90029
  • alyr2
    #84372
    Lehet a következő kérdésem nem ide illő, de azért megkérdezem.
    Tegnap este kikapcsoltam a gépemet minden rendbenment, ma reggel viszont bekapcsolasnal a monitor nem ugrik ki keszenliti modbol, a hatterben ahllani hogy töltöget...nem sipol stb..videokari alaplap vagy tap lehet a ludas, esetleg mind a 3?
  • janihunk
    #84371
    A 13.30 as béta driver mire jó? Mit gyorsít?
  • arty
    #84370
    lesz, de kicsit szebb jövőképe festett volna, ha egyik gépen bf4 47fps, másikon bf4 60fps ...
  • Solt
    #84369
    :D

    "Fizikailag" még nincs, ebben igazad van, de lesz ez másképpen is. :)
  • arty
    #84368
    nem csodálom :D

    szal hol van az a cím, amivel az amd a gyakorlatban is bemutatta mekkora szám a mantle?!
    na, itt a gond :(
  • Solt
    #84367
    Ezt most nem igazán értem. :)
  • arty
    #84366
    mellé? hogy egy(!) játék is, ami mutat valamit?

    amd -> paperlauncs
  • arty
    #84365
    Igazad van, de nincs killer app, ami eladja az amd hw-t. Sose volt. Ez a gond :(
  • arty
    #84364
    Nem érdekel, de tegyük hozzá, hogy SAJNOS! Pont emiatt toporog az amd: ha a vevők méltányolnák az ujdonságot, lenne előrelépés, nv is kapcsolna, stb.

    Sajna az amd nem képes (jól) eladni az újításait. Anno amikor a splinter cell kijött sm3 támogatással, mindenki nv kártyát akart.
    Most az AMD oldalon nincs ilyen killer app - bf4 lehetett volna, de elbaszták, lemaradtak a megjelenésről, mostanra meg mindenki csak a fejét csőválja a dice retkét látva.
  • arty
    #84363
    "PhysX: Aha. Akkor miért tiltja az nVidia a PhysX-et ha van AMD kártya a gépben? :) Azért, hogy ne akarjál másra se AMD kártyát használni, ha kell a PhysX."

    Mert nem fizetett érte, így el akarja lehetetleníteni. Tetű dolog, de valahol érthető.

    "Nem csak a FIFA engine-re gondolok. Egyébként elég játszani vele PS4-en (nem nézni) és játszanivele PC-n és érezni, látni a különbséget."

    Mivel pécén a 2013 engine fut, nem pedig az API miatt.
    EA már eljátszotta ezt a "pécén lehetetlen"-t :)) Aztán később mégis legetett, éééérdekes.
    Sima üzleti döntés - jobb fifa kell? vegyél nextgent.

    "Abban igazad van, hogy nem mutatkoznak meg az előnyei a hétköznapokban olyan nagy mértékben. "

    Egyáltalán nem mutatkoznak meg, egyelőre. (ennek persze részben ellentmond, hogy llanot használok a htpcben :D )

    "Majd térjünk vissza egy, max két év múlva rá, hogy hol vannak az előnyei pl. a közös címtérnek."

    OK.

    "Van fogalmad arról, mekkora teljesítményt vesz el a különböző adatok ide-oda másolgatása a CPU és GPU által elérhető memóriaterületek közt?"

    Valahogy azért jelenleg is megvagyunk enélkül ;)
    De biztosan életbevágó... ;)

    "Ennek köszönhető, hogy kismillió lehetőség nem kerül a különböző enginek-be implementálásra. Na ez a korlát most az új konzolgenerációval leomlott és szeirntme ohamosan fognak fejlődni az enginek."

    Meglátjuk.

    "Persze konzolon. :D:D:D Remélni tudom, hogy PC-n is lesz egy API ami az APU-k előnyeit kihasználja és szépen lassan ott is elterjed."

    opencl van, de mire lesz annyi apu, h érdemes rájuk írni programot, szvsz jön a ps5 :)

    "Igen azért, de nem azért mert nem lehetne máshol megoldani. Én erre gondoltam, nem arra hogy nem fizetett érte."

    Hjaaa, ezzel így maximálisan egyetértek.

