90029
  • arty
    #78263
    igen, ez kell neked! az a 2 vélemény bíztató, hdcp-t is tudja, korrekt.
  • DarkSector
    #78262
    Jah nekem a minősége nem fontos, ezt mutatták:

    Converter
    Ehhez még kb 0.8 dollár a kis konnektor dugaj...ez asszem 7000ft kb.
  • arty
    #78261
    hdmi kimenet digitális only, abból kábellral nem lehet vga-t csinálni, hiszen az analog

    konverter doboz kell, de a minősége vszeg rossz lesz (mivel ezek gyanusan olcso dobozkák)
  • MerlinW
    #78260
    [URL=http://www.ebay.com/itm/New-Black-6-ft-1-8M-Gold-HDTV-HDMI-VGA-Male-HD15-Adapter-Cable-PC-TV-/280869994715?_trksid=p4340.m185&_trkparms=algo%3DSIC.NPJS%26its%3DI%252BC%26itu%3DUA%26otn%3D5%26pmod%3D270758934232%26ps%3D63%26clkid%3D98074776274771962#ht_500wt_1180[/URL]
  • DarkSector
    #78259
    Ez fasza lenne ha nem HDMI->VGA kéne...:D
    De még mindig HDMI->VGA kell nekem...:)

    Szóval kell majd egyszer ilyen DVI is de nem most. :)
  • MerlinW
    #78258
    Itt van 400Ft-ért is
  • DarkSector
    #78257
    Ja nem baj ha homályos picit, csak müködjön, mert valahol azt néztem mintha a KÁBELES átalakitó azért olcsóbb mert csak kizárólag konzolok-HD DVD/BR - meg kivetítők-höz jó.

    és a laptophoz meg egyébb analog készülékekhez nem.

    létezhet ilyen? :S
  • MerlinW
    #78256
    HDMI-DSUB átalakítóval homályos lesz a kép, konverterrel nem annyira:)
  • DarkSector
    #78255
    Itt is rákérdezek:

    Laptopon van egy HDMI kimenet, és azt kellene benyomatni VGA csatira.

    Na már most van 1500ft körül HDMI-VGA kábel.
    És van 5000Ft körül egy konverter (dobozos).

    Miben rejlik az eltérés?
  • arty
    #78254
    "teljesen töröljék ezeknek a kártyáknak a támogatását."

    write only?
  • Kongy
    #78253
    Én megértem, hogy az AMD megszünteti a HD2000-3000 széria támogatását, mert manapság a legtöbb játékos gépében már nem ilyen kártyák dolgoznak, DE azért a 4000 szériát meghagyhatták volna, mert valóban a HD4870 még manapság sem mondható annyira rossznak. Igazából a játékok igényei nem nőttek annyit 2008/9 óta, hogy teljesen töröljék ezeknek a kártyáknak a támogatását. Persze, DX11, közeleg az új konzolgeneráció, szóval részben érthető a döntés... Én arra leszek kíváncsi mikor NEM fog elindulni egy mai játék a 4800-as kártyákkal... hát nem holnap lesz, az biztos!
  • arty
    #78252
    node nem úgy volt, hogy lesz néha driver azért?

    szerintem de, ráguglizva is ezt találtam:
    "beginning in May, AMD plans to include updates for legacy products on a quarterly basis.[...] After so many years of development, AMD claims, there is little room for optimization or additional features."

