90029
  • Solt
    #78623
    :D

    Nem az erejére céloztam, hanem a klasszikus vsync szabályozásra. Tehát amikor "csak" 50 fps van, akkor azt leszabályozza 30-ra, vagy amikor 28 fps lenne, azt meg 15-re, hogy arányban legyen a frissítési frekvenciával.

    Ezt nálam directx alatt nem csinálja egy játék sem.
  • arty
    #78622
    nojó, 6990-el elmész a ... :D
  • Solt
    #78621
    Őőő, nálam egyetlenegy directx alapú játéknál nem jelentkezik ez. Utoljára opengl alapon futó játéknál tapasztaltam azt amit leírsz! :) (pl 58 helyett 30, 46 helyett 30)

    Vsync nélkül viszont borzalmas a szétcsúszó kép... számomra élvezhetetlen. :)
  • totyak
    #78620
    Rendben, ezt kipróbálom. Köszönöm
  • arty
    #78619
    sajna de, kevesebb lesz :(

    pl 58 helyett 30, 46 helyett 30, 32 helyett 30, 29 helyett 20. innentől játékfüggő, hogy mi zavar jobban:
    - képtörés
    - ingadozó frémráta
    - alacsonyabb fps
    - "kontroller" lag (vsync off + triple buffering mellett van aki megérzi)

    én van ahol inkább fix30fps-el játszok/játszanék, mint 32-58 között váltakozzon (32-re leesve ugyérzem szaggat, miközben a fx30nál egy idő után - pláne ha van blur - nem)

    totyak: szerintem tedd fel a fraps-ot, dxtory-t (kiirják az fps számát játék közben) és nézz meg egy játékot VSYNC ON és fix60fps mellett (butitsd mig ezt megkapod)

    a kérdés, hogy ekkor is érzékelsz e "mikrolagot" ?
  • totyak
    #78618
    Rendben! Kifordított világban élek, pofátlanul hazudok, elgurult a gyógyszerem, nem megy a magyar szavak értelmezése és súlyos üldözési mániában szenvedek. De azért ugye nem sértegetjük egymást? Ezekre a kedves szavakra már nem tudok mit reagálni. Ezért mondtam, hogy mi nem fogunk zöld ágra vergődni egymással.

    Ha van olyan ember, aki 78577-re tud javaslatokat adni, az nyugodtan tegye meg.
  • Solt
    #78617
    Na mondjuk ebben is van valami! :D

    De így legalább Soltennek lesz egy kis takarítani valója... :D
  • Solt
    #78616
    Én teljes mértékben nyugodt vagyok... :)

    Próbáltam ráirányítani, hogy hol is lehet a gubanc, erre elgurul a gyógyszere. Aki a #78583-t egy támadó, hazudtoló hozzászólásnak veszi, azzal valami nem stimmel... :)
  • broman191
    #78615
    Srácok...ezeket rendezzétek már PM-ben ha lehet...

  • Solt
    #78614
    Öreg, te egy kifordított világban élsz!

    "De hogy is kezdődött ez az egész? Problémám volt, leírtam a dolgokat, kérdeztem. Erre te, ahelyett, hogy valami konstruktívat hozzátettél volna, vagy ha az nem megy, akkor csendben maradtál volna, inkább meghazudtoltad, amit leírtam (#78583-es hsz-ed)."

    Na most hazudsz! #78583 ebben hol szerepel bármi olyan, ami az állításodat meghazudtolja? Sehol! Az a gyanúm, hogy vagy a magyar szavak értelmezése nem megy, vagy nagyon súlyos üldözési mániád van. És akkor a mondat végi szmájlit még meg sem említettem.

    Innentől kezdve pedig az egész próbálkozásod, hogy kimagyarázd magad, teljes mértékben felesleges.