    "Az S3 meg eleve halálra volt azért ítélve, hiszen hiába az API ha 1. nagyon elmarad a hardveres technológia és 2. nem olyan jó az az API :)"

    Jó volt az, unreal engine alatt csak tátottuk a szánkat a csodás texturák láttán.
    Meg a frémrét is sokkal jobb volt tőle.
    Tök jó lett volna, ha abban az időben lett volna 5 apija az 5 gyártónak, a fejlesztők nagyon örültek volna, h végre maximálisan kihasználhatják mind a 10 féle hw-t :D


    "Nem igaz. DirectX-en alapul, de jelentősen módósított, hardverközeli, vékony API."

    Most linket nem tudok, de pécére egy alapverza két nap alatt átvihető... ennyire "jelentősen" modositott :) Pláne xbonen, ahol szinte egy w8 fut szőröstül bőröstül. (fájlrendszer alapján ez látszik, bár ki tudja mit használ az MS valójában)

    "Sajna ez nem fog működni. Elkéstek. Ahogy a PhysX-nél nekik jutott előbb eszükbe, most az AMD volt okosabb. Nem beszélve, hogy konzol, konzol és konzol. Abban mi van? AMD. Kompatibilitás stb. De ezt Te is tudod, csak nem gondoltad át mielőtt írtad ezt."

    Én azt látom, hogy az nv ügyes és kellően nagy a piaci befolyása, pénze is van... amd ezzel szemben elég bénán marketingel, kicsi a részesedése és anyagilag sem áll jól.

    Azt hiszem a "vitánkat" az idő dönti majd el. Én annak örülnék, ha neked lenne végül mindenben igazad ;)) csak erre egy forintot nem tennék fel, tudva-látva, h igy vagy ugy de az amd évtizede szopóágon van. Egyszerűen a mocskosan játszó nv, intel hatékonyabb.
  • Solt
    #84362
    Ha ez az asztali szegmens, akkor számomra ez igencsak meglepő... azt hittem közeledtek az eladások...

    Ennek fényében szerintem még nagyobb szó, hogy ekkora címek álltak a mantle mellé...
  • Borg
    #84361
    Szerintem nem.
  • Solt
    #84360
    De ebben benne vannak a mobil gpu-k is nem?
  • Borg
    #84359
    Most ez megint hogy jött össze neked logikailag?
  • MerlinW
    #84358
    Hát fizess azért, hol itt a probléma? Senki sem mondja hogy neked a legújabb hardvereket kell megvenned.
  • Borg
    #84357
    Discrete GPU... a többi ökörködés nem releváns.
  • Solt
    #84356
    A HD38xx széria óta folyamatosan egyenlítődik ki a piac... :)
  • Borg
    #84355
    Igen, az AMD majd ezekkel a hősszerelmes ódákkal törli a seggét, amikor számok hiányában nem tud továbbra sem market sharet szerezni az nvidiától...
  • yesname #84354
    Ha így gondolkodna mindenki még mindig az őskorban lennél.
    Épp az a baj, hogy nVidia (sem) nem tudott fejlődni, újítani technológiában, de mivel nagy szeletét uralja a piacnak gondolni kellett rájuk is. Nem lehetett kidobni a kukába a piac nagy részét azzal, hogy egy új DX ne támogassa őket vagy másokat (illetve két különböző DX-et készíteni) és specializálódjon egy az AMD által létrehozott architektúra felé.
    Ezt az állóvizet unta meg néhány fejlesztő és az AMD. Léptek. Ennyi. Örülök neki, különben sosem történt volna semmilyen előrelépés.
  • kifli
    #84353
    egy fejlesztőgárda akkor fog időt ölni abba, hogy új technológiákat is kipróbáljanak, ha vannak olyan felhasználók nagyobb számban, akik ezt majd ki tudják használni.

    Ha az lenne amit te mondasz, még mindig állnánk a dx9-nél meg a shader model 2-nél. Nem a fejlesztőknek kell hardvert árulni, hanem minnél több felhasználóhoz kell eljuttatni a modern technologiát, hogy egyáltalán elkezdődj9n az adott technológiára a fejlesztés.
  • Solt
    #84352
    EZT olvad át... :)

    A DX12 esetében az a kérdés, hogy mekkora változást terveznek. Ha megközelítik a Mantle képességeit vele, akkor helyre billenhet a mérleg. Kérdés, hogy az MS-nek mi a stratégiája... ha folytatja a konzol felé terelést, akkor nem sokat várok a DX12-től.

