90029
  • arty
    #84573
    azt remélem sose jön el :/

    (én már végigéltem egy korszakot ilyen egyedi apival, ezen a gamer nem tud nyerni sehogy :( de ezt már mondtam :D )
  • Solt
    #84572
    Akkor lesz ez érdekes, amikor a Mantle képességei alapján fejlesztenek egy játékot, és a DX lesz a másodlagos... :)
  • broman191
    #84571
    Akkor lesz igazán előnye, amikor a Mantle képességeit minél jobban kihasználva fejlesztenek majd játékokat és nem csak xy% gyorsulás lesz a tét, alapvetően az őskori DirectX erőforrás menedzsment korlátoltságára épülő játékokban... :)
  • arty
    #84570
    de akkor más játékban kb 0% előnye lesz... mert a bf4 ugyan valóban elég cpu intenziv, de a többi játék jóval kevésbé :/
  • Solt
    #84569
    A CPU limites szituációkra jó a BF4 alatt... :)
  • broman191
    #84568
    Kezdetleges driver, gondolom direkt úgy lőtték be, hogy a felső kategóriának jobban kedvezzen, cuppanjanak rá a BF4 fanok is, ne csak a bányászok...
  • arty
    #84567
    elég gáz, h pont egy 260X-en alig gyorsult :(
  • grebber
    #84566
    AMD Catalyst 14.1 Beta Driver Brings Mantle Support, Frame Pacing Phase 2, HSA

    Core i7-4960X CPU + R9 290X GPU
    1080p, Ultra Preset, 4xAA: 9.2% improvement with Mantle
    1600p, Ultra Preset, 4xAA: 10% improvement with Mantle

    Core i7-4960X CPU + R7 260X GPU
    1080p, Ultra Preset, 4xAA: 2.7% improvement
    1600p, Ultra Preset, 4xAA: 1.4% improvement

    A10-7700K CPU + R9 290X GPU
    1080p, Ultra Preset, 4xAA: 40.9% improvement
    1600p, Ultra Preset, 4xAA: 17.3% improvement

    A10-7700K CPU + R7 260X GPU
    1080p, Ultra Preset, 4xAA: 8.3% improvement
    1600p, Low Preset: 16.8% improvement

    Intel powa
  • kifli
    #84565
    Továbbra sem értem mi a gondod, főleg, hogy téged mégcsak nem is érint. Ha amd-d lenne és azt vártad volna tűkön ülve, hogy használhasd a mantle api-t akkor mondjuk megértem, hogy szidod őket mert késtek de így?
    Azon rugózni, hogy csúsztak egy hónapot az api implementációjával már ne haragudj, de a szánalmas kategóriába tartozik, nvidia tulajként pedig hatványozottan.

    Inkább legyél boldog, mert az update-el javult az fps a játékban (visszamászott a korábbi szintre), és nem csak amd tulajoknak.

    Összegezve, már nem köthetsz bele abba, hogy azért volt fps esés bf4-ben eddig, hogy a mantle jobb színben tűnjön fel. Annak sincs alapja, hogy a 7000-es széria nem támogatott 14.1 beta driverben, így a mantle is megy rajta. Ja és annak a vesszőparipának is annyi, hogy nincs játék ami használja.

    Most ezek helyett jött az, hogy egy hónapot késtek :D
  • Borg
    #84564
    Persze fel lehet így is fogni. És akkor végülis melyik decemberben jön a mantle?
  • kifli
    #84563
    "AMD Gaming
    AMD Catalyst 14.1 Beta will support ALL desktop GCN products, though we are working with EA to further optimize performance on 280X, 270X, HD 7000 and HD 8000. We have asked EA to update their blog to reflect this.