    A pofátlanság pedig az, ahogy össze-vissza hazudozol, és ezt még rám akarod kenni.
  • Her Laca
    #78613
    Amúgy nem mindegy neked,hogy a srác miként és milyen beállítások mellett játszik? Ha neki a full az ami,VSINC ide ,vagy oda, és ő ennek örül akkor szvsz mi is örüljünk:) Én legalábbis roppant boldog vagyok:)
    Ne hergeld már magad ,sem őt mert minek is:)
  • totyak
    #78612
    Hát persze, hogy én vagyok a hibás, neked van igazad, mint mindig.

    De hogy is kezdődött ez az egész? Problémám volt, leírtam a dolgokat, kérdeztem. Erre te, ahelyett, hogy valami konstruktívat hozzátettél volna, vagy ha az nem megy, akkor csendben maradtál volna, inkább meghazudtoltad, amit leírtam (#78583-es hsz-ed).

    Erre én megpróbáltam még értelmesen újra leírni, hogy milyen körülmények között játszom (#78590-es hsz-em).

    Erre te odavetettél egy gúnyos, ironikus beszólást, amit csak egy hülye nem értelmez annak és amit el is ismertél, hogy ironikusnak szántál (#78591-es hsz-ed).

    És mivel önérzetes ember vagyok, úgy gondolom a megfelelő választ kaptad a #78594-es hsz-emben.

    Innen indult az egész vita és innentől kezdve próbálod rám kenni az egész dolgot, holott szerintem nem az én hibán, vagy nem kizárólag az én hibám az, ami történt.

    Szerintem ez a nem semmi, sőt, már-már pofátlanságnak is tartom.
    (Igen, a pofátlan szót is hozzáveheted most már a rengeteg sértéshez, amit a fejedhez vágtam.)
  • Solt
    #78611
  • Her Laca
    #78610
    Ja még nyomtatott áramköre is van:)))
  • Her Laca
    #78609
    Kérlek szépen most értem haza:)
    Egész múlt héten egy percem sem volt,de !!!! Már megvettem a hozzá valókat amúgy,( kúrva drágába fog ez fájni neked)XD , amúgy nagyon kis helyre cucc lesz ,két kicsi elemmel ,amik könnyen cserélhetőek ,avagy aksit is lehet bele tenni.
    Szóval türelem TR-t terem:))
  • Solt
    #78608
    Jut eszembe... két kukoricázás közt elkészül a trackir bigyóm? :)))
  • Solt
    #78607
    Én sem bírom elviselni, ha megtörik vízszintesen a kép... én is mindig bekapcsolom.

    Nem mellesleg az fps számhoz semmi köze... nem lesz tőle sem több, sem kevesebb. Annyi, hogy a monitor frissítési frekvenciájára korlátozza az fps számot. Sok játéknál ez még jól is jön, mert nincs szétgyilkolva a vga azzal, hogy 3-400 fpst legyárt feleslegesen... csak plusz hőt termel...
  • Her Laca
    #78606
  • [NST]Cifu
    #78605
    Nem kívánok a vitába beszállni, de megjegyzem, hogy a Vsync nem az ördögtől való, nálam mindig be van kapcsolva, még akkor is, ha 20-30 fps-em van, mert nagyon zavar, amikor vízszintesen megtörik a kép... :\
  • Solt
    #78604
    Nem lep meg, hogy megmagyarázod, és az sem, hogy ezek után még én vagyok a hibás... gondolom ezek után te már úgy emlékszel, hogy én beszéltem így veled,

    "Megpróbálom elmagyarázni úgy, hogy te is megértsd."
    "mert úgy látom ti inkább csak kárörvendeni jártok ide"
    "Majd értelmesebb emberek talán tudnak megoldásokat javasolni."

    Segítek... nem, nem én, hanem te beszéltél így, méghozzá pár, általad kiforgatott szó miatt, amibe az élénk fantáziád, vagy az üldözési mániád miatt olyan tartalmakat láttál bele, amikhez nekem semmi közöm.