    Kétségtelen, hogy számunkra tán az lenne a legjobb, ha az MS a Mantle képességeivel közel egyenértékű DX verzióval állna elő. Ha csak ennyi hozadéka lenne a Mantle-nek, már jó... :)

    Ha pedig az MS folytatja a konzol felé terelést, az NV meg esetleg ilyen környezetben is előáll valami NV specifikus szarsággal, akkor rohadjanak meg együtt, kézen fogva! :)
  • Borg
    #84351
    Jó, akkor áruljanak a fejlesztőknek hardvert.
    Én meg fizetek azért, amit ki is tudok használni, problémamentesen.
  • MerlinW
    #84350
    Ha most nem tudja hardver az új dolgokat, 2 év múlva nem lesz szoftver ami használná. Az új technológiák nem a végfelhasználóknak szólnak, hanem a fejlesztőknek. Neked majd 2 év múlva lesz belőle hasznod.
  • Borg
    #84349
    Mi köze az nvidia APUjának ahhoz, hogy az amd milyen grafikai pluszt tud MOST felmutatni? Semmi... melléduma.
  • Borg
    #84348
    Fejlettebb de minek? Senki sem profitált ebből a fejlettségből az elmúlt 2 évben, csak papíron létezett.
    Most is ott a kaveri cikk a PH-n, elméletben kurva erősek újfent, de aztán megint jönnek a számok, amivel senkit se győznek meg. Az hogy 2 év múlva mit fog tudni ez az architektúra, az megint senkit nem érdekel.
    Lehet itt jótevő szamaritánusként gondolni az AMD-re, mert bevezet új technológiákat, de ENGEM mint felhasználót, meg a többi 90%-ot ez nem érdekel, csak az, hogy mit kapok azért a pénzért, amit most kiadok. Ígéretekkel meg kitörölhetem.
  • yesname #84347
    Pontosan ezzel kapcsolatosan kezdődött az eszmecsere: Az nVidia húzza vissza a fejlődést. Az AMD régóta fejlettebb.
  • yesname #84346
    "Grafikában nem tudnak akkora gyökeres különbséget dobni, hogy megérje az FPS-t beáldozni rá a review-kben."

    Megint valaki akinek lövése sincs hozzá. APU-ja nVidiának van? Nincs és amennyire én tudom egyhamar nem is lesz. (ARM-os igen, de annak más a piaca.)
    Pedig ez a jövő. És ott bizony lehet majd gyökeres különbséget felmutatni nem csak grafikában, hanem majd a játékmenet technológiában is. Mondom 1, max 2 év és azok is megtapasztalhatják, akik csak játszanak.
  • Borg
    #84345
    Na mert mi lesz a lényeges a játék benchmarkokban, tehát a PR bullshitben amire épít az ipar, meg a vásárló, ha nem az fps többlet? Grafikában nem tudnak akkora gyökeres különbséget dobni, hogy megérje az FPS-t beáldozni rá a review-kben.

    Referencia 290x-et semmiképp, mert hangos mint az állat :) De leginkább semmit se addig, amíg a maxwellről ki nem derülnek további részletek.
    Nem lesz ott 20%, de majd meglátjuk.
    És ugye az MS-ről is tudjuk már, hogy készül a DX12. Nem álltak le vele.
  • Solt
    #84344
    Az NV-nek jelen állás szerint akkor van esélye, ha az MS lép valami komolyat DX ügyben! Ha ez nem történik meg, akkor ezzel az árazással erőből nem lesz esélyük... saját API esélytelen, ergo marad a Mantle támogatás, amit szerintem elvből elvetnek... A saját címek halmozása sem fog menni ilyen fejlesztői környezetben...

    Elég csúnya sakkot kaptak, amiből a legkisebb veszteséggel akkor jöhetnek ki, ha az MS előáll valami "csoda" DX-l. Szerintem...
  • Solt
    #84343
    Először is, nem csak az FPS többlet a Mantle előnye, de ezt ugye már számtalanszor megbeszéltük...

