90029
  • DIESEL DOG #84172
    ...illetve kiegészíteném még annyival hogy várható-e további árcsökkenés HD7xxx szériát illetően.

    VGA kártya cserén agyalok és a jelenlegi konfigurációmba szánnám a kártyát. 1440x900-as felbontáson ficánkolok, i5 760-as CPU-t hajtok 3,5GHz-re tornázva, ezt az órajelet én nem szeretném tovább emelni. Mindezek fényében én úgy gondolom hogy HD7850/70-nél nagyobb kártyát teljesen értelmetlen lenne megvásárolnom, 100ezres nagyságrendeket meg nem szándékoznék jelenleg PC-be fektetni. Jelenlegi HD5770-es kártyám jó néhány játék alatt már kezd "elfogyni" és azt hiszem itt az ideje egy cserének...
  • DIESEL DOG #84171
    Sziasztok!

    Egy olyan kérdésem lenne hogy nem-e tudja valaki hogy kb. meddig lesz fellelhető a boltok polcain a Radeon HD 7xxx széria?
  • Jacek
    #84170
    Oculus Rift is megoldva:DDD
  • grebber
    #84169
    Oxide Games AMD Mantle Presentation and Demo
  • KranaZoli #84168
    Értem. Gondolkodtam rajta, hogy leszedem azt ami a Sony oldalán van, de először a legújabbat akartam.

    Ott ilyen van:

    Graphics Driver (AMD) - 12.104.0.0 236.93 Mb
    10/07/2013

    Nem tűnik annyira réginek. Ha ezzel menni fog, akkor marad ez. Köszi a tippet és a megerősítést a gondolatomban. :)
  • MerlinW
    #84167
    VGA nélkül a legtöbb az FPS. Végtelen. Csak becsukod a szemed és halkan motyogsz: "pew-pew"
  • kifli
    #84166
    aszem nem minden gyártó engedélyezte az amd driver telepítést, hanem saját verziójuk van a saját support oldalukon. Lehet a sony is ilyen.
  • KranaZoli #84165
    Sziasztok!

    - Sony Vaio (SVE14A2M1EW)
    - Intel HD grafikus kártya 4000 AMD Radeon HD 7670M

    Sony Vaio

    hol találok WHQL mobility driver-t? (Windows 7 SP1 x64)

    AMD Catalyst Notebook Display Driver -> itt csak Beta driver-t találni. (13.11)

    Amivel az a gond, hogy nem települ fel az illesztőprogram. :( Telepítés végén nem zöld pipát kapok, hanem figyelmeztető üzenetet. Próbáltam többször is. Olyan is volt, hogy egész egyszerűen kikapcsolt a noti. Se kékhalál, se semmi. Egész egyszerűen telepítés közben shutdown-ol a noti (kikapcsol).

    Köszi.

    Egyelőre "csak" az Intel HD-t tudom használni.
  • Krszti1160
    #84164
    fps-ed? :D
  • Dobronski
    #84163
    i5-4670el CS go-zok vga nelkul. :)
  • Krszti1160
    #84162
    akkor előbb meg veszem az i5-öt :D
  • Zsoltee_a_bator
    #84161
    Kozben rajottem, hogy te is ugyanezt mondtad. :)
  • Zsoltee_a_bator
    #84160
    Hem csak BF3-at akar jatszani :) CS GO eszi a CPU-t.
  • benőmenő
    #84159
    Nem igazán. Nekem a 4 magos AMD mellett van és konkrétan a bf3-ban fél lángon unatkozik a kártya, miközben a cpu vért pisál én meg élvezem a liftező frémeket.
  • JaSoN HuNTeR #84158
    Megdobná egy picit,de nem éri meg... ehhez a VGA-hoz illik processzort is venni.
  • Krszti1160
    #84157
    bocs a dupláért...
    de egy Intel(R) Celeron(R) CPU G530 @ 2x 2.40Ghz - proci egy ilyen 270x-es grafikust kitud pörgetni? Mármint csgóban érdekelne, hogy meg dobná-e az fps szintet?! :D
  • Krszti1160
    #84156
    Sziasztok. Ez a grafikus mennyire jó?
    AMD Radeon R9 270X Powercolor PCS+ 2GB DDR5, DL-DVI-I/DL-DVI-D/HDMI/DP/256bit
  • arty
    #84155
    az átalakitoban levő eprom segítségével beszéli le a kártyád a tévével, hogy "ki mit tud"
  • SirAlo
    #84154
    Jah mar sikerult is atvinni a hangot, igaz a 2 DVI kimenetbol csak az egyiken mukodik (mibe masabb az az atalakito amit kaptam vele mint a boltban kaphato ?)
  • arty
    #84153
    ez így "pongyola", mert nem megy ki. a speciális, kártyához adott átalakítóval megy csak ki, mezei boltban megvehető átalakítóval nem.
  • Musicking
    #84152
    a DVI-I HDMI -n kimegy a hang is
    http://forum.videohelp.com/attachment.php?attachmentid=4799
    4830on is műküdni kell ha normálisan megkapta a drivereket.
    Az alaplapi VGA esetén van cumi ha nincs külön HDMI csati, mert a DVI nem tartalmazza a hangért felelős lábakat.
  • Dobronski
    #84151
    uff

