90029
  • Blum
    #84412
    Ekkora zoldhalyoggal az eg vilagon semmit nem fogsz te azon elvezni...
  • Her Laca
    #84411
    És az én csuda hiper szuper ratyionom is élvezni fogja a mantle előnyeit?
    Na nem mintha húsba vágó lenne csak kérdezem. Mert most akkor én a haladás útjára léptem asszem:)))))
  • denesch
    #84410
    Help! MSI R5750 grafikus kartyam van es az utobbi idoben mikor elinditok egy jatekot egy ido utan lefel kapcsolgatja a kartya a monitort nem tudom mi lehet a problema. A kartya driver frissitve a gepen win7 64 bit es rendszer van ami furcsa az egesszben hogy valamiert nem porgeti fel a kartya ventilator sem. Mi lehet a gond? Otlet valakinek? En mar kifogytam :)
  • yesname #84409
    Folyamatosan mellébeszélsz megint. Ajánlom ismételt értelmezésre a [URL=http://sg.hu/listazas_msg.php3?id=1177692042&no=84383]#84383[/URL]-at. Ha netán így sem világos kezd az elejéről. Gyorsan felejtesz. :D:D:D

    Naná, hogy ismerem az OpenCL-t. De amiről itt szó volt (játékok, grafikai fejlődést) azzal kapcsolatban szart sem érsz vele diszkrét VGA-n.
    Szépen elkezdtél másról beszélni, mint amiről szó volt. Azóta is csak mellébeszélsz és ez az egész hsz-ed csak mellébeszélés.
    Nem az általános számítások GPU-s gyorsításáról kezdtünk beszélni APU-kkal kapcsolatban. Ahhoz nem kell APU. Jaaaa, hogy ezt nem tudtad? Leülhetsz, 1-es.
    (Viszont szépen elkezdtél terelni, gratulálok ehhez értesz, ha máshoz nem is. :D)

    A másik baromságod meg: "0 elterjedtsége van az AMD apuknak, ez sok sok évig nem is fog változni"

    Aha, csak az össze PS4-ben és XONE-ban az van és lesz. Továbbá azért sok PC-ben megtalálható. Az, hogy PC-n nincs még, nem volt amivel ki lehetne használni az APU-k előnyeit az már más kérdés. Most lesz.
    Felvilágosítalak - mert nyilvánvalóan nem tudsz semmit - az APU-k legfőbb előnye nem a számítások GPU-s gyorsítása (arra volt eddig is mód GPU által) hanem ennek a grafikai megjelenítéssel, térbeli objektumokkal szabad, teljesítményvesztés nélküli alkalmazhatósága.
    Mellékesen az OpenCL-el használható dVGA-k előnyeit is nyújtja, csupán szélesebb körben, egyszerűbben.
    Pl. fizikai kölcsönhatások számítása az objektumok közt (halál egyszerű példa: tudod-e mi az a hitbox és hogyan valósítják meg manapság a játkokban és mi ennek az oka?), AI gyorsulása és fejlődése, az objektum adatokat nem kell ide-oda másolni, különböző (grafikai) effektek valósághűbb implementálása stb.)
    Hajrá szűklátókör, éljen az őskor. o/
  • Jacek
    #84408
    Hány kereke van a széknek? vagy inkább hány rúd? ha a pedált két alu profilra(de jó kér cserépléc is:DDDD) felrakod azt oda tudnád fogatni pillanatszorítóval:)
  • Jacek
    #84407
  • Her Laca
    #84406
    Bakker ez alapon melegebb mint a 780 volt:) Ej de egy szarszemét cuccokat csinálnak ezek:) De jó lesz ez képet ad.
  • Solt
    #84405
    Valami olyan kütyü kéne, ami rögzíti a görgőket... láttam is már valami sínes megoldást, ami a pedálokkal összekötve kezelte ezt a kérdést, de most az istenért sem találom... :S
  • Her Laca
    #84404
    És!:) Beléptem a veres felhasználók táborába egy remek és "baxott" erős Giga R777OC (nagyon oc edisön) kártyával. Micsoda teljesítmény :) De jó ez aszongyák.
  • kifli
    #84403
    addel az egész gépet, és ruházz be egy apu-ra. Kis házikó is elég neki, keveset eszik, képet meg ad :D
  • Jacek
    #84402
    Ha az annyira egyszerű lenne:) így elmondva az:) a legegyszerűbben kivitelezhető része a berúgás:)
  • Jacek
    #84401
    Szedd ki a kerekét:DDDD akkor nem gurulsz el...
  • Solt
    #84400
    Ezen már túl vagyok, de az asszony nem rajong az ilyesfajta ötleteimért... :D
  • Her Laca
    #84399
    Nem vezetsz eleget?:)Olcsóbb lenne venni egy ladát ,meghekkelni és a földúton száguldozni:) Utána jól berúgni :)
  • Solt
    #84398
    Az a baj, hogy az egész szobát át kell rendeznem hozzá, és iszonyat lusta vagyok! :) Imádom az AC-t, de valahogy meg kéne oldanom a cockpit kérdést, vagy legalábbis azt, hogy a pedál és a székem korrekten rögzítve legyen. :)
  • Jacek
    #84397
    Vedd elő nyugodtan a G25:)
  • Solt
    #84396
    Átérzem, valahogy én is így vagyok... :)

