek vissza rá, mert nincs alternatíva. Pedig egyszer már megígértem magamnak, hogy BiS játékra többet rá se nézek... :(

    @i2k: A hölgy miatt én is bánkódok... azért vettem gépet.

    Hogy érdemes-e felnézni? Hát tudja fene. Ha azt nézem, hogy mennyire nincs időm semmire, mivel havi átlag 320 órát dolgozok (plusz a cikkekre elszúrt idő...)... Persze az ideális egy középút lenne, valamennyire meg is tudjon élni az ember, és ne is gebedjen bele...
  • IMYke2.0.0.0
    #78459
    A hölgy miatt részvétem [vagy így jobban jártál?]...

    Én meg a középrétegre nézek... fel... alulról... nagyon... alulról...
  • Solt
    #78458
    Igen az, de mit tud az ember csinálni, ha nincs konkurenciája?! :)) Ez van, ilyen körülmények közt kell kihozni belőle amit lehet... :)
  • [NST]Cifu
    #78457
    Az ArmA2 nem ér... Az egy optimalizálatlan bughalmaz ebből a szempontból, mint a Metro 2033... :)
  • [NST]Cifu
    #78456
    Off:

    Ha magamat kellene leírnom, én inkább a lassan eltünő középréteghez sorolnám magam. Elég, ha annyit mondok, hogy egy 8 éves V.-ös Golfot hajtok per pillanat. Ez nem éppen az újgazdag státusz szimbóluma - szerintem.

    Másfelől igen, az átlaghoz képest jól élek. (Mondjuk ha a barátnőm nem hagyott volna el két hónapja, akkor a gépre elköltött pénz valószínűleg nyaralásra megy... de ez nem ide tartozik :P)

    Harmadrészt gőzerővel dolgozik azon az állam, hogy én is szépen tovább csússzak lefele...
  • Solt
    #78455
    Én például régi csóró, de mivel nem iszom, nem dohányzom, nem drogozom, nem kurvázom ( már ), így valamire el kell cseszni a pénzt... :DDD
  • Solt
    #78454
    Azért a fagyis hasonlat egy kicsit sántít, nem egészen egy kategória a kettő, de, ha szigorúan nézed, akkor a lényeg valóban az, hogy egyből nem 100%-s a dolog. Mondjuk manapság kevés olyan játék jelenik meg, ami a kiadás pillanatában rendesen használható... általában előbb van CAP profil hozzá, mintsem rendesen használható lenne! :D

    Részemről nekem ez mondjuk egy olyan kompromisszum, amiért a későbbi teljesítmény bőven kárpótol... :)

    Kapásból mondok neked 3 olyan játékot, ami full hd-ben még a 6990-t is megfogja teljes pompájában! :) ArmA2, CloD, RoF... és azért lenne még példám!

    Főleg úgy, hogy a "legújabb" divat szerint, ha valami nem fut 60 fps-l, akkor oldalirányú mozgásnál bizony vannak vsync problémából adódó akadások... szóval a nyugodt és teljes pompájú játékhoz kell a fix 60fps... ehhez meg nyers erő kell! :)
  • IMYke2.0.0.0
    #78453
    Jézusom, Ti mind újgazdagok vagytok?
  • item
    #78452
  • [NST]Cifu
    #78451
    A DriverSweepre szükség volt, mert a haver gépén már máshogy nem tudtam segíteni. Mint a régi szép időkben, driver leszed, új driver felrak... és a beállítást hiába alkalmazod, ugyanúgy "beragadt" a régi. Hogy mit csinált vele korábban, azt utólag már meg nem mondom. Ok, ezt valóban lehet júzer errorként felfogni.

    Az, hogy a játék kijövetelekor nincs CAP... hát az most az AMD és a fejlesztők hibája, de ez kb. olyan, mint amikor a kérsz egy pisztáciagombócot, és erre azt mondják, hogy jövő héten lesz, mert a tanonc elszúrta, és nem írta fel a rendelésre a pisztáciát. Téged ebből annyi érint, hogy most nincs pisztácia, tökmindegy miért és ki felelős érte. :)

    BTW hétköznapi, egyorrú usernek szvsz egy GPU-s megoldás is bőven elég. Eleddig nekem a 7950 OC-t sem sikerült semmivel sem megfektetnem. Igaz Eyefinity sincs, csak egy kijelző 1080p-ben...
  • Tomy Lee
    #78450
    Szép nagyon és tuti jó teljesítményű.Ez lesz nekem is a következő VGA-m vagy gtx680 még nem tudom.
  • Solt
    #78449
    Őőő... a gond ott kezdődik, hogy driver sweepert használsz! :) Nem kell! Ha követed a hivatalos telepítési eljárást, semmiféle pucoló programra semmi szükség nincs. Én is minden szart használtam állandóan, voltak is nyűgjeim. Amióta nem használok pucoló programokat, valamint AB-t, semmi nyűgöm nincs...