    Nincs semmi gond, nem vették ki a 7000 supportot...
  • kifli
    #84562
    elvileg annyit basztak el cserébe, hogy visszaálltak a régi fps értékek mantle nélkül...
  • arty
    #84561
    max amennyire most lehet 1024x768ban ... (semennyire :D )
  • FlyHigh
    #84560
    Jó lesz, ha bejáratódik akkor egy alsó kategóriás kártyával is vígan lehet játszani majd 1080p ultán.
  • arty
    #84559
    Van ami meg 10fps-el se megy. A 4k extrém nagy cumi lesz :)
  • benőmenő
    #84558
    Nyilván nem, ilyet nem is írtam.
    30 fps-ről beszéltél, azt pedig játéka válogatja, de van ami már elérhető vga-n is megmozdul annyival.
  • arty
    #84557
    és két generáció alatt gyorsulnak a triplájukra vga-k? ;)
  • Her Laca
    #84556
    Én nem ezt mondtam. Értelmezzél már jóember ! Látom nagy szakértőre bukkantam itt:)
  • benőmenő
    #84555
    Arra már Solt írt megoldást, esetleg a játékba is bekerülhet, ha megcsinálják a rift támogatását.
    Részemről befejeztem az off-ot, neked pedig jó szórakozást a kövekkel és botokkal, mert ezek az új csodák úgy is megbuknak.
  • Her Laca
    #84554
    Jó tanáccsal ahogy mondják a padlás is tele van :) De már megbocsáss ez akkora egy marhaság:) Kiköptem a muffint bakker:)akkorát nyerítettem.
    A térképet meg Braille írással kipontozva oszt kitapogatom:)
    Kicsit komolyabb koncepcióval ha előállnál legközelebb:)
  • benőmenő
    #84553
    Nem ismerem ezt a szimet, de amennyiben van ingame chat:
    Gondolom a billentyű és az egér elérhető távolságban van, mi is a probléma?
    10 ujjas vakírást sosem késő megtanulni, roppant hasznos, de legalább baromi könnyű is elsajátítani (tapasztalat).
  • kifli
    #84552
    Ez már nagyon kicsinyes amit művelsz szerintem inkább hagyd abba ;)
    volt egy hónap csúszás, dedúrva már :O

    Bár továbbra se értem mit idegeskedsz ezen, hisz neked úgyis nvidiád van.
  • Solt
    #84551
    Úgy-úgy.. még 3-5 év biztos lesz, mire ez kiforrja magát igazából. :)
  • Her Laca
    #84550
    Elolvastam:)Van ezen még mit barkácsolni testvérem:)De biztos jó lesz ha egyszer kész lesz. Én ezt egy komplett sisaknak tudom elképzelni,amiben ott vannak a hangszórók ,meg a többi kütyü. És csak fel kéne emelni a kamerát mint egy bukón a rostélyt.
  • Her Laca
    #84549
    Mint mondtam ,biztos,hogy nem:) Már nem vonz ,valszeg többet én asztali gépre nem költök az életben. Amíg ez húzza addig marad és kész.
    Majd 20 évet lehúztam szimekkel abból az IL2 őt a megjelenés óta a CLOD ot is ,elegem lett. Nem mondom,hogy értelmetlen mert én is oda voltam érte ,de mindennek vége szakad egyszer.Én most éreztem úgy ,hogy elég. És jobb a csúcson abbahagyni mint tudjuk:))
  • Solt
    #84548
    Onnan, hogy én követem a fejleményeket! :))) Valamelyik leírásban volt, hogy így tervezik... :) Rengeteg dolog van még amit meg akarnak oldani, ne feledd, hogy az egész kütyü még csak egy fejlesztői béta verzió... :)

    EZEK az utolsó infók...

    Fogsz te még ilyen búvárszemüvegben üldögélni a gép előtt, ebben biztos vagyok! :D
  • Her Laca
    #84547
    Ezt a kamerát honnan veszed? Mert jelenleg én nem tudok róla.
    Majd ha lesz olyan akkor újratárgyaljuk:)
  • Her Laca
    #84546
    Akar a rossebb,de ha van 100 játékos és abból mondjuk 50 a saját és a nyelvezet az orosztól a finnig,olaszon át a németig,megspékelve angollal folyik (írni a fontosakat mindenki le tudja angollal ) akkor muszáj.
    A térkép nézése meg alap.
  • Solt
    #84545
    Nagyon gyenge próbálkozás! :D Először is, nálam alapból kivan kapcsolva minden segítség, így ikonok és egyéb furcsaságok nincsenek! :) Az onlány engem egyszerűen nem vonz jelenleg... :)

    De, hogy a technikai részletekbe is belemélyedjünk... kamera lesz a kütyü külsején, így egy gombnyomással át tudsz váltani annak a képére, és máris látod, hogy mi van körülötted! :)