    Gyakorlatilag Beczl Laci Mig 21-s DCS modulja tartja bennem a lelket, arra várok nagyon, bár hiába lesz kurva jó, ha maga az alapprogram egy raklap fos. :S

    A karácsonyi akcióban bevásároltam pár régebbi játékot, (Age of Empires II-III), meg valami arcade mesterlövész bigyót, azokkal szórakozom mostanában! :)

    Bár lehet inkább a G25-t kéne előkapnom, mert az Assetto Corsa elég komoly darab lett...
  • Her Laca
    #84395
    Ez csak a látszat mesterem:) Engem nagyjából hidegen hagy ez az egész őrület már:) Hogy finom legyek pont le ....m:)
    Olyannyira,hogy még a VGA-mat is eladom,mert minek ,minden játékot letöröltem már,veszek valami párezres vackot (még az is lehet,hogy ratyiont) ami képet ad .Én soha többet egy fillért sem költök azért,hogy egy játék így vagy úgy menjen. A játékok sem érdekelnek .Nincs is mi jelezném.
    Minap gondolkoztam,hogy én még azon szerencsések közé tartozom akik a PC aranykorába beleestek ,és volt min meglepődni akár hónapról hónapra.
    Ami most van az már szánalmas ,legalábbis így gondolom,sehol egy új ötlet,sehol egy odabax érzés.
    Így engem ezek az APIK meg mifenék már nem izgatnak.
    Marad a jó kis mobil vonal ,azzal minden infót megszerzek ami érdekel oszt sanyi:)
  • Solt
    #84394
    Jól kiegészítjük egymást! :D
  • kifli
    #84393
    de nemsoká letölthető steamről, majd akkor látunk eredményeket is :)
  • kifli
    #84392
    mantle alatt akkor akad csak a játék, mikor megállította és elkezdett mászkálni úgy, hogy távolabbról látszódjon az egész csata. Míg dx alatt akkor is akadt, ha csak kevés hajó volt a monitoron.

    Mikor száguldott, akkor motion blur lett kikapcsolva dx alatt, mantle alatt bekapcsolva is játszható volt a játék.
    De mikor játszhatatlanul akadt mantle alatt, akkor is 2x annyi volt az fps mint dx alatt.

    Ez egy benchmark, arra van, hogy a végletekig terhelje a vasat. Ugye tesztellációra ott a haven, az is akad mindenen de így is megkapjuk mekkora különbség van a kártyák közt.

    A többit amit elmond, arról ne is beszéljünk...
  • Jacek
    #84391
    Nincs sajna olyan helyzet hogy ugyan az menne DX és Mantle alatt..
    Legalább még mindig maradt hely a kételyeknek:D Egyszer csak kiderül minden.
  • MerlinW
    #84390


    Na, majd visszatérek a topikba, ha a "szakemberek" hazamentek:)
  • Her Laca
    #84389
    Kövezzetek meg de ha elfogulatlanul nézem akkor én nem látok óriási különbséget. Mindkettőnél van ,hogy leesik játszhatatlan szintre,és mindkettőnél van ,hogy száguld.
  • Jacek
    #84388
    Meglátjuk valós vagy nem amikor átkapcsol DX-re aztán Mantle-ra:)))
  • Jacek
    #84387
  • Her Laca
    #84386
    Imádom az örök optimizmusod:)
  • chopin42
    #84385
    azt a büdös mi megy itt...
  • arty
    #84384
    Hol mondtad? Azzal mondtad, hogy a NEM grafikára való opencl api-t "nem ismered el".

    írtad:
    "Persze konzolon. :D:D:D Remélni tudom, hogy PC-n is lesz egy API ami az APU-k előnyeit kihasználja és szépen lassan ott is elterjed."
    írtam:
    "opencl van, de mire lesz annyi apu, h érdemes rájuk írni programot, szvsz jön a ps5 :)"

    Lehet, hogy te még nem hallottál erről a már régóta létező pécés api-ról?
    Itt várod a messiást, miközben már évek óta van, csak kb a kutyát nem érdekli? ;)

    írtad:
    "Na ezen látszik igazán, hogy mennyire nem tudod mi micsoda."

    Lásd a linkem. #84382
    Én azt látom kibukni, hogy neked nincs fogalmad...
    Továbbra is érvényben van: 0 elterjedtsége van az AMD apuknak, ez sok sok évig nem is fog változni, talán a ps5 megjelenésére sem :( 3%-os piaci résre a kutya nem fejleszt majd programot, HA(!) nem fizet érte valaki (amd).