    Igen tegnap óta tudok az egészröl. Szóval amit bányászol, azzal még tőzsdészhetsz is, zsír. Most készülok VGA-t venni, igaz nem csak emiatt. Oksa áttérek oda. Villanyt leszamolva is ilyen fenyes a helyzet?
  • MerlinW
    #84150
    OFF

    Ez a "mindenhol azt írják, hogy nem éri meg" és az ebből származó majdnem 1 millió Ft a zsebemben kicsit ellentmond egymásnak nem?


    - Mindig azt a pool-t ahol éppen van anyag. Az utóbbi hónapokban Slush-t, de csak egy pool-ban dolgoztatni hülyeség.
    - Az otthoni bányászat = maximum 1-3 Bitcoin / év, attól függően milyen VGA-val mennyi időn át bányásztál.
    - A bányászat csak homokozó. Ott a Coinbase, ahol vehetsz és eladhatsz. Abban van az igazi pénz. Pénzt pedig csak pénzből lehet csinálni.
    - Azért írják a népek, hogy nem éri meg, hogy a sok laikus lepattanjon a témáról és több blokk jusson a többieknek.
    1 BC értéke per pillanat $860.. azaz majdnem 200 ezer Ft. Egyébként pedig 100 és 300 ezer Ft között szokott mozogni.

    Egy dolog akkor nem éri meg, ha te fizetsz rá. Itt minden esetben te járhatsz jól, ha ésszel csinálod és utánajársz a dolgoknak, mert neked, az imént feltett két legrosszabb kérdés alapján fogalmad sincs mi ez az egész:)

    Egyébként van BitCoin topik.
  • Dobronski
    #84149
    Mindenhol azt írják nem éri meg csak ASIC-al. Milyen programot használsz? És melyik pool?
  • MerlinW
    #84148
    Hát.... én most kerestem BitCoinnal majdnem 1800 dolcsit, így ez az állítás nem éppen állja meg a helyét.
    De a LiteCoin is fizet havonta minimum 10-30 ezer Ft-ot otthoni bányászat mellett (értsd tudsz mellette dolgozni a gépen)
  • Dobronski
    #84147
    például? :) csak mert érdekelne a dolog.
  • arty
    #84146
    bitcoint nem, de más kamuvalutát igen :)
  • Dobronski
    #84145
    utána olvastam, vga-val már meg sem éri bányászni...
  • MerlinW
    #84144
    A 3D cseppet sem érint, hidegen hagy. Moziba sem ülök be 3D-s filmre:)
  • arty
    #84143
    irigykednék :)

    (samuval az a bajom, h aktiv3D, az lg meg kémkedik.... mi marad? sony? :( )
  • MerlinW
    #84142
    Én éppen ezzel szemezek, még nem döntöttem el.
  • arty
    #84141
    tévé ÉS emberfüggő

    nekem szvsz sose lesz már monitorom, nagy méretben a tv egyszerűen gazdaságosabb
  • SirAlo
    #84140
    Sikerult megoldani es atment a hang, igaz nem megy at csak az egyik kimeneten de a lenyeg hogy tokeletesen mukodik:) allitolag nem jo tv-n jatszani mert nagy a kesleltetesuk vagy mi, en kiprobaltam a Cs Go-t es nem zavart
  • arty
    #84139
    adapterrel természetesen igen!
  • SirAlo
    #84138
    Az van, HD 4830as kartya , akkor at fog menni azzal az adapterrel ?
  • arty
    #84137
    csak az amd-s dvi-hdmi adapterrel megy át, amit a kártyádhoz kaptál (ha nincs rajta hdmi)
  • Puhos
    #84136
    Sztem nem, mivel a dvi nem tud átvinni hangot csak a hdmi-hdmi, azért kell a dvi mellé jack is.

    Leírás
    Ezzel a Delock DVI - HDMI kábellel csatlakoztathat egy monitort a számítógépéhez. Csatlakoztassa a kábelt számítógépe egy HDMI aljzatába, a másik végét pedig egy DVI-os monitorba, vagy akár fordítva. Hangátvitelhez csupán csatlakoztassa a kábel egyik végét a hangkártyába, a másikat pedig monitorba.
  • SirAlo
    #84135
    siman bedugva nem megy at?
  • Puhos
    #84134
    Ezzel esetleg?
  • SirAlo
    #84133
    Egy gyors kerdes: DVi-to HDMI adapterrel atmenne a hang a tv-re? Sajnos a videokartyan nincs alapbol HDMI kimenet