90029
  • Jim Morrison
    #84252
    btw letöltöttem az ottani oldalról a .Rom fájlt, de gigabyte oldalán meg R785O2GD.F12 fáj van. Utóbbit próbáljam meg flashelni vagy inkább az overclock.net -es et?
  • Jim Morrison
    #84251
    köszi, megpróbálom!
  • Borg
    #84250
    Januárban sem lesz abból semmi... szerintem az AMD kihúzta a talajt az EA alól, hogy ilyen bugos foshalomhoz nem adja a mantlet, mert csak tovább árt vele az amúgy is science fiction ígérethalmazának...
  • Blum
    #84249
    [Tutorial] ATIWinFlash - How to flash the BIOS of your ATI Cards @overclock.net

    Ahogy nezem a giga oldalan,a kartyadhoz az F12 a legfrissebb BIOS (03/10/2013),ugyhogy mindenkepp azt rakd fel.

    BUEK mindenkinek,ha minden jol megy akkor iden csatlakozok a Radeon tulajok elit klubjaba.
  • Jim Morrison
    #84248
    Hello!
    Néztem van e frissítés a kártyámhoz (driver, bios, stb), és boisból van 3 is. Letöltöttem mind a hármat és a legelsőhöz tartozik egy kisebb app amivel lehet flashelni, a többi meg csak maga a fájl amit lehet flashelni. De honnan tudom nekem melyik van fönt? BIOSFILE mappába beleraktam a két frissebb verziót (most van: R785O2GD.F5_A, R785O2GD.F12, R785O2GD.F31), meg van egy AtiTool/AtiWinFlash.exe és fogalmam sincs hogy akkor most mégis mit kéne csinálnom :(
    Hogyan deríthetem ki nekem melyiket kell feltennem/hogyan flashelhetem?
  • broman191
    #84247
    AMD Mantle Delayed - BF4 Patch Re-Scheduled for January 2014

    Az ígéretek ellenére tavaly elmaradt a Mantle debütáló világmegváltása, de majd most...BÚÉK! :)
  • mrzoltan
    #84246
    Aztatat.
  • Solten
    #84245
    BUÉK!
  • arty
    #84244
    szíriusz!! mi magyarok odavalósiak vagyunk - ugy néz ki ottfelejtettünk néhány honfitársat :(
  • MerlinW
    #84243
    Furcsa népség vagytok ti ott a Neptunuszon...:)
  • Blum
    #84242
    Nalatok..:D
  • MerlinW
    #84241
    13.22-es biztos nincs, lévén csak 12 hónap van egy évben:)
  • akyyy
    #84240
    miez a a moilitynél hogy van 13.11.es driver ami a béta meg 13.12-es ami a rendes, a gépemen meg 13.22-es van?
  • broman191
    #84239
    A "Feature manager" témához nem értek, de a tuningot szerintem hanyagolhatod könnyű szívvel, mivel a kari játék teljesítménye nem fog jelentősen javulni, egyéb felhasználással pedig nincs értelme. A CPU is még egy ok hogy ne erőltesd a tuningot.
  • Panzeradler #84238
    Haliho!

    Lecseréltem a geforce 210esem egy szép piros/kék Sapphire HD 7730asra.
    Most van ilyen AMD Feature manager-m, ez micsoda pontosan és mért nem működik? Weboldalon ami kevés infot találtam ott azt írja, hogy a 7000 széria is támogatott erre nekem azt dobja, hogy "not supported".
    (Win 8.1 Pro)

    +Kis tuning kérdésem is lenne, AMD Athlon 64 x2 4200+ mellé van be rakva, érdemes húzni a VGA-n és ha igen mennyit, vagy fölösleges mert most se hajtja ki a kártyát a procim?
  • benőmenő
    #84237
    Annyit elértem vele, hogy nem 38-ra, hanem 43-ra esik vissza ugyan ott, de ha nem látom a sárga számot érzére ugyan olyan rossz, amikor 60-ról elkezd liftezni.
    Ezúton is csókoltatom a benchmarkjukat, amit vagy 20x néztem végig, mire már teljesen jól lefutott, csak épp köze nincs a játék közben mért értékekhez.
  • arty
    #84236
    270x mellett?

    (fura h a +500mhz látszólag semmit se ér)
  • kifli
    #84235
    ez kicsit szarkasztikus tapsnak tűnik :D
  • Solten
    #84234
  • broman191
    #84233
    A hűtés aljának a minősége elég fura, mintha valami balkáni Faluvég Kft. lenne a beszállító... Egyébként úgy tűnik van benne anyag rendesen és mintha egészen jól sikerült volna a zajszint-hőmérséklet hangolás is...bár kitguru-éknál a ref. hűtés Über módban is elég halk az adatok alapján, emlékezetem szerint máshol mértek jelentősen csúnyább értékeket...

