90029
  • Solt
    #78583
    Azzal a vga-val ezeket a játékokat maximum közeli beállításokon? És csodálkozol, ha akad? Ne tedd... :))
  • totyak
    #78582
    Általában törekszem a maximális beállításokra, szinte mindig maximum közelben játszom minden játékot (nem vagyok grafika buzi, de ha már bírja a gépem, akkor miért ne). A vsync-et szoktam kikapcsolni, mert úgy láttam az eléggé megfogja a kártyát. Egyébként csak 1280x1024-ben játszom, tehát ennek a kártyának szerintem ilyen beállítások mellett nem szabadna, hogy gondja legyen.

    Játékok, amiknél tapasztaltam a problémát:
    - Mafia 2
    - GTA IV
    - Dirt 3
    - F1 2011
    - Fable 3
    - Alice Madness Returns
    - CoD MW3

    Amire biztosan emlékszem, hogy Fable-t és Alice-t próbáltam jóval kisebb beállítások mellett is, de nem volt változás. Volt, aminél durvábban előjött a gond, pl. Mafia 2 nagyon gyakran csinálta, vagy a Dirt a menüben sokszor akad, de a CoD-ban kevesebbszer produkálta.
    Viszont egy Battlefield 3 alatt meg semmit nem láttam.

    A probléma 32 bites Xp és 64 bites Win7-en is fennáll. Érdekes módon, amikor nem jön elő az akadozás, akkor nincs semmi gond, tehát teljesen tisztán futnak a játékok.
    Egyébként amikor megakad egy pillanatra a játék, akkor ciripelés is abbamarad arra az időpillanatra, tehát szinkronban mennek.
  • IMYke2.0.0.0
    #78581
    Ötletbörze volt, nincs baj - mely játékok esetében, tapasztalod ezeket az "akadásokat", és milyen opciók mellett?
    Mert tudni kell, hogy van egy-néhány olyan "fizetett" beállítási lehetőség a játékokban, amik nVidia kártyákra vannak kiélezve...
  • totyak
    #78580
    Hidd el, görnyedeztem előtte bőven, de egyszerűen akkora az alapzaj benne, hogy nem hallom ki a ciripelést rendesen a többi közül.

    Imyke:
    - arra gondoltam már én is, hogy talán sokat várok a kártyától, így próbáltam alacsonyabb beállításokkal is, de nem segített
    - 1Gb-os a kártya. Tudom, manapság már van 4Gb-os is, de szerintem ez azért még nem kevés.
    - HDD akkor lett vásárolva, amikor a többi alkatrész.
    - Driverből nem a legújabb van fenn, talán egyel előtte levő, de már 5-tel ezelőtt is ezt csinálta.
    - Melegedésre nem tudok mit mondani.

    Nem cáfolatokat akartam írni a te felvetéseidre, csak reagálok.

    Újabb ötleetek? Vagy egyszerűen vigyem vissza a boltba és majd ők megnézik? Csak akkor vihetném mind az 5-6 alkatrészt, mert ugye nem tudom igazából hol a gond.
  • IMYke2.0.0.0
    #78579
    A Radeonok hajlamosak ciripelni - az nem gond.
    Ellenben a microstatter (mikrolag) már más tészta.
    Természetesen, okozhatja ezt:
    * túlzóan beállított grafikai minőség a játékokban
    * kevés VRAM (videó RAM) a videokártyán (első pont folyománya)
    * lassú HDD (merevlemez)
    * rossz, régi VGA-driver
    * VGA melegedés
  • rvn
    #78578
    Hajolj közelebb és hallgasd meg mi adja ki.
  • totyak
    #78577
    Szerintetek, ha alapjáraton (netezés, filmezés stb.) nincs gond a géppel, de terhelés alatt (játék) ciripelő hangot ad ki és mikrofagyások tapasztalhatóak játékok közben, akkor az a videokártya hibája? VTX 5770-ről van szó.

    Memória hiba biztos nem, mert azt ki tudtam próbálni egy másikkal. Videokártyán kívül marad még a táp, proci és alaplap.

    A hangot vagy mozgó alkatrész adja ki, ami ugye akkor az alaplapot ki is lövi a gyanúsítottak közül, vagy gerjed valami.