    A Hotas-ra meg mindent rá lehet tenni, amire a repüléshez szükséged van, még a BS esetében is. :)
  • BooMiller
    #84544
    Na de ha ennyire komolyan van véve mért akarsz te a rádiódon kivűl bárkivel is kommunikálni?:))) Értem a problémád, én is gondolkodtam rajta de autósimben.. ott azért egyszerűbb a helyzet...
    De ez a le fől vétel nem megoldás tuti valami olyan kell amit a bent tudok használni esetleg valami kesztyű:))))))
  • Her Laca
    #84543
    Soltom. Egy pipa után nem bánom felsorolok neked pár érvet ami a búvárszemüveg ellen szól. Olyanoknak akik maguk repkednek AI-k ra lövöldözve aszondom még el is megy.
    DE! Online főleg amikor csapatban harcolsz egy rendes szimmel akkor vannak problemák. Egyrészt. Nem látom a térképet. Tudod mindig ki van nyomtatva az aktuális térkép ,azon berajzolva ami kell a navigációhoz a célok stb. Tudod ott nincsenek ikonok meg ilyen olyan furcsaságok:) Másrészt . Nem látod a billentyűt az egeret,nem tudsz kommunikálni azokkal akikkel nem egy TS en vagy. Kell a bill. Ha komolyabb nem VH-s szimet nézek,hanem egy helit ,vagy egy modern csövest akkor még inkább kellenek a billentyűk az egér ,hisz nem tudsz mindent rátenni a hotasra.
    Ez csak pár dolog ami ellene szól.
    Most te jössz:)
  • Her Laca
    #84542
    Te most tényleg nekem akarod elmondani milyen egy szim ha a fejemet forgatva nézelődök? Szerintem ezt azért gondold át még egyszer:)
    A VGA fronton egy jottányit sem változott a véleményem , főleg nem szimek tekintetében. Na majd a többit Solt mester ha kérhetném:) én ehhez fáradt vagyok
  • benőmenő
    #84541
    Nem occulussal kapcsolatban, hanem amd vs nvidia vita volt arról, hogy mekkora szar az amd, hogy nem optimalizálta a drivert az adott orosz/ukrán garázsszimulátorra.
    Nyilván semmit nem tehet hozzá az élményhez a mélységérzet és hogy tényleg a fejedet forgatva nézelődsz egy pilótafülkében. ;)
  • Her Laca
    #84540

    Én tesó erről a búvárszemüvegről már a kezdetek kezdete óta kb ezt mondtam. Nem értem miről beszélsz:) Szvsz keversz valakivel de nagyon:)
  • benőmenő
    #84539
    Attól függ miben és mikor. Mire tényleg mainstream lesz a 4k monitor/tv, addig még ki fog jönni 1-2 generációnyi vga.
    Jelenleg Dark Souls-ban mantli nélkül egy 270x-el is megvan a stabil 30 :D
    (mást nem tudtam kipróbálni, mert ugye az amd-nek sajnos nem fontos a downsampling)
  • arty
    #84538
    a mantle azért kell, hogy 4k-ban meglegyen a 25-30fps :D
  • Solt
    #84537
    Úri ember tutira nem fogad, ezért nem mondom, hogy fogadjunk... :D Pár év múlva visszatérünk erre... ;)
  • benőmenő
    #84536
    A múltkor meg pont te jöttél az xy garázs valamilyen légi jármű szimmel :D
  • Her Laca
    #84535
    Én meg biztos vagyok benne ,hogy nem. Kényelmetlen ,korlátoz ,miegyébb.
    A 3D re is azt mondták,hogy ez a jövő televíziója,oszt figyeld meg. Már csak azért teszik bele a TV-k be ,hogy legyen ha már van de a kutyát nem érdekli. Macerás. Szemüveg kell hozzá ,legalábbis a legtöbbhöz,így az emberek nem használják szívesen. Majd meglásd,ez is ilyen lesz.
    A jövő ne ez az út ebben meg én vagyok hótbiztos.
  • Solt
    #84534
    Ez a jövő mesterem, hidd el... sokkal elterjedtebb lesz mint a TIR, ez 1000%... :)