    És ezek után még neked áll feljebb... nem semmi...
  • totyak
    #78603
    Veled úgy sem fogok zöld ágra vergődni, inkább ne próbálj "segíteni" ha szabad ilyet kérnem. Persze, ha ez is sértő, akkor nyugodtan oltsál tovább. Attól, hogy idősebb vagy nálam, még nem leszel automatikusan bölcsebb is.

    Sajnos már nincs fenn a gépemen a BF3, pedig isten bizony lefotóztam volna, hogy milyen beállításaim voltak, amin szépen ment a játék. Gyanítom, amit nálam maximálisan enged beállítani, az másnál még tolható lenne feljebb. Valószínűleg vagy a játék vagy a VGA leszabályozza és nem enged többet. Esélyes, hogy az csak nálam maximum beállítás. Valószínűleg úgy van, ahogy írtad is, a te retinád sokkalta érzékenyebb az fps-re, mint az enyém.

    Mellesleg hozzászólásokkal ezelőtt azt is leírtam, hogy a vsync mindig ki van kapcsolva, mert megfogja a játékokat, tehát igazából erre sem foghatod.

    De mindegy is, veled feleslegesen vitázom, feleslegesen próbálok magyarázni. Mindig akad egy-két ember minden fórumon, aki kekec, nem tudok veled mit kezdeni.
  • Solt
    #78602
    De szűrnöd kéne... elég szomorú, ha azt sem veszed észre, hogy milyen stílusban kommunikálsz. Ahhoz nekem semmi közöm, hogy te mit vélsz belelátni pár szóba. Egy biztos, az általad vázolt királycsávós verzió a te fantáziád szüleménye. Nem hiszem, hogy az alapján kéne kommunikálni, hogy te éppen mit vélsz belelátni a másik mondandójába. Irónia volt benne, de ennyi...

    A 60fps nem általam nagyra becsült érték, hanem az az érték, ami vsync és egy 60Hz-n működő monitor használata mellett szükséges ahhoz, hogy igazán folyamatos képet kapj. Ha egyszer majd mérni fogod az fps-d, akkor látni fogod a különbséget a 30, 45, 60 fps közt...

    A 30 fps-t érjük el, mert akkor már folyamatos a kép történet már a múlté... sajnos.

    A linkelt teszten az 1920 és az 1650 közt van kemény 4 fps különbség... szerinted 1280-ban mennyi lenne? De mondjuk fusson neked 45 fps-l... akkor még mindig ott tartunk, hogy ez csak high, és nem maximum, no és a 60 fps-nek még így sem vagyunk a közelében, tehát ez a megállapítás,

    "Battlefield 3-at szintén maximális beállításokkal játszottam és annál meg sem röccent a játék."

    Hihetetlen! Igyekeztem diplomatikus lenni...

    És akkor itt jön még a képbe az az adalék, hogy nekem a HD6990-n nem egyszer beesett 45-50 fps környékére a BF3 a kampány során...

    Ezek után szerinted mennyire hihető az az állítás, hogy neked maximum beállítás mellett 1280-ban egy HD5770-n meg sem röccen?

    De még mielőtt megint támadnál, nem állítom, hogy hazudsz, inkább csak elnézel valamit... vagy az én szemem túl jó, és csak engem zavar a 45 és a 60 fps közti különbségből adódó akadozás...
  • totyak
    #78601
    Szerintem semmi sértőt nem írtam, nem hiszem, hogy szűrni kéne a szavaimat. Csak abban a stílusban válaszoltam neked, amit te is megengedtél magadnak a #78591-ben, abban az egy mondatodban. Lerítt a hozzászólásodból, hogy egy hazug kis mitugrásznak gondolsz, miközben te vagy a király csávó, aki megmondja nekem a tutit.

    Rendben van, a felbontásnak nincs köze a beállítási lehetőségekhez. Lehet, hogy igazad van, mint már írtam, nem értek túlzottan a számítógépekhez.