    Ötlet, tapasztalat, segítség? Nem értek túlzottan a hardverekhez, csak használom a gépet. Viszont még garanciális minden alkatrész, így lépnem kéne.
  • sublimaze
    #78576
    Köszöntem a segítséget srácok! Sejtettem, hogy szét kell majd szednem, csak manapság már kevésbé van türelmem az ilyen bütykölésekhez... nahde muszáj lesz. :D
  • lo9in
    #78575
  • IMYke2.0.0.0
    #78574
    Kitakarítja a gépet, VGA-t, ATT és ha még mindig tűzforró = végképp meghalt a hűtése -> boltba megy és vesz egy Accelero S1-est.
  • lo9in
    #78573
    de az a lényeg hogy maxon pörög és úgy is forró , akkor hiába csinál profilt XD nem hinném hogy alulfeszelés annyit segítene, egy 4670szintre visszafogva meg nagyon kevés már
  • IMYke2.0.0.0
    #78572
    Idézem magam: "míg nem veszel rá egy hűtőt (banner)"
  • lo9in
    #78571
    mi értelme van már bármit is okoskodni att-ban vagy talán lehetséges 120%-ra állítani a ventilátor sebességet ? nem hinném , újra kell pasztázni és lehet venni külön ventit ha ilyen nonref napsugaras kinézetű a hűtő amibe be van süllyesztve a venti és 3 csavar fogja ;)
  • IMYke2.0.0.0
    #78570
    Hát, ha már kitakarítottad a géped, a VGA ventilátorát is megnézted, kifújattad, és ellenőrizted, hogy a ház szellőzése is jó - esetleg, végszükség esetén levetted az oldalát -, és még mindig magasak a 2D-s hőmérséklet értékek, akkor, míg nem veszel rá egy hűtőt (banner), érdemes az ATI Tray Tools-t használni, profilozott ventilátor beállításokkal, és levenni a GPU feszültséget is 1.000 Volt környékére.
  • sublimaze
    #78569
    Szóval próbáljak meg valamit mesterkedni a tray toolsal? Mert szerintem se normális, hogy 100%-on idle-be nem meg 73 fok alá. Bár én attól félek, hogy ebből hűtőcsere lesz vagy nem tudom...
  • IMYke2.0.0.0
    #78568
    Mnindezt teszi 2D-ben 55%-os hűtő-ventilátor sebességgel, és egy CoolerMaster Elite házban.
  • IMYke2.0.0.0
    #78567
    100% mellett 73 fok nem normális...
    Én ATI Tray Tools-t használok már 4 éve, profillal (ráadásul, most, nyáron alul is feszeltem vele 1.006 Voltra), és bár ebben a melegben felkúszik 94 fokra is, de csak játék alatt! 2d-ben az 1 slotos hűtő teszi a dolgát és visszahűti 70 fok környékére.
  • sublimaze
    #78566
    A kép beszúrása nem sikerült, szóval itt a link.
    http://imagerz.com/QFdDWF0MBFE
  • sublimaze
    #78565
    Üdv! Szerintetek ez normális?

    A szobában sincs túl meleg, arra gyanakszom, hogy a hűtés kezdi megadni magát. Játszani így képtelenség mert pillanatok alatt annyira túlmelegszik a kártya, hogy vagy a kép csúszkál szét, vagy esetleg ki is kapcsol a gép. Egy hd4850-ről van szó. Minden válaszért előre is kösz!
  • IMYke2.0.0.0
    #78564
    "Utóbbi" az "értelmes" megszólalásairól és "értelmes" hardware-cseréiről lett híres :)))
  • Gibor
    #78563
    Az utóbbi még a lehető legszűkebbre lett fogva :) Mégha csak ennyi lenne
  • arty
    #78562
    videokartya topikba beirni, h milyen videokartyat vettel

    vs.

    MINDEHOL a gépedet es magadat reklamozni

    (ugye nem kell odairnom melyik kicsoda? ;) )
  • DarkSector
    #78561
    Oks, akkor ezt is megbeszéltük. :)
  • Solten
    #78560
    Valoban nincs mirol targyalnunk vele kapcsolatban, remenytelen eset.
  • Solten
    #78559
    Ezt a filet az ASUS update tartalmazza nem? Probalj ujabb vagy regebbi verziot.
  • DarkSector
    #78558
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem én mentem hozzád trexi ügyben akkor még nem voltál ennyire semmitmondó...akkor érdekesmód volt mit közölnöd a tagról...
    Nem Trexi a lényeg hanem hogy mint gyanítottam csak akkor veszed vagy veszitek elő ha trollkodásra kell.
    Értesz én leszarom csak azt hittem mikor megkerestek hogy nektek tetszik ha erről beszélgetünk.