    "Nulla hozzáértés nélkül beszélsz a technológiákról. Ha ilyen alap dologgal nem vagy tisztában, hogy lehetnél azzal tisztában (sok egyéb mellett), hogy mi az a közös címtér, milyen előnyei vannak és miért, illetve mire lehet majd felhasználni grafikus vonatkozásban."

    Pontosan mivel nem vagyok tisztában?

    "OpenCL-nek semmi köze az API-hoz. Ég és föld a két dolog. OpenCL az nem API."

    Vagy mégis? lásd #84382

    " Főleg nem grafikus. :)"

    Nem írtam, hogy grafikus API lenne, nemtudom ezt honnan vetted.
    Annyit mondtam, hogy van pécén API, amivel egy APU kihasználható.

    "Diszkrét VGA-nál szart sem érsz OpenCL-el."

    Diszkrét vga-n is pont ugyanugy használható az opencl (vagy akár gpu nélkül is!), max nem minden kód lesz hatékony a dedikált cpu-gpu párossal.
  • yesname #84383
    Félrebeszélsz? Hol is mondtam, hogy csak a grafika miatt fogják használni?
    A hülyeséget nem mellébeszéléssel kéne elütni.
    Amiről itt beszéltünk az, hogy grafikai vonatkozásban milyen előnyei vannak/lesznek az APUk-nak, miért jobb mint egy diszkrét VGA. Diszkrét VGA-nál szart sem érsz OpenCL-el.
  • arty
    #84382
    visszamentem inkább a gyökerekig: http://www.khronos.org/registry/cl/specs/opencl-2.0.pdf

    "OpenCL consists of an API for coordinating parallel computation across
    heterogeneous processors; and a cross-platform programming language with a well-
    specified computation environment."

    szóval, is-is. api és programozási nyelv.
  • arty
    #84381
    bár utánaolvasva ez nem API, ellenben az openGL-el, szal valami zavar lehet a fejemben, az fix :D
  • arty
    #84380
    "Persze konzolon. :D:D:D Remélni tudom, hogy PC-n is lesz egy API ami az APU-k előnyeit kihasználja és szépen lassan ott is elterjed."

    így. erre válaszoltam, hogy ilyen API az opencl.

    de fel lettem világosítva, hogy az hülyeség, mert a cpu és a gpu csak a grafika miatt fogja a közös címteret használni és hiába nem csak a grafikáról volt szó, szogiruan csak grafikus apikat szabad "sorolni" és példának hozni.
  • kifli
    #84379
    én csak az opencl-t nem értem hogy jött az apuhoz :D
  • arty
    #84378
    Majd mutass grafikát, amire a cpu közös címtérben ténykedését használtad.

    Hozzáértő.
  • yesname #84377
    "Most linket nem tudok, de pécére egy alapverza két nap alatt átvihető... ennyire "jelentősen" modositott :) Pláne xbonen, ahol szinte egy w8 fut szőröstül bőröstül. (fájlrendszer alapján ez látszik, bár ki tudja mit használ az MS valójában)"

    Jelentősen ki van bővítve low level hívásokkal, hogy az APU-k előnyeit használhassák. Ezt ha belegebedsz sem viszed át PC-re. Nem hogy két nap alatt... Kivéve ha APU van benne és hozzá való API, ami tudja használni a képességeit. Elég a közös címtér használata és buktad a teljes értékű portolást, márpedig azt használni fogják mindig, mivel olyan előnyöket nyújt, melyeknek egy szimpla diszkrét VGA közelébe sem ér.
    Ideje lenne utánanézned szakmai leírásokban, hogy miért is...
    Nagyon jó meglátásaid vannak hétköznapi, általános témában ezzel kapcsolatban, de ha szakmaiban akarsz érvelni, akkor előbb olvass utána jó alaposan.
  • yesname #84376
    " "Persze konzolon. :D:D:D Remélni tudom, hogy PC-n is lesz egy API ami az APU-k előnyeit kihasználja és szépen lassan ott is elterjed."

    opencl van, de mire lesz annyi apu, h érdemes rájuk írni programot, szvsz jön a ps5 :)"

    Na ezen látszik igazán, hogy mennyire nem tudod mi micsoda. Nulla hozzáértés nélkül beszélsz a technológiákról. Ha ilyen alap dologgal nem vagy tisztában, hogy lehetnél azzal tisztában (sok egyéb mellett), hogy mi az a közös címtér, milyen előnyei vannak és miért, illetve mire lehet majd felhasználni grafikus vonatkozásban.
    OpenCL-nek semmi köze az API-hoz. Ég és föld a két dolog. OpenCL az nem API. Főleg nem grafikus. :)
  • alyr2
    #84375
    közben megtalaltam a megfelelo topikot..telon nehezkes volt a keresgeles..
  • BooMiller
    #84374
    Meaculpa ez ennyi volt tényleg a második negyed évben.. az összesített meg

    http://www.guru3d.com/news_story/amd_retakes_gpu_sales_q2_2013.html

    Ebben viszont kíváncsi lennék mennyit jelentenek a konzolok.
  • BooMiller
    #84373
    Ebben benne van tuti a notebook eladás is...