    Fogalmam sincs hány fps-t produkál játékok alatt, előfordulhat, hogy nem éri el az általad nagyra becsült 60fps-t, de ha jól tudom, az összefüggő képhez nincs is szükség annyira, elég 30 is. Persze akkor velem együtt a #78597-ban linkelt teszt is hazudik az fps-ek terén gondolom?

    És végül, hogy lásd kivel van dolgod, megköszönöm szépen a linkelt oldalt. Áttanulmányozom a témát, hátha találok megoldást.
  • Solt
    #78600
    Először is, ilyen stílusban akkor beszélj velem, ha én is így beszélek veled... ameddig ez nincs így addig próbáld meg szűrni a szavaidat még akkor is, ha nehezedre esik. Ha frusztrált vagy a nyűgöd miatt, akkor lövöldözz a kispárnádra...

    Másodszor a felbontásnak semmi köze ahhoz, hogy milyen beállítási lehetőségeid vannak.

    Harmadszor pedig kizártnak(!!) tartom, hogy az a vga még 1280-ban is képes legyen a felsorolt játékokat maximum beállításokon fix 60 fps-n futtatni! Márpedig, ha nincs meg a fix 60 fps-ed, onnantól kezdve bármi megtörténhet akadások terén... főleg, ha a vsync bekapcsolt állapotban van...

    De, hogy lásd kivel van dolgod, parancsolj, itt aztán csemegézhetsz...
  • totyak
    #78599
    A HDD-vel nincs semmi gond. Az is akkor lett vásárolva, amikor a többi alkatrész és lett futtatva rajta teszt (HDD sentinel 100/100 lett).

    A videokártya alap gyári beállításokkal fut, nincs húzva, mint ahogy semmi más sem a gépben. Hogy őszinte legyek azt sem tudom hogy kell azt csinálni.

    Sajnos egyáltalán nem is biztos, hogy a VGA a ludas, csak arra gyanakszom. Mivel játékok alatt szokott előjönni a probléma, a játék meg gondolom főleg a videokártyát terheli, ezért gyanakszom arra. Esetleg mér processzor vagy alaplap, de azok meg nem hiszem, hogy kiadnának ciripelő hangot.
  • broman191
    #78598
    Nem írtad hogy a vga húzva van-e, így gondolom nincs, de kicsit instabil húzásnak érződik a dolog/gyári órajeleken döglődő videokarinak. Esetleg próbáld ki a gyárinál kisebb órajelekkel (mondjuk gpu-memó mínusz 100-100 MHz) azokat a játékokat ahol gond volt!
  • [NST]Cifu
    #78597
    Teljesítmény terén mondjuk példának álljon itt ez a teszt, azért 30+ fps-t tol ki High beállításokkal még 1680x1050-ben is az 5770-es, szóval annyira nem tűnik nekem lehetettlennek a dolog...

    Megakadás dolog: merevlemez (pl. töredezettségmentesítést ellenőrizni) lenne az én gyanúm is...
  • Omlás
    #78596
    A HDD-d állapota rendben van ?
    Hasonló jelenség nekem akkor jött elő mikor elkezdett elhalálozni a HDD.

    Mondjuk egy darabig én is elszórakoztam mire meglett mi a hiba forrása.
  • arty
    #78595
    mikrolagra megoldást?! :) az egész interneten nem találsz majd egzakt választ a "kérdésedre" ...
  • totyak
    #78594
    Érzem a szavaidban az iróniát. Megpróbálom elmagyarázni úgy, hogy te is megértsd.

    1280x1024-ben játszom, nem full HD-ban. Ezt kétszer is leírtam.
    Azok a beállítások, amiket használok valószínűleg csak nálam számítanak maximumnak, mert ennyit enged a játék. Nyilván full HD-ben sokkalta nagyobb beállítások lehetségesek. Ezt is leírtam.
    Ha teljesen minimumra leveszem a beállításokat, akkor is megakad a játék. Ezt is leírtam.