    Az pedig, hogy egy frissen megjelenő játékra nincs a 0. napon CAP, szerintem nem a világ vége! :) Pár hét várakozás bőven belefér szerintem... ( ez mondjuk nagyban a fejlesztők hibája is )

    Ha van időd, akkor kövesd a catalyst topikot PH-n. Ott majd meglátod, hogy a jelzett hibák döntő többsége bizony elég keményen júzer error.

    Manapság már nyugodtan lehet dual gpu-ban, vagy cf-ben gondolkozni, ha valakinek a teljesítmény a fő cél, és a legerősebb egy gpu-s teljesítmény kevésnek mutatkozik...
  • IMYke2.0.0.0
    #78448
  • item
    #78447
    CM HAF 922

  • IMYke2.0.0.0
    #78446
    Lehet, hogy írtad, de elfelejtettem: milyen márkájú is a "kis kuckód"? :)))
  • [NST]Cifu
    #78445
  • [NST]Cifu
    #78444
    Diablo 3-on például csak a múlt hónap végén jött ki olyan CAP, ami az MSAA/SSAA beállításokkal is normálisan működött. Amikor kijött a D3, akkor a CF teljesítménye igencsak szerény volt. Ez csak egy példa a sok közül...

    Sima, egykártyás/egy GPU-S rendszerrel ilyen gond nem volt...

    Az pedig, hogy juzer hibának állítjuk be a CAP ill. a driver gondokat... hát egy kicsit erős. Azért hogy még 2012-ben is DriverSweepert kell használjak, hogy egy drivert normálisan uninstalláljak, egy kicsit homlokráncolós...
  • item
    #78443
    Ez még az eredeti,de nálam nincs gond a méretekkel,a "kis" kuckómban bőven van hely..
  • IMYke2.0.0.0
    #78442
    Most nézem jobban az elejét... nem, ez még nem az...
  • IMYke2.0.0.0
    #78441
    Ahogy látom, ez már a rövidített nyákos/hűtős verzió. Vagy tévedek?
  • item
    #78440
    Nya,ma beszereltem a bestiát.



    kep2
    kep3
    kep4
    kep5
  • Solt
    #78439
    De milyen jellegű gondra gondolsz? Nem akarok senkit megbántani, de a júzerek java része az alapvető telepítési protokollokkal sincsenek tisztában. Nem egy olyat láttam, aki nem használt CF-hez CAP profilt, vagy éppen eltávolítani, telepíteni nem tudták normálisan...

    És akkor a buhera winfos, meg a regcleaner programok még szóba sem jöttek.
  • [NST]Cifu
    #78438
    Nyilván ha a pénz nem számít, akkor a teljesítménytöbblet elérésére a multi-GPU és a CF/SLI a megoldás. A maximalisták számára nincs is más opció. :D

    Én azonban próbálom racionálisan megközelíteni a dolgot. :)
  • IMYke2.0.0.0
    #78437
    Én sem vagyok híve a több-kártyás / több GPU-s megoldásnak...
    Bár, ha 20.000-esekkel törölgethetném a homlokom ebben a ~38 fokban, akkor minden lelkiismeret furdalás nélkül kiépítenék magamnak a 4-Way Crossfire-t... Xeon alapokon :)
  • [NST]Cifu
    #78436
    @Omlás: Az egyik gond az, hogy nincs 2x teljesítmény, vagy csak hétköznapi user által ki nem használható szinten. Az ár viszont közelít hozzá. A másik fele meg az, hogy még mindig sok játéknál volt vagy van gond a CF-el, márpedig dühített, hogy ugye a 4870X2 egy GPU-s üzemmódban lassabb, mint a sima 4870. Akkor a fenéért fizettem én többet érte.