    Másodszor pedig a DX jelenlegi korlátai miatt, nem 10% különbség lesz... de, hogy ne legyek túl optimista, jelentsen "csak" 20%-s előnyt a Mantle átlagosan. Egy referencia 780Ti jelenleg 190K körül, egy referencia 290X 165K körül van úgy, hogy hiánycikk!

    Na most ezek után te mit választanál, ha a kedvenc játékod támogatja a Mantle-t, és emiatt van mondjuk 20% előnye?
  • arty
    #84342
    maxwell is csak arra lesz jó, h legyen pár exklu, amit NEM tudsz a pécéden játszani ...
  • Borg
    #84341
    És mit számít 10% előny? Mert egy felső kategóriás kártyán aligha lesz több 1080p-ben, de még valszeg ennyi se. A 4K meg egyelőre senkit se érint szinte, hogy ott 4 helyett 6 fps lesz, mint ahogy az APU-n játék se különösebben izgalmas, mert laptop helyett meg inkább konzolon játszik a nép ilyesmit akkor már.
    Namost ha a 780TI-n van 100fps 290X meg 110, EGY játékban, akkor szerinted mindenki rohanni fog AMD-t venni? Ráadásul ugye ebből a lapkából is hoz még ki eggyel erősebbet az nv.
    Nem lesz itt semmi érdekes történés. Ugyanúgy fej fej mellett maradnak, csak egyik így oldja meg, a másik úgy.
  • Solt
    #84340
    Azért ezt gondold át. Azonos körülmények közt (DX) egymásnak adják a kilincset pár százalék különbséggel. Gondolod Manetle vs DX mellett is így marad ez? Kétlem... :)
  • Borg
    #84339
    mármint mantle
  • Borg
    #84338
    A maxwell viszont megint más tészta lesz, és már idén jön. Állítólag 1-2 hónapon belül be is mutatják.

    Szóval megint az van, hogy az nvidia akkor száll fel a vonatra, amikor már tényleg értelme kezd lenni. Mert ugye a maxwell meg a gnc a mai napig science fiction, nem több. Nem ment velük semmire az AMD üzletileg, abban az 1-2 évben, amióta piacon vannak a GCN-ek, csak a PR bullshit ment, hogy majd egyszer... még ha be is válik a mantle, akkor sem fognak AKKORA előnyt szerezni az nvidiával szemben, hogy az a maxwellel ne kompenzálhassa LAZÁN.
  • yesname #84337
    Még az utolsó mondathoz: nVidia kártyák technológiailag nem olyan fejlettek, hogy saját API-val akkora növekedést elérhetnének, mint AMD Mantleval. Ha még kihasználják a GCN egyedi lehetőségeit is...
    nVidia mindig a DX-nek felelt csak meg. Illetve még annak sem mindenben. :) AMD pedig nagoyn régóta folyamatosan túllép rajta.
  • yesname #84336
    PhysX: Aha. Akkor miért tiltja az nVidia a PhysX-et ha van AMD kártya a gépben? :) Azért, hogy ne akarjál másra se AMD kártyát használni, ha kell a PhysX.

    Intel mindig is drágább volt, ismétlem. Régen is, amikor volt kompetitívebb CPU-ja Intelhez képest az AMD-nek. És tudta drágábban adni az Intel ennek ellenére... Nem ezen múlik. Az átlagkereset/cuccok ár arányának pedig van köze hozzá, hiszen azért lettek elterjedtebbek ugyebár...

    Nem csak a FIFA engine-re gondolok. Egyébként elég játszani vele PS4-en (nem nézni) és játszanivele PC-n és érezni, látni a különbséget. (Nem a grafikában elsősorban, hanem "fizikában", mozgásban stb. Ugyanis összedolgozhat a GPU és CPU lassulás nélkül.)
    Pl. a Company of Heroes is olyan technológiákat alkalmaz, melyeket sokkal jobban és gyorsabban el lehet készíteni APU-val. Szerettek volna olyan effekteket is beépíteni, melyek sajnos APU-val lett volna csak megoldható.

    "Nyilván jó lenne, ha ésszel oldanánk meg mindent, kérhetek egy linket egy desktopba való APU-ra, amivel kikerülhetem a dedikált cpu-gpu nyűgjeit? ;) Mondom: puszta elmélet jelenleg az "okos megoldás"."

