90029
  • arty
    #78503
    amd fail volt és nem az első :)) csomoszor elcseszik a verziószámot... mondjuk ez legyen a legnagyobb gond ;)
  • DarkSector
    #78502
    Csak érdekességképpen.
    Hátha emlékeztek még.
    Kibújt belőlem a kisördög hogy a 12.4-est mikor mindig feldobtam összevissza jelent meg régebbi verziószám.
    Hát hagytam azóta, és 1 órája tettem fel kb a mostanit.
    Szóval...bárki bármit mondott nekem akkor hogy UserFail...meg hasonlók.

    Érdekesmód jött egy új driver és megszűnt a hiba...lehet mégse UF? Nem?

  • Laci82
    #78501
    Nemmmm bajjjj kint van a samu a kisházba mindjárt behozom.....
  • [NST]Cifu
    #78500
    64bites win csak 3.86GB-ot lát a 8-ból? Akkor ott tényleg valami nagy gubanc van...
  • Laci82
    #78499
    64 bites winem van.
    Ha berakom a sound blaster hngkarim akkor azzal semmi zúgás.
    Azt nem tudomműködik-e bár miért ne működhetne,nekem inkább az fura ha a párból bármelyik egy van bent a slotba nem bootol a gép ha bent van mindkettő elindul minden hibátlanul azt leszámítva hogy a win kiírja hogy 8gb ram viszont mellett ott van ,hogy 3,86 gb használható.
    Na ez azért már kezd sok lenni.
  • [NST]Cifu
    #78498
    1.: Azonnal felrakni a 64bites Windows-t. :)
    2.: Ha zúg a hangkari, azt így nehéz megmondani, mit jelent. Ha a fejhallgató kimenetre rakod a ház elejére, akkor is?
    3.: Most így nem vágom, de az adott alaplap / CPU működik egy ram modullal is?
  • Laci82
    #78497
    Nem tudom,de lehetséges hogy alaplap hiba miatt van ez a melegedés is?
    Az integrált hangkarim csak zúg bármit csinálok és a 2*4 gb ramom ugyen kiírja a windows hogy 8 gb de azt írja ebből csak 3,86 gb használható.
    Plusz kipróbáltam hogy megnéztem melyik ram hibás esetleg,de csak akkor indul el a gép ha mindkettő ram benne van a slotba,ha akármelyik csak egymaga árválkodik csak villog a monitor és semmi.
  • [NST]Cifu
    #78496
    Ezen pont a szenzor adatokat nem látjuk. :)

    Egyébként terhelésnél mi történik?
  • Laci82
    #78495
    GPUZ
  • Laci82
    #78494
    Tököm ki van az egész rohadt pc-vel már de komolyan,csak szívok vele újabban állandóan.
    Thermaltake ház alul venti,hátul venti (12 cm) ,a vga hűtő jól illeszkedik rá sem tudom másképp rakni mert úgy vannak a lyukak,fogja vagy 8 csavar az egészet.
    És ilyenek az értékek.
  • broman191
    #78493
    Másik vga hűtő nem feltétlen segítene, de ha lenne olyan ember aki kölcsön tudna adni valami rávaló hűtést - Accelero Twin Turbo stb. - akkor érdemes lenne letesztelni...vagy átdobni egy másik gépbe a karit úgy ahogy van, akkor mi történik. Magas gpu használatot mutatnak a programok, vagy teljesen normális idle érték minden, csak a hőm. nem?
  • Omlás
    #78492
    30% max 40% ventilátorfordulattal a ref. hűtések is 60 fok környékén tartják a 4870-et átlagos szobahőmérséklet esetén. Gépházadban nincs túl meleg? Jó a szellőzés? A borda tuti 100% jól illeszkedik ?
  • Laci82
    #78491
    Hát a szenzor tuti nem mutat rosszat,ha megfogom a karit szinte süt.
    Amúgy GPU-z ,Everest,AMD Overdrive ezzel a hárommal néztem illetve az utóbbival a ventit is feljebb húztam ami ugyan hatott a hőmérsékletre ,de a hangerőre meg pláne.
    Egy másik vga hűtő segítene a dolgon szerinted?
    Vagy más lehet a hiba?
  • broman191
    #78490
    Lehet csak a szenzor mutat valótlant...bár nem sűrűn hallottam rossz gpu szenzorokról. Milyen programmal nézed a hőmérsékletet? Több programban is közel ugyanannyit mutat?
  • Laci82
    #78489
    Na jó ez eddig nem jött be,hiába paszta melegedés ugyanúgy van alaphelyzetben 78 fok.
    Valaki valami értelmes magyarázatot mondjon nekem légyszi ,hogy ez mitől van,mert felrobbanok
  • Laci82
    #78488
    Fognám én ha tudnám de egy nagy műanyag burkoljat van rajta így nem férek hozzá.
    A csicsa a fontos nem a hatásfok,az eddigi leggagyibb vga hűtőm de majd nézek rá egy arctic coolingot.
  • Omlás
    #78487
    Esetleg aplikálj egy ilyen megvalósítást :

  • [NST]Cifu
    #78486
    Ha rosszul van felhelyezve a hűtőborda, illetve nem elég jó a pasztázás, akkor a hűtőborda nem melegszik át. Fogd meg kézzel, ha csak langyos, akkor márpedig vagy rosszul van rajta, vagy a pasztázás a gond.