    meglátjuk, h komoly (driver)bug esetén vajon kivételt tesznek-e, egyáltalán lesznek-e egy ennyi ideje csiszolt driverrel még valamiben is gondok ;)
  • MerlinW
    #78251
    Úgy legyen. Majd kiderül. Egyébként most vettem öcsémnek egy 6870-et (Asus Direct CU) 34k-ért eBay-ről (3870 helyére). Azzal megint el lesz pár évig:) Ezt csak azért írom, hogy nagy ám a világ, nem feltétlenül kell eme rablóállamban vásárolni. A 34k-ban benne volt a postaköltség is, a kártya vadi új. Egyedül a gariztatás körülményesebb (postázás), de szerintem még így is gyorsabb az ügyintézés, mintha itthon csinálná az ember.
  • DarkSector
    #78250
    Persze mi sem úgy gondoltuk hogy a játékok nem fognak támogatni 5xxx alatt. :)
    Mi is csak driverre gondoltunk, de ha véletlen valami bug lesz? Ami valjuk be nem RITKA akkor?
  • DarkSector
    #78249
    LOL
    azééééé nemmááá. :)
    BF3-al lenne probléma (én karimmal 20-30 fps.), Crysis 2 és The Wicher 2-vel is többek közt.

    A többi sablonjáték az én 20 ezres karimmal is fullhd-mellett megy maxon dx11-ben.

    Csak 3-4 cím van kb ami elüt az átlagtól. :)
    Haveromnak 4870 van...neki se ment fullon a BF3, nem is mehetett hiszen nincs dx11 4870-en. :)
  • kifli
    #78248
    Itt a lényeg:


    "It does make some sense as those cards are barely hanging in today games, and it could also bring a smaller size driver package."


    Támogatás lesz a kártyákhoz, csak a az új ccc-kben nem.
    Már nincs mit belőlük kipréselni.
  • Gibor
    #78247
    BF3-t nem próbáltam de Max Payne 3 például reccsenésmentes volt fullon... Skyrim-ban látó távolságból kellett egy kicsit visszavenni, Assassin's Creed bármely része fullfullon fullosan ment :) Driver - San Francisco val együtt... Igazság szerint több mai játékról nem tudok véleményt mondani, de szerintem a BF3 al se lenne eget rengető probléma.
  • DarkSector
    #78246
    Ilyen 60-70 K feletti karikat én nem vennék az a gazdagoknak jó, ahogy írod nem éri meg.
    régebben igaz 3-4 hóna alatt felcserélgettem egy 8800GTS-re a 7600GS karimat, annak a ft-ban lévő értéke 82000Ft volt.

    3.5 éves volt asszem mikor lecseréltem erre a 6670-re.

    Nem volt vészes, de most ezzel a karival elvagyok 20ezer volt.
    Ha nem is bír 3.5 évet, de nem is vesztek vele 80ezret.
    Lehet 2 évig megy és 2 évig 20ezer ft-ért azért már egyből jobb.
    Persze aki fullon multizik bF3-al annak ez nem járható út.
  • Gibor
    #78245
    "Ezt nem lehet követni ép ésszel."

    Meg pénztárcával :) Amit kiakasztónak találok az egészben hogy anno a majdnem csúcskártyát 37k ért vettem, nem ref hűtéssel. Ma már ilyennel nem próbálkoznék hogy a csúcskártya alatt lévőt (~7950), és nem az a probléma hogy drága hanem hogy annyit nem ér meg és nem tudom magam rávenni (ergo ökörségnek tartom).
    Mikor a telefonom vettem (sgs 2), 120k ba került és meg sem bántam, mert egy hatalmas előrelépés volt ez a telefon a piacon ahogy én látom, rendbe van 4870-emhez képest egy 7870 is hatalmas előrelépés lenne valószínűleg, csak én nem látom mert az a kevés grafikai beállítás ami mai nap 4870 el visszább kell venni semmiség szerintem.
  • DarkSector
    #78244
    Thx

    Bocs hogy kicsit most belassultam délután lepihentem és most keltem fel. :)
  • MerlinW
    #78243
    Elvileg vége.


    "AMD to say goodbye to pre-HD 5000 GPUs

    Support ends with Catalyst 12.7

    According to a post over Phoronix, it appears that AMD plans to axe the support for its HD 2000, HD 3000 and HD 4000 series GPUs as of the Catalyst 12.7 driver package.