    @Solt: A PH! 7950/7970 ill. CF topicját, valamint a Guru3D fórumán nézelődtem. Ott azért korántsem elégedett mindenki a CF-el. Személyes tapasztalatom ugye a 4870x2-vel volt tartósabban, illetve egy ismerős 6870 CF-jével. Ha működik, és jól működik, akkor a CF előnyeit én sem vitatom el. Csak éppen nem minden alkalommal problémamentes (havernál D3-al voltak gondok... :\). A problémamentes azt jelenti, hogy mind a két GPU működik is... ha csak egy GPU működik, akkor feleslegesen van a kártyán a két GPU. :\
  • Solt
    #78435
    Nekem jó ideje megvan már a 6990-m, de semmiféle olyan hibával nem találkoztam, ami a két gpu miatt lenne. Jók a profilok, szépen skálázódik, stb...
  • Omlás
    #78434
    Nekem 4870 CF-em volt semmi gondom nem volt vele soha. Ahol nem ment támogatás híján a CF ott nem ment viszont ahol ment ott igencsak észrevehető volt. :D
  • Sir Quno Jedi
    #78433
    jaja csakis egygpus megoldás jöhet, vagy olyan ami kifelé egynek látszik a dx felé
  • [NST]Cifu
    #78432
    No offense, de személy szerint én továbbra se rajongok a CF/SLI megoldásokért.

    -Ár/teljesítmény terén általában nem versenyezhetnek az egy GPU-s megoldásokkal (kivételek persze akadnak, anno a 460GTX SLI rendszernél volt ilyen).
    -Továbbra is sok a gond a támogatottsággal. Gépvásárlás előtt körbenéztem, de a CF/SLI kapcsán továbbra is sok a panasz, ez nem megy, ott bugos, stb.
    -Sok esetben a fogyasztás terén is jobbak az egy GPU-s rendszerek.

    Hozzáteszem, volt nekem is anno CF-em, egy kártyás kivitelben (4870x2), oké, régen volt... de ahogy nézegetem, a CF/SLI továbbra is küzd a gyerekbetegségeivel...
  • broman191
    #78431
    Emberibb áron lenne az, ezt kihagytam. Másrészt általánosan a 2 GB-os HD7770-ekre értettem, az ASUS megoldása elég borsos árú, majd jön más gyártóktól emberibb áron úgyis, akkor majd megérheti az árát! :)
  • benőmenő
    #78430
    Májgád!
    Én még most kezdtem el nézelődni, hogy lassan megéri lecserélni a 4850-et egy 6850-re xÐ
  • [NST]Cifu
    #78429
    Én némileg szkeptikus vagyok az ilyen "szivárogtatással". Érdemes megnézni ugyanez az oldal mit írt anno a 7000-es szériáról: katt ide

    79x0 kártyákon XDR2 ramok, 256bites memóriavezérlés, stb...

    Kikerestem az én kártyámat (7950), a "szivárgott" / valós adatok (ugyanerről az oldalról):

    Kódnév: Tahiti Pro / Tahiti Pro
    Stream procik: 1920 / 1792
    Freki: 900 / 800 Mhz (nekem OC kártyám van, ez 900Mhz-en fut)
    TMU: 120 / 112
    ROP: 64 / 32
    Ram mennyiség: 2GB / 3GB
    Ram típus: XDR2 / DDR5
    Ramvezérlő busz: 256bit / 384bit
    Ram átviteli sebesség: 219Gb/s / ~240Gb/s
    Energiafelvétel: 150W / 138W (max. 200W)

    Úgy sacc per kábé semmit sem sikerült eltalálniuk a GPU-k kódnevén túl, és ez ahogy nézem a többi típusnál is így van... :)

    Szóval én sokat nem adnék ezekre az adatokra. Kell az oldalnak a látogatottság, arra jók az ilyen "szivárogtatott adatok". :D
  • [NST]Cifu
    #78428
    Bocsi, de miért lenne életképes nagyobb karik ellen? 2db ASUS Radír 7770 2Gbyte kb. egy árban van egy 3 gigás 7950-el, márpedig teljesítményben nem tud többet felmutatni (inkább kevesebbet), és a CF ugyebár nem mindenhol használható ki.
  • kifli
    #78427
    egy szériát ki fogok hagyni :(
  • MerlinW
    #78426
    Évente év végén szoktak jönni az új generációk. Oszt megint eltelt fél év a fene egye meg:)
  • Gibor
    #78425
    Már 8k-s szériákról van szó? Májgád, az én szemembe még a 7k is ropog :)
  • MerlinW
    #78424
    Egy 8870 rendel:)