    Nem tudom mi kéne még, hogy feldolgozzátok az információt. De biztos nektek van igazatok. Idejövök egy problémával, aztán azt hazudom, hogy egy közepes gépen csúcsminőségben játszom. Logikus.
    Végül is nem is tőletek várok segítséget, mert úgy látom ti inkább csak kárörvendeni jártok ide. Majd értelmesebb emberek talán tudnak megoldásokat javasolni.
  • Borg
    #78593
    Oda van írva, hogy 1280x1024-ben játszik. Ahhoz fele akkora teljesítmény kell, mint FullHD-hez.
  • Tomy Lee
    #78592
    Hát én meg nem hiszem el,hogy egy alsó-közép kategóriás vga-n maxon fut ilyen játék mint pl B3..
  • Solt
    #78591
    Aha, oké, elhiszem, igazad van.
  • totyak
    #78590
    Igen, ezzel a kártyával ezeket a játékokat maximum közeli beállításokon. Nem tudom mi olyan nagy csoda ebben. Amikor nem akad meg, nem kezdi el a hülyeségét, akkor megy minden játék tökéletesen. Maximum közeli beállítások alatt azt értsd, hogy addig húzok felfele mindent, ameddig a lehetőségek engedik és a játék még nem szól érte.

    Mafia 2-t pl. teljesen maximumon játszottam, de mint írtam is, nem HD-ben. Battlefield 3-at szintén maximális beállításokkal játszottam és annál meg sem röccent a játék.

    De egyébként leírtam, csak ezen biztosan átsiklott a figyelmed, hogy ha lejjebb vettem minden beállítást, mondjuk minimum közelire, akkor is fenn áll a probléma.

    arty:
    Nem szoktam fps-eket számolgatni, de akkor ne nevezzük mikrolagg-nak, hanem pillanatnyi megakadásnak. Nem gondoltam, hogy a szavakon fogunk lovagolni. Hogy hogyan érzékelem? Úgy hogy látom, hogy egy pillanatra megáll az ember, az autó, a táj stb-stb.
  • belapeter
    #78589
    Húúú tesó :D ez bevált :D
    Köszi szépen :)
    Egyből bekussolt az az irritáló hang.
    Köszi mindent. Üdv.
  • belapeter
    #78588
    Új kora óta 40%os fordulattól egészen 85%-ig igen olyan a hangja mind ha belógna egy kábel,de szerintem a csapágy mehetett tönkre.Azért volt mindig 90%-on hoyg ne zúgjon.Por nincs kábel nincs.Szedem a progit..
  • [NST]Cifu
    #78587
    Tönkretenni így szerintem nem tudod. Próbáld meg, hogy letöltöd az MSI Afterburnert (ne zavarjon a neve, minden Radeon-al működik), és ott megpróbálod átállítani a venti sebességét.

    Egyébként a "furcsa hang"-ot nem ellenőrizted vizuálisan? Tehát nem valami belógó vezeték vagy a túl sok porcica a kiváltó ok?
  • belapeter
    #78586
    Jah ,és a program verziószáma 12.3. Ez sem értem.. nem éves verzió.
  • belapeter
    #78585
    Sziasztok.
    Akadt egy kis problémám..
    Van egy ASUS EAH5770-em.
    Ma reggel bekapcsolom a gépet,érdekesen zúgott a ventilátor.Mondom megnézem én magasabb fordulaton hogy zúg. Fel is húztam,okés volt. Visszaállítottam az általam beállított 90%-ra.De mikor okét nyomtam,ez az érték az alapra ugrott,a 40%-ra és most már sehogyan nem tudom elmozdítani onnan. A csúszka nem reagál rá. Én okoztam a hibát szerintetek? Azzal hogy megnöveltem,majd csökkentettem nem értem hol ronthattam el a vezérlését a ventilátornak.
  • arty
    #78584
    hogy érzékelsz mikrolagot, ha nem fix60fps-el játszod, hanem néha 35, néha 60-al? (mert ezek a kártyádon tutira nem mennek fix60fps-el, ha max közeli beállításokkal játszol)