    Catalyst 12.7 should appear sometime in July and users with pre-HD 5000 series graphics cards will still be able to use Catalyst 12.6 as their lastest driver. It does make some sense as those cards are barely hanging in today games, and it could also bring a smaller size driver package.

    Of course, pre-HD 5000 series didn't recieve any major update or performance increase in any of the recent Catalyst driver packages so we don't think this is a big deal."
  • DarkSector
    #78242
    Jó olvasom csak nem voltam képes feleszmélmni.
    Nem is olyan régi széria, és akkora fejlődés indult meg az 5xxx után hogy csak a fejemet kapkodom.
    KB 6 hónapja van meg a karim 6670. és lehet még ebben az évben jön a 8xxx-es széria...

    Döbbenet. Ezt nem lehet követni ép ésszel.
  • Gibor
    #78241
    Baszki :D Tegnapi megnyilvánulásom milyen vitát alakított ki a 4xxx sorozat miatt :) Bár engem a driver ügy nem érdekel, még grafikai bug-ot nem láttam, játékok 1080p-ben elfutnak magas beállítások mellett. Így felőlem elvehet minden támogatást meg amit akar az AMD, amúgy se frissítettem már több mint fél éve drivert és nincs gondom. De ahogy KranaZoli leírta, a 48xx kisebb megszorításokkal teljes mértékben elég, én általában a látó távolságból szoktam visszább venni (ha lehet) és tökéletesen fut a játék (nekem!!!! ~30-40fps).
  • DarkSector
    #78240
    remélem a 6xxx-ről sem mondanak le majd. :S

    Haveromnak 4850 illetve egy másiknak 4870 van.
    Vajon ezekhez lesz a 12.4 után még támogatás vagy ezzel vége?
  • MerlinW
    #78239
    Nem nem, 12.6-ot már fel sem tudod telepíteni HD4-es rendszerre.


    Hardware:

    AMD Radeon HD 7900 Series
    AMD Radeon HD 7800 Series
    AMD Radeon HD 7700 Series
    AMD Radeon HD 6000 Series
    AMD Radeon HD 5000 Series

    link
  • MerlinW
    #78238
    Ha majd megjelenik a W8, lesz hozzá legacy driver, ne aggódj.
  • arty
    #78237
    Még mindig nincs win8.
  • IMYke2.0.0.0
    #78236
    Nem értelek. Miféle "konkrétumokra" vágysz azon felül, hogy leszarják a HD48xx-es sorozatot?
    A hardveres/szoftveres problémáimat meg tudom oldani. Drivert viszont nem tudok írni, így amikor mondjuk 2013 második felében driver okokból nem fog elindulni / nem megfelelően fog futni egy játék a gépemen, és azt beírom ide, az elégséges lesz/lenne?

    Maradjunk annyiban, hogy egy idén 4 éves 4850-esről beszélünk - ami korántsem olyan öreg, mint azt a driver-támogatást-meglépő AMD szuggerálja...
  • arty
    #78235
    Eddig is arról volt szó, hogy LESZ driver 4xxx kártyákhoz is, csak ritkábban. Ezt megfejelték most azzal, hogy SEMMIHEZ nem lesz "rendes" driver havonta, ergo MINDENKI ritkábban kap drivert - de kap.

    Szó nem volt arról, hogy Imy kártyájához nem lesz driver, amennyit eddig áldoztak a HD4xxx-ekre 1-1 driverben (szvsz kb semmit), annyi ezután is lesz. Sőt, szvsz manapság jórészt csak az új, 7xxx kártyákat pofozgatják, mert ott vannak főleg bugok, van még némi tartalék a driverben-hardverben, stb.
  • arty
    #78234
    esetleg lehetne, hogy a sírás helyett egyszer KONKRÉTUMOT írj?
  • IMYke2.0.0.0
    #78233
    No, akkor nem csak engem zavar ez a dolog...
  • benőmenő
    #78232
    Hozzátenném, hogy a win8 preview driverben is tesznek magasról a hd4*** szériára. Csak ötöstől felfele, azalatt nehogy natív felbontáson tudd használni a monitort.
  • KranaZoli #78231
    Örülök, hogy érted a mondandóm. Lehet túl idealista felfogású, hogy igyekszem az érem több oldalát is nézni és több félnek is igazat adni abban, amiben szerintem igazam van. Persze ez a vélemény ütközhet sok ember véleményével. Ez van.