    Ha "süt", akkor jobban kell hűteni.

    Ha van egy felesleges ventid, akkor próbáld meg valahogy úgy felaplikálni, hogy megfújja a videókártyát.
  • Laci82
    #78485
    Újra van,de így sem sokkal jobb.
    Mondjuk elég gagyi a hűtője ez egy xfx radeon csak egy kis semmi venti hűti.
  • Blum
    #78484
    Pasztazd ujra a GPU-t. Nem egy bonyolult folyamat,csak ovatosan kell csinalni.
  • Omlás
    #78483
    Nem sok esély van arra hogy a táp miatt melegedik ;]
  • Laci82
    #78482
    Terhelés nélkül.
    Terhelés alatt meg sem mertem nézni.
    Akkor nem a tép gagyi?
  • Omlás
    #78481
    Nem lehet, hogy a bordák között sok a por és ezért nem megfelelő a hűtés ?

    Illetve milyen környezeti hőmérséklet esetében volt ez az érték?
    Mert ha 40 fok van a szobában akkor simán lehet 80 fok a vga.
    Alap ref. hűtéssel terhelésen 60 fok környékén "érzi jól magát" az a vga nálam nem igen mentek 60 fok alatt terhelésen a 4870-ek.
  • broman191
    #78480
    Terhelés alatt? Tuning nélkül? Elég sok... Egy újrapasztázást megérne hogyha még a gyári van rajta... :)
  • Laci82
    #78479
    80 fok 92 fok 89 fok.
  • Laci82
    #78478
    Sziasztok ez egy 4870-es radeon hőmérséklete:
    Ez ugye nem normális?
    Gyenge lenne a corsair cx 430 táp neki?

  • arty
    #78477
    4870el még szerencséd volt, hiszen az CSAK az lpcm7.1et tudta, gondolom nem queryzte le edidből, hogy mit tud a célcucc, küldte és kész :)

    xbox csak dolby digitalt ad ki, régi hdmi-s, stb - egyébként kb az xboxom nekem is a legkevésbé érzékeny cucc, minden hdmi kábellel ment minden felbontás, miközben a pécével/ps3-al órákat szívtam mire a kábelekre kezdtem gyanakodni és vagy 3-4 féle 7-800 forintos hulladékot ki kellett próbálni, mire találtam jót :(

    én azt mondom, hosszú távon sokat "spórolsz" egy új erősítővel :) bár mesélhetnék a htpc + H/K-s viszontagságaimról, de nem akarlak elszomorítani, előre... :DDD
  • [NST]Cifu
    #78476
    Eleddig soha semmi bajom nem volt az Onkyo-val. 4870x2-vel probléma nélkül ment a 7.1 LPCM. XBox-al most sincs semmi probléma. Most egy erősítőt venni emiatt... Évek óta teljesen elégedett felhasználó voltam....

    De most egy AV erősítőtt venni ezért... egy normális megint 60-70e Ft-től kezdődik... Egy H/K meg inkább 100e Ft...
  • arty
    #78475
    korai hdmi-s onkyo (és nem csak onkyo) ... :( anno olvastam horror sztorikat, még a csucskészülékeiről is - valamiféle edid elb*szást irtak avsforumon. sajnos nem tudok rálelni az avsforum vonatkozó - és sokaknak megoldást kínáló - topikjára :((

    gondolom sorrendel játszottál már: tv be, erősítő be, pc be (előtte áram alatt SE legyen!)?

    esetleg erősítőcserén nem gondolkodtál (nem-onkyora)? :D

  • Omlás
    #78474
    Jogos, teljes mértékben egyet is értek, én csak saját tapasztalatot írtam, hogy nekem személy szerint nem volt gondom a CF rendszerrel. Sőt ha ismét olcsón hozzájutok még egy 6870-hez akkor ismét CF rendszerem lesz :)

    Ettől függetlenül én is tisztában vagyok a CF hátrányaival/hiányosságaival de 80K+- egyszerre nem tudok kiperkálni VGA-ra, cirka fél év alatt viszont megengedhetek magamnak 2db 6870-et főleg ha ár alatt hozzájutok :D.

    Amúgy gondolom házigazdánál kell kérni Radeon logót? Amennyiben igen akkor szeretnék kérni egyet :]
  • Solt
    #78473
    Na igen, ez sem rossz megoldás! :)

    @Cifu: Na igen... irigykedni egyszerűbb, mint tenni valamit...
  • [NST]Cifu
    #78472
    Itt a (majdnem) teljes sztori.