    Abban igazad van, hogy nem mutatkoznak meg az előnyei a hétköznapokban olyan nagy mértékben. Ez éppen azért van, mert PC-n nem használják, konzolokban pedig a jelenlegi generáció az első. Majd térjünk vissza egy, max két év múlva rá, hogy hol vannak az előnyei pl. a közös címtérnek. Ha tudnád mit jelenet ez, nem beszélnél hülyeséget.
    Van fogalmad arról, mekkora teljesítményt vesz el a különböző adatok ide-oda másolgatása a CPU és GPU által elérhető memóriaterületek közt?
    Ennek köszönhető, hogy kismillió lehetőség nem kerül a különböző enginek-be implementálásra. Na ez a korlát most az új konzolgenerációval leomlott és szeirntme ohamosan fognak fejlődni az enginek.
    Persze konzolon. :D:D:D Remélni tudom, hogy PC-n is lesz egy API ami az APU-k előnyeit kihasználja és szépen lassan ott is elterjed. Bár azzal meg maguk ellen tennének ugye egyes gyártók. :)

    "nem a kérdésemre válaszoltál, felteszem ujra: mi az oka, amiért fizixen lobog a ruha és nem directcomputen (havokon) van számoltatva, holott utóbbi minden (játék)gépen ott van/lehet?

    Én leirtam, h azért, mert az nvidia "fizetett" érte."

    Igen azért, de nem azért mert nem lehetne máshol megoldani. Én erre gondoltam, nem arra hogy nem fizetett érte.

    "Előnyei viszont nicsenek az egységes, vastag API-nak, ugye?
    Milyen kár, hogy anno az S3 világbünti METAL api-ja nem terjedt el, ugye? :DDD"

    De van, le is írtam. :D
    Az S3 meg eleve halálra volt azért ítélve, hiszen hiába az API ha 1. nagyon elmarad a hardveres technológia és 2. nem olyan jó az az API :)

    "Pár hét alatt megvolt, de le nem tölthető, ott hever a dice szerverein, privátban :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD"

    A Frostbite 3 enine volt meg, nem a BF4. Nem egy a kettő. Megmondták, hogy annyi bug van a játékban (ami igaz is :D:D:D), hogy előbb azzal foglalkoznak, utána építik be a Mantlet.

    "Ha valaki XBONE-ra fejleszt, akkor directxre fejleszt."
    Nem igaz. DirectX-en alapul, de jelentősen módósított, hardverközeli, vékony API.

    "Ha az nvidia nem hülye, inkább kijön saját API-val, vesz rá exkluzivakat és az AMD megy mantlistól a levesbe, mert a játékos játszani akar és ha a Battlefield6 csak geforcen fut, akkor azt vesz.

    Hogy melyik cég mennyit tud rááldozni a fejlesztők megvásárlására, azt pedig a két cég (nv és amd) éves eredményei alapján szerintem el tudod képzelni ;))"

    Sajna ez nem fog működni. Elkéstek. Ahogy a PhysX-nél nekik jutott előbb eszükbe, most az AMD volt okosabb. Nem beszélve, hogy konzol, konzol és konzol. Abban mi van? AMD. Kompatibilitás stb. De ezt Te is tudod, csak nem gondoltad át mielőtt írtad ezt.
  • Blum
    #84335
    Mantle Enables Significant Performance Improvement in Battlefield 4: AMD

    "AMD's claims are so tall, that even a 512 stream processor-laden A10-7850K APU could offer acceptable frame-rates at 1080p...."
  • BooMiller
    #84334
  • arty
    #84333
    "Azért nincs jogi megegyezés, mert nVidia nem ajánlotta fel senkinek. Amit linkeltél még az Ageia felvásárlásakor, a CUDA-ra való átültetés előtt volt. Játszottak a jópofit késleltetve, hogy ferde szemmel nézzenek rájuk, hogy felvásárolnak egy technológiát azzal a céllal, hogy kizárólagossá tegyék a hardveres használatát.
    Majd megcsinálták CUDA-ra a töbi már nyilvánvaló történelem. Felhasználták az eladások növelésére, ami mindig is a felvásárlás célja volt. Évek óta azt sem engedélyezik, hogy AMD kártya mellett lehessen PhysX-re egy nVidiád. Kis ésszel tudható miért is... (Pedig ugye ahhoz is kell egy nVidia kártya, de akkor sem.)
    AMD látva a PhysX kizárólagossá tételét (majd hardveres gyorsításának letiltását AMD kártya jelenléte mellett) és hogy nVidia nem akaródzik ettől elszakadni követően a Havok hardveres gyorsításába kezdett. (Ami egyébként jobb fizikai szimuláció, de ez már más kérdés.) PhysX-et pedig ugye nem gyorsíthatta jogi okok miatt."