    Remélem legközelebb eleve ugyanezen az állásponton leszel hogy nincs miről tárgyalnunk vele kapcsolatban.
    Kifli-vel már megbeszéltem a dolgot...nem akarok sehová menni. :)
  • Solten
    #78557
    Ja es nem vette nekem senki, leesett a kamionrol, arra jartam - belebotlottam.

  • item
    #78556
    Nagyon el vagy te tévedve,rexi egy külön klinikai eset,solten meg 1000 évenként cserél hardvert.
  • Solten
    #78555
    Uristen... annyira el vagy tevedve baratom, nem azon viccelodunk hogy mutogatja a hardvereit. Mindenki arra cseszi el a penzet amire akarja, kit erdekel. Na de eleg mar az offbol ha ennyire szerelmes vagy bele, latogasd meg kifli elvtars topikjat... :)
    #78552: lol :D
  • DarkSector
    #78554
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Anyukám.

    #78553:

    Kitárgyalt téma, Solten tudja mire célozgattam vele, bort isznak vizet prédikálnak.
    Nem kell tervrajz én csak szemléltettem milyen dolgokon hülyéskednek ha éppen más ember csinálja.
    És ha szegény csávó megmutatja neten akkor mivan? Had tegye szabad országban élünk. (Solten nem mutogatja most büszkén? Nem mintha baj lenne)
    Nem hasonlít Solten rá....csak a mentalitás végett. :)
  • Gibor
    #78553
    Tirexihez hasonlítani Soltent oltári nagy hülyeség... Csak hogy tudd, nem drága hardware-t venni ciki, hanem mindenhol azt fintorgatni illetve videót készíteni belőle és bemesélni magadnak hogy irigy a nép a drága cuccodra (lehetne még sorolni). De attól hogy Solten vett egy kártyát és betette a megfelelő helyre hogy vett ilyet még egyiksem a fentiek közül... De hogy a pénzes részére kitérjünk, oké 18k-s karid van.... Nekem annyit se ér a kártyám (4870), de ha akarnék vehetnék 3 7870-t, de nem akarok mert nekem elég ez, ha neki kellett és telik rá miért ne vehetne?
  • item
    #78552
    És azt ki vette neked ?
  • DarkSector
    #78551
    Nekem 18 ezres karim van, neked? :)
  • Solten
    #78550
    PS: adtak meg melle egy Dirt: Showdown nevezetu izet...
  • Solten
    #78549
    "Érted mert állítólag ciki ilyen drága hardvereket venni"

    Sajnalom hogy igy erzed, majd kinovod. Ilyen draga? Relativ kinek mi a draga, ha az enyemre gondolsz szerintem abszolute nem volt draga (kevesebbet kernek erte - kevesebb volt mint amennyit hetente kezbe kapok - nem nagyzolas csak teny). Miert nem 7990, tri SLI, meg egyeb marhasagok..? Mert nincs ra szuksegem. A jatekok amikkel jatszok vagy amik erdekelnek, azokhoz boven eleg volt az 5850 (full HD). Jelen esetben viszont a hatarait feszegetik, ideje volt egy cserenek.

    "Én vártam volna a 7990-re de te tudod"

    Varjal, sok sikert...
  • item
    #78548
    Sapphire Radeon HD 7970 GHz Edition TOXIC 6GB

  • item
    #78547
    Egy kis TSMC-s gyártási infó a GPU-mról.

    ASIC Type: Tahiti PRO (1056 grade)
    Production Location: TSMC Fab 12 300mm (Hsinchu, Taiwan)
    Production Year: 2011 (Cards made pre-2010: Substract 10 years)
    Production Week: 50
    ASIC Revision ID: 866
    Wafer ID: 23
    ASIC Quality rating by Iddq: 75% (higher value the better)
    ASIC location in wafer (Axis Y): 03
    ASIC location in wafer (Axis X): 06
    ASIC Lot S/N: 3A059241 (Encoded)
    ASIC SIMD Configuration: 0 (ASIC has full SIMD/CU configuration enabled)

  • IMYke2.0.0.0
    #78546
    Na ja... :)
  • [NST]Cifu
    #78545
    Emmm... miért akarsz 1920x1080-at beállítani egy monitornak, amelynek a natív felbontása 1680x1050?
  • wollnerd #78544
    Igazad van. Az egyik játékban először 1920x1080-at próbáltam, A kép balra torlódott. A 1920x1200-nál pedig szólt az Acer P203W monitorom, "Imput not supported."
    Szóval már értem hogy miért a 1680x1050-et állította be automatikusan.