    Tömören:

    nV GeForce 460GTX:

    -A MiniHDMI csatlakozó a kártya végére (tetejére) került. A CM590 házam hátsó kialakítása miatt a kártyához adott MiniHDMI->HDMI átalakító nem fért el, úgyhogy meg kellett faragnom a gumi borítását, hogy be lehessen dugni.
    -A kártya hangbeállítási lehetőségei messze elmaradtak a 4870X2 Radíréhoz képest, nem tudott 7.1 LPCM 92kHz-et (igazából ha jól sejtem, 7.1 LPCM 48kHz-en kívül semmit sem tudott), és nem voltak finombeállítások sem. Sem driverbeli, sem third-party.
    -A végszó az volt, amikor észrevettem, hogy RND csippanást hallok a hangfalakból. Cseréltem kábelt, próbáltam másik HDMI bemeneten, de semmi. A csippanás a videókártyából érkezett, mert a hangcuccból sem előtte, sem akkor (Terratec Aureal PCI 7.1 hangkártyával -> Dolby Digital Live! -> optikai kimenet), sem azóta nem jött ilyen hang.

    Radeon 7950 OC
    :

    -Ahogy a Logout-on is leírtam, egyszerűen nem tudom a HDMI kimenetről az erősítőbe varázsolni a hangot. Se 7.1-est, se sztereo-t. Sehogy. Az Onkyo 606-os erősítőn a 4870x2 és a 460Gtx jól működött anno (utóbbinál volt ugye a csippanás), a HDMI bemenetről Xbox360 probléma nélkül csinál 7.1-es hangzást per pillanat is. A HDMI kimenetről TV-be dugva a sztereo jel egyből problémamentesen megjelenik.

    Nem sikerült kiderítenem, hogy mi áll a hiba hátterében. Senki sem panaszkodott sehol ilyen problémára az általam olvasott tesztekben és fórumokon, és az, hogy a TV-kre kiküldte a hangot, azt jelzi, hogy nem biztos, hogy a kártyával / driverrel lenne a gond. Lehet, hogy valami miatt az erősítő nem eszi meg. Kész téboly... :\
  • arty
    #78471
    engem érdekelne az a hdmi szívás :) megosztod?
  • Her Laca
    #78470
    Nő miatt meg nem szabad bánkódni! Sőőőőtt! Ahogy a bohóc mondotta "van másik!"
  • Her Laca
    #78469
    Szerinted?:))
    Bár én elfogult lennék ,de szvsz a GTX . Nem mondom ,hogy jobb ,pedig de :) nagy vonalakban kb ugyan azt tudják ,csak hűvösebb ,kisebb fogyi (bár ez nem szempont ,de régen érv volt a radeonok mellett). Mondjuk drágább egy picurit. De ha rám hallgatsz vegyél HD-t és akkor a vga fórumról se kell lemondanod:) Mindig lehet várni drivert meg más okosságokat.
  • [NST]Cifu
    #78468
    @Solt: Igen, ez a gond. Alkalmazottnak van munkaóra plafon, bezzeg a vállalkozó kidolgozhatja a belét, a kutya nem kérdezi, hogy jó-e az neki. De persze feljelenteni lehet vagyonosodási vizsgálatra, mert a "rohadék" lecserélte az autóját. :\

    Na mindegy, abbahagyom a puffogást. :)

    @Fazer: Szvsz 7970. Bár ha egészen őszinte akarok lenni, akkor teljesen egyéni izlés kérdése. Én mikor megdeglett a 4870x2, azt mondtam, hogy bezzeg az nV kártyáim sose adták fel a harcot (van még működő 7800GTX-em sőt, egy TnT2-őm is, utóbbi édesanyám gépébe. A ventije meghalt, rágumiztam egy 8cm-es ventit, és azóta is virul a kártya... A Radírjaim viszont válogatott módon pusztultak meg, igaz mindet szerettem és megsirattam :D). Erre a 460GTX HDMI kimenetével olyan orbitálisat szívtam, mint ide lacháza. Oké, mondom, legyen AMD... erre annak a HDMI kimenetele is szivat... Feladom. Veszek valami öreg 3Dfx-et...
  • arty
    #78467
    najó... de 1080p-ben azért a 680gtx erősebb :))

    V43 1105:
    - ha ugyan annyiért kapnád: 680gtx
    - ha 10%-al olcsób a 7970, akkor azt

  • arty
    #78466
    vagy kisfelbontású megjelenítő kell :))) én most átmenetileg visszaálltam 1080p-ről 1360x768as tévére és ... ISTEN! ami eddig meg-megakadt, az most 4xMLAA-val is simán fix60, ha pedig picit hátracsusszanok a székemmel (általában gamepadozok), már a 768p miatti homály is hamar eltűnik :)

    (közben rájöttem, h szerintem ezért nem lassit nálam az MLAA, a kis felbontás jótákony hatása... (de azért a 6970sége továbbra is hiányzik))
  • item
    #78465


    http://www.theverge.com/2012/7/3/3076197/geforce-gtx-680-radeon-hd-7970-graphics-card-upgrade
  • V43 1105
    #78464
    Arra lennék kíváncsi, hogy melyik jobb.. szerintetek.. GTX 680 most lett Hecker barátomnak, és hát gondolkozok egy ASUS DCII-n én is