  • MerlinW
    #84232
  • BooMiller
    #84231
    Ez lényeges valóban:DDD Ez érdekesebb

    Pros: Fantastic cooler (27c better than AMD reference cooler).
  • V43 1105
    #84230
    Undorító.
  • BooMiller
    #84229
    teszt http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/zardon/sapphire-r9-290-tri-x-oc-review-1600p-ultra-hd-4k/
  • BooMiller
    #84228
    juj

  • benőmenő
    #84227
    Komoly egy dög már ez is.
    Tomb Raidert megnéztem radeon proval és ~60%-on ment a gpu, a 4 magos phenom 2 meg vért pisál, a frame meg van amikor 40 alá is bekúszik.
    Ma felrángattam 3,2Ghz-re 2,7-ről, de sokkal jobb nem lett, még mindig baromi cpu limitem van.
    Ugyan ez a BF3-al.
  • broman191
    #84226
    Jól bizony!
  • arty
    #84225
    ez igen komoly előrelépés :)
  • benőmenő
    #84224
  • Aspyrin
    #84223
    Sziasztok, egy kis off: a mai napon vásároltam meg az alábbi kártyát a jó öreg 4850-est váltva, remélem, jól döntöttem. :)
  • Solten
    #84222
    Vettem egy ilyet, bedug a TV-be, streamel mindent ami a chrome bongeszoben latszik. Lejatszik avi-t is elvileg a vinyodrol de meg nem probaltam.
  • MerlinW
    #84221
    Én bedobtam egy ~60k-s laptopot a TV alá, Linux + XBMC-vel. Csak tápkábel van bedugva, sosem volt kinyitva:)
    Mobilról wi-fi segítségével megy a ki/bekapcsolás, távirányítás. A fájlműveletek pedig hálózatról mennek. Ha valami gond lenne a kodekekkel, egyebekkel, ssh-val bemászok és telepítem:)
  • Solt
    #84220
    Kicsit még körbejártam a dolgot, EZ, vagy EZ lesz. Köszi mindenkinek a segítséget...
  • Borg
    #84219
    Szart kifogni mindenből lehet, de mondjuk azért nálad már gyanús a darabszám...
    Nekem soha nem volt gondom az R6S-el.
  • grebber
    #84218
    Én azzal a fossal jól megszívtam.
    Rendeltem használtam 1 hónap után behalt.Cserélték.A cseredarab be se kapcsolt. Mondtam a boltosnak ne szórakozzunk egymással és vettem egy mede8r.Ez már jó, bár ebből is az első db ment vissza gariba, mert ennek meg a távirányítója nem volt jó.
    Nesze neked minőség-ellenellenőrzés......
  • chopin42
    #84217
    :)
    Köszi, egy monitoron szeretnék játszani, de azon úgy h évekig ne kelljen cserélni. Toxicon v vaporon gondolkodok, csak még nem döntöttem el h megéri -e a toxic a plusz pénzt.
  • broman191
    #84216
    Jelenleg szvsz egyik sem éri meg, mivel hatalmas a kereslet irántuk, ezért folyamatos a készlethiány általánosan, úgy kell kapkodni utánuk. Sapphire-ból az erősorrend: Dual-X, Vapor-X és Toxic. A memória- és GPU/GPU Boost órajelek ebben a sorrendben emelkednek egészen jelentős mértékben, plusz a hűtési megoldás is egyre combosabb, valamint a Toxic öt monitort támogat, amíg a másik két verzió "csak" hármat. Ha maximalista vagy akkor a Toxic verziót szánták neked. Konkurencia terén az MSI "Gaming" és az ASUS "DCII" megoldásai halkabbak, bár órajeleik valamelyest alacsonyabbak. Még esetleg az ASUS Matrix 280X-e férhet oda a Sapphire-féle Toxic mellé mint kihegyezett megoldás, de az árcédula valószínűleg jóval magasabb, már ha egyáltalán el lehet csípni egy-egy darabot... :)
  • chopin42
    #84215
    Szervusztok! Kérdés: a sima r9 280x vs vaporx kiadás vs toxic kiadás közül melyik éri meg legjobban? (a sima lehet más gyártó is).
    csakmert a toxic kb 10-14k-val többe kerül, a vapor meg kb+6-8, most is vapor x dolgozik (jó öreg hd 4870 :D ) és nagyon megszolgált úgy érzem.
    vmi tipp? előre is köszi
  • Solt
    #84214
    Köszi...
  • Borg
    #84213
    Erre R6S-t kell venni, és kész.

    Amúgy nekem is az van, már több mint 1 éve... nem éreztem még igényt leváltására, talán majd a következő generációs chipsetekre.