    Imy, szerintem nagyon nem tudsz mást tenni, mint

    1.) vagy nem frissíted a Cata-d de maradsz a 4850-nél (sajnos ez esetben egy újabb játék, melyet Te simán élveznél medium grafon is, de grafikai bugja van csak bosszankodni fogsz tudni, mert AMD nem fog már a 4xxx-re vállalni semmit)

    2.) Az egyesből következik a kettes, ha csak azért szeretnél Cata-t váltani, mert egy új játékban grafikai bug van - de a 4xxx-re már nem jön semmilyen driver, akkor a.) vagy nem játszol többé - ami a halál :) b.) beruházol vmi olcsóbb árfekvésű 5770-esbe. Bár már relatív rég nincs Radeon-om, de szerintem a következő konzol generáció megjelenéséig itt max. csak ránc felvarrott engine-ek lesznek (pl. DOOM 3 Remake-t Én nagyon várom - és egy jó példa arra, hogy 4850-el is szaladni fog az tuti, azonban lehetnek benne grafikai bug-ok) kimaxolva mindent amit tudnak, de különösebben már nem fognak energiát fektetni beléjük a fejlesztők. Azért nem gondolkoznék nagyobb cserén még ha pénzem lenne rá akkor sem, mert szerintem meg kell már várni a következő BOX-ot, a következő konzol generációt, hogy mennyire lesznek még használhatóak a 69xx kártyák; vagy akkor már megint új konfig váltás kell majd. Szóval Én azt mondom, hogy esetedben 5770.

    Egy generáció elhagyása pedig attól függetlenül, hogy egyik cég sem a Máltai Szeretetszolgálat szól az üzletről, de kellene lennie morális oldalának is. nV-ről már rég köztudott, hogy nem az - így nV-től nem is lep meg senkit semmilyen morálisan mocskos lépés. Azonban AMD most nyílván sok 4xxx tulaj szemében esik a korrektségi rátán. És attól mert feketítjük az nV-t nem lesz az AMD fehérebb. Azért mert nV-t használok nem jelenti, hogy egyet értek az üzleti és morális dolgaikkal. Ugyanígy el lehet ítélni MS-t is, hogy mikor mit lopott és kitől és ez még hitelesen is hangzik annak a szájából aki nem használ MS OS-t. Használjuk, de nem kell egyetérteni se az üzlet politikájukkal, se morális lépéseikkel. Ezeket külön kell tudni választani.

    Ez a gondolkodás tudom, egy nagyon ideológista gondolkodás, de "röviden" Én már így állok ezekhez a kérdésekhez. (általánosságban bele véve a konzol piacot azokra is, de az nem ide tartozik)
  • IMYke2.0.0.0
    #78230
  • KranaZoli #78229
    Napközben (melóhelyen) sikerült elqrnom az 1ik hsz-t és csak az Ui. maradt benne.

    Az eleje vmi ilyesmi volt:

    Természetesen az érem egyik oldaláról igazat kell adnom Merlin-ek és Arty-nak is, de nagyon is megértem Imyke támpontját is.