    erre csak egy nvidiást tudnék idézni:

    "Jason Paul, GeForce Product Manager: We are open to licensing PhysX, and have done so on a variety of platforms (PS3, Xbox, Nintendo Wii, and iPhone to name a few). We would be willing to work with AMD, if they approached us. We can’t really give PhysX away for “free” for the same reason why a Havok license or x86 license isn’t free—the technology is very costly to develop and support. In short, we are open to licensing PhysX to any company who approaches us with a serious proposal. "

    Tehát az AMD is vehetett volna licenszt, ha akar. Senki nem tiltott semmit.

    "Intel mindig jól keresett. Az, hogy megy a biznisz még nem jelenti azt, hogy az árak el vannak szállva. Nem ismétlem magam átlagkereset/ár/teljesítmény mutatók felhozásával. Te lehet sokallod, de előbbieket figyelembe véve nincs elszállva. Sokba kerültek annó a P4-ek, de még a 486-osok is régen.
    legalább annyira sokba, mint most az i5-ösök, i7-esek a mostani pénzértékhez, átlagkeresethez képest. Sőt, még többe is.
    Manapság minden családban van már valami gép, sokban i5. Régen ritkaság volt egy-egy erős középkategóriás gép."

    Tehát egy 30-40$-os előállítási költségű i5 200$-on árulva reális és nem a 160$-os árrés miatt megy a bolt?
    Ha az AMD-nek lenne kompetiviv(ebb), 150$-os cpu-ja, az intel tudná 200$-ért adni a sajátját? ;-)

    Ehez annak semmi köze, hogy az elektronikai eszközök az elmult évtizedekben sokkal elérhetőbbek lettek a tömegek - pl még nekünk keleteurópaiaknak is.

    "Ezt jól látod, de kizárólag amiatt ahogy játszanak. Aljas módon. Egyébként felváltva volt hol nVidia, hol ATI kjártyám. É minig iss így lesz, amelyik fejlettebb technológiát tesz le az asztalra ahhoz méltó árral azt fogom választani. És ha a következő gnerációs új architektúrás nVidia lesz a nyerő, azt választom legközelebbi csere alkalmával. De attól még köpködni fogom ugyanúgy a mocskos cégpolitikájukat."

    Ebben szerintem egyformán gondolkodunk. Nem véletlen az AMD topikban beszélgetünk ;)

    "Nem csak elmélet, gyakorlat is. Van már engine ami kihasználja. PC-n sosem lesz elkészítve dedikált VGA-ra, mert lehetetlen. És számodra lehet hihetetlen, de még látszik is a gyakorlatban. Nem kicsit, nagyon.
    A közös címtérrel ugyanazon az adaton dolgozhat GPU és CPU az adatok másolgatása nélkül. Óriási lehetőségeket nyit meg a fejlesztők előtt.
    Amit meg erőből oldanak meg és akinek ez jó, még támogatja is és örül neki azt csak sajnálni lehet. Sok IQ-ja nincs neki. Arra is gondolhatna, hogy ugyanaz az erő mire is képes ha odarakják mellé az észt. Ugye?"

    Melyik engine? Ugye nem arra célzol, hogy az EA nem hozza ki a fifát pécére 1:1? :D
    Nalátod, az marketing-döntés :) (erre bárki rájöhet, ha megnéz egy fifa14 ps4es gameplayt - jobb, mint minden évben, de semmi extra!)

    Nyilván jó lenne, ha ésszel oldanánk meg mindent, kérhetek egy linket egy desktopba való APU-ra, amivel kikerülhetem a dedikált cpu-gpu nyűgjeit? ;) Mondom: puszta elmélet jelenleg az "okos megoldás".

    "Annak, hogy AMD és más sem használhatja a PhysX-et hardveresen. Semmi másnak. Ha pl. AMD használhatná, azon sokkal gyorsabban futnának le a számítások. Ez is tény, mindeki tudja aki ért hozzá. Szóval józan ész nem elég, illik tájékozódni mi áll mögötte technológiailag. Minimum ennyi. Aki programozni is tudja, azok között nem találsz sokat aki ne lenne ezekkel tisztában."

    Nem a kérdésemre válaszoltál, felteszem ujra: mi az oka, amiért fizixen lobog a ruha és nem directcomputen (havokon) van számoltatva, holott utóbbi minden (játék)gépen ott van/lehet?

    Én leirtam, h azért, mert az nvidia "fizetett" érte.

    "Én odamentem volna szintén. Ez is történt, persze nem én mentem oda. :D
    Adott volt egy évek óta jóval fejlettebb architektúra, mely lehetőségeit egyes fejlesztők már nagyon szerették volna kihasználni, de nem tudták, mert a fejletlenebb technológia visszafogja a DirectX fejlődését stb. Látják, hogy nem is nagyon akaródzik MS-nek fejlesztenie abba az irányba amerre kéne. Néhányan megunták és léptek. Most ez történt. Ez is tény."

    Gondolom milliárdos üzlet a pitiáner pécés piac egyik még pitiánerebb szegmensét megrohamozni GCN grafikával :D
    Környörgök ne fárassz már... ellenben a ha fizetnek érte (nvidia->fizix), simán kap uj/jobb effektet egy játék.
    Nvidia örül, h ezzel kártyát ad el, fejlesztő örül h kifizették a munkáját.

    Mantlevel ugyan ez van/lesz. Sajnos :(

    "Így is van. Nem is kell teljesen közvetlen hozzáférés a hardverhez, API kell, lesz. De nem mindegy, hogy az API közvetlen fér hozzá a hardverhez, vagy van még egy layer amiben ezer feltételfigyelés, ellenőrzés, konverzió fut le. Nem mindegy, hogy az az API mennyire vastag.
    És akkor még nem említettem, hogy a technológia lehetőségeit ezer évről nézve sem használja ki a DirectX. A DirectX-nek rengeteg korlátja van, amiken túl kismillió egyéb megvalósítható dolgot lehet tenni, mert a hardver képes rá. Csak nem teheted, mert a DirectX egy elavult dolog és nem akar fejlődni."

    Előnyei viszont nicsenek az egységes, vastag API-nak, ugye?
    Milyen kár, hogy anno az S3 világbünti METAL api-ja nem terjedt el, ugye? :DDD

    "Ha annyira tájékozott lennél tudhatnád, hogy pl. a Frostbite engine átírása Mantle-ra nem tartott tovább pár hétnél."

    Ha meg tudnád különböztetni a marketinget a valóságtól, nem szajkóznád papagájként a pr gépezet által a fejlesztők szájába (seggébe, mert ilyenkor azt csinálnak belőle) dugott mondatokat.

    Pár hét alatt megvolt, de le nem tölthető, ott hever a dice szerverein, privátban :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

    "Figyelembe véve pedig, hogy konzolokéhoz hasonló és azokra fejlesztenek elsősorban, a portolást még gyorsabb is Mantléra, mint DX-re. Nehogy aztán a DX-et dobják el végül, mert arra több idő portolni. Örülnék neki. (nVidia is csinálhat hardvert, mely tudja támogatni a Mantlét, nem bánnám. Nagyon nem, de a DX ideje lejárt már egy ideje, csak most léptek.)"

    Ha valaki XBONE-ra fejleszt, akkor directxre fejleszt.
    Ha PS4-re, akkor lehet benne valami, amit írsz - fogalmam sincs, h valami opengl variáns fut a sony gépén vagy valami tisztán amd-s fejlesztés.

    Ha az nvidia nem hülye, inkább kijön saját API-val, vesz rá exkluzivakat és az AMD megy mantlistól a levesbe, mert a játékos játszani akar és ha a Battlefield6 csak geforcen fut, akkor azt vesz.

    Hogy melyik cég mennyit tud rááldozni a fejlesztők megvásárlására, azt pedig a két cég (nv és amd) éves eredményei alapján szerintem el tudod képzelni ;))

    Idealista vagy, az elképzeléseid szimpatikusak és örülnék, ha a világ így működne - nem teszi.