    Merlin és Arty álláspontjából teljesen egyet kell értenem a szakmai részével. HD4x-ről most már van értelme váltani. HD5x-ről HD6x-re Én nem sok értelmét láttam, ugyanis az 5770-es erőben ott volt mint sok 6-os széria. A 7-es meg egy átlagos játékosnak felesleges. Aki képes kompromisszumokat kötni grafikai beállítás terén! De Imy tudom, hogy képes. Most talán már leestek annyira a jobb fajta HD5xxx-ek árai, hogy elérhetőek, megfizethetőek. (és szerintem az is elég, nem kevés FullHD-s YT videó van 5770-el készítve)

    Ugyanakkor Imy-t is megértem, mert ha Nekem lenne HD4850-es; 4870-es VGA-m Én most anyáznám AMD-t. Nem, nem csak azért mert igen akár jogos is lehet, hogy elhagyják egy pár generációval korábbi VGA támogatását a driver-ben, ugyanakkor egy 4870-essel a mai napig el lehet játszani. (kompromisszumokkal) A következő konzol generációig itt már eget rengető különbségek nem lesznek. Azonban a legtöbb mai játék is játszható 4850; 4870-es VGA-val - kevesebb grafikai fícsörrel. Azonban ezért írtam, hogy még ezek után is ugyanúgy korrekt Nektek az AMD hozzáállása? Ha egyértelműen olyan VGA alól húzza ki a széket, mely felett már valóban eljárt az idő; szinte használhatatlan; ... az más kérdés - de a 4xxx szerintem(!) még nem az a kategória.

    De abban is igazat kell adnom, hogy elhiszem az újabb Cata-kban már nem nagyon vették eddig sem számításba a 4xxx szériát. Ez nyilván rilíz nótszokból kiderül, hogy mely VGA-kra helyezték az elsődleges hangsúlyt. Azonban ez nem azt jelenti egyenesen, hogy a 4xxx-re nem vállalnak garanciát, hogy ott is minden okés lesz. Ha viszont kihagyják a driver-ből, akkor onnantól egy 4xxx tulaj elmehet a sóhivatalba ha bármilyen problémája lesz, ugyanis onnantól már nem kell AMD-nek vállalnia, hogy a nem támogatott VGA-kon jól működik a driver. Nem lehet majd feedback-et küldeni, ...
  • MerlinW
    #78228
    Nincs itt semmiféle kárörvendés. Ez technologiai evolucio. Nem éppen új keletű a dolog, így megy 10+ éve. Ha eddig nem érezted hátrányát a kártyádnak, továbbra sem fogod, lévén az ellmúlt 1-2 évben hozzá sem szagoltak a 4-es sorozathoz, max az alkalmazásprofilokat frissítették. Tehát hátrányod max annyi lesz, hogy egyre kevésbé lesz elég a benne levő szufla.
    Magyarul az elmúlt 1-2 évben gyakorlatilag eddig sem nagyon kaptak semmit a CCC-n kívül a HD3,4 tulajok.
  • janihunk
    #78227
    Mert a 12.4 en ha itt hagyom a gépet úgy 15-vagy több percre akkor elmegy a hang. Mivel én HDMI-n használom a TV re kötve a gépet és a hangot is nagy rész ott hallgatom. De sajna a 12.4 ben benne van ez a bug. 12.6 meg BF3 alatt lassult. Ezért akartam a 12.7 megnézni.
  • IMYke2.0.0.0
    #78226
    Hát, HD6950-es VGA a gépemben én sem sírnék, engem se érdekelne, hogy MÁSNAK csak HD48xx-es VGA-ja van, több éve, és szeretné, ha az elkövetkező 1-2-3 évben nem lenne gondja egyetlen új szoftverrel sem... mert kábé leszarnám, és olyan "elmés" hozzászólásokat írnék min Te/ti...
    Csak én nem vagyok ilyen kárörvendő, tehát, valószínűleg akkor sem írnék ilyet.
  • MerlinW
    #78225
    Micsoda világ lesz itt.. se HD4 támogatás, se Windows XP támogatás.. tényleg jön a világvége:)
  • MerlinW
    #78224
    tessék 32-ért ájfinitis.
    No nem mintha 5770-nél olyan nagy szükség lenne rá. Játékra, komoly munkára kevés (multimonitor téren), irodai munkára sok.